Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

Gość załamanaxxxxxxxx

Problem z nie trzymaniem moczu RATUJCIE!!!!!!

Polecane posty

Gość załamanaxxxxxxxx

Mam problem z nie trzymaniem moczu w takich sytuacjach jak :psikanie smiech czy jaki kolwiek wysiłek lub bieganie. Niewiem co na to poradzic? Czy to można leczyć?Czy ktos się z tego wyleczył? Czy sa jakies lekarstwa na to przypadsłość? Gdzie sie z tym udać? PISZCIE!!!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość ćwicz miesien kegla
ile dzieci urodziłas i w jakim jestes wieku ? lekarz ginekolog

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość masz problem z prostatą
:P

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość dużo kobiet ma ten problem
musisz iść do lekarza. moja mama i babcia i ciocia i koleżanka z pracy borykają się z tzw. wysiłkowym nietrzymaniem moczu. radzę wybrać się do ginekologa. we wczesnym stadium można leczyć farmakologicznie, potem operacyjnie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość załamanaxxxxxxxx
mam 22 lata ,nie mam dzieci i wogule nie bylam w ciąży. Jestem mężatką od 3 lat współżyje, mój mąż jest zdrowy. Az nietrzymaniem moczu borykam sie od kilku lat ok 5. Prosze o porady!!!! Czy jest na foeum jakas kobieta która miała ten sam problem i się z niego wyleczyła, jak długo trwało to leczenie itp.?????????????????????????????POMóżCIE

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość pchlasachrajka
bylas u urologa ? mialas robiona urografie, cystografie mikcyjna ?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość załamanaxxxxxxxx
Nie byłam u urologa i nie miałam robionych tych badań. Nawet wstydzę się do tego przyznać mężowi, to jest jedyna rzecz o której on niewie!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość pchlasachrajka
to lepiej sie wybierz do urologa, zleci Ci odpowiednie badania - jak chcesz isc na kase chorych to najpierw musi byc skierowanie od lekarza ogolnego musisz porobic badania, bez tego "na oko" nic sie nie stwierdzi, urolog Cie pokieruje, popros tez o badanie usg pecherza i nerek na pelen pecherz i potem po wysikaniu sie (to bardzo wazne, zeby bylo to usg zrobione i przed i po sikaniu) do tego zrob badanie ogolne moczu - i z tym wynikiem do urologa

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość z książki Kuracja życia
Śródmiąższowe zapalenie pęcherza "To jeden z najbardziej bolesnych stanów opisywanych przez pacjentów. Prawdziwymi sprawcami są przywry z rodziny Schistosoma, ale w miarę jak ściana pęcherza zostaje osłabiona, inne pasożyty z ich bakteriami i wirusami również się tam gromadzą. Aby odzyskać sprawność pęcherza musimy pozbyć się też wszystkich toksyn (w tym metali dentystycznych) oraz toksyn środowiskowych, jak radon, azbest i formaldehyd. Pożywienie, kosmetyki i cały dom należy dokładnie sprawdzić pod kątem zanieczyszczeń. Schistosomy łatwo poddają się zappingowi, ale też łatwo się nimi zarazić przez kontakt z sedesem i klamkami drzwi dotykanymi przez osobę zarażoną. Zawsze należy umyć ręce po skorzystaniu z toalety - jedna kropelka wystarczy do reinfekcji..."

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość ....finka
Pomoga tu nasiadowki nad para ze skrzypu na ok 2, 5 litra wody . Wstawic garnek do sedesu i siedziec nad nim 20 min po czym natychmiast idzie sie do lozka- najlepiej na noc . Do tego tab ziolowe Urosept 3x dz2 tab, co dezynfekuje mocz. Uzywac tez Urogranu 2x dz po 1 lyzeczce. Juz jedna nasiadowka moze nawet pomoc ale stosowac az do zaniku problemu .Sposob sprawdzony. Prosze o komentarze , czy pomoglo .... tu lub na MEDYCYNA NATURALNA - porady.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość lulu...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość lulu...
Sprobuj cwiczen. Siedzac na kibelku i oddajac moc staraj sie go zatrzymac na kilka sekund,pusc,zatrzymaj...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość pchlasachrajka
lulu - takie cwiczenia moga spowodowac z kolei pozniej zaleganie moczu w pecherzu - a juz lepiej sikac bez kontroli niz sie meczyc z zaleganiem

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość lulu...
Ja nie pisze zeby trzymala ten mocz nie wiadomo ile czasu.Wystarczy kilka sekund podczas ktorych wstrzyma mocz. Takie cwiczenia sa polecane na nie trzymanie moczu,pozwalaja sie bardziej kontrolowac.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość pchlasachrajka
ja tez mowie wlasnie o takim chwilowym trzymaniu - urolodzy raczej odraczaja ta metode

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość lulu...
Moze i masz racje. Ja slyszalam ze dziala dobrze i sama tego probowalam kiedy ,,chwilowo " mialam podobny problem. W tym przypadku jednak,najlepiej by bylo wybrac sie do lekarza bo to chyba troche za dlugo trwa...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość załamanaxxxxxxxx
Kobietki wielkie dzieki nasiadowek napewno spróbuje i czekam na dalsze porady!!!!!!!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość wiosna14
oprócz ćwiczeń jakie leki pomagają, (oczywiście w przyzwoitej cenie)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Załamana, jeśli masz wysiłkowe nietrzymanie moczu, to w ziółkach w misce możesz sobie co najwyżej skarpetki wyprać :( Wysiłkowe ntm lekkie leczy się wzmocnieniem mięśni (to ginekolog Ci powie, jak ćwiczyć), ewentualnie lekami. Ale jedyny zarejestrowany w Polsce lek, Yentreve, jest bardziej niż koszmarnie drogi. W bardziej zaawansowanych stadiach stosuje sie operacje.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość trias
trening dna miednicy Benity Cantieni, metoda nazywa sie CANTIENICA to najlepsze i najprostrze lekarstwo na to

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość niezaciskaj zwieraczy
jak uczylas sie zaciskac miesnie Kegla to musisz sie tego oduczyc bo w metodzie Benity Cantieni te miesnie sie rozluznia a aktywuje najglebiej polozona warstwe tzw. levator ani, calkiem logiczne ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość BAsia P
Witajcie, miałam podobne problemy, zwane parciem wysikowym, mój ginekolog poleci mi urzadzenie z sondą dopochwową Sensatone z bodyclock'a i sama też moge je też traz polecic, pomogło, poprawa nasapiła już po jakiś 3 tygodniach użwania. W NIeczecjh ponoć przepisują takie urzadzenia przez kasy chorych u nas niestety trzeba zapłacić :(

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość malgosia-mazurkiewicz
Ja tez absolutnie polecam SensaTone tak jak pisze BAsia P! Ja jestem zwykle sceptycznie nastawiona do takich urzadzen i nowości, ale ginekolog bardzo polecał. Poczytałam o tym online i się okazało że takie urządzenie stosowane jest od dawna w wielkiej brytanii. U nas w Polsce niestety jeszcze ciemnogród pod tym względem. Korzystałam z SensaTone jakieś 2 tygodnie gdy zauważyłam pierwsze efekty. Do dziś jeszcze raz na jakiś czas korzystam z tego urządzenia i jego opcji "pochorobowo-pielęgnacyjnej". Urządzenie znajdziesz tu (ja w każdym bądź razie tu je kupiłam, wysyłka natychmiastowa, miałam je w domu dzień po zamówieniu): http://www.babyclub.pl/product-pol-8365-BODY-CLOCK-SensaTone-na-nietrzymanie-moczu-Stymulator-Miesni-Przepony-Miednicznej.html Ewentualnie na stronie producenta: http://www.bodyclock.pl/

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Elka1968
Odświeżając temat, to nie każdego stać na Sensatone. A jednorazowy koszt 250 złotych to niekiedy za dużo dla nas. Ja ćwiczę mięśnie Kegla bez wspomagaczy zawsze w domu, codziennie wieczorami i widzę efekty. Na operację się nie zdecydowałam i raczej się nie zdecyduję z prozaicznej przyczyny: po prostu się boję. Dopóki, dopóty problem nie minie, będę używać wkładek Seni Lady i szczerze mówiąc, to nie odczuwam żadnego dyskomfortu. Już traktuję je jako gratis do codziennego uniformu :) Zrobicie jak zechcecie moje drogie koleżanki, ale pamiętajcie, że z tą przypadłością nie ma żartów! Pozdrawiam, Elżbieta

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość A komu zalezy
Mysle ze warto spróbować zappera,jest skuteczny w takich sytuacjach

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Body Clock SensaTone Stymulator Mięśni Kegla

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Związki zawarte w gruczołach ślinowych pijawek poprawiają ukrwienie i wzmacniają przez to okolice cewki moczowej. Po takim zabiegu moja 80-letnia babcia przestała popuszczać. Mi też pomogło. Co prawda mój problem nie był duży, czasem jak kichnęłam, albo kaszlnęłam poleciała mi kropelka. Niestety wciąż jeszcze nie traktuje się tej metody poważnie, mimo że już kilka lat temu została zatwierdzona przez NFZ. Poza tym jest praktycznie bezbolesna i nie niesie za sobą skutków ubocznych jak niektóre leki. Uważam, że warto spróbować

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

×