Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

Gość przestraszona.asia

problemy z sercem

Polecane posty

Gość przestraszona.asia

Mam 29 lat, dwoje dzieci i problemy z sercem. Zaczeło się to ok. 2 lata temu. Na początku miałam dziwne bolesne bóle w klatce piersiowej w okolicy serca. Potem zaczeły się problemy z oddychaniem ,miałam wrażenie że coś stoi mi w gardle a lekarze mówili że to na tle nerwowym ,ale po jakimś czasie zauważyłam że na to pomaga mi MANTI GASTOP. Więc to nie było na tle nerwowym tylko problemy z żołądkiem , no ale te serce-nie wiem co się z nim dzieje . Czasami boli mnie pod pachą w okolicy serca a najgorsze są noce kiedy (boje się kłąść spać) zaczynam usynać nagle zaczyna mi walić jak oszalałe. Czasami wali tak że nie słychać pojedyńczych uderzeń tylko jeden wielki szum w całym ciele. Nie wiem czy to może nie jest wina CLA bo musze dodać że przez te ostatnie 2 lata przytyłam 32kg. i się odchudzam. Byłam u lekarza i zrobiłam holtera który wykazał (969-tachykardia zatokowa100-150;8-tachykardia zatokowa150-180;3-pobudzenia nadpobudzenia przedwczesne;4-bradykardie;1-pobudzenie komorowe przedwczesne;2-pobudzenia komorowe).Nie wiem co to wszystko znaczy ,lekarz prowadzący mnie jeszcze tego nie widział, ale ten który to opisywał nie był zbytnio zadowolony więc bardzo prosze o jakiekolwiek informacje.Bedę bardzo wdzięczna.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość call me cold turkey
kobieto, zdecyduj się, czy ty masz tachykardię czy bradykardię

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość call me cold turkey
ale jeżeli to był holter, to ewidentnie coś jest nie tak...Twoje serce szaleje z jakichś przyczyn i trzeba je uspokoić, zrób sobie USG serca, najlepiej prywatnie, żeby sprawdzić, czy nie ma jakiejś wady..jeżeli nie..to heja, trza łykać beta blokery o ponaddobowym działaniu i będzie git..no i schudnąć...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość przestraszona.asia
Robiłam sobie EKG i Echo serca a te dane które podałam to spisałam z opisu holtera . No i ze schudnięciem mam problem bo od pażdziernika odchudzam się a efekty są takie że tylko tyje.Robiłam też hormony ale niby wszystko w porządku.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość call me cold turkey
nerwica? napady paniki?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość call me cold turkey
może też być refluks żołądkowy, kiedy zarzuca treść pokarmową, serce też zadowolone nie jest..stąd kołatania i pieczenie...czasem nawet skoki ciśnienia

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość przestraszona.asia
dzięki , jakiś czas temu lekarz przy stwierdzeniu kamienia w woreczku żółciowym mówił coś o refluksie ale nie sądziłam że to może być prawda i że też ma wpływ na serce. No ale ta lekarz która teraz mnie bada powiedziała że żołądek i kamień nie mają wpływu na serce. serdeczne dzięki za porade!!!!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
skoro kardiolog Cię zbadał, to chyba powinien wyjaśnić, czy wszystko gra czy nie...nie zinterpretuję Ci tych wyników chocbym chciała

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość tam da tam
Moją tachykardię wykrył mój ginekolog w czasie ciąży. Wysłałą na EKG (a to bzdura, bo można na serce umierać, a trafi się na dobre kilka minut i wyniki pokażą nieprawdę). Męczyły mnie kołatania, oslabienia, niepokój, szum w uszach, łomotanie serca jak bym miałą mieć zawał. No i wodstawkę poszły: kawa, herbata czarna, cola. Dostałam jakieś leki ale gorzej sie po nich czułam. wyrzuciłam kofeinę i teinę z życia, serece jest ok, tylko brak mi czegoś w diecie, a tak lubię colę. No cóż, ale też ma dwójkę dzieciaczków i serce jest ważniejsze. Bo przecież zawsze zaczyna się od niewinnego kołatania. *a nadmienię że przy kołataniu może dochodzić problem z tarczycą, to wtedy wogóle brak spokoju.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość przestraszona.asia
Wiekie dzięki za wasze rady. Nie sądziłam że ktoś się jeszcze odezwie w mojej sprawie. A co do oczyszczania , napewno wypróbuje , bo tak jak poprzedniczka mam 2 dzieci i chcę jeszcze troche dla nich pożyć. NAPRAWDE DZIEKUJE ZA WSZYSTKO.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość ....finka
Na wszelkie problemy z sercem pomoze picie nalewki z glogu - do kupienia w aptece.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość ....finka
.....

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Idź do lekarza, wcześniej możesz wykonać podstawowe zabiegi na serce. Ja wykupiłam taki pakiet w akademickim centrum medycznym na Bobrowieckiej 9 i szybciutko pobiegłam z wynikami do lekarza. Na szczęście nic poważnego nie wykryto, ale lepiej nie bagatelizować problemów z serduchem.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Jeżeli chodzi o leczenie się na serce to najlepiej iść do lekarza by tylko dowiedzieć się co mi jest a dalej już leczyć się samemu naturalnymi sposobami. Jest wiele dobrych stron z tą tematyką jak np. www.sercejakdzwon.pl

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość BartoszkaP
....finka nie sądzę, że picie nalewki z glogu, pomoże na wszystkie problemy z sercem. Serce, to poważna sprawa, to organ, który działa non stop i trzeba o niego dbać i w żadnej sytuacji nie powinno się bagatelizować tej sprawy i skierować się do lekarza i zmienić tryb życia na zdrowszy http://artmiaserca.info/objawy.html

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość malwina891
Najlepiej iść do lekarza i wziąć skierowanie na EKG. Trzeba jednak szukać przychodni, w której jest tego typu sprzęt https://kredos.pl/aparat-ekg-aspel-ascard-grey-specyfikacja . Aparat EKG ASPEL AsCard Grey v.07.302 jest bardzo dokładny. Jest to najnowsze urządzenie medyczne do diagnostyki serca

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Ktoś jeszcze wie co na problemy z sercem poradzić?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Problemy z sercem to bardzo poważna sprawa, chyba nie muszę tego nikomu tłumaczyć. Jeśli ma się z nim problemy to nie ma co próbować samoleczenia itp jak tu piszecie. Samemu to można sobie katar leczyć. Ja jestem pod stałą opieką kardiologa, bo mam wadę serca. I rozumiem autorkę wątku - często lekarze nie tłumaczą, dlaczego coś się dzieje,c zemu takie leki zapisują, to jest karygodne. Na szczęście trafiłam na bardzo kontaktowego i fachowego kardiologa. Jakby ktoś potrzebował namiaru - przyjmuje w www.awimed.pl (Bydgoszcz)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość stillinlove
możesz pic tez soki z serii Vitesse z Rabenhorstu. jest tam nawet jeden własnie na serce. nie wyleczy wiadomo, ale zaszkodzić nie zaszkodzi. a jest naturalny i bez cukru, wiec to żaden ulepek żebys miała utyc po tym.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Romnli
Znajoma miała problemy z sercem, nie wiem o co dokładnie chodziło ale bardzo chwaliła CorCordium. Możesz wejść sobie na stronę https://www.nowoczesneziola.pl/ i poczytać więcej na ten temat. CorCordium jest ziołowym suplementem diety, dodatkowym działaniem jest wzmocnienie całego organizmu.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Krzysztof

Witam , także mam probblem z sercem.

Dodam tylko że przez 3 dni poprzedzajace podczas pracy odpczynku czułem sie dobrze nie dokuczało mi nic.

SOBOTA 02-03-2019

Po wstaniu około godziny 12 ogólne samopoczucie przeciętne. Około godziny 23 pierwszy objaw silnego nagłego bicia serca spowodowanego tylko wstaniem z pozycji siedzącej, dodatkowo połączone z ciepłem dusznością i dwukrotnej przerwy w biciu serca. Szybsze bicie serca oraz ogólne osłabienie utrzymywało się około 15 minut po czym czułem się w miarę dobrze. Drugi atak nastąpił około godziny 24 znowu przyspieszenie akcji serca do około 100-150 3 krotne

przerwy w biciu serca następujące w odstępach około 1 do 3 minut.

Ciśnienie w granicach 170/100 puls 80.

Po czym poszyłem się do łózka, wszystko w miarę się uspokoiło ale ogólne samopoczucie słabe i poszedłem spać.

 

NIEDZIELA 03-03-2019

Wstałem około godziny 11 ogólnie z uczuciem osłabienia puls po przebudzeniu 42 ciśnienie 119/63. Cały dzień odpoczywałem , ponieważ czułem sięosłabiony nie miałem ochoty wychodzić po wstawaniu puls raptownie przyspieszał jak po dużym wysiłku.

Pierwsze objawy około godziny 21 leżąc miałem 2 przerwy w biciu serca w odstępie około 5 minut po czym pojawił się ogólny niepokój. ciśnienie 135/80 puls 55

Drugi objaw godzina 22:30 po wstaniu z łózka z zamiarem udania się do toalety szybki wzrost pulsu do 100-150 jedna przerwa w biciu serca słabość poty i oddanie stolca. ciśnienie170/105 puls 75.

Resztę wieczoru przeleżałem w łóżku z towarzyszącym niepokojem w klatce piersiowej , już nie wstawałem z obawy na powtórzenie sytuacji. ciśnienie w spoczynku : 143/80 puls 61 - uczucie niepokoju.

 

Dodam że moje problemy zaczeły sie trzy lata temu jak miałłem 32 lata obecnie mam 35 lat, początkowo zaczeło się  od kilku przerw w biciu serca raz na tydzien -dwa . Obecnie mam przerwy w biciu serca przez kilka dni w tygodniu co staje sie męczące.

Wykonałem:

Holter EKG wszystko wyszło ok 

Holter ciśnieniowy średnia 140/80 puls 60 

Próba wysiłkowa słabo wyszła ponieważ szybko osiągnołem cisnienie 220/140 pulc 120 i przerwano próbe po około 3-4 minutach chociaz fizycznie nie czułem zmeczenia tylko ze względu na cisnienie doktor przerwał próbe.

jonogram ok

tarczyca ok

echo serca ok minimalnie powiekszona lewa komora o 5 mm ale przy moim wzroscie 193 i 105 kg lekaz powiedział że to normalne.

Najczescie problem objawia sie szybkim biciem serca w granicach 100 -150 (jak dla mnie jest to szybko bo normalnie mam w spoczynku nawet 42 a podczas pracy 60-70 ) z towarzyszącym wewnętrznym niepokojem , w momencie gdy czuje ten niepokój to juz wiem że prędzej czy pózniej pojawi sie przerwa w biciu sreca tak jakby serce zapomniało raz sie odbic i bije dalej , strasznie nieprzyjemne uczucie . Często towarzyszy jak cos robię gdzy szybko idę lub gdy sie schylab kucam nastepuje pojedyncze przerwanie bicia serca towarzyszy temu ciągły wzrost pulsu około 100. Momentami czuje też dyskomfort w gardle tak jagby ucisk w momencie gdy serce po przerwie rusza spowrotem, czasami też niepokój sie zwieksza pojawia sie osłabienie i raptownie w tym momencie zwalniam wszystkie czynności jakie robie  naprzykład podczas pracy i próbuje sie uspokoić. Chodz czesto mam te przerwy nawet jak leze i mam puls około 50-60 chodz zawsze towarzyszy mi w środku jakis niepokój i złe samopoczucie mimo że sie nie denerwuje.

Nie wiem juz co to jest nawet teraz jak leże i pisze mam cisnienie 137/77 puls 58 i 2 razy miałem krutka przerwe w biciu serca i ciągle czuje niepokój w środku.

Nie wiem co mam robic jeszcze jak zdjagnozowac co mi jest i jak to leczyc . Może zna ktos dobra klinike która przebada mnie całego pod kontem problemów z sercem jakie mam .

 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Irr

Spokojnie dobre urządzenia znajdziesz w ofercie Sanity – marka na wysokim poziomie, polskie produkty, na pewno warto kupować. Świetny sprzęt taki jak ciśnieniomierz Serce Plus czy specjalnie przygotowane inhalatory, termometry.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość anna

Jest sporo modeli ciśnieniomierzy jakie można znaleźć w sprzedaży, jak poszukacie to coś na pewno uda się wybrać. Ja korzystałam z podpowiedzi w aptece, kupowałam model Serce Plus, obsługa jest prosta, nie ma ucisku ręki, pomiar szybko więc właściwie jest to na czym mi zależało.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

×