Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

Gość elizkaaaaaaaaaaaaaa

pasta do zebow z fluorem szkodzi ??

Polecane posty

Gość elizkaaaaaaaaaaaaaa

czy to prawda, ze fluor niby wzmacnia zeby ale tak naprawde sprawia ze staja sie kruche i tworzy sie wiecej ubytkow?? czytalam wiele na ten temat i mammetlik w glowie, nie wiem nawet jaka paste kupic...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość elizkaaaaaaaaaaaaaa
troche sie przestraszylam bo od dlugiego czasu uzywam zelu elmex, zazwyczaj 2 - 4 razy w miesiacu, poza tym zeby myje jedynie pastami z fluorem... u mnie niestety nie ma auchan:/ wiec kupie zajke;) ps. czy kombinacja raz na 2 tygodnie zel elmex z fluorem ale codziennie pasta bez fluoru nie zaszkodzi moim zebom???

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość elizkaaaaaaaaaa
ale to chyba w nadmiarze? dziennie az tak duzo fluoru chyba sie nie spozywa... czy myle się?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Fluoooor
Fluor jest substancją przyjmowaną w małych ilościach z pożywieniem. Nieszkodliwa dawka dzienna wynosi 1 mg. Większość ludzi w Polsce wypija dziennie około cztery szklanki herbaty, przez co dzienna dawka fluoru przyjęta tą drogą wynosi około 1,24 mg. Ta wartość nie przekracza dopuszczalnej dawki fluoru szkodliwej dla człowieka. Jednakże należy uwzględnić fakt, że spożywana herbata nie jest jedynym źródłem fluoru – jest nim również pasta do zębów, ryby, żelatyna, woda pitna.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Ikeeejka
Fluor nie jest szkodliwy do momentu, w którym do organizmu doprowadzana jest jego przesadzona ilość. Pamiętajcie, że fluor zawarty jest w wielu produktach, a nie tylko pojedynczych pozycjach.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość eeeeeeee????????
ajona ma paskudny smak, fuj, spróbowałam i cała tubka poszła do śmietnika, nikt z rodziny nie chciał.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Imej
Fluor może zaszkodzić i wielokrotnie już o tym czytałam w internecie. Wiadomo - "podawany" w symbolicznych ilościach na pewno problemu nie sprawi, ale przy ilościach bardzo dużych, problem już niestety będzie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość daga olecka
Są również sytuacje, kiedy przecież dopływ fluoru do organizmu trzeba mocno ograniczyć. Wtedy właśnie pojawia się problem i zarazem konieczność wprowadzenia pasty bez fluoru. Z dopływu fluoru w innych postaciach również trzeba zrezygnować.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość a czy można kupić pastę
zaji w sklepie gdzieś?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość 457j
Podobno nie powinno się używać pasty z fluorem, jeśli woda, lecąca z twojego kranu, zawiera fluor, ale to musisz sama wybadać.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość donata k
A czy jakakolwiek woda nie zawiera fluoru? Ta z kranu? Raczej we wszystkich jest on zawarty. Tak więc chyba to odstawienie pasty z fluorem ma większy sens.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Od jakiegoś czasu ograniczy dopływ fluoru do mojego organizmu. Wiem już, że to jest szkodliwe i nie mam zamiaru ciągnąć tego dalej. Ciekawa jestem kiedy tylko usłyszymy o rewelacjach związanych z fluorem w telewizji ;-)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość aldonetta
w wodzie już nie ma fluoru,kiedyś fluoryzowano teraz nie.Pasta AJONA jest bez fluoru

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Również czytałam sporo na ten temat. Woda wciąż jest fluoryzowana, ale faktycznie - Ajona fluoru nie zawiera.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość higienistka stomat
Fluor na pewno nie szkodzi zdrowiu :D Oczywiscie we wszystkim nalezy miec umiar ale zapewniam, ze od picia herbaty i szczotkowania zebow pasta z fluorem nic wam nie bedzie. Fluor jest potrzebny. Nie tylko chroni przed prochnica ale rowniez ma pozytywny wplyw na nasze przyzebie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość higienistka stomat
Wody pitnej juz sie nie fluoryzuje. Sa jeszcze w Polsce chyba tylko 2 miasta gdzie nadal ma to miejsce. Dodam, ze w innych panstwach woda z kranu jest nadal fluryzowana jednak mieszkancy tych krajow nie maja zbytniego problemu z fluoroza

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość sdfdsre
Prawda, prawda. I bron boze nie myj zebow, bo to ci tylko zaszkodzi.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
A czy ten temat nie był już przerabiany na forum kilka razy? Oczywiście, że powinny i badania to wykazały. Fluor negatywnie wpływa na kościec płodu, tak więc nie wiem czemu kobieta miałaby przy nim pozostawać.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość 5 Praw Natury
A gdzie w naturze istnieje taki gatunek, który potrzebuje dodatkowych dawek fluoru? Jeszcze w książkach medycznych sprzed 50 lat fluor był opisywany jako trucizna bo to odpad poprodukcyjny. Fluoride Deception: http://www.youtube.com/watch?v=Q3y8uwtxrHo

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość najlepiej pomysleć
niektórzy twierdzą, że chcą nas przytruć i otępić. Żebyśmy byli lepszymi niewolnikami systemu.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość higienistka stomat
fluor wpływa negatywnie na kościec u płodu? Pierwszy raz słyszę. Z tego co wiem to fluor kobietom w ciąży jest szczególnie potrzebny ponieważ jeżeli dziecku nie jest on dostarczany to wtedy zaczyna go "wysysać" od matki co przyczynia się większą podatnością na próchnicę. Jest to jeden z czynników powodujących, że u kobiet w tym okresie zęby po prostu się sypią.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość mimi29 kaiwo
Fluoryzaje przechodziłam w dzieciństwie i ciagle uzywamm pasty z fluorem! a zęby mam poleczone wszytskie! Myje po min 3 razy dziennie i ostatnio płyny elmex używałam. Zastanowiłam sie dokładnie nad tym i przekopujac mnostwo materiałow na ten temat kupiłam paste bez fluoru niedobra i nie dam dzieciom pasty z fluorem. Niedobra jest. Korporacje daja nam pyszna mietowa pastke do zebów majaca je wybielic i cudownie ozdrowic. Faktem jest ze przez dziasła do organizmu wprowadzamy chemie ( odpady poprodukcyjne) które trzeba gdzies zagospodarowac. A jakiez to cudone miejsce sam zysk! Ludzie sie ciesza bo zdrowe zeby beda miec, odpady sa zagospodarowane i interes sie kreci. Myślcie troche ludzie. Soda oczyszczona myłam ostatnio zeby i mam bielsze niz po super white pascie za 35zł z apteki.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość fvvvvvvvvvvvvv
mimi29 kaiwo - nie przesadzaj w drugą strone, ja chcialam wybielic zeby sodą ,cudowny sposob pojebanych ludzi z internetu , po jakims czasie pojawila mi sie prochnica na jedynkach gdzie najbardziej szorowalam !! nigdy w tym miejscu nie mialam ubytku Paste elemex owszem polecam ,uzywam na zmiane z taką bez flurou firmy LAngelica , kosztuje u mnie niecale 10zl ,dzieki elemexowi nadal musze leczyc zęby ale nie to co kiedys, odwiedzalam dentyste co miesiąc i ciagle nowy ząb do leczenia.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gindan
higienistka stomat - to triclosan może mieć taki wpływ na płód. A triclosan... jest zawarty w większości past do zębów, a przynajmniej ten rok temu znajdował się w dosłownie każdej takiej paście...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Prawda...?
Stomatolodzy muszą pisać ,ze fluor nie szkodzi. Higienistki, które fluoryzowały zęby, bo często działały w swojej nieświadomości też muszą się jakoś bronić i samooszukiwać. Może ktoś czasami ma pozytywne intencje. Jednak... To samooszukiwanie niektórych jest anomią społeczną czyli wyparciem. Jednak fluor bardzo, bardzo rzeczywiście szkodzi. Prawda jest tylko jedna... Są badania w tym temacie(wielu lekarzy wie o tym, ale milczy... ). Ludzi nie da się oszukiwać i zatuszowywać... prawdy. Prawda zawsze wychodzi, chociaż późno po latach zakłamania. Fluor jest znanym dodatkiem do leków psychiatrycznych osłabiający proces myślenia, spowalnia reakcje bo niszczy częściowo mózg. Fluoru jest bardzo dużo w czarnej herbacie, zielonej i białej. Człowiek staje się po latach zombi... Wykonuje czynności jedynie na zasadzie tego czego się nauczył, tego co ma wdrukowane w podświadomość. Działa w oparciu o schemat i stereotypy, jest wygodnym biorobotem, od dawna nie jest wolny. Jest niewolnikiem sytemu./ terapeuta

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość iza majska
Przecież na samych pastach pojawiła się informacja, że dodatkowe wprowadzanie fluoru do organizmu wymaga konsultacji z lekarzem... Przecież nie przypadkowo, prawda?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
ja od pewnego czasu uzywam Ajony, na poczatku smak tej pasty wydaje sie dziwny bo nie jest taki mietowy, slodki jak te pasty z fluorem ale ja po kilku razach sie przyzwyczajilam a do tego ta pasta naparwde pomaga utzrymac swierzy oddech na dluzej i jest bardzo wydajna

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

×