Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...
Zaloguj się, aby obserwować  
Gość vapol 44

obrzek limfatyczny konczyn dolnych

Polecane posty

Gość vapol 44

pomocy!!!!!!! kto wie jak ulzyc chorej kobiecie? co pomaga?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Pick me up
no nietety nawet nie wiem co to ale wspolczuje

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość vapol 44
odp: bardzo spuchniete nogi

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość przede wszystkim masaz

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość MASAZ TAJSKI WARSZAWA KURSY M
nogi do gory, nie tylko gdy spi. szybkie szczotkowanie, najlepiej pod prysznicem/w wannie w gore ciala manualny drenaz limfatyczny duzo wody dla oczyszczenia organizmu zdrowa dieta nie przegrzewanie ciala

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
vapol44, Obrzek limfatyczny niestety nie jest przyjemna choroba (o ile takie wogole istnieja). Z dobrych rad to polecam ćwiczenia z unoszeniem nóg do góry, masażysta wykonujący drenaż limfatyczny i potwierdzam rade andszym o aparatach do masażu uciskowego. Ważne jest abyś ćwiczyła systematycznie i nie robiła przerw jak się troche poprawi. Obrzęk limfatyczny wymaga dużo pracy -tylko wtedy możesz uzyskać zadowalające efekty.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Aleksleg
Witam serdecznie. Mam 17 lat i od 3 borykam się z obrzękiem limfatycznym. Kończyna prawa spuchnięta jest do kolana. Noga nie po nocy nie wraca do swoich rozmiarów, różnica obwodów w kostce obecnie wynosi 4 cm. Jeśli więc mogę pomóc, to radzę: -masaże limfatyczne(drenaż) kończyny, ale nie ten oferowany przez NFZ, gdyż trwa 15 min, a powinien ponad godzinę, musisz udać się do specjalisty, który umiejętnie się weźmie za tę sprawę, -kolejną dobrą rzeczą jest masaż pneumatyczny, potocznie zwany zabiegiem BOA, od nazwy urządzenia, są to "rękawy" zakładane na kończynę, gdzie pod wysokim ciśnieniem jest uciskana noga -codziennie należy nosić bandaże elastyczne odpowiednio zakładane lub pończochy, rajstopy uciskowe w zależności od stopnia obrzęku -3 razy dziennie przez 15 min trzymać kończynę oniesioną -rano gimnastykować kończynę, aby "rozgrzać" węzły chłonne(roweryk, krążenia stóp, zginanie kolan, przyciąganie stóp do łydki itd.) -należy również uważać, nie dopuszczać do wszelkich skaleczeń, razdrapań i broń Boże urazów! -jeżeli już dojdzie do wyżej wymienionych natychmiast przemywamy spirytusem i jak najdokładniej opatrujemy ranę, nie możemy doprowadzić do zakażenia, bo może prowadzić do róży, a następnie słoniowacizny! -codziennie dbamy o higienę stóp, nie możemy dostać grzybka, kremy dezodorujące czy spray'e nic innego nie przychodzi mi do głowy ;) Wszystko jednak zależy od stopnia Twojego obrzęku, bo bardzo możliwe, że tylko się przestraszysz moją wypowiedzią, a nie jest Ci to wszystko tak bardzo potrzebne. Najpierw udaj się do chirurga naczyń i zbadaj nogę.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość hfskysyhmdygc
to jeszcze dodam od siebie picie herbaty z lipy - NAPRAWDĘ pomaga

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Ja wyleczylam robaczyce ktorą mialam w limfie i krwi i mam nóżki jak patyczki. Jeśli jesteś z warszawy to idź do Aurany i spytaj o pana Igora Ogrodnika. Przy okazji dowiesz się skąd to się wzięło. I nie da ci tabletek ani bolesnych masaży. Powodzenia

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
czy przy robaczycy mialas obrzek jednej czy obu stop. skad sie bierze robaczyca, czy moze byc spowodowana kontaktem ze zwierzetami?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Bashmi
Ja to leczę pijawkami. Jeszcze się nie zawiodłam :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Kasia9987
Ja też się borykałam z obrzękiem limfatycznym. Robiła się duża opuchlizna. Kilka lat temu kupiłam aparat do drenażu limfatycznego w firmie Adverti i systematycznie go używam. Problem opuchlizny ustał... podstawą jest jednak systematyczne stosowanie zgodnie z zaleceniami lekarza... ponieważ jak się zrobi przerwę to obrzęk powróci.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość wimen
Przy obrzękach przede wszystkim trzeba zmienić dietę i ograniczyć spożywanie soli. Bardzo fajnie działa też terapia pulsacyjnym polem magnetycznym. Moje znajome z pracy tego próbowały i są bardzo zadowolone. Więcej na ten temat możecie tutaj przeczytać http://blogkobiet.pl/jak-skutecznie-walczyc-z-obrzekami/

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Kurczę, a w tej klinice na Bemowie, na Bolkowskiej to ten drenaż bardzo drogi jest? Bo to pewnie systematycznie trzeba robić, jak ktoś ma skłonności do zalegania limfy i obrzęków. Bardzo bolesny ten zabieg?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość ffinka
Pomoże picie wywaru z pietruszki .Ograniczyć sól .Nie używać zwykłej soli 'białej śmierci 'Zastąpić solą morską .Zioła moczopędne...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Witam, od paru miesięcy zmagam się z dosyć uciążliwymi obrzękami nóg. Nogi bolą od rana - od razu po przebudzenia poprzez cały dzień, niezależnie od tego jakiego wysiłku podejmuję się w ciągu dnia. Jak leczyć limfatyczny obrzęk kończyn dolnych? Myślicie, że seria zabiegów drenażu limfatycznego pomoże? Poczytałam trochę na http://maxstar.pl/leczenie-obrzeku-limfatycznego.html i nabrałam nadziei. Czy ktoś korzystał z takiego zabiegu?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Witam, Sama jestem po zabiegu węzłów chłonnych i lecze zarówno sobie jak i pomagam innym z obrzekami limfatycznymi nóg masażerem Boa + pończochy uciskowe. Rezultaty są szybkie, a co najważniejsze daje ulgę nogom i przywraca ich wygląda do wcześniejszego etapu. W razie pytań prośbą o kontakt. Dominika

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
W przypadku obrzęku stóp bardzo często jedyną pomocą może być masaż limfatyczny. Sam bardzo długo zmagam się obrzękami limfatycznymi stóp a czasem także rąk, dlatego postanowiłem w końcu znaleźć rozwiązanie tego uciążliwego problemu i znalazłem stronę na której oferują urządzenia które leczą te dolegliwości http://maxstar.pl/obrzek-limfatyczny-konczyn.html Sam nie za bardzo lubię chodzić na rehabilitacje dlatego wygodniejsze wydaje się wykonywanie zabiegów na obrzęki samemu w domu. Myślicie że warto skorzystać z tego typu urządzeń?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość EDEMA
EDEMA nowe miejsce leczenia obrzęku limfatycznego w Poznaniu! Specjalizujemy się w leczeniu chorób układu limfatycznego czyli chłonnego. Jako jeden z niewielu Ośrodków w Polsce oferujemy Kompleksową Terapię Przeciwobrzękową, która jest najskuteczniejszą formą leczenia obrzęku limfatycznego. Prowadzimy również sprzedaż produktów stosowanych w leczeniu i profilaktyce chorób żył. Jeśli Ty lub ktoś z twojego najbliższego otoczenia : - zauważasz, że twoja ręka lub noga puchnie, - chorujesz na obrzęk limfatyczny, - jesteś w trakcie lub po leczeniu onkologicznym, - jesteś po operacji lub wypadku, - przeszedłeś zapalenie naczyń lub skóry, - masz żylaki nóg, - jesteś w ciąży lub po urodzeniu dziecka, - zmagasz się ze znaczną otyłością, - dużo podróżujesz, - prowadzisz siedzący tryb życia, - twoja praca wymaga od Ciebie długiego stania, skontaktuj się z nami: przeprowadzimy Kompleksową Terapię Przeciwobrzękową, dobierzemy odzież uciskową, zaproponujemy środki do pielęgnacji skóry, podpowiemy jak radzić sobie z Twoim schorzeniem. www.gabinet-edema.pl

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Marta44
Czy jest wśród Was osoba z Dolnego Śląska? Do jakiego lekarza udać się aby zdiagnozował obrzęki limfatyczne?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Pati999944
Ja polecam drenaż wykonany przez fizjoterapeute jak również aparat do drenażu limfatycznego firmy Adverti.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Witam, czy ktoś może napisać jak wygląda terapia aparatem do drenażu...? tzn. ile zabiegów trzeba wykonywać, jak często i ile trwa ? no i czy naprawdę pomaga?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Jestem z dolnego śląska musisz udać się do chirurga naczyniowego

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Katia3345
Dla mnie nie ma lepszej metody leczenia sobie z obrzękiem niż systematyczne zabiegi aparatem do masażu limfatycznego LX7 firmy Adverti

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość kaska01
Ktoś próbował zabiegu VacuIono ? Jest nieoceniony przy zastojach limfatycznych, zatrzymaniu wody. VacuIono to terapia podciśnieniem z jednoczesną inhalacją ujemnie zjonizowanym powietrzem. Zabieg poprawia krążenie krwi i limfy, wzmacnia tkankę łączną, wspomaga wzrost syntezy kolagenu, wygładza skórę, wspomaga detoksykacje organizmu, redukuje cellulit, zmniejsza obwód ud, bioder oraz brzucha. Zalecany w różnego rodzaju zaburzeniach krążenia, obrzękach lipidowych, profilaktyce przeciwzakrzepowej, wzmacnianiu tkanki łącznej,w leczeniu nadwagi i otyłości oraz w chorobach serca i skóry.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
To masz niedrożnosc żylną, zazywaj tabletki na krazenie, mojej mamie pomogły

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość AMAZONKA64
Jestem Amazonką po dwóch etapach operacji autoprzeszczepu węzłów chłonnych.Zabieg wykonała DR CORINNE BECKER. Cierpiałam z powodu patologicznego obrzęku limfatycznego.Permanentnie chorowałam na zapalenie tkanki łącznej tzw. róża nawrotowa (60 infekcji w ciągu 5 lat). Leczenie-tylko antybiotykoterapia. Pomimo wizyt w gabinetach polskich lekarzy Prof-konsultantów ,nikt nie potrafił lub nie chciał mi pomóc.Pozbawiona nadziei na powrót do zdrowia dotarłam aż do Paryża i tam uzyskałam pomoc.Tylko moja determinacja i upór sprawiły,że nie straciłam wiary,że w dobie tak rozwiniętej medycyny są inne metody leczenia .Intuicja mnie nie zawiodła.Jest mi przykro,że jako obywatelka Unii Europejskiej nie mam do nich dostępu.Dr Becker od 20 lat prowadzi badania nad chirurgiczną metodą leczenia obrzęku i od wielu lat operuje pacjentów z całego świata.Mam zaszczyt być jej pacjentką.Prowadzi wykłady i konferencje w wielu krajach.Pojawiła się nadzieja,że takie leczenie będzie możliwe w naszym kraju. Chciałabym z tego miejsca podziękować lekarzom z Instytutu Onkologii w Gliwicach,że podjęli od 2018 r trud wykonywania tych operacji .DR Daniel Maliszewski na je wykonywać w Słupsku od 2019 r. Jako jedni z pierwszych lekarzy w Polsce dostrzegli jakim problemem jest życie z dużym,patologicznym obrzękiem i starają się stworzyć ośrodki gdzie takie zabiegi będą wykonywane.Osoby mające personalne możliwości powinny takie świadczenie umieścić na liście świadczeń gwarantowanych i refundowanych. Ta operacja jest zabiegiem ratującym zdrowie.Może powstrzymać proces tworzenia się obrzęku . Sądzę,że należę do niewielkiej liczby osób w Polsce po takim zabiegu. 04-06-2018 r przeszłam drugi etap autoprzeszczepu .Niestety koszty leczenia są wysokie i to jest w tym przedsięwzięciu najtrudniejsze. Zdrowie jest jednak bezcenne i żadne pieniądze nie są w stanie go zastąpić.Wszystkim chorym osobom życzę dużo siły w walce z dolegliwością jaką niewątpliwie jest obrzęk limfatyczny. W Polsce będzie to o wiele łatwiejsze.Czy tak się stanie czas pokaże?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Jestem Amazonką po dwóch etapach operacji autoprzeszczepu węzłów chłonnych.Zabieg wykonała DR CORINNE BECKER. Cierpiałam z powodu patologicznego obrzęku limfatycznego.Permanentnie chorowałam na zapalenie tkanki łącznej tzw. róża nawrotowa (60 infekcji w ciągu 5 lat). Leczenie-tylko antybiotykoterapia. Pomimo wizyt w gabinetach polskich lekarzy Prof-konsultantów ,nikt nie potrafił lub nie chciał mi pomóc.Pozbawiona nadziei na powrót do zdrowia dotarłam aż do Paryża i tam uzyskałam pomoc.Tylko moja determinacja i upór sprawiły,że nie straciłam wiary,że w dobie tak rozwiniętej medycyny są inne metody leczenia .Intuicja mnie nie zawiodła.Jest mi przykro,że jako obywatelka Unii Europejskiej nie mam do nich dostępu.Dr Becker od 20 lat prowadzi badania nad chirurgiczną metodą leczenia obrzęku i od wielu lat operuje pacjentów z całego świata.Mam zaszczyt być jej pacjentką.Prowadzi wykłady i konferencje w wielu krajach.Pojawiła się nadzieja,że takie leczenie będzie możliwe w naszym kraju. Chciałabym z tego miejsca podziękować lekarzom z Instytutu Onkologii w Gliwicach,że podjęli od 2018 r trud wykonywania tych operacji .DR Daniel Maliszewski na je wykonywać w Słupsku od 2019 r. Jako jedni z pierwszych lekarzy w Polsce dostrzegli jakim problemem jest życie z dużym,patologicznym obrzękiem i starają się stworzyć ośrodki gdzie takie zabiegi będą wykonywane.Osoby mające personalne możliwości powinny takie świadczenie umieścić na liście świadczeń gwarantowanych i refundowanych. Ta operacja jest zabiegiem ratującym zdrowie.Może powstrzymać proces tworzenia się obrzęku . Sądzę,że należę do niewielkiej liczby osób w Polsce po takim zabiegu. 04-06-2018 r przeszłam drugi etap autoprzeszczepu .Niestety koszty leczenia są wysokie i to jest w tym przedsięwzięciu najtrudniejsze. Zdrowie jest jednak bezcenne i żadne pieniądze nie są w stanie go zastąpić.Wszystkim chorym osobom życzę dużo siły w walce z dolegliwością jaką niewątpliwie jest obrzęk limfatyczny. W Polsce będzie to o wiele łatwiejsze.Czy tak się stanie czas pokaże?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się
Zaloguj się, aby obserwować  

×