Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...
Zaloguj się, aby obserwować  
Gość ząbkowa

Piaskowanie zębów

Polecane posty

Gość ząbkowa

No właśnie...Czy ktos z was poddał się temu zabiegowi?? Jestescie zadowoleni?? Ja mam już co prawda umówiona wizytę,ale się waham...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Piaskowanie i usuwanie kamienia wcale nie boli ani nie drażni ani nic się neiprzyjemnego nei dzieje - nic a nic. Dziąsła z tym nie mają nic wspólnego. Denstystka mówiła, że to zabieg bezpeiczny. Odradzała pasty wybielające. Kamień nazębny trzeba bezwzględnie usuwać, bo mogą wypaść zdrowe zęby. Po wewn. stronie zębó też się zabieg wykonuje (tam najwięcej kamienia jest).

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość grachak32
Ja także miałam wykonywane piaskowanie zębów... Przyjemne uczucie jest po wszystkim, jak widać efekty. Jednakże chciałam więcej i udałam się na wybielanie zębów w gabinecie http://www.ewabzymek.pl/. Teraz to są ładne ząbki :) dbam o nie bardziej niż wcześniej. Warto zainwestować w taki zabieg

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Nie zapominajmy jednak, że piaskowanie to nie wybielanie zębów... Nie możemy oczekiwać, że nasze zęby będą po nim wybielone...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
wszystkim krakowiakom serdecznie polecam klinikę se+, zabieg przeszedł bez najmniejszych problemów a niewygórowane ceny to zdecydowanie wielki plus!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Rojekdental, to sprawdzony gabinet. Cena nie jest wygórowana a dentysta, dr Klaudiusz naprawdę zna się na rzeczy. Robi ten zabieg sprawnie, dokładnie i praktycznie bezboleśnie. Polecam.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Ja piaskowałem pierwszy raz zęby w życiu (a palę z 8 lat + 3 kawy dziennie). Zabieg u mnie to usuwanie kamienia + piaskowanie, cena 100 zł. Kamień finansował NFZ. Efekt - nie pamiętam kiedy miałem tak jasne zęby + zniknęły wszystkie przebarwienia. Samo piaskowanie odbywa się na nowym sprzęcie więc ja osobiście nie czułem podczas piaskowania nic (zero nieprzyjemnego słonego smaku etc. ) może z uwagi na to iż środek do piaskowania miał smak truskawkowy ; -). Po zabiegu miałem lekko krwawiące dziąsła ale przeszło po jednym dniu.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
A ja właśnie wróciłam od dentysty. Za skaling, piaskowanie i polerowanie zapłaciłam 150 zł. Trwało to około godziny. Efekt rewelacyjny. Osad zniknął zupełnie - zęby są duuużo bielsze. jakiś czas temu pojawiły mi się dwie brązowe plamy na trójce i czwórce.Myślałam że to ubytki a tymczasem był to kamień, po którym teraz nie ma śladu. Sam zabieg bezbolesny choć średnio przyjemny. Dziąsła są nieco opuchnięte,zaczerwienione i odrobinę krwawią , ale nie bolą. Jestem zadowolona. teraz powoli przymierzam się do wybielania...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Ja miałam piaskowanie, moj dentysta, doktor Borczyk, zaproponował mi piaskowanie juz na pierwszej wizycie kontrolnej, zgodzilam sie, bo jednak piaskowanie daje rezultaty, usuwa osad i kamnien. całkiem … śmieszny zabieg, tzn nie wiedziałam, czego się spodziewać, oczywiscie to bardzo prosty "zabieg" oczyszczający, zero bólu :) a po piaksowaniu czułam, że szkliwo jest "wyczyszczone"

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Chyba czas i u mnie na taki zabieg. Tak naprawde przychodzi taki czas ze jednak człowiek chce zrobic porządek ze swoimi zebami.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Piaskowanie to nic strasznego, są gorsze rzeczy, które robią dentysci w swoich gabinetach. Ja chodzę co jakiś czas na piaskowanie i usuwanie kamienia nazebnego do kliniki http://www.vipdental.pl/ i bardzo dobrze znoszę oba zabiegi. dodam, ze po piaskowaniu jest na zębach efekt wybielenia ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Piaskowanie niszczy szkliwo. Także powodzenia.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Zdecydowanie najlepszym rozwiązaniem jest pojscie do takiego sprawdzonego dentysty http://www.dentist.com.pl/ wówczas nie bedzie tez zadnych problemów z wyleczeniem zębów.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Piaskowanie to jest po prostu dość dokładne oczyszczanie zębów. Usuwa wszelkie przebarwienia i osady. Trzeba po nim uważać przed dobę na rzeczy, które potrafią zostawić kolor na zębach, nie pić soków o mocnych kolorach, nie pić mocnej herbaty i kawy, nie jeść na przykład buraczków. Ja od pewnego czasu stosuję tylko piaskowanie, bez fluoryzacji. Wiele lat robiłam jedno i drugie, ale niedawno lekarka - kardiolog ostrzegała mnie przed stosowaniem fluoru. Że jest odpadem przemysłowym, który mocno szkodzi, leczy niewiele.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Kiedy wybiera sie naprawde profesjonalny gabinet i wiemy ze trafiliśmy na naprawde pewne miejsce to nie ma mowy o tym zebyśmy sie tak naprawde czegoś mieli bac.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Ja robiłam skaling dwa razy w tej samej klinice z tym ze na gorze, na drugim pietrze bolało mnie ściąganie kamienia a na samym doke w gabinecie , taka młoda pani w niecała godzinę wyczyściła mi zeby, bardzo zadowolona z efektu byłam. Nie pamietam jak sie nazywała ta pani ale ta klinika jest na al. Wilanowskiej 279 w Warszawie. Polecam

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Piaskowanie jest okej, ale to tylko usuwa osad, a nie wybiela zęby, więc efekt taki sobie. Kupcie lepiej sobie żel wybielający iBright jest naprawdę skuteczny. Nie jest najtańszy, ale efekt fajowy ;) Poczytajcie sobie o nim tutaj http://www.ulmaxdental.pl

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Nawet jak pójdziesz prywatnie do takiej Kliniki to i tez zupełnie inaczej będzie wygladało samo leczenie. I co ważne nie bedziesz mieć czarnych wypełnień tylko białe. A to mysle ze tez ma duze znaczenie zwłaszcza przy szerokim uśmiechu :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Kiedy w Krakowie szukacie dobrego gabinetu stomatologicznego z własnego doświadczenia moge polecić Wam dokładnie tą klinkę http://www.dentist.com.pl/ Ja tylko tam własnie leczę swoje zęby.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość AllaMichniak
Generalnie taki zabieg jest naprawdę bardzo fajny i pomaga w utrzymaniu czystości zębów. Ja sobie taki robiłam w Katowicach, w Klinice Stomatologicznej Dra Borczyka: http://www.borczyk.pl/ mają bardzo dobry sprzęt do takich usług. Efekt jest taki, że mam czyste zęby, bez jakiś dziwnych nalotów.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Dziś byłam na skalingu z piaskowaniem. Lubie ten zabieg, bo efekt po jest fantastyczny. Zęby są jakby bardziej "kanciaste" i nieco bielsze. Zabieg na pewno nie jest bolesny, może niekoniecznie przyjemny, bo ma się wrażenie jakby za moment język został pocięty. Nfz refunduje skaling raz w roku.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Persona 1234
Uwaga na piaskowanie, przez tydzień bolały mnie dziąsła, nic nie mogłam jeść, dziąsła były takie zmacerowane od tego piaskowania, szyjki przy zębach wrażliwe na ból . Miałam wrażenie, że za chwilkę wszystkie zęby mi wyjdą ze szczęki.. Nic nie mogłam jeść, tylko papkowate jedzenie Nigdy więcej piaskowania!.. To biznes dla stomatologów i dlatego tak namawiaja, nie ostrzegając przed konsekwencjami ( ujemnymi.., więcej minusów, niż plusów..) Zastanówcie się 2 x zanim uszkodzicie sobie dziąsła tym piaskowaniem...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gościu 1234
Byłam u dobrego stomatologa w Poznaniu , ale zabieg skalowania i piaskowania robiła higienistka !, a zapłaciłam łącznie 250 zł ! dziąsła bolały przez tydzień!! nie polecam.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Ja miałam robione piaskowanie w http://www.bettersmile.pl/ i jestem zadowolona z efektu. Gabinet bardzo fajny, nowoczesny, pozytywny w każdym calu, chodzę tam od ponad roku i nie będę zmieniać miejscówki.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Nie ma co się wahać, gdyż piaskowanie jest jednym z najczęściej wykonywanych zabiegów w stomatologii. Usunięcie z zębów osadu za pomocą rozpylanych pod ciśnieniem ziarenek dwuwęglanu sodu jest bardzo skuteczną metodą ich oczyszczania. Warto, przy okazji piaskowania, usunąć kamień nazębny. Użycie fal ultradźwiękowych powoduje jego odpadanie. Długotrwała obecność kamienia na zębach skutkuje próchnicą i demineralizacją szkliwa, zapaleniem dziąseł i tkanek przyzębia (paradontozą). Po wykonaniu scalingu i piaskowania zęby podlegają zabiegowi polerowania rozmaitymi narzędziami. Do ostatniego etapu higienizacji jamy ustnej należy fluoryzacja. Zęby zostają zabezpieczone specjalnym lakierem, który zabezpiecza je przed próchnicą. Pozdrawiamy z Krakowa!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość marwenaaaaa
Nie ma się nad czym zastanawiać :) Zabieg jest bezbolesny, nieinwazyjny, a wykonywany raz do roku pomaga utrzymać zęby w dobrym stanie. Na dodatek można trafić na niezłe promocje. Ja np. chodzę raz do roku do gabinetu Indexmedica, bo zazwyczaj w okresie zimowym mają świetne okazje.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się
Zaloguj się, aby obserwować  

×