Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

Fendi25

Problemy z cerą..

Polecane posty

Witam kobietki Może któraś z was potrafi mi doradzić. Odkąd pamiętam mam problemy z cerą, które niestety z wiekiem nie przeszły. Mam 25 lat a mimo to dręczy mnie trądzik (choć nie wiem czy w tym wieku można to tak nazwać). Cerę mam mieszaną. Może któraś z was zna dobry sposób aby pozbyć się tego cholerstwa..

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość djbuy
autoszczepionka

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość marceliiiinkaaaa
tez mam 25 lat i problemy z cerą co gorsza byłam na oczyszczaniu i wyglądam jeszcze gorzej Juz nie dotykam twarzy nawet nie bede jej myla, sama wodą bede przecierac wieczorem i rano i to na tyle Mam nadzieje, że sama sie unormuje Brak mi już sił

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Ciężko jest. Większość dostępnych na rynku kosmetyków na trądzik przeznaczona jest dla nastolatków. Ostatnio próbowałam kuracji 3- stopniowej z Vichy i nic, w ogóle nie pomogło

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość dotknięta ona24
a próbowałaś kwasów...kosmetyków z kwasami?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Ja mam prawie 22 i wciąż trądzik :o Ostatnio kupiłam serię Nromaderm Vichy - starter... i nigdy więcej kasy na Vichy nie wydam. Badziew za wielkie pieniądze :O tonik na alkoholu, który spowodował wysyp zaskórników i większe przetłuszczanie, krem niby nawilżający i matujący, który w składzie zaraz po wodze ma alkohol... naprawdę, przesada. dlatego wolę już kosmetyki naturalne. na mnie nieźle działa maseczka z błota z morza martwego błoto kupisz w drogeriach natura - firma mineral care, półkilowa saszetka) albo okłady z naturalnej glinki w proszku. jeśli chodzi o mydło do twarzy z tea tree oil) i krem z tymże, kupuję na allegro, ale u kogo, nie podam, żeby nie spamować :D no i przede wszystkim zdrowo jeść... cukier i tłuszcze momentalnie wywołują u mnie wysyp \"niespodzianek\" :o używki też, więc to wszystko idzie w odstawkę, a w zamian - zielona herbata i woda minerlana niegazowana. można się przyzwyczaić... powodzenia :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Od kilku miesięcy używam zestawu z Garnier do cery normalnej i mieszanej (mleczko, tonik i żel do mycia twarzy) i też nic, zresztą próbowałam jez pewnie wszystkiego co jest dostępne na rynku.. może po prostu znieczuliłam skórę..

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość marceliiiinkaaaa
vichy tez nie polecam, alkohol w składzie skreśla u mnie kosmetyk od razu Wydawalam fortune na rozne kosmetyki a teraz wole przeznaczyc na ciuchy, bo szkoda niszczyć sobie nimi cery Stosowałam krem z kwasem jakis rewelacji nie zauwazylam niestety Poprawe widze jedynie po stosowaniu minimalnej ilosci kosmetyków i to głównie naturalnych , i zdecydowanie lepiej wyglada moja cera gdy mniej przy niej robie w tym tez mniej ja dziubie i dotykam niepotrzebnie

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Właśnie, podpisuję się pod tym, co powiedziała marceliiinkaaaa: najlepiej nie dotykać twarzy w ciągu dnia, zmieniać poszewkę poduszki max co dwa dni i to samo z ręcznikiem do twarzy, koszulkę piżamy, często prać szaliki i kołnierze kurtke, wszystko, c dotyka twarzy.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość ja traktuje spowiedz
dziewczyny nie wyrzucajcie kasy na takie produkty! one sa do niczego. najpierw nauczcie sie czytac sklady kosmetykow aby nie mialy konserwantow i barwnikow, oraz innych zapychaczy. idzcie do deramtologa po antybiotyk. kupcie puder mineralny, ale prawdziwy, a takiego nie dostaniecie za 50 zl :O ja moge polecic bare minerals z usa. nie myjcie buzi mydlem tylko zelem do takiej cery, najlepiej z apteki. z wymiana recznikow sie zgadzam w 100%. nie dotykac twrzy i nie wyciskac. co kilka dni piling z kwasem salicylowym. nie pijcie mleka oddtluszczonego i nie jedzcie za wiele drobiu. na tradzik sklada sie wiele czynnikow, ale napewno nie pomagaja na niego te kosmetyki, ktorych uzywacie :O

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Ja traktuję spowiedź --> a bare minerlas sprowadzasz/kupujesz przez internet, czy od kogoś w Polsce? że trzeba czytać składy kosmetyków, to wiem... i trzeba się naszukać, żeby znaleźć coś wartościowego. ja pisząc o swoim mydle, miałam na myśli naturalne, z dodatkiem nierafinowanego shea butter i oleju palmowego :D (i krem też; ok, powiem, u kogo kupuję na allegro: L_Makbet. Polecam z czystym sumieniem :) )co do żeli, to różnie bywa, ale w sumie to jest tylko chwilę na twarzy, ma zmyć brud... co do mleka i mięsa - zgadzam się, bo hormony itd.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość dotknięta ona24
wybacz, ale mnie się wydaję, że Ty zamiast kupować kosmetyki apteczne, kupujesz te kolorowe :O...Garnier? ja osobiście polecam kosmetyki z kwasami owocowymi...teraz słońca już prawie nie ma więc pora idealna. proponuję zacząć od łagodnego żelu z LA ROCHE POSAY EFFACLAR (jest też krem EFFACLAR K)...zawierają śladowe ilości kwasów. Ja używam tego żelu + krem DIACNEAL Z AVENE. Te kosmetyki dostaniesz tylko w aptece, często są polecane przez dermatologów, po mcu powinnam być poprawa, jeśli nie masz trądziku o podłożu hormonalnych :). 🖐️

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość wojowniczaa
mi pomógł Cetaphil czyli emulsja do mycia twarzy, dermatolog stwierdziła, że nie moge myć twarzy wodą i kazała mi używać tej emulsji, 3 razy dziennie smaruje nią twarz i ścieram wacikami. Dodatkowo łykam jeszcze zincas forte(cynk), witaminy C, B2 i PP, ponadto co drugi dzień rano i wieczorem smaruje sie diferinem. Trądzik zniknął i nie wraca ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
dotknięta ona24 , miałaś na myśli autorkę wątku, jak mniemam? ;) Kwasy nie zawsze pomagają, jednym mniej, innym bardziej. Cieszę się, że Ty znalazłaś lekartstwo na trądzik :) A tak swoją drogą, to wydaje mi się, że trądzik po 20 roku życia musi mieć podłoże hormonalne... bo właściwie jakie inne, jeśli człowiek stara się przestrzegać zasad zdrowego stylu życia :(

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość ania25- ja tez mam problem

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość ania25- ja tez mam problem
hey, ja tez mam problem i juz szczerze mam dosc tego syfu, rok mam spokoju pozniej rok meczarni i szuaknia sposobu by sie tego pozbyc,,, brałam juz chyba wszystko i od 3 dni biore odpowiedznik izoteku... -to samop tylko ze tansze Chce sie raz na zawsze pozbyc tego bo zycie mi tradzik marnuje, nie mam ochoty na impr facetow i wychodzenie z domu, kuracja miesieczna mnie kosztowac bedzie 200zł trudno..... czytałam o tym duzo nie wiem jak wy dziewczyny ale ja sie skusiłam za stara jestem by walczyc z pryszczemi

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość marceliiiinkaaaa
Ja tak samo nie stosuje zeli tylko mydełko naturalne, maseczki naturalne, tonik też tylko kremik mam z mincera ale to nie taka tragedia chyba Ehh jakos musze przeczekac te kilka dni az mi sie paszcza zagoi

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
marceliiiinkaaaa - paszca, czyli twarz czy paszczęka? :D Mincer podobno niezły jest, ja nie wiem, bo nie miałam okazji spróbować. Jest też krem \"Siarkowa Moc\" Barwy - jego baza to oliwa z oliwek i jej pochodne, nie zawiera parafiny, a ma jeszcze inne składniki pochodzenia roślinnego. Fakt, ma te konserwanty i tak dalej, ale jednak ma zupełnie dobry skład jak na kosmetyk popularny. Czasem używam też kremu dla dzieci i niemowląt Hipp - w małej różowej tubce, jego główne składniki to olej ze słodkich migdałów :) pachnie cudownie i świetnie matuje skórę, lepiej niż kosmetyki apteczne... Myślę, że warto spróbować, cena to ok. 8 - 10 zł. Hipp ma też cudowną oliwkę do ciała, która jest po prostu mieszanką oleju sezamowego i olejku z migdałów. Zapach boski :) Jednak, moim zdaniem, lepiej nawilża nierafinowane masło karite. Nie pachnie najładniej, ale za to ma świetne działanie. ania25 - szkoda, że nic innego nie pomogło :( A miałaś robione badania u gina i endokrynologa na PCOS i hormony? Czasem to może być przyczyną. Bywa też, że trądzik po prostu bierze się z grionkowca w organizmie :o możliwe też, że masz jakąś alergię, nie wiem... Ale faktem jest, że jeśli tylko izotek pomaga, to sprawa poważna... Trzymam kciuki, hugs

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość marceliiiinkaaaa
quazi lezzie paszcza to twarz hehe ;) juz wygląda dużo lepiej wszystko o dziwo szybko sie goi:) Jak nastepnym razem zrobie sobie masakre na twarzy to wklepie tu zdjecie i mnie podołujecie jak do kitu wyglądam:) Tez używam specyfików dla dzieci mam balsam super nawilza i żel pod prysznic super pachnie i nie wysusza oliwke do ciała:) mają calkiem ciekawy skład tzn nie szkodzą przynajmniej:) Z Mincera mam krem i mleczko i jestem zadowolona.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość idz do dobrego
dermatologa, zrob badania i pomysl o pochodnej witaminy A jesli naprawde chcesz sie pozbyc tego syfu i nie bedzie przeciwskazan to nie ma na co czekac, jestem w trakcie kuracji, mam 26 lat, a pryszcze od kiedy pamitam

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość hskjfhskj
wiem że to stare metody , ale mi pomogły okłady z cebuli - gotowanej i surwej. Kupiłam pomade Ojca Grzegorza - tym myję twarz rano i wieczorem. Robie piling enzymatyczny. Czasem maseczke z glinki Argiletz. Krem Bambino. Do zmatowienia ( bo cera po bambino bardzo się świeci ) uzywam mąkę ziemniaczaną. Tonik uzywam firmy Flos Lek ( alurat do cery naczynkowej - bo mam taka skłonnośc ) czasem jak cos wyjdzie to smaruję płynem Afronis z apteki. Ludzie mówia mi że cera mi sie poprawiła. Ja tez jestem zadowolona. Na przebarwienia używam migdałka. Wewnetrznie proponuje sok z łopianu. Pozdrawiam życze sukcesów.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość marceliiiinkaaaa
a mi po cebuli wyskoczyły własnie zamknięte zaskórniki:/ a tak to pewnie bym jej używała ale twarz stała sie chropowata a nie gładka przez ta cebule. Bambino chyba zapycha bo dosc tłusty i ciężki jest ale przy suchej cerze chyba ok A jakiego migdałka używasz na przebarwienia?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość idz do dobrego
ania25- ja tez mam problem ja biore aknenormin, dzisiaj wzielam 31 tabletke, przez pierwszy miesiac dawka 20 mg a teraz 30 mg, a u Ciebie jak to wyglada?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Mam to samo ale..
Rowniez cierpie na trądzik mimo ze mam 26 lat stosowalam juz wszystko co mozliwe antybiotyki zew, doustne, masci, zele, hormony i nic. I teraz jedyna ostatnią mozliwoscia jest izotek ale tego cholerstwa nie tkne wiec odstawilam wszystko bo bylam juz zmeczona tym ciągłym zamartwianiem sie lataniem do lusterka i sprawdzaniem czy pojawilo mi sie cos nowego. Od roku stosuje krem ktory polecila mi w usa kolezanka poreless dr brandt i zdzialal cuda. Ma naturalne skladniki bez konserwantow i wygladzil mi cere ze szok teraz wyskoczymi cos pojedynczego przed okresem ale to zaden problem juz, takze sprobujcie ten krem oczyszczajacy moze wam tez pomoze. Wiem ze tutaj on jest bardzo drogi bo kosztuje ok 240 zl ale wystarcza na ok 6-7 miesiecy i jak policzyc cala to kase wydawana na kosmetyki masci i inne cuda to wychodzi naprawde podobna cena.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
dziewczyny, ja za miesiąc skończę 24 lata i też trądzik mnie prześladuje:(((( Byłam kilka dni temu u dermatologa i od 3 dni używam Davercin. Silny żel, ale bardzo szybko wysusza pryszcze. Miałam bardzo \"podziubaną\" twarz bo nie mogę wytrzymać i wyciskam, a w tej chwili zostały mi tylko małe ślady, których pod pudrem w ogóle nie widać. Te większe jeszcze są, ale znikają. Davercin wysusza skórę i to bardzo, ale z pomocą dobrego kremu nawilżającego daję radę:) dlatego jakby coś, to polecam, aby wypróbować na swojej cerze. Wiadomo, że na każdego działa coś innego, ale może się którejś uda tak jak mi:) Cena to ok 15zl, ale trzeba miec recepte. Pozdrawiam

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Tajemniczy ogród
Zanim wezmiecie izotek albo jego odpowiednik to naprawde radze sie zastanowic bo jak patrze na moja siostre jak sie meczy to mnie cos sciska i nie moge. Od kiedy pamietam miala trądzik az w koncu po wielu specyfikach za namowa naprawde dobrego dermatologa zaczela brac izotek. Niestety po pierwszej kuracji nawrot po 3 miesiacach i to jaki szok wielkie gule takich jeszcze w zyciu nie miala do tego bolące ktore zostawiali nacieki. Zdecydowala sie na druga pełną dawke teraz jest 6 miesiacy po kuracji i niestety problem wraca bo ten lek nie dziala na trądzik hormonalny!!!!!!!!!!!!!. Podobnie wsytuacja wyglada u naszej znajomej. Mniejsze prawdopodobienstwo nawrotu jest u mezczyz niz u nas :-( wiec naprawde warto sie zastanowic czy brac to swinstwo, bo moze nastapic ryzyko jak by "zmutowanego" nawrotu bo tak to moge okreslic

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość ania25- ja tez mam problem
do - "idz do dobrego" ja tez biore acnenormin - 30 mg dzis minął 4 dzionek .... ps. jakie masz efekty ? Miałas [pogorszenie, ja tego sie troche obawiam... ale wierze ze bedzie coraz lepiej ! eh.... jestem pełna nadzieji ... Musze sie tego pozbyc to jest ostatni lek jak nie pomoze to nie wiem co zrobie A co do mojej hisorii badań nie miałam, pyałam ginekologa o hormonalne badania ( a chodze naprawde do dobrego ginekologa ) on powiedział ze wie jakie hormony sa za to odpowiedzialne i to i tak nic nie da bo on to wie... U mnie to za długo trwa, kiedys tabletki anty pomagały teraz juz nic nie działa, antybiotykami nie zamierzam sie faszerowac bo dziala jak bierzasz jak odstawisz znow powrót, a wiec dziekuje ja juz chce normalnie zyc isc na plaze bez makijarzu isc na basen i gdziekolwiek nie wstydzic sie swojej buzi!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Ja tradycyjnie polecam olej z wiesiołka.Reguluje miesiączki i poprawia cerę. W moim przypadku zadziałał bardzo dobrze. Trzeba jednak zażywać go regularnie. Poprawa jest dopiero po około 3 miesiącach stosowania.Olej zażywa się od pierwszego dnia miesiączki do owulacji. Potem robi sie przerwę.Myślę, że naprawdę warto.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość marceliiiinkaaaa
ja wlasnie biore ten olej z wiesiolka od kilku tygodni ale biore go codziennie nie wiedzialam ze lepiej od pierwszego dnia miesiaczki

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość idz do dobrego
ania25- ja tez mam problem moj wysyp to kilka bolacych pryszczy, wlasciwie nie wiem do konca czy to z powodu aknenorminu czy przez odstawienie plynu na spirytusie ktorym przecieralam twarz. Teraz jest co raz lepiej, skora juz sie nie blyszczy, wlosy przestaly sie przetluszczac, zauwazylam ze wagry zaczynaja zanikac, a mam ich naprawde mnostwo te bolaca pryszcze nadal wyskakuja, w tym momencie mam dwa, mam nadzieje ze do swiat nie bedzie juz takich niespodzianek Czy Twoja cera tez jest tlusta?? Jaki masz tradzik? Piszesz o ginekologu ze nie zlecil badan hormonalnych, a dermatolog co na to? w koncu to derm powinien o tym pomyslec, dziwie sie ze nie zlecil Ci nic...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

×