Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...
Zaloguj się, aby obserwować  
Gość migdałka2222

POWIKŁANIA PO WYCIECIU MIGDAŁKOW?..POMOZCIE

Polecane posty

Gość migdałka2222

Witam wszystkich:) ja mam pytanie do tych, którzy juz wycięli migdałki...jakis czas temu..A wiec tak:ja jestem bez migdałkow od marca tego roku, wszystko bylo ok, zagoilo sie, nawet nie bolało.Ale miesiac temu przeziebilam sie..milalam bol gardla goraczke, possalam tabletki i przeszlo po tyg, ale od tego czasu, jest tak, ze jeden dzien mnie boli po prawej stronie gardlo, a na drugi juz ok, potem znow boli i tak wkołko, a od 2 dni bol jest bardzo silny.poszlam do laryngologa, a on powiedzial, ze taki bol to jest tak jakby powiklanie po wycieciu i ma to ok90% ludzi...powiedzial tez ze caly czas mam plukc gardlo..nie wolno nic brac tzn.ssania ani antybiotykow..boli mnie dosc mocno , a on mowi, ze tak juz bedzie, ze mam sie do tego przyzwyczaic...bo to jest taki niezyt, suchosc blony sluzowej itp.Macie tak??prosze napiszccie jak wy sie czujecie pare miesuecy po wycieciu

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość zinkaaa
witaj . niestety ja nie umiem Ci pomoc, nie znam sie... Ale mam pytanie do Ciebie, jakie mialas znieczulenie? ogolne czy miejscowe? Mnie czeka ten zabieg i boje sie:( Bardzo prosze o odpowiedz:) Zycze zdrowka pozdrawiam:):)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość migdałka2222
ja mialm ogone...naprawde nie ma czego sie bac..ja panikowalam jak glupia wszyscy mnie straszyli, a bylo naprawde ok...juz na 3 dzien jadlam normalne obiadki..troszke zimniejsze i te mieksze rzeczy ale bylo oki.zazywalam przez 5 dni ketonal i nic!! nie bolaalo.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
ja już 14 lat jestem po wycięciu migdałków :) pierwsze lata nie wspominam najmilej :( ale teraz jest ok :) a nawet bardzo dobrze :) na początku niestety miałam bóle gardła :( przez jakiś czas chodziłam do Mongołów od medycyny naturalnej, piłam jakieś zioła :) no ale później nie miałam kasy i nie chodziłam :) ale muszę przyznać że jaednak trochę pomogli :) od kilku lat gardło juz mi nie dokucza :) a jeśli już to tak jak innym :) najwyżej 2 x do roku :) jak się przeziębię :) dla mnie dobre na gardło są zioła SEPTOSAN, a teraz kiedy tylko poczujęże coś zaczyna się dziać od razu psiukam do gardła TYMSAL (kupiłam w aptece) spróbuj jakichś ziół, albo czegoś \"naturalnego\" :) nie polecam żadnych prochów bo to tylko pogarsza sprawę :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość zinkaaa
dziekuje za odp:) ja chyba bede miala miejscowe...boje sie ogolnego:( i tej calkowitej utraty przytomnosci....:( ech..ale j sie boje no coz:) pozdrawiam!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Witam! Mam już wycięte wszystkie 3 migdałki i moje zdrowie naprawdę się poprawiło :-) Znieczulenie było tzw. głupi jasiu - czyli ogólne ale bez utraty przytomności i chyba jeszcze dodatkowo miejscowe. Na suchość błony śluzowej gardła biorę serię witaminy a+e a na przeziębienia najlepiej pomaga mi tantum verde

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
mam pytanie: jestem 6 dni po wycieciu migdalkow, czy to normalne, ze mam pouchlizne po jednej srony w okolicach zuchwy i troce nizej? martwie sie , odpiszcie prosze, czy tez mieliscie lekka opuchlizne!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość raman
dawajcie coś więcej na ten temat !!!!!!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość raman
Siemanko , ja wyciołem migdałki 7 dni temu i dalej boli !!!!1 boli mnie krtań i swędzi i mam chrypke , pokaszluje i staram się nic nie mówić żeby nie podrażniać tego gardła , do kątroli ide w piątek ale się już zasanawiam czy dobże zrobiłem usuwając ję czy nie będe miał teraz problemów z krtanią !!!!! ??????????????/

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość mary872
sądze, że po wycięciu nalezy mówić na ile ból pozwala (choć może nie tak od razu) by uniknąć zrostów

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość lilvive
hej ja wycielam migdalki (2 ) 11 dni temu. Operacja to pikus w prywatnej klinice ( multimedica) znieczulenie ogolne ok godzina na stole potem kroplowki z lekami...na narkoze reaguje wymiotami wiec przez caly dzien wymiotowalam krwia pozniej juz tylko zolcia, przez to bolal mnie korpus przez kolejne trzy dni. w lozku ok 4 dni troche wody, przecierane deserki ze sloiczkow dla dzieci i odrobina lodow i arbuza. teraz staram sie jesc wiecej ale bardzo boli zwlaszcza jedna ze stron. zolty nalot juz zszedl prawie w calosci. wielkosc tych kraterow mnie przeraza!! boje sie czy nie bedzie sie tam zbieralo jedzienie?? jesli ktos juz ma to za soba niech mnie uspokoi i powie ze nie bedzie tam sie zbieralo i dokuczalo?? wydaje mi sie ze troche za dlugo to trwa ten bol... chce zeby to juz sie skonczylo...bralam na poczatku tramal teraz tylko pyralgine. pozdrawiam

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
jestem 3 miesiące po wycięciu migdałków miałam znieczulenie miejscowe Gdy znieczulenie zeszło bolało mnie okropnie nie mogłam ruszyć szyją tak miałam opuchnięte W sumie to nic dziwnego w końcu wszystko tam bylo obruszane Z prawej strony miałam zrosty wiec tam bolało najbardziej a teraz czasem boli mnie z prawej strony np przy przełykaniu ale to krótko trwa no i czasem przy ruszaniu językiem czuje jakby kłucie ale to tez krotko trwa Na ostatniej wizycie dostałam płukankę nawilżająca bo lekarka mówiła ze bardzo często po wycięciu migdałków następuje wysuszenie gardła ale nie za często jej używałam wiec ten chwilowy dyskomfort pewnie od tego jest

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
jestem 3 miesiące po wycięciu migdałków miałam znieczulenie miejscowe Gdy znieczulenie zeszło bolało mnie okropnie nie mogłam ruszyć szyją tak miałam opuchnięte W sumie to nic dziwnego w końcu wszystko tam bylo obruszane Z prawej strony miałam zrosty wiec tam bolało najbardziej a teraz czasem boli mnie z prawej strony np przy przełykaniu ale to krótko trwa no i czasem przy ruszaniu językiem czuje jakby kłucie ale to tez krotko trwa Na ostatniej wizycie dostałam płukankę nawilżająca bo lekarka mówiła ze bardzo często po wycięciu migdałków następuje wysuszenie gardła ale nie za często jej używałam wiec ten chwilowy dyskomfort pewnie od tego jest

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość aniakj
Witam, kilka dni temu usunięto mi migdałki, ból jest ale jak ma go nie byc skoro cos mi wycieli, ale nie o tym chciałam, chciałam zapytac co to moze być ze po jednej stronie mam biały nalo (ponoc taki ma byc) a po drugiej brzydki, zielono szary, nalot, wyglada jak zgnilizna, boję się bardzo co to może być? Z gory dziekuje za pomoc Do laryngologa ide na kontrole w poniedzialek ale moze dowiem sie czegos wczesniej od was?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
A jak sie ma wyciecie migdalkow 6letniemu dziecku? Narazie to tylko przypuszczenia moje.Od tygodnia tak mowi jak by mial zatkany nos i katar -ale go niema.W nocy chrapie i nie moze normalnie oddychac,otwarta buzia i slinienie. Jutro jesli znajde laryngologa to go zabieram ,ale martwie sie bardzo.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Nie poszlam do lekarza z synem ,bo po tygodniu przestal mowic przez nos i przestal chrapac.Lekarzy wole omijac szerokim kołem.Mam nadzieje ze to nic takiego.Boje sie tych roznych powiklan.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość adelos
jestem 3 dni po wycięciu migdałków . w szpitalu dawali mi jakieś środki przeciw bólowe to nic nie bolało moglem normalnie obiad jeść ;p po powrocie do domu gardło zaczęło bolec ibuprom nic nie pomaga koleżanka wspomniała o Ketonalu gdzie to zakupic jak to uzywac?:f @ to normalne, że lekarz nic mi nie powiedzial co mam jeść tylko odrazu wypis do domu dal zapytałem on nic nie odpowiedział ;d

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość claudy
hej, miłam wyciete migdaly 6 dni temu, na lekach przeciwbolowych nie boli al jak przestaja działac to owszem. Do adelos - kiedy zjadles/as obiadek? zarz po zabiegu? mnie dali grysik i powiedzieli ze nic innego nie odwazyliby sie mi podac. Mozliwe ze juz wtedy poraniles sobie gardlo jeszce bardzije. radze jesc plynne zupki, jogurty itp papki. ja kilka razy zjadlam kanapke ale przezuwalam ja z pol godziny ;) ogolnie jest ok ale z jednej strony mam taka czerwona obwodke i zastanawiam sie czy to nie stan zapalny:( za 2 dni kontrol wiec sie dowiem. Zycze wszystkim zdrowia :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gosiekok
Witam miałam wycięte migdałki na początku lipca w znieczuleniu ogólnym- przyznam że po wycięciu ból był średni- ketonal pomagał. Niestety tydzień po zaczęłam krwawić i wróciłam do szpitala- dali leki przeciwkrwotoczne i po 3 dniach obserwacji wypuścili. Minęło 2 dni i sytuacja się powtórzyła- karetka zabrała mnie po krwawiłam strasznie. Pozakładali mi w znieczuleniu ogólnym po 50 szwów w każdej niszy- po operacji bolało jak cholera ale powiedzieli że już będzie ok. Minęło 2 dni i sytuacja się powtórzyła :((( Zrobili mi embolizację- okropny zabieg!!! strasznie bolący a po zabiegu idzie się zabić tak boli no i się jest unieruchomionym przez 24 godziny. Wszystko by było ok ale po zabiegu znowu komplikacje- zespół hornera i paraliż struny głosowej. Napiszę tak- ZASTANÓWCIE SIĘ 100 RAZY CZY WYCINAĆ !!!!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Moja mama twierdzi ze jak wytne migdałki to bedzie gorzej, bo czesciej i szybciej bede lapala infekcje albo choroby np. zapalenie oskrzeli. Ale ja sie mecze od 3 lat z tymi migdalami i mam ich dosyc :D Mam swoje 20 lat takze moge sama pojsc na wyciecie, ale zastanawiam sie czy moj organizm znacznie gorzej bedzie sie bronil przed infekcjami.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
wlasnie jestem po wycieciu migdalkow juz chyba 2 dzien ...to prawda boli - jako przeciwbolowe leki mam podlaczona kroplowke o ketanolu slyszalem tyle ze faktycznie jest dobry tylko moze powodowac krwotoki. mimo ze boli nie odwaze sie zaryzykowac...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość asjam33
jestem, piaty dzień po zabiegu wycięcia migdałów najgorzej jest rano jak się obudzę pije nimesil bardzo dobry środek przeciwbólowy za ok 30 min piję zjadam ile mogę same rzeczy płynne ,ból jest przeszywający aż do uszu boli jak najgorszy ból gardła jaki często miewałem przed zabiegiem z dnia na dzień jest coraz lepiej ale wolno się dochodzi do zdrowia ,wieczorem znów nimesil i kolacyjka ser biały jaja smażone chleb bez skórki trzeba jeść ile się da jak działa środek przeciwbólowy ,trzeba uważać żeby nie złapać infekcji ja dostałem lekkiego kataru na drugi dzień a później kichałem katastrofa dwa dni wstrzymywałem jak mogłem najlepiej było zatkać nos żeby uchronić gardło,ale już przeszło do 4 dni wypluwałem skrzepy krwi teraz jest ok pluje sama śliną nie wiem jak długo będzie boleć marzę o porządnym jedzeniu bo kisiele i budynie to przez 10lat nie ruszę pozdrawiam wszystkich bezmigdałowców.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość weer
witam. miałam 16 kwietnia wycinane migdałki podniebienne za pomocą narkozy.. wypuścili mnie dzisiaj ze szpitala dopiero ponieważ mam obrzęg. całe te migdały mam jakieś białe.. ketonal pomagał w kroplówce, a teraz? ból jest tak silny nie mogę jeść, nie mogę pić, i uszy mnie bolą jak nie wiem co! czy to pierwszy stopień do infekcji? bo lekarz mówil że jak załapię infekcję na 3 tygodnie jadę do szpitala i mam o wiele większy ból co mnie przeraża.. pomóżcie co mam zrobić żeby to mnie tak nie bolało, no bo ile może..

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
mnie też tak bolało jeszcze jakiś tydz po wycięciu ale u mnie to były tylko włókniaki czy coś takiego które powstają w trakcie gojenia, mnie to bolało jakby mi ktoś waty szklanej do gardła nasypał, kuło i bolało

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość hda.86
hejka jestem po wycieciu migdałków. dokładnie 12 miałam zabieg, wypuscili mnie w lepszym stanie niz teraz jestem, przeleżałam w domu 3 dni bez przeciwbólowych , lekarz mi nie przepisał za załatwiłam sobie ketonal 1 tab dziennie i po bólu ale za to pojawił sie nasteny problem niesamowita suchośc w gardle, nie rozstaje sie z butelką wody ;/ w nocy nie mogę spać na prawej stronie, miałam strasze zrosty i teraz tak bolesnie to sie goi ze masakra ból w uchu kuje szczypie drapie, w nocy pije wode sucho strasznie. Może ma ktos pomysł na tą suszę w gadle??????????????????????????????????????????????????????????????????????????????????????????????????? bo to jest straszny dyskonfortm mówic w pewnym momencie nie mogę? Dodam ze na obrzek pomaga spanie na kilku poduszkach im głowa wyżej tym lepiej, nogi można jeszcze zgiąć w kolanach.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Andrzej/ wiek: 33
wycinane migdały w czwartek, 19/04, czyli 4 dni temu. w gabinecie jednego dnia w znieczuleniu miejscowym. praktycznie brak krwawienia już kilka godzin po wycięciu. Zwykły Apap w ciągu dnia i Ketonal na noc uśmierza ból przełykania śliny, który jest faktycznie taki jak jak przy mocnej anginie. Dziś, po diecie lodowo budyniowej zdecydowałem się na maślane bułki z serkiem topionym. Oby tak dalej i mam nadzieję, ze przed majówką wydobrzeję i wstanę z łóżka bo zakaz przemęczania się to największe powikłanie w tym momencie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Hej !! Powiedzcie czy ktoś z was miał inne dolegliwości niż tylko bóle gardła ? ? Chodzi mi o uszy, stawy, serce, niestrawności, zapominanie ? ?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Andrzej,,,
Uszy bola lekko czasami, szyja, kark czasami też jak lekki paraliz ale to bywa chwilowe. Noic wiecej z tego co opisales nie zauwazylem.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
ssiemka nio mnie też boli że nic nie można zjeść ja nie czuje żadne gulki ale czuje jak coś mnie haczy po migdałach ale myślę że szwy nie wiem jutro spróbuje iść do lekarza ....

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Andrzej....
jakie szwy Wy macie? ja nic nie mam i nie kazał mi nawte lekarz do kontroli przychodzić jak prrzestanie boleć. Marco, mail nie jest prawidłowy bo 3 razy coś wysłałem i wraca.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się
Zaloguj się, aby obserwować  

×