Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

Gość Daga_agad

Problemy z kręgosłupem

Polecane posty

Gość Daga_agad

Witam, kilka miesięcy temu miałam robiony rezonans kręgosłupa L-S. Wynik Dostałam następujacy: Badanie wykonano w sekwencji FSE w obrazach T1,T2, PD zależnych w płaszczyźnie strzałkowej i poprzecznej. Zwężenie, odwodnienie tarczy międzykręgowej L5-S1. na poz. L5-S1 centralna protruzja jądra miażdżystego na około 4mm do światła kanału kręgowego. Kanał kręgowy w wym. a-p na tym poziomie mierzy 11mm, Stożek rdzeniowy na poz. Th12-L1. Moje pytanie jest takie czy ktoś potrafi to zinterpretować?Do lekarza mam termin dopiero za 2 miesiące. Natmiast pisze z tego względu, ponieważ chciałam spróbować platformy wibracyjnej, gdzie przeciwskazaniem jest dyskopatia, przepuklina czy ktoś orientuje się czy ten mój wynik jest faktycznie tym przeciwwskazaniem, czy bez obaw mogę z platformy korzystać? Pozdrawiam, Dagmara

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość daga_agad
Dziękuje, bardzo sie przyda, mam nadzieje, że jedynie nie zaszkodzi:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość lillianka123
posłuchaj Autorko, nie rób nic na własną rękę, bo masz własnie przepukline(czy tez wypukline)-w nazewnictwie jest bałagan, ale chodzi o to samo mniej więcej.nie jest duza i wiele da sie z nią zrobic pod warunkiem fachowo przeprowadzonej rehabilitacji.,zapomnij póki co o skłonach, aerobiku, bieganiu itp.póki co:)jesli hcesz zajrzyj na topic przepuklina jądra miazdzystego, ale ostzegam, ze tam są dosc cięzkie srany, głównie po operacjach i mozna sie załamac czytając, mozna sie tez podbudowac, zalezy od psychiki.Twoja zmiana z pewnoscią do operacji sie nie zakwalifikuje, musisz ją jednak koniecznie skonsultowac z dobrym neurochirurgiem, jesli Cie odesle(pewnie tak)to szukaj dobrego terapeuty)polecam metode MC KENZIE) i powodzenia:)i jeszcze raz ponawiam---nic na własną reke!!!!!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość nannnka
Jesli macie problemy z kregosłupem to poelcam jeszcze spróbować z taka aktywnością http://aqua-aerobik.pl/ W moim przypdaku naprawde sprawdziła sie świetnie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość sabcia974
czy ktoś wie może o co chodzi w tym opisie ? widoczna centralna protruzja tarczy m-k o gr. 1,5 mm nieco spłaszczająca worek oponowy i zwężąjąca zachyłki boczne

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość asssio
Ja mając dyskiopatię i przepuklinę mam zabronione wszelkie wibracje, czyli jw. masaże wibracyjne, zwłaszcza wodne. Bo może mnie to bardziej uszkodzić.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość asssio
Masz lekki ucisk na worek oponowy bez ucisku nerwów korzeniowych, więc musisz się starać żeby nie bylo gorzej czyli rehabilitacja, cwiczenia, higiena kręgosłupa. Do końca życia musisz się już oszczędzać. Zero silowni, zero biegania po prostu wszelkich sportów wymagających użycia siły i powodujące wstrząsy, zero pływania żabką dla problemów l4 l5 s1.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Gonga
Bo tylko masaze reczne z akupresura potrafia zregenerowac kregosłup

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość ....finka
Pomogą okłady z zywokostu .........

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
z wynikami trzeba iść do lekarza... najpewniej dostaniesz jakąś rehabilitację, ewentualnie naświetlania. może zalecą więcej ruchu (na kręgosłup najlepszy basen)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Witam. Problemy z kręgosłupem dotykają coraz więcej osób i oczywiście ważna jest specjalistyczna pomoc lekarza, odpowiednia rehabilitacja oraz leki. Ale jeszcze ważniejasza jest profilaktyka i zabobieganie powstawaniu czy rozwojowi tych problemów. Z całą pewnością na nasz kręgosłup ma wpływ to na czym śpimy - więcej na ten temat znajdziecie Państwo tutaj http://zdrowotne-materace.pl/index.php?route=addons/news&news_id=2

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Grażkan
Ja miałam problemy z kręgosłupem ze względu na swoją wagę :/ Ale poszłam się odchudzać, placówkę wybrałam w zdroweodchudzanie pl: dietetyk, fizjoterapeuta - jest o niebo lepiej, dosłownie haha Mogę znowu grać w kosza ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
na moje problemyz kregoslupem zadzialala metoda mckenziego (poznan http://www.mckenzie.pl/ ). Tam dokladnie cie zbadaja i dzieki temu dotra do przyczyny bolu

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Jeżeli oczekujesz tak długo w kolejce na jednego lekarza, to moim zdaniem warto poszukać innego, który może przyjąć Cię zdecydowanie szybciej. Z neurolgów, którzy mogliby Ci pomóc i jednocześnie ja również korzystałam w ostatnim czasie znam http://walentynykaneurologgdansk.pl/ pomoże odczytać i zdiagnozować problem.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Dobrym pomysłem jest nie zarzucać ćwiczeń, ale wykonywać je starannie i może na początku pod okiem trenera. Potem można zapisać się na masaże i zmienić materac, na którym się sypia. Ja polecam swoim pacjentom Viscotherapy ze zmienną twardością, dobrany indywidualnie, by wspomagać ciało podczas wypoczynku.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Przepraszam,że wtrącam się w temat,ale pisałam tu już wcześniej i nie uzyskałam żadnej odpowiedzi.Chodzi mi o to ,czy drętwienie nóg i ręki są normalnym zjawiskiem przy zmianach zwyrodnieniowych kręgosłupa?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Ja mam trochę inne pytanie, czy znacie może tą rehabilitację http://fizykoterapia-szczecin.pl/ wybieram się do niech z moim problemem z kręgosłupem. Jak sądzicie warto?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
ja też miewalam problemy z kręgosłupem po małym wypadku. Czekanie na niz. To naprawdę tragedia, bo w końcu zdrowy kręgosłup pozwala nam normalnie funcjonowac na co dzien. Mi osobiście bardzo pomogły zabiegi i masaże relaksacyjne w tej firmy http://www.vitals.pl/dla-ciebie/kregoslup z Gdyni. Jeśli coś wam dolega, to warto się zdecydowac. Ja do nich chodzę regularnie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
moim kregosłupem zajał sie dr Jarosław Poleszczuk, nie miałąm oeracji, ale miałam zabieg na lędźwie. naprawdę pomogło.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Słyszeliściie o kręgosłup center? Leczy: urazy kręgów i rdzenia kręgowego, chorobę zwyrodnieniową kręgosłupa, rwę kulszową i barkową, dyskopatię szyjną i lędźwiową, złamania osteoporotyczne, jak i patologiczne oraz nowotwory ośrodkowego układu nerwowego.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Doktor Orczyk. Mieliście kontkat z nim? Podobno zna się na tym.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Warto zaopatrzyć się w najlepszej jakości materac do sypialni. To bardzo ważna kwestia, ponieważ 1/3 życia przesypiamy, a zły sen może skutkować zmęczeniem, brakiem chęci do życia no i bólami kręgosłupa. Zatem, materac ma znaczenie! Ja teraz mam materac Viscotherapy i jestem niezmiernie zadowolona. Mówię to z własnego doświadczenia, bo niestety i mnie się przytrafiło sypiać na złej jakości materacach.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Jak juz sie przebadasz to kolejną rzeczą proponuje aby był zakup odpowiedniego materaca, dobrej jakosci. Ortopeda powinien sam ci o tym powiedziec, ze duzy wplyw na kregoslup ma to jak siedzimy, chodzimy, ale tez spimy. Metrac powinien byc elastyczny i podtrzymujący kregosłup. Jak bedziesz miala dobry materac, to kregoslup bedzie odpoczywal w czasie snu. Fajne specjalistyczne materace ma : https://heveamaterace.pl/, duzo ich produktow jest juz na rynku, wiec są sprawdzeni

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Na kregoslup dobre są tez masaze gorącymi kamieniami i tez na pewno bardzo relaksujące, probowal ktos?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Z kręgosłupem nie ma żartów. Najlepiej wybrać się do dobrego lekarza. Tutaj: http://ortopedia.poznan.pl/ znajdziecie takiego, który przyjmuje w Poznaniu. Doktor Sulewski to specjalista w ortopedii i traumatologii narządu ruchu. Sprawdźcie, gdzie przyjmuje i jakie zabiegi wykonuje.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Tak jak pisały osoby wcześniej, wybór odpowiedniego materaca jest bardzo istotny. Ja zdecydowałam się na http://bjas-design.pl/ i uważam, że był to świetny wybór, śpi się bardzo wygodnie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

×