Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

daga710

paskudne wzdęcia - jak sobie z nimi radzić

Polecane posty

Jak często miewacie wzdęcia i może zauważyłyście po czym one występują? Ja nie mogę sobie poradzić z moimi. Nie wiem od czego, ale co jakiś czas (co miesiąc, półtora) mam brzuch ogromny jakbym była w ciąży i boli mnie okropnie. Czuję, że pełno mam w środku gazów. W dodatku - co najgorsze - mój brzuch co jakiś czas odzywa się tak głośno, że nie sposób tego \\\"mruknięcia\\\" zagłuszyć. To tak jakbym puściła bąka (taki odgłos) tylko, że odbywa się to w środku. Strasznie głupio mi podczas takich dni będąc z ludźmi np. w pracy. Co innego jak zaburczy komuś w brzuchu z głodu, to jest inny rodzaj burczenia. Mój brzuch robi to za głośno i męczy mnie kilka (2, 3 lub 4 dni) i nie wiem jak sobie z tym poradzić. Biorę na to tabletki taespumisan, ale mało pomagają

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość kobita jakaś
espumisan.... naprawde pomaga po jedzeniu łykam dwie sztuki i dziala

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość kobita jakaś
aaaa wogole na sprawy zoladkowo - jelitowe itd dobry jest sok żelowy ALOE VERA rewelacja

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Busiaq
spróbuj herbatki ziołowej BOBOFEN

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Niemota
Zrezygnuj z picia mleka i pij herbatki ziolowe, np z rumianku.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Ona o ja
zielona herbata

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
A czy zdarzają się wam takie dziwne i głośne odgłosy jak moje? Czy to jest normalne podczas wzdęcia? Czy macie tylko ból i wzdęty brzuch?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
do \"kobity jakaś\" Gdzie kupujesz ten sok żelowy Aloe Vera? W aptece? Ile mniej więcej kosztuje i jak się go zażywa?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość ja nie mam takich wzdęć
ale mam odgłosy z brzucha:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość sssssssdddddddwwwwwwwwww
czemu z picia mleka??czy mleko dziala wzdeciowo?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość ja nie mam takich wzdęć
Tak, mleko, nabiał, jajka, niektóre owoce i warzywa.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość ja nie mam takich wzdęć
Skoro masz takie wzdęcia, daga, i odgłosy z nimi związane, to pewnie masz tez zaparcia. Rada jest zupełnie prosta- mniej siedzieć, więcej sie ruszać, jeść zdrowe rzeczy, bez słodyczy, czekolady, fast foodów itd., no i puszczac bąki, jak się ma ochotę:p

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość tez mam
takie dziwne burczenia.One wlasnie ni sa z glodu.Podobno moze to byc glizda ludzka:(:(Ale moze po prostu tak sie to jedzienie obraca

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość jaka glista....
????:O To perystaltyka jelit. W bebechach jest jedzenie, powietrze, wszystko sie tam przesuwa i po prostu czasami sa jakieś odgłosy. Każdy tak ma. Ale jak to sa tylko raz na jakiś czas wzdęcia z głośnym odgłosem baka, to znaczy, że te gazy sa blokowane przez masy kałowe. Dziewczyna musi mieć zaparcia i tyle. I mało sie rusza, a takie dźwięki są pewnie po długim siedzeniu w pracy, juz wieczorem

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Faktycznie mam też zaparcia a te gazy sa zatrzymywane przez masę kałową. I rzeczywiści mało się ruszam, ale żeby takie wzdęcia utrzymywały siękilka dni? Przechlapane mam z nimi. Chyba będą musiała się więcej ruszać i tyle. Dzięki wszystkim za rady. Jeśli ktoś chce coś jeszcze dopisać to bardzo proszę, bo każdy może coś ciekawego od sibie powiedzieć.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość powinnas mniej jeśc i takie
rzeczy, które przyśpiszaja trawienie. I ruszac się. Inaczej nic się nie zmieni.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Faszerować się chemią nie sposób - też niby metoda, ale nie ma sensu pakować w siebie setki tabletek, skoro równie dobry efekt można uzyskać zmieniając swoje nawyki żywieniowe. Z potężnym problemem można udać się także do gastrologa, lub do dietetyka - i jeden i drugi ci pomoże oraz ułoży dietę odpowiednią do twoich potrzeb.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
To się nazywa zespół jelita drażliwego i wrogowi nie życzę. Pogarsza się z czasem, niestety. Na wzdęcia możesz spróbować Gasstop (bez recepty), ale tak naprawdę na to nie pomaga nic (są trzy preparaty na receptę: duspatalin, debridat i meteospaspasmyl ale tak naprawdę żaden z nich nie pomaga). Obym się myliła co do ropozania. Jeśli tez wdęcia nie są bezpośrednio zawiązane z przejedzeniem ciężkimi i wzdymającymi potrawami, to niestety mam rację. Radzę zaobserwować, jakie czynniki wyzwalają te stany (u mnie stres, zmęczenie, zmiana rytmu snu, wyjazd, zjedzenie czegoś nowego, jedzenie nieregularne, \"mięcie brzucha\", siedzenie zwinięta albo siedzenie za długie, za ciasny pasek itd itp). I postaraj się te czynniki ogrniczyć, jak się tylko da i w ogóle zacznij dbać o tryb życia, bo jak mówię z tym z latami jest tylko coraz gorzej, a medycyna jest tak naprawdę wobec tych dolegliwości bezradna. Innymi słowy tylko ty masz na to wpływ i nie pozwól się paskudztwu rozpętać.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Mi pomogła nalewka z propolisu (bez alkoholu, 20% ekstraktu, kupić można w zielarskim sklepie). Piję po 10 kropli rozcieńczonych w małej ilości ciepłej wody, rano i wieczór. A byłem (uff, byłem!) przypadkiem beznadziejnym, pierdziałem jak stado dzikich świń po zjedzeniu zagonu fasoli i kapusty. Spróbujcie i przekazujcie dalej "potrzebującym". Powodzenia!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
u mnie zawsze w takich przykrych sytuacjach sprawdza się espumisan, zawsze mam go przy sobie żeby w razie potrzeby móc po niego sięgnąć, przynosi ulgę niemalże zaraz po zastosowaniu.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość endorfina29
popij sobie herbatke travisto fix, pije ją 3-4 razy dziennie, delikatna, lagodna i smaczna w smaku, w składzie ma tylko najpotrzebniejsze wyciągi i ekstrakty ziolowe, po pewnym czasie zauwazylam, ze trawienne sprawy uległo poprawie, brzucha nie rozpierają wzdęcia i on sam nie wydawal już dzwiekow (np. burczenia), o których pisalas, powodzenia:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
U mnie się super sprawdziły tabletki naturalne od Alg-Borje to taka szwedzka firma. Tabletki nazywają się - uwaga - Matsmaltningstabletten :) No ale maja w sobie imbir, pieprz cayene, kurkume, algi i faktycznie fajnie działaja i pomagają. A nie są takie drogie. Ja zamawiałam online na ich stronie http://alg-borje.pl/

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość sarunia341
Musisz po prostu starać się unikać pewnych składników w odżywianiu powodujących wzdęcia. Zerknij sobie na https://adamed.expert/wzdecia/ masz tutaj bardzo jasno właśnie opisane jakich produktów trzeba unikać w przypadku występowania wzdęć. jak sobie radzić z nimi jak już niestety wystąpią

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Olga

Najlepsze są środki z symetykonem, jest bezpieczny, szybko pomaga. Ja akurat kupuję ulgasim, dawka i cena najlepsza moim zdaniem. W ciązy też się nim ratowałam, nie ma przeciwwskazań.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość jagonika

Regularne wzdęcia i gazy to temat dla lekarza lub co najmniej dietetyka, który przygotuje odpowiednią dietę,żeby takich objawów nie było. Ale jak to się dzieje raz na jakiś czas, np. przy przejedzeniu to spokojnie tabletki z symentykonem ulgasim powinny dać radę :)

 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Gburowata

Na wzdęcia zrób płukanie jelita grubego mi to pomogło

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

×