Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

Gość gość

Promieniujacy bol od palca z obraczka z niewiadomego metalu

Polecane posty

Gość gość

Moj kolega przez od ponad dwoch lat nosi gladka obraczke z jakiegos "srebrnego" metalu. Od kilku tygodni od palca z ta obraczka ma promieniujacy, taki jakby elektryczny bol az do przedramienia. Bol jest silny, dlatego zaczal ja sciagac na noc. Mowilam mu juz kilka razy, zeby przestal ja nosic, ale mowi, ze ona ma dla niego wartosc sentymentalna. Prosilam, zeby mi pokazal, czy nie jest za ciasna, ale chyba nie jest, troche tylko ciezko schodzi przez pierwszy paliczek. Na skorze nie ma zadnych ciemnych sladow. Czy ktos wie, jaka moze byc przyczyna tego bolu?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Up. Prosze.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Uczulenie ma na dodatek do zlota bo z czystego zlota nigdy nie sa obraczki. Niektorzy nie moga nosic i juz.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Dziekuje Ci, ale ten metal jest koloru "srebrnego" i na pewno nie jest to biale złoto (platyna tez nie). Dopytalam sie, ze to byla raczej tania obraczka. Nie wyglada na aluminiowa.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Może wywołać reakcję alergiczną noszenie metalu, niech to zdejmie a jak nie da rady to niestety wizyta u lekarza jak najszybciej,mój kolega też tak miał z tym że jego palec był już siny chodził 2 dni z silnym bólem w końcu trafił do pogotowia tam uwolnili mu palec, dowiedział się ze o mały włos stracił by palec.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość nie do wiarek
To ciekawe, bo po dwóch latach dopiero zaczęło boleć. Alergia chyba dałaby kopa od razu? czy nie?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Nowa informacja: ten metal to tytan. Co kolega powinien zrobic? Sprobuję go zmotywowac, choc wiadomo, jak to z facetami bywa :( Namowic na test (moze faktycznie alergia)? Tylko czy lekarz nie wysmieje, ze jak to alergia, skoro dopiero po takim czasie?...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Chciałabym pomóc, ale niestety nie wiem.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Witam serdecznie , ja mam obrączkę z palladu choć jest niby hipoalergiczny obraczka dala mi popalic. Jestem rok po ślubie i teraz dopiero zaczelam odczuwać okropne bóle

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Witam serdecznie , ja mam obrączkę z palladu choć jest niby hipoalergiczny obraczka dala mi popalic. Jestem rok po ślubie i teraz dopiero zaczelam odczuwać okropne bóle na poczatku drętwiała mi ręka ale myslalam ze źle spie ze poduszka zla , ze materac nie taki . W koncu od miesiaca borykalam sie z ogromnym bólem reki od przedramienia do koniuszka palcy a szczegolnie ten z obrączką . Kilka razy budzilam sie w nocy z okropnym bolem i obuchnietym palcem az e koncu zdjelam obraczke , zaczelam zdejmowac na noc w obawie przed opuchlizna i nocny ból reki zaczol przechodzic . Przypuszczam ze zlotnik miesza metale niewiadomego mi pochodzenia albo mam uczulenie na pallad. Dodam ze juz mialam isc do neurologa i martwilam sie bardzo bo ból stawal sie nie do wytrzymania. Pozdrawiam

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

×