Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

Gość zastanawiająca się

oczyszczanie kwasami owocowymi - przy cerze tłustej i mocno zanieczyszczonej.

Polecane posty

Gość zastanawiająca się

witajcie chodze do kosmetyczki na oczyszczanie twarzy - takie standardowe. Polecila mi ona, by na jesien zrobic kilka serii z kwasami. Ze PONOC usunie to wagry, cera bedzie sliczna a do tego wyreguluje mi prace gruczolow lojowych i nie bede miala problemu ze swieceniem sie twarzy (przynajmniej jakis czas). zabiegi te nie sa tanie - w szczegolnosci kiedy trzeba ich zrobic minimum 6. a u mnie pewnie i wiecej... ponad to wiem ze twarz potem chwilowo wyglada strasznie wiec to jest duzy problem. nie wime czy warto sie poddawac temu zabiegowi. powiedzcie mi czy ktos z taka problematyczna cera jak moja (tlusta - wszedzie, zanieczyszczony kazdy por, sklonna do wypryskow) mial robione zabiegi oczyszczania kwasami? i czy rzeczywiscie tak pomogly? nie wiem czy sie poddac bo nie wiem czy gra jest warta zachodu. :/ pomozcie prosze.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość zastanawiajaca sie
podnosze

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość kajka28
ja mialam robione - ale tylko 2 zabiegi - twarz byla czerwono, piekla mnie i zrezygnowalam z dalszych zabiegow - tez mam tlusta cere i zanieczyszczona - potem kupilam pealing na bazie kwasow owocowych (firmy babor) ale procz tego ze mialam po nim rozowa twarz to jakos nie zauwazylam zmiany :/ teraz zamiast tradycyjnego oczyszczania chce wybrac sie na pealing kawitacyjny podobno super dziala (tak przynajmniej mowila mi kosmetyczka, ktora tez ma tlusta zaskornikowa cere)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość zastanawiajaca sie
hmm czyli nie bylas zadowolona :/ kawitacyjny? taka szpachetka jakby? ultradzwieki czy cos? ja mialam cos takiego robionego zawsze przed i po zabiegu oczyszczania. wiec nie wiem jak rzeczywiscie dziala :P ale napewno nie oczysci CI tak jak standardowe oczyszczanie - przez wyciskanie :P

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość okropność
ja miałam kwasy, do kosmetyczki już nigdy nie pójdę, to co zrobiła z moja twarzą prze miesiąc wyglądało jak poparzenie, teraz po leczeniu u dermatologa drogim i trwającym ponad pół roku jest lepiej ale cera jest nadal tłusta, mam zaskórniki i przy okazji uczulenie na słońce...a niby zabieg miał być łagodny i robiłam go zimą.Nie polecam a wręcz odradzam.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość zastanawiająca się
w takim razie czy nie ma dla nas ratunku?:(

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość zastanawiajaca sie
moze ktos jeszcze sie wypowie w temacie?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość ja tez bede miala mikroder...
ja polecam mikrodermabrazję, kolezanka miala wczoraj dzisiaj ma piekna buzke nawet odrobine nie zaczerwieniona

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość zastanawiająca się
a na czym to p[olega? i jaka cere ma kolezanka? ?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość zastanawiajaca sie
hmmm moze ktos wiecej sie wypowie?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
bo kwasy powinien wykonywac dermatolog a nie kosmetyczka. kosmetyczka to moze maseczki robic a nie zabiegi srednioglebokie, ktore moga podraznic cere. trzeba miec wiedze i mozliwosc zastosowania leku, ktory ewentualne powiklania zagoi.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość zastanawiająca się
ok,. to w takim razie czy jest ktos kto robil u dermatologa? dla mnie istotne jest czy wogole te kwasy cos daja.... czy jest ten efekt o ktorym sie mowi....

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość zastanawiająca się
hmmm no to prawda. kosmetyczka moze zniszczyc skore - ale dermatolog tez. mialam takiego :p wogole wybieram sie niedlugo do dermatologa i chce z nim pogadac wlasnie o tym co moglabym zrobic a na czym dokladnie polega mikrodermabrazja. ja w tych tematach ciemna jestem :P

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość kajra
nie dawno mialam robione oczyszczanie twarzy tekie zwykle 2zabiegi,jak rowniez kwasami 30%.po tradycyjnym twarz wygladala okropnie,gdyz mam tlusta cere i oczywiscie bolala.kwasy tez szczypia i przez kilka dni buzia jest wrazliwa na slonce ale teraz mam gladka cere,nabylam u kosmetyczki krem z firmy charmene rose cena 40zl za 50ml.matowi i zapobiega rozwojowi pryszczy ze wzgledu na obecnosc kuleczek sylikonu.czasem warto pocierpiec aby ladnie wygladac,ja bynajmniej nie zaluje.mycie twarzy zelem przeznaczonym dla cery tlustej i cudowny piling ogorkowy z dodatkiem pestek awokado,sciera zanieczyszczony naskorek i odslania piekny zdrowy koloryt cery.wszystkie te zabiegi pokaza lepsza cere i nie trzeba godzinami siedziec w lazience.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Freya01
Dzisiaj miałam 2 raz mikrodermabrazję. Buzia jest niesamowicie gładka i czysta. Zaskórników po prostu brak, pory pozwężane, jasny kolor cery. Polecam gorąco. Polega na dość mocnym złuszczaniu naskórka. Dzięki temu skóra się od wewnątrz regeneryje i odbudowuje. Kosmetyki się absorbują błyskawicznie. Robię zabiegi co tydzień, jestem umówiona na jeszcze 4 razy. Dzisiaj jest skóra zaczerwieniona, ale do rana dojdzie do siebie z pewnością. Koszt zabiegu około 100 zł.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość do freya
mialas robiona mikrodermabrazje tlenowa czy diamentowa?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Freya01
diamentową, podobno jest lepsza

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
W tym roku skończyłam studium kosmetyczne. Na praktykach wiele razy robiłam kwasy ( nikomu nigdy nie zrobiłam krzywdy, ani nikt nie narzekał) oraz peeling kawitacyjny. Jeśli chodzi o kwasy, to po prostu trzeba wiedzieć ile czasu je trzymać ( jest to uzależnione od stężenia procentowego i tego, który z kolei to jest zabieg), dobrze je zmyć i posmarować twarz neutralizatorem ( nie zawsze, jest to zależne od firmy).

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość do freya
z tego co slyszalam to w przypadku lecznia tradzika taka mikroderm. powinna sie przeprowadzac co 4tygodnie! wiec moze nie warto sie tak spieszyc, natomiast w przypadku zwiatczalej skroy ok tygodnia.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość jesli chce sie komus czytac
MIKRODERMABRAZJA DIAMENTOWA Gabinet dysponuje aparatem OXY TOUCH (Oxygen Peeling System) firmy UNION MEDICAL do mikrodermabrazji tlenowej i diamentowej. Oxy Otuch jest urządzeniem medycznym. Aparatem łączy ścierające działanie głowicy z drobinkami diamentu, pompy zasysającej i tlenu. Zaletą jest także to, że nie wykorzystuje on żadnych związków chemicznych (np. tlenku glinu) w swoim mechanizmie, przez co może być stosowany u osób o wrażliwej skórze. Urządzenie posiada 3 wymienne głowice diamentowe. Aparat jest dużej mocy i wydajności, nie wymaga stosowania kryształków korundu, ma trójstopniową regulację złuszczania. Aparat spełnia wymagane normy europejskie (CE) i amerykańskie (FDA). Głowice diamentowe bezpośrednio stykające się z powierzchnią skóry każdorazowo są sterylizowane lub dezynfekowane z użyciem specjalnych płynów enzymatycznych i czyszczących. Oxy Otuch Oxygen Peeling System jest nowością na rynku mikrodermabrazji. Większość dostępnych w polskich warunkach aparatów opiera się na wykorzystywaniu kryształów różnych substancji (np. tlenku glinu) do ścierania skóry. Istnieją doniesienia o uczulającym działaniu kryształów, znane są także doniesienia o roli glinu w etiopatogenezie choroby Alzheimera, jeśli dojdzie do jego kumulacji w tkance mózgowej. Aparat Oxy Otuch Oxygen Peeling System pozbawiony jest tych działań niepożądanych. Aparat do mikrodermabrazji w rękach doświadczonego lekarza lub kosmetologa jest niezwykle skuteczny, a metoda ta pozostająca pod pełną kontrolą osoby wykonującej zabieg jest niezwykle bezpieczna. Co to jest mikrodermabrazja? Jest to zabieg mechanicznego ścierania naskórka i/lub skóry właściwej. Pozwala na powolne ścieranie powierzchni skóry, mikrowarstwa po mikrowarstwie, aż do pożądanego poziomu złuszczenia, pod stałą kontrolą wizualną osoby wykonującej. Wykonuje się go przy pomocy kryształów korundu lub specjalną głowicą diamentową w podciśnieniu, lub solą fizjologiczną wyrzucaną z szybkością ponaddźwiękową za pomocą sprężonego tlenu. W porównaniu z innymi zabiegami abrazji skóry, takimi jak: peelingi chemiczne, dermabrazja czy resurfacing laserowy - mikrodermabrazja jest zabiegiem o niewielkim stopniu powikłań, nie ma ryzyka przebarwień i blizn. Efekty są widoczne od razu i bezpośrednio po zabiegu można wrócić do normalnej aktywności. Zabieg obejmuje powierzchniowo naskórek, nie mniej zmiany histologiczne obserwowane w mikroskopie elektronowym dotyczą nie tylko warstw naskórka, ale też skóry właściwej. Obserwuje się pogrubienie warstw naskórka oraz pobudzenie syntezy kolagenu i elastyny. Dzięki temu metoda ta znalazła szerokie zastosowanie do odmładzania skóry, korekcji zmarszczek i blizn, eliminacji plam przebarwieniowych, oczyszczania skóry oraz leczenia trądzika. Zaletą zabiegu jest to, że jest on bezbolesny, prosty, trwa krótko i po jego wykonaniu pacjent nie jest wyłączony z zajęć życia codziennego. Zalety mikrodermabrazji * bezpieczna, kontrolowana głębokość ścierania * pobudzenie produkcji kolagenu * eliminacja patogennych drobnoustrojów z powierzchni skóry (np. Propionibacterium acnes) * zabieg jest właściwie bezbolesny * możliwość częstego powtarzania * brak krwawienia i urazu skóry * brak długiego okresu gojenia * alternatywa dla osób nietolerujących peelingu chemicznego Efekty uzyskiwane w wyniku mikrodermabrazji * spłycenie powierzchownych zmarszczek, uszkodzeń naskórka, wygładzenie skóry * zmniejszenie rozszerzonych porów, usunięcie zaskórników i zanieczyszczeń * zmniejszenie łojotoku * pobudzenie wzrostu nowych komórek skóry i poprawa ich funkcjonowania, poprawa jakości skóry (struktury i kolorytu) * generalna regeneracja skóry, zwłaszcza przy zaniku włókien kolagenowych, zwiększenie elastyczności * skóra świeższa i młodsza * ochrona przed nowymi uszkodzeniami i starzeniem * usunięcie przebarwień posłonecznych (lub starczych) * eliminacja nadmiernego rogowacenia naskórka, suchości skóry i uszkodzeń posłonecznych Wskazania do mikrodermabrazji * trądzik pospolity (zaskórnikowy, grudkowy) * blizny potrądzikowe * łojotok * suchość skóry * zaskórniki, prosaki * rogowacenie przymieszkowe * rozszerzone pory * blizny zanikowe i przerosłe * przebarwienia i odbarwienia * uszkodzenia posłoneczne skóry (twarz, ręce, szyja) * szorstki, zrogowaciały naskórek * rozstępy * odmładzanie skóry i likwidacja delikatnych zmarszczek wokół oczu ust i szyi * wiotkość skóry * zabieg jest idealnym przygotowaniem do zabiegów laserowych: fotoodmładzania, zamykania naczynek krwionośnych oraz likwidacji przebarwień Przeciwwskazania do mikrodermabrazji * zakażenia wirusowe: brodawki, opryszczka, mięczak zakaźny * zakażenia bakteryjne: liszajec zakaźny, figówka gronkowcowa * zakażenia grzybicze * trądzik krostkowy, ropowiczy * trądzik różowaty * skóra powiek * przeczosy, nadżerki (uszkodzenia ciągłości skóry) * nowotwory skóry i znamiona * naczyniaki jamiste * terapia przeciwtrądzikowa Roaccutanem-wskazana co najmniej trzy miesięczna przerwa * skłonność do keloidów (bliznowców) * zabiegi chirurgiczne w obrębie twarzy (do dwóch miesięcy) Nie ma przeciwwskazań w przypadku * ciąży * menstruacji * skóry opalonej * skóry płytko unaczynionej Przygotowanie skóry do zabiegu mikrodemabrazji Nie są wymagane specjalne zabiegi przygotowujące skórę do mikrodermabrazji. Na pięć dni przed wykonaniem zabiegu należy unikać: * chemicznych kremów czy pianek do depilacji * zabiegów elektrolizy * woskowania * zabiegu peelingu kawitacyjnego * wykonywania peelingu �brashingu za pomocą szczoteczek * stosowania szorstkich gąbek do czyszczenia twarzy * stosowania żelów i kremów peelingujących do twarzy Przebieg zabiegu Należy usunąć ewentualny makijaż z twarzy, zmyć skórę kwasem bornym lub spirytusem (przy nasilonym łojotoku). W trakcie zabiegu kosmetolog przykłada do skóry specjalną głowicę zawierającą dwa otworki, którą przesuwa po całej złuszczanej powierzchni. Powierzchnia głowicy od strony skóry pokryta jest drobnymi kawałkami diamentu - efekt eksfoliacji uzyskuje się poprzez działanie ścierające diamentu oraz zasysanie skóry przez pompę mieszczącą się w jednym z otworów. Przez drugi otwór wydostaje się tlen, który ma właściwości regenerujące i bakteriobójcze. Procedura trwa około 30-45 minut. W czasie jednego zabiegu istnieje możliwość ścierania od 5 do 15 razy całą poddaną zabiegowi powierzchnię (np. twarz). Zabiegi mikrodermabrazji są bezbolesne. Na samym początku odczuwa się zassanie, a następnie masowanie i lekkie ścieranie skóry. W przypadku osobniczej nadwrażliwości można przed zabiegiem znieczulić skórę kremem EMLA. W niektórych przypadkach stosuje się zabiegi kojarzone łącząc mikrodermabrazję z peelingiem chemicznym. Bezpośrednio po zabiegu mikrodermabrazji można zaaplikować powierzchowny peeling chemiczny (np. stężony kwas glikolowy, migdałowy lub kwasy mieszane). Objawy niepożądane po mikrodermabrazji * uczucie mrowienia, pieczenia, świądu-objawy te szybko ustępują * rumień (do 24-48 godzin) � z każdym dniem zaczerwienienie skóry jest coraz mniej widoczne - można wykonać makijaż i bez problemu wykonywać codzienne czynności * nadwrażliwość skóry * wybroczyny u osób stosujących aspirynę lub niesteroidowe leki przeciwzapalne (utrzymują się 24 - 72 godziny) Pielegnacja skóry w warunkach domowych * unikanie opalania przez pierwsze 48 godzin od zabiegu * unikanie kąpieli w chlorowanej wodzie (baseny) do 48 godzin po zabiegu * zaleca się picie 8-12 szklanek wody mineralnej dziennie (uelastycznia i nawadnia dodatkowo skórę) * pacjenci z przebarwieniami w przerwie między kolejnymi zabiegami powinni używać preparaty wybielające zawierających hydrochinon w stężeniu co najmniej 2% (24 godziny po zabiegu mikrodermabrazji 2 razy dziennie) * na dzień zaleca się stosowanie kremów z wysokim filtrem przeciwsłonecznym Częstotliwość zabiegów Zabiegi mikrodermabrazji można przeprowadzać na wszystkich typach skóry (od łojotokowej i trądzikowej do bardzo wrażliwej i suchej, od białej do bardzo opalonej, od bladej do bardzo ukrwionej) i każdej części ciała np. twarzy, szyi, dekoltu, pleców dłoni czy nóg. Zaleca się przeprowadzenie serii zabiegów mikrodermabrazji od 2-10 (średnio5) W odstępach od 1 tygodnia do 4 tygodni * co 7 - 10 dni w zabiegach odmładzających, regenerujących, odświeżających * co 4 tygodnie w leczeniu trądzika * w celu podtrzymania i utrwalenia uzyskanych wyników zaleca się co 4 - 6 tygodni ponowne wykonanie mikrodermabrazji. Zależy to od indywidualnych wskazań i oczekiwań pacjenta. Po każdej mikrodermabrazji poprawa jest coraz bardziej widoczna.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Freya01
Czytałąm o tym sporo zanim się zdecydowałam. Powinno być 6-10 zabiegów. Zależne oczywiście od skóry i rodzaju problemu. Pierwszy miesiąc co tydzień, potem co 2 tyg. Można po kuracji później "przypomnieć" skórze co 2-3 miesiące. Powiem tak: tak oczyszczonej skóry jeszczew życiu nie miałam. Jestem na prawdę zadowolona.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Freya01
do "jesli chce sie komus czytac" Mam 16letnie rozstępy na pośladkach i biodrach. Są srebrno-sinego koloru. Czy mikrodermabrazja mi pomoże? Może polecisz mi jakiś inny zabieg? Na operację plastyczną mnie nie stać a mam już dość życia z nimi. Proszę, pomóż!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość echmea
Mam 28 lat i dzisiaj miałam drugi zabieg kwasami.Owszem piekło bo steżenie było już35% ale po pierwszym zabiegu bylo rewelacyjnie,po drugim skóra jest jeszcze zaczerwieniona ale efekt bedzie super.Nie dawała mi tego mikrodermabrazja co dają mi kwasy.Za tydzień ostatni zabieg.Polecam dla cery z problemami,skora robi się rozświetlona i ozywiona,poprawia mi to humor.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość hubi
tak w ogóle to zabiegów kwasami się nie robi na skórę trondzikową bo później jest jeszcze gożej.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Ja byłam na takim zabiegu z kwasu z gorzkich migdałów. Skórę owszem miałam trochę zaczerwienioną, ale bez przesady. Z makijażem mogłam wyjść na ulicę. Wiadomo, że takie zabiegi trzeba powtarzać, ale wydaje mi się że są lepsze niż mechaniczne oczyszczanie twarzy, bo nie narusza tak bardzo skóry.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
A ja słyszałam, że na tego typu problemy z cerą najlepsza jest mikrodermabrazja. Podobno efekt gwarantowany już po pierwszym zabiegu. Sama nie próbowałam, ale znajoma zafundowała sobie mikrodermabrazje i jej buzia dużo ładniej teraz wygląda. Sprawdź sobie oferty w rożnych salonach kosmetycznych, ja polecam La Lumiere jeśli jesteś z Poznania. Jak coś to tu masz ich stronkę: http://lalumiere.eu/ :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość MegaFajnaSprawa
Mam 15 lat ! , i Dziś miała swój 1 zabieg kwasami , Rewelacja zapłaciłam za niego 80 zł i już widze widoczne efekty , bardzo sie cieszę że podjełam sie temu zabiegowi, Nie miałam żadnych opażeeń ani czerwonej czy podrażnionej skóry, Mój zabeg składał się z 3 maseczek , 1 - to kwas , 2-ym dobrze nie pamiętam co to było ale chyba coś oczyszczającego i te 2 maseczki miałam nasobie 1,5 minuty każdą po kolei , potem 3- to była sameczka ostatnia która bardzo fajnie chłodziła miałam ją na dobie z 15 mn POLECAM ! mi pomogłaa , jestem umówiona na kolejny zabieg za tydzień zobaczymy jak bd ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość dziewczny a powiedzcie
czy przed mikrodermabrazja trzeba miec robione oczyszczanie twarzy? bo bylam u jednej kosmetyczki a ona mi tak powiedziala i sie zastanawiam czy nie chciala zedrzec ode mnie kasy:O

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Honor
Witam. Wczoraj miałam robiony zabieg z kwasem pirogronowym. Nie mam żadnych skutków ubocznych,za dwa tygodnie kolejny. Od wielu lat chodze do kosmetolog ktora nigdy nie spaskudziła mi twarzy. Chciałam sie zdecydowac na mikrodermabrazje,ale kosmetyczka uznała,ze kwas jest mi potrzebny.Jeszcze 3 razy. Koszt zabiegu 90 zl

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

×