Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...
Zaloguj się, aby obserwować  
Klitajmestra

Pękająca skóra dłoni.

Polecane posty

Przed kilkoma laty wymroziłam sobie dłonie. Na kostkach powstały nieładne czerwone plamy. Od tamtej pory, każdej zimy, jest gorzej. W tym roku, powiedziałabym, problem jest ciężki do wytrzymania. Zaczerwienienia są nieistotne, ale skóra mi dosłownie pęka, leci krew. Na początku przejmowałam się, że to brzydko, wręcz obrzydliwie, wygląda; teraz przejmuję się przede wszystkim tym, że mnie to boli. Noszenie bardzo ciepłych rękawic nie pomaga, nie pomagają kremy do rąk. Dokucza mi pieczenie - czasem nie mogę wytrzeć rąk ręcznikiem, ich mycie to katusze. Do tego doszła praca w biurze - ciągłe dłubanie w papierach wcale tu nie pomaga:) Czy ktoś sympatyczny mógłby mi polecic jakąś maść (byle niedrogą, rzecz jasna)?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Mój tata miał podobnie, działo się tak, gdy nie jadł masła (w ramach walki z cholesterolem). Moze kąpiele rąk w ciepłej oliwie z dodatkiem wit. A i E... Wazelina nie pomaga?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość też
Stosuj mydełko "bezmydłowe" Oilatum i krem Nanobase. Nie wyleczą, ale złagodzą te objawy. Mam podobnie, chociaż nie od odmrożenia.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość vinca
Masc z wit. A, potwierdzam. Jako dziecko czesto sobie przemrazalam rece (nie lubilam nosic rekawiczek :-) ) i zawsze ta masc mi pomagala. Nasmaruj grubo, najlepiej na noc.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Podgrzać trochę oliwy, dodać wit. a+E (kapsułkę rozgryźć i wlać zawartość), wymieszać, usiąść wygodnie w fotelu na dobrym filmie i zanurzyć w tym ręce - masować, wcierać, itd. Tyle, ile wytrzymasz. Powinno pomóc.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość be oneself
A może by się tak do lekarza dermatologa udać? ;) Miałam ten sam problem. Kilka tygodni smarowania przepisaną maścią na receptę i problem odszedł w zapomnienie. Póki co, jeśli mógłabym Ci jakoś doradzić - nie rozstawaj się z rękawiczkami, kiedy tylko jesteś poza domem. Też powinnaś zauwazyć lekką poprawę. ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Dystrybutor
Witam jestem dystrybutorem kosmetyków firmy ATW polecam krem natluszczający -ochronny. Idealny do wyjscia na dwór, łagodzi podrażnienia i wspomaga leczenie. Tworzy idealną warstwę ochronną. Zawiera oleje roślinne, wit AiE homeopatyczny wyciąg z bylicy boże drzewko, naturalne filtry UVA i UVB. cena 14,20zł Mieszkam w Krakowie, wysłam kosmetyki Pocztą paczką priorytetową pod wskazany adres. Kontakt ze mną: 0660 357 895 e-mail: a45b@op.pl Zapraszam do Zakupów Pozdrawiam

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość EsJot
Jest to objaw kandydozy ogólnoustrojowej. Przejdź na temat: "grzybica układu pokarmowego" (radzę Ci przeczytać całość). Przecztaj także stronę dr Andrzeja Janusa. Leczenie niestety jest długie i wymaga stosowania diety niskowęglowodanowej. Doraźnie możesz zacząć moczyć ręce w roztworze sody oczyszczonej z dodatkiem wody utlenionej (czubatą łyżkę sody oczyszczonej, którą kupisz w każdym sklepie spożywczym, rozpuść w litrze cipłej wody i dodaj pół buteleczki 3% wody utlenionej). Moczyć codziennie możliwie jak najdłużej (np. podczas oglądania TV) aż do ustąpienia objawów. Jednak bez diety może to być niewystarczające. Powodzenia.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość xxxxstik
co grzybica ukladu pokarkowego ma wspolnego z mimi pekajacymi dlonmi?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość sylvie
Witam wszystkich. Ja też odmroziłam kiedyś dłonie. Kup zwykłą naftę kosmetyczną, kosztuje grosze, jest praktcznie bezzapachowa i szybko się wchłania. Smarowałam tym ręce i doprowadziłam do prządku. podrawiam.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość psiapsiółq
na suche przemarznięte dłonie mi pomogła tylko maść dardia, którą kupiłam w aptece.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość kokota8
Miałam to samo! Pomaga maść Diprobase, od biedy też niezła jest Neutrogena.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość piomar
Mam strasznie suchą skóre na dłoniach od strony wewnętrznej. Do tego stopnia że aż się złuszcza. Powstają bąble w których naskórek jakby odkleił się od reszty. Potem one pękają o tak schodzą całe kawałki skóry. Zadne kremy nie pomagają nawet najlepsze. Wykluczam alergioe na jakiś detergent gdyż od lat używam tych samym środków a to pojawiło się nie dawno. Jest jeszcze coś. "to" pojawia się co jakiś czas tj. mam to miesiąc potem schodzi jest wszystko wonderfull i tak przez jakieś dwa miesiące i znów wraca. Jak już całą skóra zejdzie to wtedy to mija. Wraca po jakimś cczasie i tak ciągle. Błędnie koło. Wstyd jest mi podać komuś dłoń bo to strasznie nieestetycznie wygląda. Cały czas chodzę z zacśniętymi rękoma i przez to one się pocom co powinno je nawilżyć a otóż nie. Nawet jeśli ich nie zaciskam to to wraaca. Proszę o pomoc.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
xxxxstik, Jak sobie poradzilas z pekajaca skora na kostkach palcow dloni ? Mam dokladnie to samo i jest coraz gorzej. Robia sie glebokie rany ktore czasami sa i tydzien :(

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Trzeba to jednak dobrze natłuścić, najlepiej jakimiś odpowiednimi kremami. Myślę, że dobrze byłoby tez wymoczyć takie przesuszone do granic wytrzymałości ręce w ciepłej wodzie z olejkiem do kąpieli, albo z oliwką dla dzieci i robić to regularnie - tylko coś takiego może dać efekt. Grunt, żeby tego nie zaniedbać, bo takie suche dłonie są mało komfortową sprawą.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość dzibdziuś
na takie rany ,kurzajki i rozne wypryski polecam sok z jaskółczego ziela ktorgo teraz mozna wszędzie spotkac. wystarczy urwac kawalek i posmarowac tym pomaranczowym sokiem . skutek naprawdę100 procentowy

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość wierra
jakas dobra kosmetyczka (np z denique) powinna cos doradzic

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość jacter
w studium farmaceutycznym gdzie się uczę profesorka powiedziała mi żebym zastosował maść tranową, dzisiaj posmarowałem ręce na noc i założyłem rękawiczki. Co rok ten sam problem - krwawiące i bolesne pęknięcia przy paznokciach w okresie zimowym.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Wymrożone dłonie to koszmar! też przez to przechodziłam, w sumie 3 lata zajęło mi zanim zaczęły wyglądać ładnie i zdrowo. Miałam za sobą mnóstwo wizyt u dermetaologa i kosmetyczki, ale chyba najbardziej pomogły mi kosmetyki naturalne http://ecoplant-sklep.pl/ Dodatkowo można je bez problemu kupić przez internet;)Znalazłam tam też kilka innych specyfików na różne dolegliwości skórne.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość dorothyall
Maść tranowa jest rzeczywiście najlepsza i tania, bo ok. 2 zł, ale niestety zapach jest paskudny. jednak na noc warto jej użyć i założyć jakieś rękawiczki. Skóra goi się bardzo szybko. można też spróbować maści bepanthen. pozdr.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Edus30
Mialam taki sam problem, czerwone plamy na dłoniach i na moich oczach pękała mi skóra podchodzac krwia. Do tego biała sucha skóra takze między palcami wszystko bolesne.suche pękające pięty i z koncu pojawialy mi sie pekniecia na sluzowce pochwy co pieklo i stwarzalo dyskomfort unikałam współżycia z mężem.Używałam wszelkich kremów ogólnie polecam z bielendy parafinowy,maści, co tylko spotkałam nie patrząc juz na cenę.efekt marny i chwilowy. wyczytalam gdzies ze to brak witaminy A i kupilam maksymalne jej stezenie w i TABLETKACH i możecie sie wierzyc ale po paru dniach jak reka odjal. Biore codziennie od ok 3 tyg i moje dłonie są ładne pięty tez i nie pęka skóra na pochwie. koszt leczenia ok 5zl naprawdę warto sprobowac. Tej wit.nie ma z organizmie trzeba ja dostarczac z pokarmem jak jest za mało niestety tak daje o sobie znac. życzę Wszystkim aby pomoglo;-)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość mimimimimimi
Te problemy biorą się z nadmiernego przesuszenia skóry, np. pod wpływem zbyt częstego mycia rąk, kontaktu z substancjami wysuszającymi skórę itp. Najpierw leczyłam się u dermatologa (sterydy - nie pomagały w ogóle), ale potem odkryłam, że trzeba dłonie nawilżać. Na początek polecam URIAGE bariederm cream (krem barierowy), po nim zeszła mi spękana skóra z rąk i pojawił się świeży, czerwony naskórek. Potem zaczęłam stosować rotacyjnie wszelkie dostępne kremy do rąk o działaniu nawilżającym - dosłownie co 15 minut dziennie. Nie mówię, że jest już idealnie, ale palce już mi nie pękają i nie krwawią. Teraz odkryłam jeszcze krem PILARIX, jest świetny, ale zwykłe tanie kremy nawilżające też dają radę, tylko trzeba być upartym i wytrwałym. Pozdrawiam i życzę sukcesów w walce z "parchami":-)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Ja używam Sorayi kremu do rąk regenerujaco- łagodzacego. Doskonaly do dłoni spierzchnietych, suchych, szorstkich. Dłonie po użyciu sa nawilżone i miękkie jak jedwab.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość koronka31
Witam. Mam taką pracę, że moje dłonie czasami wołają o pomstę do nieba. Może trudno w to uwierzyć ale nawet czerwone przesuszone dłonie, z pękającymi ranami między kostkami leczę KREMEM NIVEA! Bardzo gruba warstwa kremu (zwykłego, nie soft) i rękawiczki bawełniane na noc. Rękawiczki bawełniane dostaniecie w sklepach budowlanych za 2 zeta. I może znowu trudno będzie w to uwierzyć ale 2-3 noce i mam dłonie jak pupa niemowlaka. Dodam, że próbowałam tego samego z różnymi maściami, np. z wit. A , alntanami itp. O dziwo nivea nie ma sobie równych.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Kasia987
Przez zimę robiły mi się straszne ranki między palcami, takie suche pękające miejsca. Pani w aptece dała mi urgo, to taki przeźroczysty żel, który zakleja ranki i pomaga w ich gojeniu. Wystarczyło kilka dni, ranki się zagoiły i nie było po nich śladu.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Nie wiem czy to Ci pomoże, ale u mnie działo się podobnie i nic nie pomagało dopiero gdzieś usłyszałam że to brak magnezu i zaczęłam brać po dwie tabletki dziennie magnesum *** i pomogło niemal natychmiast. Stare pęknięcia goją się a nowych brak. Może spróbuj to nic nie boli. Preparat magnezowy może być dowolny. Pozdrawiam serdecznie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się
Zaloguj się, aby obserwować  

×