Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

Gość pirs

pierwsza mammografia piersi - w jakim wieku??????

Polecane posty

Gość pirs

mam takie pytanie w jakim wieku powinno sie pierwszy raz wykonac badanie mammograficzne ???? i czy mozna je zrobic bezplatnie, na fundusz???i gdzie to badanie mozna wykonac???? ja mam 26 lat i zastanawiam sie czy juz powinnam wykonac mammografie??? wiadomo jak wazna jest kontrola i profilaktyka...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość pirs
nikt nie pozmoze????:(

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość ja robię USG piersi
od kiedy zaczełam współżyć i regularnie chodzić do ginekologa, czyli w wieku 22 lat. Od tej pory badam się co roku. Mammografii nie robie, mam za małe pierso do tego. Ale zdecydowanie juz powinnas sie zbadac

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Karmella90
A jaki jest minimalny rozmiar piersi, który kwalifikuje się do mammografii?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość pirs
no wlasnie jaki jest ten minima;ny rozmiar piersi???ja mam "b" to moge isc???

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość dokładnie tak jak wyżej
Mammografia jest dla kobiet po 40rż, dla młodszych jest USG.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość pirs
chyba lepiej zapytac jak sie nie jest pewnym... to chyba normalne! poza tym od tego jest to forum zeby sobie pomagac i wyjasniac a nie ublizac "kretynko"

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość studentka radiologii
W polsce wiek wykonania pierwszych mammografii jest zdecydowanie zbyt pózny. Studiuje radiologię i dobrze orientuje się w temacie. U nas wiek pierwszej mammografii jest ustalony na 25 lat, zaś w rozwiniętej Europie zachodniej wiek ten wynosi 21 lat. Mammografia nie jest tak szkodliwa jak się powszechnie uważa. Na raka piersi bardziej narazone są kobiety które wczesnie zaczeły miesiączkować (przed 12 rokiem życia) i te które późno przeszły menopauze, ponieważ są narazone na przedłużone działanie estrogenu.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
taaaa u nas masz prawo do mammografii po 50 tym roku życia gdy w wieku 35 lat chciałam zrobić mammografię za opłatą patrzyli na mnie jak na kretynkę, tylko że ja będąc w szpitalu spotkałam dziewczynę w wieku 30 lat która miała raka piersi i postanowiłam się zbadać

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
to najlepiej zapytać lekarza, a tutaj macie tekst jak się przygotować do pierwszej wizyty http://www.zdronet.pl/mammografia-%E2%80%93-czy-warto-i-jak-sie-do-niej-przygotowac,1365,news.html :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Ja od 20 roku życia robię usg(piersi mastopatyczne). Raczej na mammografię się nie zdecyduję. Może wymyślą jakieś sensowniejsze badanie niż prasa. Ciekawe, czy faceci badaliby w ten sposób jaja?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość kama123123
ja niestety jestem w grupie podwyższonego ryzyka, więc badam piersi od 30 roku życia. Co prawda nie na mammografii, ale usg, na razie to wystarczy. Trochę się boję mammografii, bo naczytałam się o szkodliwym wpływie promieniowania i już zgłupiałam :/ podobno philips ma sprzęt zmniejszający promieniowanie o połowę, ale nie sądzę, żeby akurat mój szpital miał w przyszłości taki sprzęt...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość kapciel
Cały opis zasad i samego badania - http://www.bitwaozdrowie.pl/kobieta/art,mammografia-i-cytologia-obowiazkowe-badania-kazdej-kobiety.html Najważniejsze, aby była systematyczność. Mając 40 lat trzeba badań się co dwa lata - zadbajcie o to!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Badanie to jest przyczyna zachorowania na raka piersi. Gdy guz jest w piersi , to po badaniu zostanie rozsiany po całym organiżmie. Także drogie Panie proszę wziąć pod rozwagę to co napisałem. Ja bym Waszych piersi tak brutalnie nie potraktował. Pozdrawiam

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
chyba sie z tym nie zgodze.. mammografie trzeba regularnie wykonywac od pewnego wieku, zeby w razie czego szybko wykryc problem. ja chodze od jakiegoś czasu do http://gabinetginekologicznybialystok.pl/ i tam wykonuj***adanie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Kobiety! Jesteście szalone z tą mamografią! Poczytajcie sobie o szkodliwości. Ja mając guzka w wieku 33lat, na szczęście trafiłam na cudowną panią ginekolog, która od razu mi powiedziała " zero mamografii, zero innych prześwietleń, bo po naświetlaniach dopiero guzek może dostać powera do rozrostu" Jest bezpieczne usg piersi Korzystajcie z tego co bezpieczne dla organimu!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
najlepiej żadnej mammografii - to inwazyjne badanie! lepiej zrobić USG bo nie niesie ze sobą żadnych konsekwencji zdrowotnych.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Czytam Wasze wpisy i wątpię :( Co to za studia ta radiologia? Raczej stutium, na technika radiologa. Żeby być radiologiem (lekarzem) trzeba skończyć medycynę i 6-cio letnie studia. I w ogóle skąd ten wiek?! Zasadnoś mammografii po 50 (lub jak w stanach po 40) r.ż.jest taka, że młode piersi zawierające dużo tkanki gruczołowej mają dużą gęstość i badanie MMG może być mało czytelne u młodych kobiet. Można łatwo przeoczyć zmiany. Stąd USG, które u starszych kobiet mających więcej tkanki tłuszczowej jest badaniem uzupełniającym. MMG przewyższa USG u tych kobiet. U młodych zaleca się USG wykonywane co 2 lata.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
a to różnie bywa. SKonsultuj sie z ginekologiem, on CI powie, ktore musisz zrobic w danym wieku. W http://godulahope.pl/ sa swietni specjalisci.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość trzydziestolattka
Po 50-tce jesli już. Dla młodych kobiet są inne metody. USG, rezonans magnetyczny, termografia kontaktową, którą wykorzystuje braster. To ostatnie mnie przekonuje, bo kupujesz raz (można nawet wziąć na raty) i możesz się badać co miesiąc. A to naprawdę dokładne urządzenie, nawet 3mm zmiany wykrywa.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gośćMallwyna
Na braster.eu są często promocje na brastera z różnych okazji. Ja kupiłam sobie z mamą na spółkę tylko mam swój pakiet badań. Fajne jest to, że aplikacja przez wszystko przeprowadza a odpowiedź zwrotna przychodzi szybko.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

×