Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

Gość Maleriana

Proteza zamiast zębów...

Polecane posty

Gość Maleriana

Kochani, poradźcie. nie mam zbyt sużo kasy,a brak dwóch czwórek i jednej szóstki na górze rujnują mi zycie. jest to mój największy kompleks. Dowiadywałam sie o koronki ale przy nich trzeba opiłowac i tym samym zniszczyć sąsiadujace zey. nie stac mnei na implanty. Pozostaje cholerna proteza. Czy ktoś ma coś takiego? Jakie są z nią problemy? Czy to bardzo czuć w ustach itp. Prosze, odpowiedźcie ....

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość ponawiam
:(

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość starsza trochę
koronki i tylko koronki.Niedawno sobie robiłam,trochę kosztuje,ale warto.Zęby to podstawa estetyki:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość ponawiam
a wogole na czym polegją koronki? co to jest, jak to wygląda, bo nie mam zielonego pojecia

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość jak moglas do tego dopuscic
??:O

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość starsza trochę
do poprzednika jak bedziesz miał tyle lat co ja to pogadamy do załozycielki Opiłują sąsiadujące zęby i na to najczęściej porcelanowa koronka. Wygląda bardzo dobrze,cena około 400 zł od jednego zęba

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość szczerbatka
mam protezkę 4 i 6, trzryma się toto na haczku i ma fragment podniebienia.Nie jest to szczyt sztuki protetycznej, ale przynajmniej nie trzeba było nic piłowac.Chcę nazbierac teraz kasy na coś lepszego.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Maleriana
Szczebatka, a czy toto Ci sie nei przesuwa itp, czy nie bedzie tak, zę mi"wyskoczy"..... Boję sie trochę! To zaniedbania z czasów podstawówki. Zęby leczyła mi jakaś popaprana baba, pod plombami zrobił sie syf, z czasem nie było co ratować. Chcę uniknąc piłowania pozostałych, bo mam ładne. Moze uzbieram na implanty... A są jakieś plusy tej protezki - pordźcie. Bardzo prosze! :(

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość mkmkzaa
a co to są implanty?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Maleriana napisz ile masz lat? jestem technikem dentystycznym,moge Ci odpowiedziec na kilka pytan...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość mkmkzaa
a te koronki porcelanowe to tez sztuczne zęby jak w protezie, tylko zakładane na sąsiadujace zęby?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Koronka jest pojedyncza na jeden zab.Zeba trzeba oszlifowac,dac specjalny cement i naklada sie koronke.(cementuje) Przy wiekszym braku uzebienia stosowane sa mosty.np.brakuje Ci kilku zebow ,ale trzeba oszlifowac zeby boczne,zeby most sie trzymal /czesto zdrowe zeby/ Przy bardzo duzej prochnicy istnieje mozliwosc ,ze zab opilowany pod koronka zacznie \"chorowac\"na prochnice i wtedy czesto ostatnim ratunkiem sa protezki (jak nie ma na czym osadzic koronki) Tanszy od porcelany jest kompozyt. Jak masz pytania jeszcze to napisz,ale dopiero bede jutro!🖐️

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Maleriana
Czesc Ludzie. Więc mam 30 lat. W sprawie koronek boje sie wlasnie tego, ze te opiłowane zęby beda zniszczone, a są ładne i zrowe. Brakuje mi 3 zębów (2x czwórka i 1x szóstka na gorze) :( wiec piłowac trzeba sporo. Dlatego zastanawiam sie nad protezką. Ale obrzydza mnei troche mysl o takim kopycie w buzi. :( Nie stać mnie na implanty, ale koronki mogłabym zrobić, bylem miała przekonanie, ze to jest fajniejsze...:(

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość szczerbatka
Nie wyskakuje, ale i nie wygląda zbyt estetycznie.Jak się przyjrzec, to widac,że ciało obce ;-) X--bardzo prosimy, opisz nam wszystko, jak zwykłym smiertelnikom, co to są mostki itp., bo ja na przykład zielona w tym temacie:-) Tak łopatologicznie :-) I poradź,co najlepiej zrobic na takie ubytki, jak mamy:-) Pozdrawiam ! Ja mam 29l.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość szczerbatka
a, zapomniałam, dojdzie mi jescze 5 z drugiej strony :-0

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Witaj! Mysle,ze warto byloby przejsc sie do ortodonty i zapytac o zalozenie np.aparatu stalego....(nie zawsze to jest mozliwe) Wtedy miejsca po czworkach mozna byloby zlikwidowac w sposob naturalny przesuwajac zeby.... Proteze nalezy traktowac zawsze jako ostatecznosc,bo koronka czy most daje poczucie jakbys miala wlasne zeby.Przy protezach masz juz jakis metal lub akryl na podniebieniu,wiec zapomniec sie o tym nie da,najwyzej przyzwyczaic.... jak mowie,idz do ortodontki i spytaj czy moglabys ten problem zalatwic aparatem stalym!! pamietaj,ze dentysta zawsze bedzie chcial ci zaproponoac proteze,koronki-bo on na tym zarabia ;) (technicy tez);) Idz najpierw do ortodonty! (warunkiem zalozenia aparatu stalego sa zeby bez prochnicy -wyleczone) 🖐️

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Do Szczerbatki!! W Twoim przypadku moglby byc zrobiony mostek (czyli bez podniebienia,zeby -filary trzeba oszlifowac i zacementowac most) Po pol roku zapominasz,ze masz cos sztucznego w buzi;)!!! jednak nie moge tez stwierdzic jak to u was dokladnie jest! Jak wsponinalam czesto przy duzej prochnicy dentysta nie chce robic koron,mostow,bo jak w tym oszlifowanym zebie na ktorym trzyma sie most bedzie chory na prochnice wtedy trzeba robic nowa prace np.zamiast mostu -protezke.Naraza to pacjenta na ogromne koszty. Zeby pod mosty i korony powinny byc zdrowe w miare! tj,bez prochnicy.Troche teorii;) Koronka-pojedyncze uzupelnienie protetyczne,zeba wlasnego szlifujemy,koronke na tym tzw.kikucie cementujemy Most-uzupelnienie wielopunktowe (na kilka zebow) ,wazne sa obok brakow zdrowe zeby,ktre beda opilowane i na nich zalozy sie most. Mosty i koronki sa niezauwazalne jak sa dobrze wykonane! Te haczyki to klamry,przy mostach,koronach tego nie ma-bo sa zacementowane! Jak jeszcze macie pytania to piszcie,odpowiem po poludniu. Mozecie dac gg! Nie wiem czy to zrozumiale choc troche....:O

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość blue sky the sun
A ja z kolei mam taką sytuację, może mi poradzisz tak ogólnie oczywiście _X_ ? Miałam jako dziecko wyrwany ząb - 6 dolną. generalnie zęby się nieco przesuneły, więc została tylko szpara jak na mały ząb. Ale 5 obok ułamała mi się razem z plombą, została zaleczona, ale psuje się nadal (ma tylko 1 ściankę - było tu kanałowe) No i moje pytanie...czy na ząb leczony kanałowo może zostać potraktowany jako filar dla mostu?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
ta jedna scianka o ktorej piszsesz to za malo,musialby to zobaczyc dentysta jeszcze...ale 90% nie...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Gonia43
A ja jestem załamana. Miałam na górze kikla swoich zabków i taka jakby protezka( metalową). Teraz zabli na ktrych trzymała sie ta protezka zadaja sie tylko do wyrwania ( juz dawno były bardzo słabe i blomba na plombie). Zostane przwie bez zębów na górze. Muszę chyba całkowitą protezkę zrobić. Czy tee metalowe to są lepsze?. Jaka jest orientacyjna cena takiej protezki...oczywiście najtańsza, bo nie mam kasy. Nawet nie wiem czy na kasę tzn NFZ robią

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Gonia43
przepraszam za literówki...bardzo sie spieszyłam przy pisaniu...( wstyd mi) :-( :-( :-(

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Goniu 43! Calkiem mozliwe,ze bedziesz musiala zrobic protezke calkowita.Jest ona tansza od szkieletowej (metalowej),bo nie ma przy niej elementow z metalu.Proteza calkowita ma cale podniebienie z akrylu,proteza szkieletowa ma na podniebieniu tylko jakis element metalowy. Ceny protezy calkowitej to gdzies 400 zl.Jak nie masz pieniazkow duzo idz bezposrednia do gabinetu protetycznego i moze zrobia ci od A-Z. Dentysta bierze duzo kasy za taka prace (z technikem na polowe) ,tak by polowa prawie odpadla... Ale musi byc to dobre laboratorium,zeby umiano wzisc wycisk.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość szczerbatka
X-dziekuję! Mnam jeszczese pytanie----czy te zęby pod most mogą być leczone/ wyleczone? Bo ja mam wszystkie trzonowe leczone...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
zeby pod most beda musialy dac sie opilowac w tzw.kikut i w chwili zakladania -cementownia musza byc zdrowiutkie (lub wyleczone),bo na to pojdzie cement,potem most lub korona.Jak zacznie to sie psuc mod mostem lub korona to trzeba mostek \"odcementowac\" . Dlatego wazna jest szczelnosc mostow i koron,zeby nie \"dochodzily\" tam bakterie.(ale tym zajmuje sie juz technik;) )Ten oszlifowany zabek jest wtedy na wage zlota,bo na nim wszystko sie trzyma...🖐️

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość szczerbatka
Dziekuję ! Ostatnie pytanie...Czy ten zabieg jest...bolesny ? :-0 Juz nie będę zawracć głowy :-)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Oszlifowanie zebow jest troche nieprzyjemne,robi sie w znieczuleniu,tak jak przy prochnicy sie boruje..:O Potem moga przez kilka dni te kikuty bolec (nerw),potem lekarz pobiera na tych oszlifowanych kikutach wycisk i technik juz sie zajmuje dalej;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość roman***
proteza ? nieeee

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

×