Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

julietta1506

obniżone leukocyty we krwi

Polecane posty

Witam miałam robioną wczoraj morfologię krwi którą wymusiłam na lekarzu.... O to moje badania: Leukocyty 3,28tys/µl norma: 3,80-10,00tys/µl Hematokryt 35,7 % norma: 37,0-47,0% Neutrofile 1,32tys/µl norma: 2,50-7,00tys/µl Eozynofile 0,06tys/µl norma: 0,10-0,50tys/µl Limfocyty 47,01% norma: 20,0-45,0% Monocyty 10,7% norma: 2,0-10,0% reszta wyników w normie OB też w porządku. W poniedziałek idę prywatnie do hematologa dowiedzieć się co dalej ale chciałabym się dowiedzieć czy ktoś z was miał podobne wyniki i co to oznaczało. Pozdrawiam

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
W internecie znazłam coś takiego: 1. Leukocyty 3,28tys/µl norma: 3,80-10,00tys/µl Opis: leukocyty (WBC) są to jądrzaste komórki, które powstają w szpiku kostnym i w tkance limfatycznej. Występuje 5 rodzajów tych komórek. Są to: neutrofile, eozynofile, bazocyty, monocyty i limfocyty. Główną funkcją leukocytów jest obrona organizmu przed mikroorganizmami. Poniżej normy: wartośc***oniżej normy mogą wystąpić w wyniku aplazji i hipoplazji szpiku wrodzonej i nabytej, ciężkiego zakażenia bakteryjnego (posocznice), zakażenia wirusowego (grypa, odra, WZW, ospa wietrzna, różyczka), kolagenozy czy też zespołu rozrostowego (ostra białaczka, szpiczak). 2. Hematokryt 35,7 % norma: 37,0-47,0% Opis: hematokryt (HCT) to stosunek objętości krwinek czerwonych do objętości osocza. Wartość HCT zależy od liczby krwinek czerwonych, objętości ertrocytów, objętości krwi krążącej, płci i wieku. Poniżej normy: wartośc***oniżej normy odnotowuje się przy niedokrwistości i w przewodnieniu ustroju. 3. Neutrofile 1,32tys/µl norma: 2,50-7,00tys/µl Opis: neutrofile (NEUT) to komórki układu odp***ościowego, które należą do granulocytów. Pełnią zasadniczą rolę w odpowiedzi odp***ościowej organizmu przeciwko bakteriom, ale nie pozostają obojętne względem innych patogenów. Ich znaczenie wynika głównie z faktu szybkiego reagowania na obce organizmowi substancje. Poniżej normy: obniżone wartości mogą wystąpić w wyniku zakażeń grzybiczych, wirusowych (grypa, różyczka), bakteryjnych (gruźlica, dur), pierwotniakowych (np. malaria). 4. Eozynofile 0,06tys/µl norma: 0,10-0,50tys/µl Opis: eozynofile (EOS) to krwinki białe, które zaliczane są do granulocytów kwasochłonnych. Wyróżniają się one obecnością okazałych ziarnistości w cytoplazmie, które barwią się na czerwono eozyną. stanowią 1-4% wszystkich krwinek białych we krwi. Poniżej normy: obniżenie wartości może być skutkiem zakażeń, duru brzusznego, czerwonki, posocznicy, urazów i oparzeń. Towarzyszą one również zwiększonemu wysiłkowi fizycznemu. Mogą być też skutkiem nadmiernego wydzielania hormonów nadnerczowych. 5. Limfocyty 47,01% norma: 20,0-45,0% Opis: limfocyty (LYMPH) to komórki układu odp***ościowego, które należą do leukocytów. Są zdolne do swoistego rozpoznawania antygenów. Funkcjonalnie limfocyty są komórkami uczestniczącymi i będącymi podstawą odpowiedzi immunologicznej w zwalczaniu białek pochodzenia pozaustrojowego. Powyżej normy: liczba limfocytów wzrasta w wyniku przewlekłej białaczki, krztuśca, chłoniaków, przewlekłej białaczki, odry, świnki, gruźlicy, kiły, różyczki oraz chorób immunologicznych. 6. Monocyty 10,7% norma: 2,0-10,0% Opis: monocyty (MONO) to komórki żerne, które oczyszczają krew ze skrawków obumarłych tkanek i bakterii. Produkują interferon, który hamuje namnażanie się wirusów. Powstają przeważnie w szpiku kostnym. Są największe wśród białych krwinek. Powyżej normy: liczba monocytów wzrasta w przypadku wystąpienia gruźlicy, kiły, zapalenia wsierdzia, mononukleozy zakaźnej, zakażenia pierwotniakowego oraz nowotworów.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Nie remontowałaś ostatnio mieszkania? Może tak być jak się nawdychasz oparów farb i rozpuszczalników.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
To wskazuje na jakieś zakażenie, dobrze, że idziesz do specjalisty. Nie rozumiem tylko, co to za lekarz, że musiałaś wymuszać skierowanie na badania, przecież to jego obowiązek.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
zle sie czulam od 2tygodni i w poniedzialek poszlam do lekarza to dal mi skierowanie na OB i badanie boczu i kalu na salmonelle i shigelle ale jak przyszlam z tymi wynikami to cos mi nie dawalo spokoju bo ciagle sie zle czulam i prawie slablam;/ wiec skoro morfologia pokazuje nieprawidlowosci to poprosilam o skierowanie a lekarz mi powiedzial, ze nawet jak cos bedzie zmienione to nic nie zmienia a ja powiedzialam, ze jednak chce to skierowanie. i jak zobaczylam wyniki to na nastepny dzien poszlam do lekaza czyli w piatek a ten powiedzial ze jednak cos jest nie tak i da mi skierowanie do hematologa. wiec w poniedzialek ide prywatnie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
może być efekt silnej infekcji lub antybiotyków

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

×