Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...
Zaloguj się, aby obserwować  
sloneczko1984

porcelanowe koronki na zeby...

Polecane posty

czy ktos moze powiedziec cos na ten temat?tzn chodzi mi o infromacje techniczne?jak to wyglada?co po kolei?czy boli?ile to trwa?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość u mojego dentysty kosztuje
to 700 zł:-(

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Kraków, ale adres podam jutro bo teraz gdzieś zapodziałam, poszukam w książce telefonicznej. Zajrzyj tu jutro :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
dziekuje za odpowiedzi.Moja dentystka powiedziala mi ze to posiwecenie i 2-3 tyg wyjete z zyciorysu Troche mnie to przerazilo:(nio i boje sie bolu, ale moje zabki to masakra, ponoc to najlepsze rozwiazanie dla mnie, koszt 300 zl od zabka

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość tyllko tyle
ale jakie 2,3 tyg wyciete z zyciorysu? pilowanie nie boli bo wszystko jets robione w znieczuleniu...ja tydzien czekalam na porcelane i tyle ale mam pytanko małe... czy wy po opiłowaniu zeba nosiłyscie taki fleczer?całkiem biały? ja tydzien a ze to jedynka to sidzialam tydz w domu zeby sie tak ludziom nie pokazywac,po tyg zalozyli mi koronke, zawsze tak to wyglada?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość tyllko tyle
do eeeeeeeee ja tez tak miałam,martwa jedynka i koronka była super... była bo sie złamała razem z zebem :( teraz bedzie zakładał kolejną-juz porcelanową...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
moja mam koronki ma juz kilka lat, i nic sie z tym nie dzieje, fakt sa porcelanowe placila 600 zl za jedna, a dentystka mowi miz e wyjete z zyciorysu bo najpierw chodzi sie z wampirkami(opilowe zeby) a potem naklada jakies cios plastikowego cyz cos a dopiero potem koronka, nio i mowin ze pol dnia pilowania z 4 zabkami, mam nadzieje ze sie nie polamia..

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość tylko tyyle
juz nikt nic nie napisze na ten temat?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość jak mozna tak
sorry za literowke :) Pomylilam sie i napisalam ze spolowanym,a mialo byc : ze spilowanym zebem. Nie do pomyslenia,az mnie zatrzeslo jak takie cos czytam ,jak ci dentysci postepuja z pacjentami :(

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość lokataa
To prawda ja miałam robione z kilkanascie lat temu i już wtedy dentystka założyła mi coś tymczasowego, wyglądało to naturalnie, tylko prosiła mnie abuym jednak uwazała, bo nie jest to wytrzymałość naturalnego zęba, ale 2 tyg. wytrzymało to bez problemów.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Jeden ząb - koronka pocelanowa. Oraz mostek dwuzębny, porcelanowy. Przed całą zabawą zdjęto mi odcisk szczęki, po czym spiłowano zęby (trwało dość długo, ale piłowano mi dwa zęby) i nałożono na nie fleczer, ale dobrany kolorystycznie (w miarę) do naturalnego uzębienia, uformowano na kształt zębów. Nie wyglądało super, ale dało się przeżyć. Z tym cudem chodziłam tydzień. Trzeba uważać z gryzieniem, bo może się \"posypać\".

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość tyllko tyle
czyli fleczer nie zawsze jest calkiem biały jak pasta do zebów? ja nie zmienie dentysty bo tą koronke mi zrobi w ramach gwarancji... tylko ze wtedy tamten fleczer byl bialutki...i to na jedynce...wiec nie wygladałam ciekawie...i siedzialm tydzien w domu aha... jutro ide robic tą koronke...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Moje były beżowe :) Odróżniały się, to fakt, ale o wiele mniej niż odróżniałyby się białe.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość tyllko tyle
no to ja ide do dentysty:( pogoda straszna,ciemno i leje...najchetniej zostałabym w łóżku :( trzymajcie kciuki...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość cała szczęka
To ja wam zazdroszczę...takiego spokojnego przebiegu 5 lat temu miałam robiona prawie całą gorna szczękę. Był to most. Miałam kilka ubytków po ekstrakcjach( zaniedbanie z dziecinstwa), nosiłam częściowe ochydne protezki. Stać mnie było wtedy na taką "ekstrawagancję" za bodajże 400zł za punkt( czy to na własnym zębie czy na doczepianym)Tych punktow było 12. Opiłowanie w znieczuleniu miejscowym nie bolało,ale na fotelu 4 godziny, więc nie mogłam zamknąć szczęki potem :) Zaraz miałam nałożone korony tymczasowe odlane z masy akrylowej, z której robi się te tansze plomby. Spiłowane były zęby żywe, wiec jak "puściło" znieczulenie.... jezu drogi,czegos takiego nie przeżyłam!!!!!!! Była to duża praca , więc potrzebne były przymiarki: tzw proba metalu ( koronka porcelanowa a wśrodku konstrukcja z tytanu). te przymiarki to koszmar!!! Mocne znieczulenie, ale po nim wyłam, o ścianach chodzilam. Pożerałam srodki p/bólowe garściami, chyba rozwaliłam wtedy wątrobę. Nie działał tramal ani ketonal,ale działał....ibuprom. Ale podsumowujac: to chyba była najlepsza inwestycja we mnie. Od 5 lat mam cudownie proste białe , naturalnie wyglądające zęby. Są mocne, wreszcie rozdrabniam pokarm jak nalezy, pozbyłam się kłopotow gastrycznych. No i nie płacę za plomby:). Nie widać po nich śladu zuzycia, przebarwien, są idealne.mam usmiech gwiazdy hollywoodzkiej ;). Moj mąż chciał tylko zrobic licowki, bo mam zdrowe, ale żółte i " wyjedzone" zęby ( w koncu 40 letnie chłopisko) i zadzwonił na ogłoszenie w dodatku Gazety wyborczej... powiedziano mu ....1800zł za ząb!!!!!!!!!!!!!!!!! Bo liczy sie jakość. O mało nie padłam trupem.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość tyllko tyle
no to zaczał sie mój tydzien czekania na koronke... nie mam zadnej koronki tymczasowej,tylko beżowy fleczer... uśmiechac sie nie moge..i ten tydzien spedze w domku:(

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Bikus
Tak sobie szukalam i szukalam swojego topiku i znalazlam akurat ten o zabkach. Sama zamiaruje sie zrobic dwie porcelanowe koronki na przednie jedynki . Kurcze normalnie smutek mnie ogarnia kiedy czytam o tych wszystkich dziewczynach ktore chodzily ze spilowanymi zebami przez tydzie, rzeczywiscie ci dentysci to sadysci ;) U mnie koszt jedynek to bagatela ;) tylko 1000 zeta. Na razie sobie daruje musze najpierw wyleczyc pozostale zabki, wypiaskowac je i zobaczymy moze uda mi sie meza namowic na te porcelanowki ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość SamantaK
Panicznie boje sie dentysty ale chyba przekonałyście mnie do wybrania się ...od 10 lat nosze mostek który juz mi sie poluzował i boje sie ze wkoncu mi zacznie wypadać .normalnie obciach .koniecznie musze szybko zrobic koronki.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość czekloadkaaa
a w bialymstoku gdzie mozna zrobic?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość czekoladkaaa
????

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość a powiedzcie jeszcze
o koronie już wszystko wiem, a co z licówkami?? Też robi się je podobnie?? To chyba coś innego niż korona, no nie? Na pokrycie martwego zęba który jest ciemny się nadaje licówka???

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość wwwww
super moze mi przy robieniu odcisku szczeki plomby nie powypadaja he he :P

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość wwwww
wnioesek jest taki>>>> zanim cokolwiek chcecie robic czy korone czy licowke dobrze jest miec wyleczone wszystkie zęby zeby niespodzianek nie bylo potem he he :P

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość tyllko tyle
wiesz ze o tym samym pomyslalam przy robieniu odcisku ?hehe jak go wyciagnal odrazu jezykiem przelecialam zeby czy wszystkie całe...hehe;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość wwwww
mnie to czeka "droga krzyzowa" najpierw musze zabek wyleczyc potem odciskszczeki i na koncu licowki lub koronki :P mamo ratuj!!!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
a czy jesli sie ma krzywy zgryz nadający sie pod aparat to mozna to naprawic koronkami??? Po prostu mam górne zeby znacznie wysuniete do przodu. czy po spilowaniu pod koronki mozna je juz nałozyc na prosto???? bo z tego co widze to jest to duzo mniejszy koszt niz aparat.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość mysiaaaa
spilowac to cie beda musieli dosyc duzo wez pod uwage ze sa to zywe zeby...ja nie polecam

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość cała szczęka
w renomowanym gabinecie w Katowicach licowka 1800zł!!!!! to jeszcze nic. Przyjechała do mnie koleżanka z Włoch, specjalnie zatrzymała sie u mnie na kilka dni by zrobić porzadek z zębami bo ceny w Italii sa takie... usuniecie zęba od 250z euro plombowanie światłoutwardzalne -plomba od 200 do 350 euro licówka 500 euro koronka od 500 euro nic tylko naszych dentystów całować po rękach

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się
Zaloguj się, aby obserwować  

×