Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

Gość cnbcn

Pęknięcie między palcami u stóp

Polecane posty

Gość cnbcn

Czyżby to była grzybica?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość być moze

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość cynk
maścią cynkową posmaruj, powinna pomóc

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość ClubbingWoman
co za bzdury!!! to wcale nie musi byc grzybica. mi tez pekala skora miedzy palcami stop. przyczyna byl stojacy tryb pracy - ciagle w krytych butach, bez mozliwosci zmiany obuwia. byc moze ty tak masz od kozakow. mi lekarz poradzil masc "Dernilan" z Herbapolu, i po okolo 3-4 dniach bylo po klopocie. sprobuj, moze akurat Tobie tez pomoze. dostepna w kazdej aptece bez recepty, nie kosztuje duzo - mniej niz 10 zl.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość yujhjghjkb
W rodzinie nikt grzybicy raczej nie ma. Na baseny chodzę radziutko :) Ale zdarzało się kilka razy kąpać pod publicznym prysznicem bez klapek bo zapomniała :O

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość henk1
To grzybica,częsta zmiana skarpet lub rajstop i najlepsza ( zależy dla kogo )maść Peviosone 15g na receptę.Cena ok,45 zł ale wystarczy na ok 2 lata,

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Kupilam dzisiaj Lamisilatt w masci i posmarowalam obie stopy. Trzeba nim smarowac tydzien raz dziennie. Wybralam go, zamiast tego nowego, ktory sie reklamuje jako jednorazowa, skuteczna dawka, a kosztuje 45zl. Nie chce mi sie wierzyc, ze jedno psikniecie zalatwi wszystko. Lepiej chyba systematycznie, przez dluzszy czas zajmowac sie kuracja. A czy znacie sposoby na tzw. potowki? To sa takie male pecherzyki, ktore wyskakuja na stopach, maja w srodku plyn i sa bolesne przy nacisku. W sumie pojawiaja mi sie latem. Mysle o kupnie jakiejs zasypki przeciw poceniu stop, ale moze ktos z Was zna lepsze sposoby? Znacie tez moze dobre srodki grzybobojcze, ktorymi mozna by spryskac wnetrze butow? Jeszcze jedno mi przyszlo do glowy. W trakcie kuracji unikajcie cukru i tego co slodzone. Przyjmujcie rutinoscorbin 3 razy dziennie po 2 tabletki i pijcie 3 razy dziennie rozcienczona w wodzie lyzeczke takiej roslinnej nalewki Immunofort (w aptece za ok.10zl). Pomaga ona zakwasic organizm, a co za tym idzie wspomaga nasza walke w tego typu infekcjach.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość taka jednaaa
mialam to samo i posmarowalam jodyna i na drugi dzien zniklo ...To napewno nie jest grzybica ,zdarza sie tak czesto gdy dlugo chodzi sie w obuwiu .

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość człek
Do anais666. Witam. Mi się zrobiło dokładnie to samo co tobie. Chorowałem na grypę ponad 8 dni. Poszedłem do pracy i po pierwszym dniu wykryłem to. Mam stojace stanowisko i musze duzo chodzic. Byc moze te dwa czynniki maja cos do tego pekania po 1. po oslabiebiu organizmu i po 2. przez 8 godzin w butach chodzic. Jakbys wiedziala o jakis lekarstwie to prosze daj znac. Ja stosuje kapiele w goracej wodzie z roszpuszczona sola i masc witaminowa.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość człek
A żonka mi kupiła LAMISILATT krem. od dzisiaj zaczynam stosować;) zobaczymy czy pomoże:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość anais666
do człeka: ja już mam sukces :) oto co robiłam: przemywałam to pęknięcie wodą utlenioną zmieszaną ze zwykłą letnią przegotowaną wodą (bałam się, że nierozcieńczona może zbytnio spalić tkankę) w proporcji 1/3 wody utlenionej 2/3 wody zwykłej. Trzymałam nasączony wacik kilka minut. Potem delikatnie osuszałam ręcznikiem papierowym. Potem suszenie suszarką (uwaga, żeby nawiew był bardziej chłodny niż gorący!). Potem robiłam wałeczek z gazy opatrunkowej i umieszczałam go między palcami, żeby je "rozczapierzyć", ale tak, żeby gaza nie dotykała do pęknięcia - to bardzo ważne, żeby przynajmniej przez kilka dni palce były rozczapierzone! Taką konstrukcję stabilizowałam plastrem-taśmą. Jak się to dobrze zrobi, to można prawie normalnie chodzić z takim opatrunkiem. Powtarzałam najpierw 3 razy dziennie, potem coraz rzadziej. Poprawa nastąpiła szybko, ale na całkowite wyleczenie musiałam czekać ze 2 tygodnie. Powstała nowa skóra, która jest wciąż cieńsza i bardziej delikatna, dlatego po każdym prysznicu profilaktycznie osuszam przestrzenie między palcami suszarką. Wniosek: to nie grzybica!!! bo pomogła zwykła woda utleniona. P.S. Unikałabym moczenia takiego pęknięcia w czymkolwiek. U mnie po moczeniu lub nakładaniu maści było tylko gorzej. Im bardziej było sucho, tym szybciej się goiło. Mam nadzieję, że pomogłam :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość anais666
jeszcze jedno: na początku, kiedy stan był bardzo zły, rozcieńczałam wodę utlenioną jeszcze bardziej - chodzi o to, żeby zdezynfekować, ale nie spalić tkanki! I koniecznie potem dobrze wysuszyć.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość pina84
Jeżeli wykluczycie grzybice to na pęknięcia pod palcami nie ma lepszej rzeczy niż zawiązać naturalną węłnę owczą po dwuch dniach nie ma sladu po pęknieciu

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
dermatol, taki żółty proszek też pomaga. mi pomogło

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość mikala
Witam Ja mam taki problem już od kilku lat w lecie pomiędzy palcami (nie od spodu) robią mi się najpierw małe pęcherze puste po prostu skóra mi odchodzi potem powstają pęknięcia. Co dziwne to prawie nie boli, zawsze zauważę to jak już pęknięcia są duże, i mi pomaga maść Retimax 1500 (witamina A) do kupienia w aptece za ok. 4 zł. Takie pęknięcia mam na ogół raz w lecie a smarowanie tą maścią kilka dni leczy pęknięcia.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
U mnie i mamy takie pęknięcia są spowodowane uczuleniem. Przeważnie na dłoniach, w zgięciach palców itd. U mnie mniej. Niekiedy to wygląda jakby ktoś ciachnął głęboko nożem, ale zero krwi itd. Używamy maści Novate.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość karolinak8866
Tez uzywalam preparatu Urgo, plus jest taki ze szybko sie wchłaniaje, długo zostaje na pięcie i naprawde goi pekniecia. Po zastosowaniu przez pare dni pekniecia zniknely, mam teraz gladsze piety. A co najwazniejsze nie wstydze sie isc do kosmetyczki na zrobienie paznokci czy chociazby isc na basen. Moje piety byly w fatalnym stanie a preparat Urgo polecila mi pani w aptece.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Mam taki sam problem.Pekniecia miedzy palcami u stop,cholernie boli.Mieszkam poza granicami kraju,wiec niemoge isc do apteki zeby kupic ww masci.Czy zna moze ktos inna opcje na wyleczenie tego? Prosze o pomoc.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Roman z Żar
Tak jak wszyscy piszą najważniejsze jest wysuszenie przestrzeni między palcami po myciu. Jakikolwiek środek opatrunkowy na wacik do uszu i posmarować. Najlepszy byłby wysuszający np RIVEL. Zostawić palce w rozchyleniu na całą noc. Rano jak ręką odjął. Zapobieganie: unikać pocenia się stóp.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Jezeli Cie boli to polecam znieczulenie miejscowe lidokaina. Co prawda to nie jest na grzybice ani inne choroby dermatologiczne ale jest bardzo skuteczne na bol. Dodatkowo krem ma właściwości takie jak zwykły krem czyli koi i nawilza. Ja najtańsza lidokaine znalazłam na stronie www.naporost.pl serdecznie polecam takie znieczulenie

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość 26
ClubbingWoman Czy maść stosowalas ma całe stopy czy tylko na pęknięcie między palcami u nóg?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Gość 1971
Ja użyłam octanisept a potem plaster w sprayu i poszłam spać. Rano było po kłopocie .

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Purdecka

Mi pomaga olejek herbaciany, mała buteleczka z oriflame.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

×