Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

Gość La Manche

Płaskostopie- przeszkadza?

Polecane posty

Gość La Manche

Mam pytanie do osób, które mają płaskostopie, albo do osób, które się na tym znają. Czy płaskostopie przeszkadza wam w czymś, czy to po prostu taki drobny defekt, który nie ma żadnych skutków ubocznych? Czy z płaskostopiem wiążą się jakieś problemy? I czy można to jakoś wyleczyc?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Mam plaskostopie poprzeczne. Nie moge dlugo stac, bo boja mnie kosci srodstopia. Poza tym zawsze musze miec wkladki w butach. Skrzywil mi sie tez kregoslup przez plaskostopie, ale tylko troche. Ciezkie przypadki plaskostopia leczy sie operacyjnie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość lipidia
mi nie przeszkadza w niczym:pnigdy!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość przeszkadza
kregosłup moze ci od tego sie wykrzywic i to bardzo powaznie, tak samo nogi

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość podnoszęeeeee

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
A orientujecie się jak można leczyć płaskostopie? Jakie są na to metody?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
no wlasnie mecza sie stopy, czesty ból.. pomagaja bardzo wkladki, tak jak ktos wyzej napisał, ja tez mam z www.wkladkiortopedyczne.com

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
to dużo zależy od wielkości wady, moje dziecko ma płaskostopie i chodzi w specjalistycznych butach od http://sklep.tombut.pl/ mam nadzieję, że wada się usunie

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
sie usunie jak sie wsunie stopka: kieszonkowe dla dzieci kto za a kto przeciw :P, :P, :P

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość tomeczekqq
No a czym według Ciebie takie specjalistyczne obuwie powinno się charakteryzować? Robili je na zamówienie czy kupowany był z półki? To dość ważne informacje. Ja dla mojego syna kupowałem obuwie w zakładach omiotka w warszawie. Tam właśnie syn był na badaniach. Dopiero na ich podstawie można było zrobić obuwie, które jest lecznicze i praktyczne.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Skutkiem nieleczonego płaskostopia mogą być: bóle i obrzęki stóp, łydek i kręgosłupa, przewlekłe stany zapalne torebek i więzadeł, paluchy koślawe. Są ćwiczenia polegające na chodzeniu boso po różnych płaskich i nierównych powierzchniach, chodzenie na palcach, piętach, bokach stóp. Dodatkowo wskazane jest stosowanie wkładek ortopedycznych. W ciężkich przypadkach korekty dokonuje się operacyjnie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość polnosss
Dokładnie jest tak, jak mówisz. Najgorzej jest zaniedbać sprawę, to potem się ma bardzo przykre efekty tego wszystkiego. Co do tych wkładek to właśnie w zakładach omiotka też zamawiałem. Podoba mi się to, że projektują i wykonują to indywidualnie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość AGito
Witajcie :-) też miałam problem z płaskostopiem, stopy bardzo się męczyły i bolały przy chodzeniu. To wszystko do czasu kiedy zastosowałam odpowiednie wkładki do obuwia ja swoje zakupiłam na stronie www.wkladkiaxel.pl

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Ja czułam spory dyskomfort i stopy mnie pobolewały. Zdecydowałam się że będę nosić wkładki. Mam je ze stepforward bo na tarach byli i się zainteresowałam. Później się na wizytę u nich umówiłam wiadomo trzeba było odpowiedni rozmiar wybrać. Powiem tak dla wygody wszytko.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gośćHania44
Najlepiej zainwestować we wkładki ortopedyczne, bo z wiekiem płaskostopie może powodować problemy z kolanami i kręgosłupem, u dzieci najlepiej zapobiegać, kupując buty profilaktyczne takie jak np. Memo https://memoinfo.pl/

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Deaniel
Myślę, że trzeba z tym pójśc indywidualnie do specjalisty, bo tam wyślą na to co trzeba, wkładki, ćwiczenia, rehabilitacja itd. Podobno świetnie znają się na tym na os. Hutniczym 6 w Krakowie tel. 698115115, warto się zainteresować zanim będzie problem z kolanami czy kręgosłupem, bo w sumie jak drabina nie jest prosta na dole to jak ma być prosta na górze. :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Zuzia

Zawsze można poprawić stan swojego zdrowia dzięki ćwiczeniom. Dobry zestaw ćwiczeń znajdziesz na stronie memoinfo.pl w zakładce strefa info.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

×