Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

Mirabelka2137

Pranie w pralkach niebezpieczne dla dzieci!!!

Polecane posty

Ostatnie informacje jakie przeczytałam na temat pranie w pralkach po prostu mnie przeraziły! Ile w tych pralkach bakterii i zarazków, a żadna mama nie zwraca na to uwagi. Ostatnio moja dwu letnia córeczka zachorowała na brzuszek i lekarz stwierdził zarażenie Norovirusem, który swoje siedliska ma między innymi w pralkach. Od tego czasu piorę tylko ręcznie. Proszę zastanówcie się nad tym i nie szkodźcie sobie, a w szczególności swoim dzieciom. Tutaj dokładnie to opisano - https://mymamusie.wordpress.com/2017/04/26/uwaga-na-bakterie-z-pralki/

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Zmartwiony ojciec
Moja jessica dostała wysypki. Już nie piorę jej ubrań w pralce. Wyrzuciłem wszystkie jej ubrania.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość karyna
zgadzam sie, to niebezpieczne ;(

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość TamtaPani
Bez przesady, nie trzeba od razu wyrzucać ubrań, dziewczyny!!! i panowie!!1 Polecam po prostu prać w szarym mydle i płukać w zakwaszonej wodzie. Wtedy nic się nie dzieje, mój Krzysiu ma już 18 tygodni i nic się nigdy nie stało.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
A w bokach i klapie od piekarnika kuchenki podobno azbest? Na każdym kroku coś wszystkiego nie wyzbronisz się. Pranie robię w min.60stopniach często w 95.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Wrocmy mieszkac do jaskini Pierzmy w rzece ....

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość elfik_
To straszne, nie miałam o tym pojęcia! Dlaczego nic się o tym nie mówi? Zmowa producentów proszków i pralek?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Ddorotka
A wiecie, że podobnie groźny jest program do jedwabiu? Pozostawia on resztki materiału w bębnie, przez co lubią się w nim zagnieżdżać jedwabniki :///

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Węgierka3721
Mój Sebuś od pierwszych tygodni życia miał niesamowitą wysypkę, na nic byly wizyty u dermatologa, robione maści. Nic nie dawało efektów, nawet pranie ubranek w specjalnych proszkach dla dzieci. Zauważyłam jednak, że największa wysypka występuje wtedy gdy założę mu świeżo wyprane ubranka oraz zaraz po kąpieli. Z racji tego, że nie pracuję tylko zajmuje się domem, mogę cały swój czas poświęcić Sebusiowi. Mieszkamy na wsi w Bieszczadach, obok przepływa strumyczek... pewnego dnia pomyślałam...a gdyby tak? Gdyby tak wyprać rzeczy i synka wykąpać w wodzie ze strumienia? Bo czy dawniej słyszało się o wszelkiego rodzaju alergiach? Nie słyszało się. Co pomyślalam, tak też uczyniłam. Od tamtej pory co 1-2 dni chodzę nad nasz strumień płukać ubrania w tej bystrej wodzie, gdy jednak jest mocniejsze zabrudzenie używam szarego mydła, ale zwykłe przepłukanie wystarczy. I działa! Do kąpieli Sebusia noszę wodę w baniakach, podgrzewam w garnkach, wlewam do wanny i tak kąpię. Od tamtego momentu problem z wysypką minął bezpowrotnie! Polecam wszystkim

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Kasiulek3456
Ja już od dawna przepłukuje po praniu wszystkie ciuchy w wodzie butelkowanej, aby mieć pewność że pozbywam się wszystkich detergentów i bakterii z pralki. Dla mnie żadna nowość!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość lilianka1234
Wy chyba jesteście wszyscy powaleni!!! mam teraz prać w rzece?? jak sto lat temu?? nie po to wymyślili te wszystkie pralki super eko nowoczesne, żebym ja wróciła do średniowiecza. puknijcie się w czoło!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość lilianka1234
pralka przeznaczenia, no ja jakoś cały czas piore w pralce i jeszcze żadne moje dziecko nie dostało alergii, hee? są zdrowe i dobrze się rozwijają. a w ogóle to mi powiedz, skoro 60 stopni nie zabija bakterii to jak pranie w zimnej rzece ma je zabić?? no??

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
kiedys na serio kogos zabijecie ( ͡º ͜ʖ͡º)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Tak, tak, pierzcie w rzece w kasztanach najlepiej woda tylko prosto ze źrudła a o mleku z kartonu to nawet nie ma co wspominać...niektóre baby nie powinny mieć dzieci bo potem takie kwiatki glosza... Pranie w pralce niebezpieczne, kto wam takich głupot nagadał!!!!!1

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość mamafrania
lilianka woda w rzece ma mniej bakteri, bo woda caly czas plynie, a w pralce one siedza i się mnożą zanim coś napiszesz to może pomysl, to nie boli !!! ;/

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
hahahahahahaha !!!! w rzece jest mniej bakterii bo rzeka plynie :D jak mozna byc takim debilem? blagam nie rozmnazaj sie juz :D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość MichaLinaB
Ty jesteś debilem przychodzisz tu i wyzywasz innych którzy w odróżnieniu do Ciebie troszczą się o swoje dzieci! Oczywiście ze w rzece jest mniej bakterii, bo nie gniezdza sie one w jednym miejscu tak jak skupiaja sie w bembnie pralki przez lata! A poza tym woda w rzece jest naturalna i zgodna z pH skory

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość karolina_wojtyla
lilianka1234 jesli zalezy ci bardziej na twojej wygodzie niz wlasnych dzieciach, to chyba powinna z toba porozmawiac opieka spoleczna

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość cassandra_lollipop
Lool co wy gadacie, oczywiscie woda z rzeki jest lepsza bo nie ma chloru i innego syfu z rur ale `TRZEBA JA ZAGOTOWAC, a najlepiej wygotować wszystkie ubranka! A miedzy praniami porzadnie wyszorowac garnek soda oczyszczona i najlepiej, zeby to byl garnek tylko do tego celu! Im mniej detergentow tym lepiej dla bobaska i dla srodowiska

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
przeciez w rzekach sa scieki, nie mowiac juz o bakteriach i innym syfie...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Czuje sie zazenowany spolecznoscia tego portalu, nigdy nie widzialem takiego skupiska idiotów że w pralce jest wiecęj bakteri niż w rzece? Błagam wróćcie do podstawówki. Jeżeli wydaje wam się że po usłyszeniu kilku plotek i swojego małego rozumu i jego widzimisie jesteście bardziej obeznanie niż MASA WYKSZTAŁCONYCH INZYNIEROW I INTELEKTUALISTOW która doszła do takiego sprzętu jak pralka to radze oddać swoje dzieci do domu dziecka, bo mogą mieć bardzo trudne życie z tak ograniczonym na fakty umysłami.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
do rzeki splywaja scieki, wody z pol z gnojowka, i cala masa innego syfu, ale wg idiotek na kafe, taka woda jest lepsza bo nie ma chloru :D :D :D :D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
To wy dzieci w pralce pierzecie? Ja swojego ręcznie myje, mniej prądu i wody schodzi.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Gosiaczek_94
Gość z 18:12 a w woda pralce to niby lepiej?! Poza tym kiedyś jakoś nasze przodkinie tylko tak prały i wszyscy byli zdrowi, bez żadnych pralek czy vaniszów. Teraz się ludziom w głowach przewraca od tej technologii. A maleństwa cierpią, nigdy nie zawahalabym się przed niczym żeby tylko Brajanek czuł się lepiej i był zdrowszy, ale do tego trzeba być MATKĄ żeby to zrozumieć. Byłbyś MATKĄ tak jak my to byś wiedział!!!!!!!1

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Ta, dalej pierzcie w pralce, tylko się nie dziwicie jak będziecie musiały prowadzić swoje dzieci do dermatologa.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość iwona1991
oczywiscie ze jest niebezpieczne, nawet w radiu o tym dzisiaj mowili... kazda matka chce dla swojego dziecka jak najlepiej ale tego sie nie zrobic kiedy ktos ukrywa prawde...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość mamaamaciusia
@gość masz ty wogole rozum i godnosc czlowieka? nawet jeżeli pralki nie byłyby takie "straszne" lepiej jest dmuchać na zimne niż potem krzywdzić dzieci. Mój mąż to samo dzisiaj jechaliśmy samochodem do przedszkola i mówili o tym w radiu a ten ze głupoty!!! Ja w domu szybciutko poczytałam o tym więcej między innymi na zagranicznych forach i nie takie głupoty... polecam zajrzeć jak ktoś ma wątpliwości tak jak ja. Nie wiem jeszcze co zrobić z tym fantem ale jak będzie trzeba to i w rzece będę prac... wszystko dla Jesiki.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Mirrrrra
Dopiero od niedawna prawie każdy ma alergie. Jak sądzicie, z czego to wynika? Oczywiście między innymi z nadmiernego użycia detergentów. Kiedy ostatni raz czyściliście swoje pralki? Zgaduję, że nigdy, wiecie że zalega w nich proszek i brud z poprzednich prań. I tak to się zbiera latami... Sama od jakiegoś czasu piorę ręcznie i tylko ręcznie. Wodę do takiego prania noszę z pobliskiego źródełka (ok, czasem mi się nie chce i potem z żalem patrze na moje drapiące się maleństwo).

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Awir
Na Islandii już dawno praktykuje się pranie ręczne w rzekach. Oczywiście woda u nich jest z pewnością czystsza niż w Polsce, ale dało mi to sporo do myślenia. Znajomi od kilku lat mieszkają w małym miasteczku pod Rejkiawikiem i o tej formie ochrony dzieci wiedzą naprawdę dużo.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

×