Odpowiedz na ten temat

po usunięciu macicy i jajników

• Jak nowa 2006.01.06 [09:01]
    Miesiąc temu musiałam poddac sie operacji usuniecia macicy i jajników, ładnie sie juz zagoiło.
    Moje pytanie dotyczy tego jakie preparaty nie hormonalne mozecie mi polecić, bo pojawiają pierwsze objawy menopauzy (udeżenia gorąca i trudnosci ze spaniem).
    Mam jeszcze jedno pytanie jak wyglada zycie seksualne po tego typu zabiegu.
  • jak to nie jesteś 2006.01.06 [09:03]
    pod opieką lekarza ? przecież to on powinien Ci zzlecać badania i dobrać właściwy profil hormonalny

• Jak nowa 2006.01.06 [09:19]
    niestety ze wzgledu na nadciśnienie nie mogę korzystać z terapii hormonalnej, skąd moje pytanie o leki nie hormonalne. Słyszałam o kilku, ale chciałabym poznac opinie kobiet, które z nich korzystaja
  • jak to nie jesteś 2006.01.06 [09:28]
    rozumiem usmiech.gif wiesz, może to i lepiej, moja sąsiadka miała operację usunięcia macicy i jajników i od razu przeszła na hormonalną terapię zastępczą a teraz, po kilku latach jest na chemioterapii z powodu nowotworu piersi smutas.gif
    w " normalnych " warunkach czynność jajników wygasa stopniowo i organizm ma czas przystosować się do braku hormonów, Ty zostałaś ich pozbawiana nagle, więc chyba objawy muszą być bardzo nasilone i dokuczliwe, współczuję

• hala67 2007.08.07 [21:07]
    szkoda ze nikt już tu nie pisze,może by tak ożywić ten topikusmiech.gif

• chyba po prostu powinnas 2007.08.07 [21:46]
    Przyjrzec sie preperatom typu "menofem" zawierajacych fitohormony (pochodzenia roslinnego), one sa bez recepty ale najlepiej zapytaj lekarza albo chociaz farmaceute, albo poszukaj w internecie informacji o tych preparatach

Co do zycia seksualnego - podobno jedyny problem tkwi w kobiecej psychice bo z reguly w tego typu sytuacjach pozostawia sie szyjke macicy i dla obojga partnerow doznania powinny byc bez zmian. Jak mezczyzna nie wie co zostalo usuniete to nie zauwaza roznicy usmiech.gif
  • hala67 2007.08.07 [21:50]
    no żebym jeszcze wiedziała jak można topik dodać do \"moje tematy\"usmiech.gif może ktoś podpowie??

• Eva50 2007.08.07 [23:11]
    Witam wszystkie syrenkiusmiech.gif
  • kktoś wie 2007.08.07 [23:19]
    żeby dodać topik do "moje tematy" należy kliknąć w plusik przy danym temacieusmiech.gif
  • Eva50 2007.08.07 [23:24]
    O, udalo mi sie zarejestrowac.
    Co do menofemu albo soyfemu, wiem, ze sa kobiety, ktorym te preparaty pomagaja. To bardzo dobrze, bo sa to preparaty o wiele bezpieczniejsze niz HTZ.
    Moja siostra brala obydwa i niestety, zaden nie pomagal a \"wybuchy\" byly niesamowicie uciazliwe...
    Z tym, ze HTZ nie moze stosowac ze wzgledow zdrowotnych, wiec niestety - musi sie przemeczyc...smutas.gif
    Jesli chodzi o zycie seksualne, to chyba nawet to, ze i szyjka macicy jest usunieta nie ma wplywu na jakosc odczuc.
    Tak, jak pisze \"chyba powinnas\" - problem i zahamowania czesto tkwia glownie w psychice.
    Moj gin na pytanie (jeszcze przed operacja) o wspolzycie i jego jakosc po calkowitej histerektomii odpowiedzial, ze\" przeciez pochwe mi zostawi a do sexu potrzebna jest pochwa\"oczko.gif
    Powiedzialam, ze trzymam go za slowousmiech.gif W razie czego przyjde z reklamacja. Okazuje sie (jestem 3 miesiace po operacji), ze reklamowac nie bede. Jest OK.usmiech.gif

• hala67 2007.08.08 [18:26]
    Evo50 cieszę się że tu jesteśusmiech.gif myślę że tu będzie można pogadać bardziej na luzie,bo nie trzeba się sztywno trzymać tematu.Ja jestem już 8m-cy po operacji,szyjkę macicy i jajniki(1cały drugiego pół)mam zostawione więc jeden problem mam z głowy(HTZ)usmiech.gif walczyłam o jajniki jak lwica,zmieniłam nawet lekarza i się udało,a co do sexu to też się bałam jak wszystkie,ale jest ok;p a co do pań które miały usuniętą także szyjkę macicy to wyczytałam że pochwa jest elastyczna i nawet jeżeli są problemy na początku to z czasem wszystko się dopasowuje

• hala67 2007.08.08 [18:29]
    acha,dzięki za podpowiedź z krzyżykiem

• Shafali 2007.08.08 [20:06]
    I ja tu jestem. Cześć dziewczynki.
    Tylko teraz nie mam czasu.
    Na razie usmiech.gif
  • hala67 2007.08.08 [20:12]
    witaj Shafaliusmiech.gif no i czekamy cierpliwie na resztęusmiech.gif

• hallo to my anonimki 2007.08.08 [22:53]
    Witamy klan osób ,z forum o mięśniakach.
  • anonimki 2007.08.08 [22:58]
    MUSIMY PRZYZNAĆ ZE BARDZO FAJNA STRONKA -dużo idzie się dowiedzieć od tych osób.
    Bardzo dobrze radzą, tylko pochłaniać ich wiedze , E,S I H CIAO0
  • Eva50 2007.08.09 [03:06]
    Witaj, Shafaliusmiech.gif Proponuje sie zarejestrowac i zarezerwowac sobie nicka, tak jest bezpieczniejusmiech.gif
    Witamy rowniez Anonimki - mam nadzieję, ze to te z tych \"przyjaznych\" ludziomoczko.gif

• maryla 2007.08.09 [06:00]
    Witajcie!
    Macie rację,może tu faktycznie pogadamy na luzie.
    Teraz lece do przcy,ale wieczorem przyłączę się do rozmowy,bo jestem już rok po tym co w temacie topiku,pa.
  • Wyskubana 2007.08.09 [09:33]
    Czesc jestem wyskubana , poniewaz sie szykuje na ewentualna operacje to zajrzałam także i tutaj. Napisałam ewentualną , ponieważ to nie jest do konca takie pewne . mam co prawda mięśniaki torbielke na jajniku i tzw. podwyższone markery. Weszłam już tu, poniewaz tak zachecała Ewa ze strony Mięśniaki macicy.
    Mam pytanie, jak myslicie , czy mozna wyrwac bolacego juz od baaardzo długiego czasu zęba , czy przed operacja lepiej nie wyrywac , bo zostało mało czasu do pójscia do szitala.
    Jak sie zalogować tu na stałe?
  • Ave 2007.08.09 [11:06]
    Wyskubana!
    Ja bym wyrwała bolącego zęba przed operacją, bo potem po operacji bedziesz dlugo dochodzila do siebie i jeszcze ten bolący ząb , nie , nie, poszla bym jak najpredzej z tym zębem .
  • Wyskubana 2007.08.09 [11:07]
    Czy Wy tez miałyście przed operacja troche podwyższone markery? Czy miałyście naświetlania albo (fuj) chemię ?
    U góry stoi napisane, ze rozmowa może mieć charakter luźnej rozmowy ...właśnie to wykorzystuję.

• Wyskubana 2007.08.09 [11:07]
    Czy Wy tez miałyście przed operacja troche podwyższone markery? Czy miałyście naświetlania albo (fuj) chemię ?
    U góry stoi napisane, ze rozmowa może mieć charakter luźnej rozmowy ...właśnie to wykorzystuję.

• Wyskubana 2007.08.09 [11:21]
    Mam jeszcze jedna pytanie, czy można usuwać wpisy , które np. po krótkiej refleksji wydaja sie głupie? Bo zauważyłam, ze chyba sie nie uda ten numer.....Szkoda...

• Ave 2007.08.09 [13:23]
    WYSKUBANA!
    Ja nie mialam podwyższony makler.U mnie to bylo łagodne.Ale cięta musialam być.Pozdrawiam
  • Ave 2007.08.09 [13:24]
    HEJ
  • Ave 2007.08.09 [13:25]

• amam 2007.08.09 [17:32]

• amam 2007.08.09 [17:34]
    no teraz bedzie ok

• amam 2007.08.09 [17:35]
    kurcze nie umie

• amam 2007.08.09 [17:35]

• hala67 2007.08.09 [18:03]
    o rany Evo ty naprawdę jesteś wypoczętausmiech.gif witamy wszystkich,anonimki tażusmiech.gif wyskubana zrobisz jak uważasz,ale ja też bym zrobiła porządek z tym zębem przed operacją,co do markerów czy też naświetlań to nic takiego nie miałam robione,byłam czyszczona i miałam robione usg wyniki wykazały polipy,mięśniaki,endometrioze i cystę na jajniku,a co do zakresu operacji to lekarze zazwyczaj twierdzą że jak otworzą to się zobaczy co trzeba wyciąć,a co można zostawić

Odpowiedz na ten temat

Trwa ładowanie...