Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

Gość Hymmm

PŁATKI OWSIANE a trądzik??????????

Polecane posty

Gość Hymmm

Słyszałam ze płatki owsiane wpływaja na cere, jak je stosowac aby pomogło?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Hymmm
Nikt nie wie?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Ujemny
Że co? Raczej nie wiesz w takie opinie. Już nie będę pisał dlaczego, tylko podam przykład. Od 3-4 tygodni każdego dnia zjadam po 2-3 pomidory i w tym czasie pryszcze z moich pleców zniknęły, mam ich o jakieś 80% mniej. Na twarzy rzadko wyskakują nowe pryszcze, sama twarz po goleniu goi się bardzo szybko, a przy tym nie pojawiają mi się takie małe ropniaki w miejscach, gdzie się zaciąłem. Teoria goni teorię. Zbilansowana dieta pomaga w prosty sposób. Dostarczasz do organizmu substancje, witaminy, składniki mineralne, które on potrzebuję, a za to odwdzięcza ci się dużą dawną energii, mocą, w tym organizm szybciej się regeneruję, walczy z chorobami, itd. Przykładowo ja od kiedy jem 3000kcal zbilansowanych produktów to nie potrzebuję już tyle snu. Wcześniej spałem po 10 godzin, a obecni wystarczają mi 6-8. Jak to ktoś stwierdził: to niesamowite, jak prawidłowy układ białka, węglowodanów i tłuszczy wpływa na samopoczucie człowieka. Na trądzik pomagają leki przepisane od dermatologa i tego się trzymaj. Nawet, jak po miesiącu nie widzisz rezultatów nadal się trzymaj zaleceń lekarza.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Beeee
Odswiarzam bo jestem ciakwa innych odpowiedzi na powyzsze pytanie..

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość alez bardzo proszę
@ łyżli stołowe rumianku i 5 łyżek zmielonych płatkow owsianych zalej, wrząca wodą, tak, żeby wszystko zakryć. Przykryj to czymś na 10-15 min, i jeszcze ciepłe nałoż na twarz. Trzyma sie najlepiej w kapieli kilkanaście minut, przy okazji świetny piling.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Beeee
Ale mi chodziło o jedzenie płatków owsianych... czy to ma jakis wpły na buzke?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość alez bardzo proszę
ok, płatki owsioane zalewasz wieczorem bardzo ciepłym mlekiem, rano dodajesz rodzynki, orzechy, starte jabłko, dosłodzic mozesz miodem

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość ania2906
Płatki owsiane z mlekiem krowim to katastrofa. Mleko krowie zaśluzowywuje organizm i powoduje jego "oczyszczenie" czyli wyrzut pryszczy na zewnątsz skóry. Tak samo jogurt. Ogólnie wszystko co posiada tłuszce zwierzęce ma takie działanie. Same płatki owsiane byłyby najlepsze- jedynie zalane wodą. Ale próbowałam już ak jeść- i rozumiem- ohyda! (pzynamjniej dla mnie ;P ^^ . Więc zainwestowałam w mleko sojowe, które jak stwierdziła lekarka- jest cennym (bo bez tłuszczy zwierzęcych! w pełni roślinne) żródłem cynku. Wyszytałam w internecie, ze podobno "spowalnia wchłanianie cynku" ale znowu w innym miejscu zalazłam- na stronie jakiegos tam gabinetu więc CHYBA BARDZIEJ WIARYGODNE ŻRÓDŁA własnie to co napisałam powyzej. poza tym dobre na tradzik są też drożdze piwne (ale jak jesz płati owsiane to ich juz nie musisz), ryby i ogólnie owoce morza (;P dla wytrwałych^^), pestki dyni lub słonecznika (jako żródło cynku), pieczywo pełnoziarnicte, WARZYWA! (np. kalafior) oraz...... zarodki pszenne które zawierają witaminy "leczące tradzik" czyli E, B2, PP (B3), cynk (trzeba wiedzieć ze on znowu ogranicza wchłanianie miedzi więc spożywanie miedzi jest wskazane-->), zawieraja także miedź (EUREKA^^), potas, zelazo, wapń, magnez, mangan, selen oraz kwas foliowy oraz witaminy B1 i B6- są w płatkach owsinych. tak na prawdę dieta jest kluczowym elementem tradziku. Jeli wspólgra z zazywanymi srodkami powoduje wyleczenie (ŻEBY JEDNAK NASZŁO MUSI NAJPERW NASTĄPIĆ WYSYP TRADZIKU, KTÓRY POTEM SŁABNIE I PROWADZI WŁASNIE DO WYLECZENIA- bo logiczni.... jak sie organizm oczysci to bedzie czysty nie?^^ i nie bedzie miał co wyrzucać na skórę ;) Słyszałm jeszcze o dobrych wynikach głodówek w celu leczenia tradziku ale dla młodych organizmów nie są przeznaczone, gdyż pomagając na cerę osłabiaja poważnie inne ukłdy więc- odpada. Ja zrobiłam ostatnio badania mikrobiologiczne (jak sieleczyć to przynajmniej skutecznie!;) i okazało się ze pzyczyna tradzku jest bakteria "Propionibacterium acne", wiec trzeba bedzie zastosować leczenie antybiotykiem ;/ U duzej ilości ludzi to własnie bakterie powodują wykwit tradziku. Ponadto stosowanie jakichkolwik chemicznych podkładów jest surowo zabronione, gdyż blokuja one ujścia gruzołów łojowych i łój gromadzi się pod skóra, z czego powstaje piękny biały;P pryszczol. Tak więc zalecane jest stosowanie kosmetyków leczniczych. np. balsamu do cery matujaco- przeciwbakteryjnego. Wtedy mozna go nakładac na twarz i nie dość ze kryje to jeszcze- leczy^^ Czego to ludzie nie wymyslą. A tak w ramach "podsumowania" chce dodać, ze należy se nie stresować (bo kora nadnerczy wtedy produkuje hormony które pobudzaja prace gruczołów łojowych i jest masakra!) oraz.... wierzyć w wyzdrowienie. I stwierdziłam, zę jak juz wszystko zawiedzie to chyba to bedzie moja jedyna forma leczenia (ALE TAK NA PRAWDĘ WIERZYĆ CHOCBY NIE WIEM CO ;). A nuż pomoze? ^^ pozdrawam. i nie myslcie aż tyle o prycholach, bo jesteście piekni! Tak różni, ze musicie być piękni!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gjfgfjgfgfj
Od dziś będę jeść płatki zalane wodą z pestkami dyni i słonecznika, joł!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość hjkhkhkjhjkhkh
Stary temat, ale się wypowiem. Przez kilka tygodni moim pierwszym posiłkiem były właśnie płatki owsiane na mleku. W tym czasie cera poprawiła mi się o stokroć. Nie tylko pryszcze zniknęły, ale sama buzia była taka inna; żadnych przebarwień, skóra miękka, "czysta". Dlatego też polecam. Może ktoś woli na mleku sojowym, mi mleko krowie nie wyrządziło żadnej szkody ale to już pewne kwestia indywidualna.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość jjjjjjjjk
Płatki owsiane na trądzik, chyba nie. Raczej polecam ci zastosowanie drożdży. Jest wiele sposobów, by je wykorzystać w walce z trądzikiem. Można zastosować na przykład kąpiele drożdżowe polecam przy trądziku zlokalizowanego na plecach.. By przygotować taką kąpiel należy kostkę drożdży rozpuścić w litrze wrzącej wody, a następnie taki roztwór wlać do wanny z wodą. Ponadto z drożdży można sporządzić napój. Trzeba jednak pamiętać, że drożdże przed wypiciem muszą zostać zalane wrzątkiem. W innym przypadku możemy nabawić się przykrych dolegliwości żołądkowo-jelitowych. W zwalczaniu trądziku pomocne okazać się mogą także antytrądzikowe maseczki. Nie trzeba kupować gotowych specyfików. Wystarczy z produktów, które mamy pod ręką w kuchni wykonać samodzielnie preparaty. Jakie? O tym można przeczytać na stronie http://tradzikmlodzienczy.info.pl/2010/07/08/naturalne-sposoby-na-tradzik/ jeżeli one nie pomogą to warto zastosować leki przepisane przez dermatologa.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość vicky ;D
Odrobinę drożdży rozrabiasz letnim mlekiem, smarujesz twarz, czekasz aż zaschnie na skorupę ( 15-20 min) a potem zmywasz letnią wodą. POLECAM!! Matuje skórę i zwęża pory. Przy okazji nie drogie, kostka 100 gram wystarcza na kilka maseczek :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość vicky ;D
Zalej płatki owsiane wrzątkiem Poczekaj aż płatki ostygną. Użyj tych płatków jako peelingu do twarzy.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość siri
Mycie twarzy w naparze z płatków owsianych zamiast w wodzie jest b.skuteczne przy trądziku różowatym .....

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość brakciepla
widzialam na you tube jak dziewczyna pod kranowa w rece platki moczyta i na twarz nakladala a nie wrzadkiem zalewala

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość dffdsdfsdfsfds
Jakie sposoby na przygotowanie maseczki z płatków owsianych polecacie? Bo ja póki co wacikiem przemywam twarz tą wodą z płatków, robię to wieczorem, ale dopiero od 3 dni

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Polecam płatki owsiane zmiksowane z bananami.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Zapraszamy do zapisu do szkoły Policealnej Delta Edukacja na kierunek Technik Usług Kosmetycznych! Wiedza, którą u nas zdobędziesz pomoże Ci zadbać o urodę na najwyższym poziomie! Nauka trwa dwa lata i jest całkowicie bezpłatna! Zapraszamy do zapisu już dziś! ul. Szewska 17/1 Kraków Pozdrawiam - Delta Edukacja

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Na zwalczanie trądziku bardzo dobrze wpływa cynk, który ma właściwości wysuszające. Warto go wesprzeć srebrem koloidalnym, które odpowiada za ochronę przed bakteriami. Niejednokrotnie pryszcze pękają lub są przez nas wyciskane, a to otwarcie drzwi dla bakterii i wirusów z zewnątrz. Mało osób o tym pamięta. ;) Oba składniki można znaleźć w kremie Beta-Skin Acne Care Cream, który dodatkowo został wzbogacony o krzem oraz oczar wirginijski. https://sklep.betaskin.pl/Beta-Skin-Acne-Care-Cream-75-ml/110

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

×