Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

Nicola987

Operacja tarczycy

Polecane posty

Witam. w tym mies czeka mnie operacja usuniecia calej tarczycy co mnie przeraza.. Boje sie narkozy moze dlatego ze nigdy nie mialam..Jak ona wyglada?? Boje sie ze mnie nie obudza. BBBBBArdzo tez boje sie wyniku po wycieciu. Robilam biopsje wyszla gr 3 boje sie ze to jednak rak..boje sie ze nie wylecza mnie a mam dziecko ktore ma 2 latka..

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Poltora roku temu usunięto mi całą tarczyce po zdiagnozowaniu raka brodawkowatego.Nie obawiaj się narkozy,po prostu zasypiasz po podaniu do wenflonu zastrzyku. Samo przebudzenie jest mniej przyjemne bo było mi zimno i kręciło się w głowie. Ale szybko minęło i w drugiej dobie po operacji zostałam wypisana do domu. Szybko wróciłam do formy, blizna prawie niewidoczna. Jedyne co mi przypomina że nie mam tarczycy to codzienne zażywanie hormonów po przebudzeniu rano. Jeśli masz jakieś pytania chętnie odpowiem.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Bardzo dziekuje bo bardzo balam sie tej narkozy..czytalam w internecie o narkozie z intubacja to mnie przerazilo.. A jak leczenie raka wyglada sa jakies szanse?? Moja Pani doktor jest prawie pewna ze mam raka mowi ze ogolnie zle tarczyca wyglada. Boje sie jednak tego uslyszec po badaniu chistopatologicznym guza.. Nie wiem jakie szanse sa na wyleczenia..

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Akurat mój rodzaj nowotworu pomimo że złośliwy dobrze się leczy Pięć miesięcy po operacji przeszłam terapię jodem radioaktywnym -brzmi nieciekawie ale to nic strasznego- aby zniszczyć ewentualne pozostałości komórek nowotworowych. Przez pięć lat muszę robić co pół roku badania kontrolne -usg szyi i poziom markerów nowotworowych we krwi i wizyta u endokrunologa, potem raz w roku ale mówią że rak tarczycy jest najlepiej podającym się leczeniu. A samej intubacji nie pamiętam bo już spałam gdy mnie intubowano a gdy rozintubowywano jeszcze spałam więc jedynym śladem po tym był ból gardła jak przy anginie. Radzę więc zabrać do szpitala tabletki do ssania na gardło Nie martw się będzie dobrze. Chętnie odpowiem na Twoje pytania, sama miałam wiele wątpliwości przed zabiegiem.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Ja tez mam bardzo wiele watpliwosci..a nie mam z kim na ten temam porozmawiac.. Sa osoby ktore uwazaja ze panikuje.. JA wcale tak nie mysle poprostu boje sie jednak rak to nie grypa. Boje sie ze po diagnozie poprostu sie zalame i nie bede miala sily na leczenie.. teraz mnie to wszystko przeraza. Ile trwala operacja?? Jak dlugo lezy sie na sali pooperacyjnej?? Jak Ty sobie radzisz z choroba??

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Rozumiem Twoje obawy, sama płakałam w poduszkę na wieść o guzach, a po wyniku z biopsji gdy dowiedziałam się o raku złośliwym w pierwszej chwili się załamałam. Ale zaraz zadzwoniłam do mojej endokrunolog która mnie podniosła na duchu, mówiąc że to się pięknie leczy, żeby nie zwlekać z operacją. Mamy dla kogo żyć, masz dziecko tak jak i ja a z resztą chciałam się jak najszybciej się pozbyć tego "świństwa " wiec nie odwlekalam zabiegu. Cztery miesiące od diagnozy juz byłam po operacji. A jak sobie radzę z chorobą? Właściwie już nie myślę o niej, da się żyć bez tarczycy, nie odczuwam jej braku. O chorobie przypominają mi tylko wizyty u lekarza i badania kontrolne. Myśl pozytywnie i nie zwlekaj z zabiegiem jeśli będzie konieczny. Moja operacja trwała 3 godz. , miałam usunięta całą tarczyce i 16 węzłów chłonnych tych najbliżej usytuowanych ognisk rakowych, żeby zabezpieczyć mnie przed nawrotami.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Na sali pooperacyjnej byłam 6 godz potem wróciłam na ogólną. Następnego dnia rano wstałam juz do toalety, oczywiście pod eskorta męża ;-) najgorsze jest jedzenie po operacji bo po intubacji jest podraznione gardło i dochodzi jeszcze obrzęk szyi po zabiegu, ale są też plusy -schudłam 2 kg ;-) a ewentualna operacja w jakim mieście Cię czeka?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
ja juz chyba morze lez wylalam..Nie moge sobie tego wszystkiego wyobrazic i pozbierac sie. czy na usg widac bylo powiekszone wezly chlonne i czy obrazowo bylo widac zmiany nowotworowe?? Intubacja podczas operacji tez przeraza mnie... boje sie ze nie wybudza mnie.. Wlasnie tylko dlatego ze mam dziecko jakos zbieram sily chociaz ciagle ich malo.. Chcialabym juz stanac na nogi.. Po zabiegu tez kazda wizyta kazde badanie tez napewno nerwy czy niema nawrotu choroby. Jak dlugo bieze sie ten jod??

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
To tyle co lezalam po cesarce..:) mialam wtedy znieczulenie w kregoslup.. tego sie nie balam bo cos mi wstrzykneli nawet nie wiedzialam kiedy.. W Proszowicach bede operowana przez doktora Cichonia. Kurcze intubacja jak to strasznie brzmi..:/

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Nikola spokojnie, nerwy tu nic nie pomogą. Na usg lekarka juz mi powiedziała, że może to być nowotwór złośliwy i że raczej powinnam się spodziewać operacji, to samo powiedziała mi endokrunolog i lekarka podczas biopsji.Biopsja tylko to wszystko potwierdziła. Ale zanim odebrałam wynik już znalazłam sobie chirurga i umowilam wizytę. Jod w dużej dawce brałam tylko raz. Dostaje się go w szpitalu i przebywa się przez tydzień w izolatce.Jest on podawany w postaci kapsułki.Ale na razie o tym nie myśl tylko zajmij się zabiegiem. Jod podają tylko wtedy gdy nowotwór jest złośliwy. Może u Ciebie nie będzie takiej potrzeby.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Dziewczyno!!! Lepiej trafić nie mogłaś! Mnie też prof Cichoń operowal,tylko w Krakowie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
hhihihi nie smuc , ja po operacji tarczycy jestem i prawie cala moja rodzina i zyjemy :-) NIE BOJ SIE BEDZIE DOBRZE ; TERAZ OPERACJA DLA CHIRURGA TO RUTYNA

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Mimo tego ze z biopsji wyszla 3 grupa to lekarka mowi ze nie najlepiej wyglada ta tarczyca. Opisala to usg dla chirurga ale ja nawet nie czytalam bo balam sie...moj maz czytal ale nic nie mowilbo nie chce. Boje sie tez tego co chirurg powie po operacji.. Biopsja nie jest tak dokladna wiadomo po wycieciu wszystko na 100% wiadomo.. Naprawde podziwiam tych wszystkich ludzi co sa tak odwazni i maja tyle sily. Mysle ze u mnie te jest problem ze strachem poniewaz mam nerwice lekowa panicznie boje sie kazdej choroby..

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
O prosze jaki zbieg okolicznosci..No to pocieszylas mnie..:) przynajmniej wiem ze bede w dobrych rekach..:) U mnie choruje cioci miala usuniety jeden plat z powodu guza teraz ma na drudim placie dwa ktore rosna blyskawicznie wiec czeka ja druga operacja. Moja chrzestna miala guza biopsja wyszla ok wiec zlekcewazyla nie leczyla sie nie kontrolowala po 10 latach okazalo sie rak zlosliwy mial juz 2 operacje tarczyca zostala usunieta wraz z wezlami. A do lakiego endokrynologa chodzisz??

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Jeszcze chcilam zapytac czy dawalac dr jakies pieniadze przed operacja?? Bo nie wiem jak sie przygotowac..Jesli nie bierze to nie chcialabym go tym obrazic..

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Do doc Mazurek. Chirurg po wyniku biopsji zdecydował że usunie całą tarczyce i węzły żebym nie musiała za czas jakiś być ponownie operowana. To naprawdę świetny fachowiec****iękne blizny po nim zostają ;-) w moim przypadku jak ktoś nie wie że byłam operowana to jej nie zauważa.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Ja byłam u niego na prywatnej wizycie i płaciłam tylko za wizytę, nic więcej. Ani przed ani po.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Naprawde mnie pocieszylas..:) przynajmniej wiem ze nie operuje mnie lekarz ktory po otwrciu zastanawia sie co dalej.. Bardzo wazna jest dla mnie ta opinia..:) Moja chrzestna ma takie blizny brzydkie grube nie rowne az ciarki przechodza jak sie na to patrzy. JA chodze do dr Kafary..

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Bardzo dziekuje za informacje. W takim razie ja tez nic niedam zeby nie narobic problemow. Ile bierze za wizyte?? I jak sie do niego umowic?? Zadzwonic bezposrednio czy isc normalne do poradni i on sam kaze przyjsc..?? A jakis prezent np koniak dawalas czy tez nie??

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Jeśli chodzi o bliznę to nie ma reguły, jak ktoś ma tendencję do bliznowca czyli rozrostu blizny to będzie troszkę gorzej wyglądać. Ważna jest pielęgnacja po operacji -ja po odpadnieciu stropkow smarowalam maścią Dermatix, dość droga ale w moim przypadku skuteczna. Ale blizna to najmniejszy problem, ważne żeby podjąć leczenie i walczyć o siebie. Rak tarczycy to naprawdę jeden z tych co świetnie się leczą więc myśl pozytywnie!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
To nie byłaś jeszcze u niego a termin masz ustalony?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Chodzi mi o termin operacji

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dziekuje..:) Nie bylam jeszcze jade w sr do szpitala bo wiem ze wtedy jest ale teraz nie wiem czy jechac do szpitala czy prywatnie. W pon mam laryngologa tak przy okazji zapytam jak to badanie wyglada. NApisalam ze mam operacje w tym mies poniewaz Pani dr powiedziala ze najprawdopodobniej bedzie wlasnie to ten mies..chyba ze bedzie duzo pacjentow. A Ty ile czekalas?? Co prawda Dr Cichon nie operowal mojej mamy ale miala usowane guzy z piersi i tylko 3 dni czekala na zbieg..

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Ja byłam prywatnie na ul. Św. Lazarza w Krakowie tam też byłam operowana. Na zabieg czekałam 3 mies. Badanie laryngologiczne -zajrzał do gardła, poswiecil latarką i kazał mi coś powiedzieć, sprawdzał ruchomosc strun głosowych. Zwykle laryngologiczne badanie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
To w takim razie mam watpliwosci ze w tym mies bedzie ten zabieg.. Ty mialas jasno w piosji napisane ze rak i taki byl termin a ja mam 3 gr i tak szybko by operowal?? Teraz nie wiem gdzie isc do szpitala czy prywatnie.. Moge prosic o jakis kontakt do niego..?? Ja bylam tylko raz u laryngologa jak w ciazy bylam bo ciezko mi sie oddychalo okazalo sie ze przez to ze duzo mam wody w organizmie. Pytam o badanie bo to ktore mialam bylo bardzo nie przyjemne myslalam ze jakos inaczej sprawdza struny glosowe..

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Bez wyniku z biopsji nawet się nie wybieraj do chirurga. Ja poszłam z wynikiem usg i biopsji i dopiero na tej podstawie ustalił mi termin operacji a i tak musiałam zrobić jeszcze jedno usg z Dopplerem. Dał mi też listę badań które musiałam zrobić przed operacją. Poszukaj na necie telefonu do Center Medu w Krakowie i tam Cię umowia na wizytę. Prof przyjmował chyba tylko w czwartki, a wizyta kosztowała coś koło 300 zł. No i musisz się zaszczepić przeciwko zoltaczce, przynajmniej dwie dawki

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Wynik biopsji mam z pazdziernika usg tez mam swieze i szczepionki tez juz wybralam.. A to usg z dopplerem to on robi?? i jaki koszt tego?? Wow to troche liczy za wizyte ale skoro jest dobry to niema co zalowac. Najwazniejsze zdrowie..

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
To usg robi jego syn, z tego co pamiętam ok 100 zł. A co masz w wyniku biopsji? Tylko grupę? Ja miałam nazwę nowotworu po łacinie, nie miałam grupy.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Ja mam napisane tak..: Obraz niejednoznaczny grupa 3 wg Bethesda. W pojedynczych komorkach cechy metaplazji oksyfilnej. Lekarka mowi ze to grupa podejzana takie nie wiadomo co a w usg sa rzeczy ktore swiadcza o raku i sa rzeczy ktore o nim ie swiadcza takie wszystko poplatane. Jednak probowala mnie przygotowac ze to raczej rak.. A tak wogole to co to znaczy usg z dopplerem bo nigdy nie mialam nikt mi tego nie zlecal..

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
To usg dodatkowo ustala ułożenie naczyń krwionośnych w polu operacji. Badanie wygląda jak normalne usg tylko jest bardziej szczegółowe. Nie wiem czy dobrze Cię zrozumiałam,czy masz już w Proszowicach umówiona wizytę u prof? A co do wyniku biopsji... Trudno mi powiedzieć. Ja miałam konkretnie napisane ze rak. To może u Ciebie nie będzie tak źle?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

×