Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

Gość Paulla1983

Problem z jedzeniem-aparat ortodontyczny

Polecane posty

Gość Paulla1983

Witam! Jakiś tydzień temu miałam zakładany stały apetyt na zęby. Niestety chyba mam pecha, bo strasznie bolą mnie zęby i dziąsła i od tygodnia prawie nic nie jem. W tej chwili jem tylko przeciery dla dzieci, ale przecież długo na nich nie pociągnę. Jak radzicie sobie z tym problemem? Na razie schudłam 2 kg, a i tak jestem bardzo szczupła, więc zależałoby mi na utrzymani u wagi. Z góry dzięki za pomoc:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość amelkaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaa
Tak to jest, pare dni po zalozeniu aparatu :D za pare dni powinno minac. Ale licz sie z tym ze przy kazdej wizycie i zmianie drutu tez beda bolały.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
zeby dostarczyc sobie skladnikow i nie chudnac kup w aptece np ensure do picia :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Paulla1983
Dzięki za odpowiedzi. Niestety cały czas boli tak samo i nie jestem w stanie nic jeść:( Dzisiaj zjadłam tylko jogurt naturalny i kawałek banana. Nie mam pojęcia co zjeść zamiast normalnego obiadu, bo naprawdę nie jestem w stanie gryźć:( Dzisiaj się zważyłam i schudłam już 3 kg:( Podobno może tak boleć przez ponad miesiąc i boję się, że do tego czasu schudnę jeszcze bardziej… Chyba rzeczywiście muszę pomyśleć o tej odżywce.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
ja po założeniu aparatu schudłam jakieś 5 kg, ale się tym cieszyła :) oprócz jogurtów jadłam kisiele budynie łatwe do przełkniecia są takie placki z maślanki: maślanka (szklanka) pół łyżeczki sody, jajko trochę mąki i smażyć :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
jeszcze biszkopty, przypomniało mi sie :) a tak ogólnie to sie nie martw, jak już przestaną cię boleć zęby to będziesz jadła niemal normalnie i waga wróci do normy

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość aparattttttt
nie wiem ale u mnie to bylo tak ze po 4dniach od zalozenia aparatu jadlam juz normalnie. poczekaj jeszcze dzien dwa i powinno byc ok, musisz sie przyzwyczaic:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Paulla1983
Dzięki za słowa otuchy;) Ellinka: Byłam w aptece, ale nie mieli tego preparatu, o którym pisałaś, więc kupiłam jego odpowiednik-Nutridrink w takich małych buteleczkach. W smaku całkiem dobry, jak mleko smakowe.Pani w aptece poleciła mi pić jedno opakowanie dziennie-mam nadzieję, że pomoże i przestanę chudnąć...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość nie jest to trudne
Nie martw się, będzie dobrze. po jakimś czasie ból minie. Tak jak mówisz, próbuj różne płynne pokarmy. Coś musisz jeść przecież. Ja nie próbowałam żadnych odzywek do picia, ale ja to akurat powinnam była zrzucić trochę kilogramów. pomyśl też o płatkach z mlekiem zwłaszcza jak rozmiękną trochę i o standardach jak jogurty, budynie itp. :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość przyzwyczaj sie ze tak
bedzie co miesiac. niestety by zeby sie przestawialy to musi byc nacisk. i to boli. ja mam ruchomy i tak samo jest, jak tylko przestanę czuć że drut je pcha to przekręcam i znow to samo.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość cream w pomarańczy
e tam to ci przejdzie to jest tylko chwilowy ból ;) bedzie dobrze ja jadłem wszystko nawet orzechy i nic mnie nie bolało :D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Paulla1983
dzięki Dziewczyny:) Niestety nadal boli tak samo, ale muszę uzbroić się w cierpliwość, bo podobno pierwsze 2 tygodnie są najgorsze. Na razie jem tylko jogurty i Nutridrinki, ewentualne rozgniecione owoce, ale powoli zaczynają mi się przejadać i zjadłabym coś konkretnego;) Ogólnie to po wysłuchaniu moich znajomych ze stałym aparatem zaczynam mieć jakąś schizę, że tak naprawdę niczego nie można jeść, ani słodyczy, ani owoców,ani orzechów, mięsa niby też nie itd itd:(

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gfdgfdjtururu
Paulla - ja mam aparat od pół roku, i tak samo jak ty na początku mało co jadłam, potem po podkręcaniu również ząbki bolały (chociaż czas po ostatnich dwóch wizytach wspominam dobrze, bo w ogóle nie bolało - o dziwo). A co do tego, że trzeba się ograniczać z jedzeniem... Nie jestem dobrym przykładem, bo jem WSZYSTKO, zupełnie jakbym nie miała aparatu. A również czytałam, zeby nie jeść np Snickersów, twardych jabłek itd. Jem dosłownie wszystko. Może jestem głupia, ale jak narazie nie miałam z tego powodu żadnych problemów więc jest ok ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gfdgfdjtururu
Paulla - a mięsa niby dlaczego nie? :D Bez przesady :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Paulla1983
Szczerze mówiąc to nie wiem czemu mięsa nie można;) Może moi znajomi to panikarze;) Trochę mnie pocieszyłaś, bo jakbym miała ograniczyć te wszystkie rzeczy to bym jeszcze bardziej schudła, a tego nie chcę;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość troooolll
mam aparat od 2 dni i nic nie jem jestem tylko na jogurcikach i o dziwo w ogóle nie bolą mnie zęby od początku tylko mam troche podrażnione dziąsła :(

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Mam to samo. Jem tylnymi zębami. W dodatku założyli mi na szóstki taką jakby dużo za dużą plombe =) nwm po co to ale to strasznie wkurza i utrudnia jedzenie. Jem bobovity i zupki dla dzieci. Ciężko jest ale polak potrafi :D Ps: aprat mam 3 dzień

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Aparat od 24 godzin, jem same jogurty, a raczej pije je przez słomke (te gęste ciężko idą) ;) Zęby bolą, to normalne, ale problem mam inny. Podobnie jak osoba wyżej, założyli mi warstwę na 6-ki która powoduje, że nie mogę całkowicie zagryźć szczęki. Dlatego nie mogę nic pogryźć, nic a nic. Podobno to się zetrze z czasem, ale do następnej wizyty mam miesiąc. Miesiąc na jogurtach? Zwariuje! Czy ktoś ma lub miał podobnie?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Dzisiaj (3 dzień) zjadłem na śniadanie jajecznicę (5 jajek, 2 łyżki stołowe mleka, trochę masła na patelnię). Bez chleba, bez dodatków, bez niczego innego, jajecznica musiała być mięciutka, lekko ścięta. Czułem się, jakbym zjadał kawałek nieba. Tego mi było trzeba po ostatnich dniach diety jogurtowej! Polecam również herbatniki maczane w mleku, herbacie, kawie - cudo. Same rozpuszczają się w ustach, więc bez gryzienia można jeść. Tak samo płatki kukurydziane (chyba żadne inne się nie nadają) zalane gorącym mlekiem. Szybko stają się miękkie. Smacznego. Planuję wypróbować również gotową pierś z kurczaka, pokrojona na malutkie kawałki, żeby samym językiem można było obrobić w ustach ;) Dam znać jak poszło. Generalnie da się jeść, ale cierpieć trzeba. PYTANIE: Czy płyny do płukania ust mogą działać negatywnie na aparat?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość jaskolkafrrr
Ja mam aparacik od wczoraj i dzis zaczęło mocno boleć...najgorsze,że nie znoszę jogurcików!!!! Ani bananów!!!! Ja lubię schabowego!!!!! A tu nie da rady ugryźć......łączę się z Wami w bólu:( I siedzę głodna bo już nie mam pomysłu na obiad:(

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość noaledomi
Polecam zupy kremy, z kalafiora, pomidorów, czego tam lubicie. Bardzo pożywne i ich jedzenie nie sprawia bólu.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
ja jogurtami ,,Żygam już,, mam ich doscyć

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość RSA
Trochę wam współczuje tych problemów z jedzeniem. Ja mam aparat od 3 dni i jak na razie nic nie boli, jem co popadnie. Jedyny problem to "zderzaki" które mam założone na zamek żeby go ząb nie uszkodził. Przez to nie mogę w pełni zagryźć zębów i muszę jeść powoli. A i wyciąganie pizzy spod zamków jest upierdliwe ;/

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Aparat od dni trzech , jem w zasadzie same owsianki, są bardzo syte to dlatego i nie trzeba ich gryźć ; ) , jogurtami ciężko się najeść przecież. Zęby mnie nie bolą , tylko nie potrafię się do tego żelastwa przyzwyczaić, to mój jedyny problem.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość paluszki rybne
do propozycji powyzej od siebie dodam rybe! dobrze wchodzi. ja jem tylko bokami. aparat 4 dzien i niestety, bol przy gryzieniu nie przeszedl ani troche. spadl mi juz jeden kilogram, ale to mi akurat nie przeszkadza :) powodzenia wszystkim!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Cześć. Mam aparat od trzech dni. O jedzeniu nie ma mowy, tylko płynne posiłki typu jogurty lub serki homogenizowane. Przy jakiejkolwiek próbie ugryzienia twardej rzeczy ból jest nie do zniesienia. Jednak najgorzej irytują mnie zapięcia pierścieni umieszczone na "szóstkach". O matko gdybym wiedziała,że będę tak cierpieć w życiu nie zdecydowałabym się na aparat!!!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

×