Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

Gość fhygh

pasta AJONA

Polecane posty

Gość fhygh

czy ktos stosowal te paste do zebow, i widziala jakas poprawe?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość olppp
nikt tej pasty nie uzywal?? nigdy?? nikt?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość aboabo
ale na co chcesz ją stosować? jeżeli odkażająco (afty itp) to jest OK ale jeżeli masz na myśli np paradontozę to żadna pasta nie wyleczy CI paradontozy najwyżej zatrzyma chorobę, więc w tym sensie pomaga, bo jest silnie odkażająca. strasznie wydajna i mocna jak siekiera, nie wiem czy to tylko moje odczucia ale pozostawiała po sobie taki jakby zapach amoniaku...;/

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość moze ktos od tamtej
pory uzywal tej pasty? Poszukuje opinii na jej temat.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Ja używam już którejś z kolei tubki. Ajona odświeża oddech na długo i działa leczniczo. Do tego jest wydajna, ponieważ jest w koncentracie, więc wystarczy maleńka kapka, żeby umyć zęby.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Właśnie szukam informacji na temat tej pasty. Czy ktoś może mi wytłumaczyć z jakich przyczyn polecają korzystanie z niej w czasie ciąży?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Fagot 123
Nic szczególnego. Myłem nią już zęby 30 lat temu. To tak, jakby sobie dziś kupić niekolorowy telewizor.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dominik - możesz mi podać źródła tej informacji? Tj. dlaczego fluor może wpływać negatywnie na płód? Brzmi to troszeczkę niewiarygodnie, bo przecież fluor zawarty jest nie tylko w paście, ale m.in. również w wodzie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Normalnie szok... Coś co jest ładowane do wszystkich past, może mieć negatywny wpływ na płód.... Przez myśl by mi to nie przeszło. Tylko pytanie - czy warto zaufać temu artykułowi? Kto to pisał?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Ten triclosan to czym dokładnie jest? Czemu negatywnie wpływa? No i skoro jest zły, to dlaczego umieszczają go w pastach do zębów?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Pasta do zębów i detergenty? Dziwne połączenie. Jakoś nawet wydaje się to być nie do wiary. Poszukam źródeł na ten temat. To nie może wyglądać dokładnie tak.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość kalosz sołtysa
a czytał ktoś skład tej pasty bo ja przeczytałem po tym jak umyłem zęby bo mi śmierdziało moczem i faktycznie w sklad past wchodzi mocznik

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Źle patrzysz - zerknij na zakładkę skład. Tam jest mocznik i jeszcze inne składniki ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Nie wstydzę się Jezusa
przeciesz moczem sie leczy

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Mocz i mocznik to coś innego. Nie wkładajcie tego do jednego worka ;-) Ajona zawiera mocznik, ale nie ma w tym nic złego.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Ale zawartość jest naprawdę bardzo ważna! Akurat ten mocznik nie jest w żaden sposób szkodliwy, ale już triclosan jest, więc trzeba zwracać uwagę na skład chemiczny.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Witam, Z tym fluorem to też coś słyszałem, nawet pasty dla dzieci nie zawierają fluoru. Ostatnio koleżanka mojej żony poleciła jej ciekawą pastą do zębów - Dentiste. Miała powodować to, że rano nie będzie smrodka z buzi tuż po przebudzeniu. Miała powodować i spowodowała, choć sceptycznie do niej podchodziłem na początku. Fakt, nie zamroziłem nikogo swoim oddechem tuż po przebudzeniu, ale nie czułem smrodka od żony i co lepsze ona ode mnie też nie. Dodatkowo szczególnie polecana jest dla kobiet w ciąży właśnie dlatego, że nie ma w niej fluoru. Właśnie spodziewamy się dzidziusia więc żona używa jej regularnie no i ja się podłączam do niej też. Powiem Wam fajna sprawa a zęby pozostają gładziutkie na długo dłużej niż wcześniej. Moim zdanie godna polecenia, zwłaszcza mamusiom przyszłym.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość s.tomato.man
o wpływie fluoru na płody można przeczytać na 12. stronie "Fluor. Fluoroza w województwie pomorskim." Katedry Fizyki i Biofizyki AMG http://tnij.org/tncq W Gdańsku i na Żuławach jest szczególnie dużo fluoru. Ziaja sprzedaje pasty do zębów dla małych dzieciurów z regionów o podwyższonym stężeniu fluoru, ponieważ płody i małe dzieci podczas intensywnego wzrostu kośćca wbudowują w kości więcej FLUOROapatytu, który się kumuluje. I dlatego też zaleca się dawać bardzo małą ilość pasty dzieciom na szczoteczkę i uważać, żeby nie połknęły. Fluor z połkniętej pasty dobrze wchłania się z przewodu pokarmowego. Przy zwykłym myciu jest to zdecydowanie mniej.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość marta darksa
O wpływie fluoru już naczytałam się wystarczająco dużo - na pewno do pasty z fluorem szybko nie wrócę, a pewnie nigdy nie wrócę. Przy paście bez fluoru nie mam żadnych problemów z zębami, więc to całe gadanie o zbawiennym wpływie fluoru było zwyczajnym picem na wodę.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
ja używałam ją na krwawiące dziąsła i przestały, więc chyba działa ;) kupiłam ją chyba w tym sklepie www.shop-dent.pl/pl_PL/p/Ajona-Stomaticum-Pasta-na-krwawiace-dziasla-i-choroby-przyzebia-25ml/1418

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość asia mech
Jakieś 4 lata z niej korzystam. Jest ok. Zęby zdrowe, raz miałam leczonego, z barwy również jestem zadowolona. Poważnie fluor jest szkodliwy? Nawet ten z pasty?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość masparotek
Przy problemach z dziąsłami ci pomoże, tylko musisz jednocześnie zwracać uwagę na inne kwestie, szczególnie związane z odpowiednią pielęgnacją, stosowaniem miękkich szczoteczek. Inaczej efektów nie uzyskasz.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Jest ok, od kilku lat używamy jej u nas, również dzieci. Nic złego z zębami się nie dzieje. Raczej przeciwnie - normalnie wyglądają i są w bardzo dobrej kondycji, tak więc wszystko w porządku, oby tak dalej.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
W ciąży mi bardzo pomogła na mocne krwawienie dziąseł. Zostałam przy tej paście na dobre,bo na co dzień też zdarzały mi sie krwawienia. Raz mi się skończyła i użyłam Lacalutu - od razu krew :/

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Szczotkujcie odpowiednio, wtedy będzie na pewno lepiej - barwa się zmieni, nadejdzie duża zmiana, ale nad tym wszystkim trzeba się mocno napracować. Wiem ile ja zrobiłam. Szczoteczka niech będzie miękka - swoje zrobicie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Ja używam past ecodenta ,dostępnych w aptekach i bardzo sobie chwalę.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Pasta Ajona najlepsza na nieświeży oddech

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

×