Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

Gość wojejciu

Po czym rozpoznac zle dobrane okulary?

Polecane posty

Gość wojejciu

Witam. Mam astygmatyzm. Zmienilem okulary na mocniejsze z 1.75 na 2.0. Obraz jaki przez nie widze jest rozszerzony. W prosty sposob obrazujac jezeli patrze przez nie na kwasrat to widze prostokat. Obroce go o 45 stopni, widze romb. W poprzednich okularach tak nie bylo przy czym w poprzednich tylko lewe szklo bylo do astygmatyzmu. Czy to oznacza ze szkla sa zle dobrane lub wykonane?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Jak długo masz nowe szkła? Korekta astygmatyzmu ma to do siebie, że mózg musi się przyzwyczaić do normalnego widzenia a nie przez pryzmat wady. Ja na początku miałam wrażenie, że to co poziome pochylone, idąc - że mam jedną nogę krótszą niż drugą (bo ulica też była "krzywa"). Przeszło stopniowo, po ok. 2 dniach było OK :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
I jak jest jakaś poprawa? Ja na twoim miejscu, jeśli nic by się nie zmieniło to od razu poszłabym do dobrego okulisty, np. http://www.drmichnowski.pl/ i jeszcze raz wszystko sprawdziła.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość wojejciu
Witam. Dziękuję za odpowiedzi. Piszę ze sporym opóźnieniem. Po 2-3 dniach wszystkie problemy zniknęły i od tamtej pory praktycznie nie rozstaję się z okularami. Przez nie patrząc świat wygląda o wiele lepiej. Pozdrawiam :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
To dobrze, że już jest lepiej :) Wiadomo, ze mózg też potrzebuje trochę czasu, zeby się przyzwyczaić. Pamietam, że jak kupiłam swoje pierwsze okluary w http://nyczoptyk.pl/ to też miałam problem, zeby się do nich przyzwyczaić i do ostrego widzenia również, ale teraz już jest dobrze, a nawet bardzo dobrze :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

×