Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...
Zaloguj się, aby obserwować  
Gość ale się nabrałam

olejowanie włosów - do dziewczyn które to robią

Polecane posty

Gość ale się nabrałam

Mam zniszczone, przesuszone włosy - tyle się naczytałam o olejowaniu, że postanowiłam spróbować. I klapa. Już trzeci dzień nie mogę domyć włosów, są posklejane, nie da się ich rozczesać i jeszcze bardziej suche, niż były. Jak wy to robicie????

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość JLOVBHJKVBHJVB HJK
A jakim olejem to robisz ? Myć trzeba 2 razy, u mnie wszystko schodzi.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Trzeba je porządnie umyć. Normalnie myje raz, a tak nawet do 7 razy. Umyj je dobrze i wyplucz

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość JLOVBHJKVBHJVB HJK
w cieplejszej wodzie niż zwykle, żeby rozpusciła tłuszcz.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Marzenka889
ja olejuję na odżywkę, znacznie łatwiej się zmywa (i daje znacznie lepsze efekty), zmywam 2krotnie szamponem dla dzieci i to mi wystarcza. Włoski po zabiegu jak marzenie. Jaki olej wybrałaś? Może rycynowy? (nie polecam na długość, też kiedyś miałam z nim problem). Polecam oliwki Babydream, wybieraj lżejsze oleje.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
ja czesto nakladam na wlosy maseczke z oleju rycynowego i nafty lub oliwy z oliwek i wiecie co? trzymam pod folia z godzine, dwie, roznie, i pozniej zmywam, wystarczy podwojne mycie, zadnych problemow z tlustymi niedomytymi wlosami nie ma wiec nie rozumiem waszych problemow. moze zlych szamponow uzywacie albo co..

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość ale się nabrałam
na rycynowy jestem uczulona - więc nawet nie próbuję użyłam kokosowego, o którym tak ostatnio głośno kiedyś, dawno temu też podjęłam taką próbę (już nie pamiętam, jaki to był olejek) i efekty były takie same, ale postanowiłam spróbować jeszcze raz. Myłam dwa razy, potem jeszcze wieczorem, na drugi dzień rano i wieczorem i dziś rano. I ciągle się mam posklejane włosy - chociaż oczywiście już nie tak i wiem, że przejdzie. Szamponów też użyłam kilka - pierwsze 3 razy Alterry. Widocznie olejowanie nie dla mnie i już.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość nie wiem o co cho
najpierw to musisz domyć włosy, wiec proponuje, porządnie wymoczyć włosy w cieplej wodzie i nalać trochę więcej szamponu, musisz myc,myc,myc i jeszcze raz myc włosy aż zejdzie. Myjesz, płuczesz włosy, myjesz, może spróbuj cztery razy porządnie je umyć ciepłej wodzie,a w ostatnim płukaniu zimną. Kwestia ile tego olejku dala na włosy,powinny być lekko natłuszczone, a może szampon źle działa? Miałam podobny problem i to była wina szamponu, nie potrafił tego zmyć. U mnie szampony Alterry( a stosowałam: Morela i pszenica, Papaja i bambus, Migdały i jojoba, Biotyna i kofeina - wszystkie ładnie zmywały) zmywają mocno natłuszczone włosy olejkiem rycynowym. A może zamiast smarować włosy olejkiem,kup płynne olejek i dodaj do szamponu czy zmieszaj z dobrą odżywką(chodzi o skład)?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość myślę że to bardziej zależy
myślę że to bardziej zależy od struktury włosów może autorka tematu ma włosy po trwałej albo silnym rozjaśnianiu ? wieki temu próbowałam maseczki z ojejku rycynowego, też za chiny ludowe nie mogłam tego zmyć: w efekcie część włosów przesuszona na wiór, reszta w strąkach (wtedy miałam włosy naturalne) obecnie mam bardzo mocno przesuszone rozjaśnianiem i nawet się nie biorę za eksperymenty z olejkami

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość ewikkks
Hmmm... nie wiem, co może być przyczyną. Ja olejki (alterrę, kokos, khadi) zmywam samą odżywką... Może wcześniej nie oczyściłaś włosów z silikonów i połączenie tego z olejami dało jakiś kleik?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość ale się nabrałam
prawda, że farbuję włosy - nie rozjaśniam, ale na średni blond. Możliwe, że to od tego. W sumie nie zrezygnowałam jeszcze całkowicie i jak będę mieć jakieś wolne 2 dni to pewnie popróbuje jeszcze raz - różne wariacje. Jestem uparta! :-D I dzięki za wszystkie odpowiedzi! 🌻

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Olejki kokosowe są beznadziejne. Na początku dałam się nimi skusić, bo mają śliczny zapach, ale jakoś moim włosom nie służą. Może trzeba spróbować czegoś innego...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Miecia852
nie wszystkim służy olej kokosowy. Zmień na inny.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość najlepiej sie zmywa olej tak
na niezmoczone włosy (z olejem) dajesz trochę szamponu i lekko wcierasz. Spłukujesz. I myjesz jak zwykle

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość czu czu czu czu czu
aaa tam nie dla wszytskich, dla wszytskich tylko nie kazdy potrafi się z tym obejsć.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość pytajacamalami
Ja tez polecam szampon na wlosy z olejem(bez moczenia woda) trzesz, splukujes, myjesz jeszcze raz,i nie ma sladu oleju:-)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość olejowanie:)
najpier nasmarujesz olejem / co za głupota/ potem 2 godziny myjesz i dalej wysuszasz włosy:(

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość coza ściema
Nakładanie na włosy olejów nic nie daje. Nie wiem po co babrać się w tych tłuszczach. Babcine receptury były extra 100 lat temu i wcześniej. Wracanie do tego to jak wymienianie telewizora HD na czarno białe pudło. Luksusowe marki nie pakują do swoich produktów tych smalców, którymi smarujecie swoje włosy bo zwyczajnie są nieskuteczne, mało tego czasami wręcz szkodzą.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość vitrinka
Co ty chrzanisz? To właśnie te "luksuowe" dziadostwa nic nie dają, bo są napakowane silikonami, które włosy niszczą. Od kiedy olejuję i stosuję odżywki i szampony za kilka zł mam piękne fale, a jak stosowałam te "luksusowe" to miałam takie siano że szkoda gadać.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość vitrinka
Poza tym pytanie bylo do osób, które olejują, a nie do takich zaślepionych przez reklamy ignorantów.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość martulkaaaa_________
a ja właśnie uwielbiam kokosowy na włosy, najwyraźniej akurat moim włosom służy za to moja siostra nie była zadowolona i u niej nie było takiego efektu, jak u mnie, więc to chyba zależy od włosów nakładam odrobinę wieczorem (rozcieram najpierw w dłoniach i wmasowuję we włosy zaczynając od ich końcówek, przy głowie raczej nie olejuję), na poduszce nic nie zostaje, włosy są miłe w dotyku i spokojnie można się w naolejowanych zaprezentować mężczyźnie w łóżkowej sprawie rano myję włosy tak, jak zwykle, wystarczy jedno mycie szamponem i nie ma śladu po olejku, za to włosy są bardziej sprężyste i nawilżone i o wiele lepiej się układają zniknął też efekt takiego jakby siana, zwłaszcza w wilgotne dni, włosy są stale gładkie i ładnie się kręcą nie nakładajcie za dużo, tego się używa na krople nie na garście :D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość ale się nabrałam
fajnie, że jeszcze ktoś tu pisze :-) Ja w tym czasie przekonałam się, że: Alterra jest całkowicie nie dla mnie (wszystkie produkty) Olejowanie na razie też jest nie dla mnie - wysusza mi włosy i wypadają garściami (różne oleje - alterra najgorsza) Na razie powinnam skupić się właśnie na silikonach i jedwabiach. Dziś (tak, w niedzielę :-) ) idę podciąć końcówki - dość mocno, z którymi już nic nie da się zrobić. Farbować nauczyłam się w końcu same odrosty. Jak zadbam o włosy - pewnie znów spróbuję olejowania, chociaż może się okazać, że ta metoda i tak się u mnie nie sprawdzi, ale - jak pisałam - jestem uparta! :-) Wniosek ;-) : nie ma co ślepo iść za modą - tylko stosować to, co najlepsze dla danego typu włosów.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość włosomaniaczka zapalona
a ja muszę powiedzieć, że u mnie olejowanie dało bardzo dobre efekty. Włosy są lśniące i nawilżone, a przez to wydają się takie bardziej grube i mięsiste, no nie wiem dokładnie jak to określić. Mi najbardziej pasuje olej kokosowy, który zamawiam przez internet, o tutaj http://olejkokosowy.pl/

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość mimikanka
Ja tez przymierzam się do olejowania. Słyszałam, że trzeba przetestować różne oleje, żeby wybrać najodpowiedniejszy dla siebie, ale ja zacznę od rzepakowego, bo ma najwięcej witaminy E, a przy tym nie jest drogi :) Ciekawa jestem efektów.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Ja uzywam kokosowego i migdalowego. Nie mam problemu ze zmyciem. Myje dwa razy.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Ja również olejek arganowy polecam - tez nie ma problemów z umyciem i spłukanie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
moje wlosy musza byc lekko wilgotne a olej lub oliwe mieszam z dwoma zoltkami i polowka cutryny. Tylko wtedy widze super efekt.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość ale się nabrałam
Jednak olejuję (co za słowo!). Na razie oliwą z oliwek. Z efektów jestem zadowolona. Czasami nakładam olej na odżywkę, czasami na same włosy. I zmywa się jakoś łatwiej. Myje dwa razy: raz odżywką, potem szamponem (łagodnym), potem nakładam znów odżywkę. Jednak polecam olejowanie efekty są widoczne, tylko nie można zbyt szybko rezygnować! :-)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się
Zaloguj się, aby obserwować  

×