Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

Gość MISSbutterfly

Pryszcze, trądzik, wągry i świecąca skóra - kogo z was to dotyczy.

Polecane posty

Gość MISSbutterfly

Założyłam nowy temat, abyśmy sobie pomagali w zwalczaniu takich problemów, jak: - pryszcze, -trądzik - wągry/zaskórniki -tłusta i świecąca cera/łojotok -blizny po trądziku Ogólnie rzecz biorąc zakładam ten temat nie tylko kierując go do nastolatków, ale i dorosłych, którzy w dalszym ciągu borykają się z tym problemem. Ja zaczne... Mam niespełna 25 lat, stale świecącą się i nieestetycznie wyglądającą cerę (pomimo, iż dbam o higienę), wągry (zwłaszcza na czole, nosie i brodzie), a przed okresem wyskakują mi ropne pryszcze :/:/:/ Stosuje m.in. - do mycia twarzy: tylko i wyłącznie żel Cerabit (żaden inny mi nie podchodzi) - krem: L'OREAL pure zone krem zwalczający świecenie się skóry i zaskórniki - maseczki: robie sobie maskę ze zwykłych drożdży z dodatkiem ciepłego mleka, bo ona wysysza skóre i pozbywa się pryszczy - suplementy: łykam Tabletki Cerabit (kupuje zestaw wraz z żelem do mycia twarzy, bo taniej wychodzi :P)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość jajaj a jaa
ja łykam belisse, do tego zinerytem smaruje buzie, biore tabletki anty jeanine myje twarz tonikiem z nivei do cery tlustej i robie peeling 3 razy w tygodniu z under twenty cos tam arbuzowy i i jako tako wygladam:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość olallala
ja z kolei mam przepisany Aknenormin na mój trądzik z łojotokiem, rozszerzone pory i świecącą twarz. do pielęgnacji używam z la roche posay płynu a kremu po prostu nivea soft. tylko, że nie wiem, czy powinnam się tu wypowiadać, bo w sumie trochę inaczej pielęgnacja wygląda u mnie jak biorę ten lek niż u Was...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość To raczej
powszechny problem i mnie też dotyka, dodatkowo cerę ma wrażliwą :( więc produkty typowe na trądzik u mnie się nie sprawdzają. Wypracowałam sobie taki schemat: - do mycia twarzy delikatny żel do higieny intymnej (tak, tak :)) z ziołowymi wyciągami Eris, Ziaja czy Farmona. - pięlegnacja to polecony przez kolegę :) krem ze śluzu ślimaka. No wiem, że brzmi to dziwnie ale to chyba jeden z najlepszych sposobów na rozszerzone pory, wągry czy pryszcze. Używałam Elicinę ale trochę za bardzo mnie wysuszała więc metodą prób i błedów poszukałam innego kremu i jak dotąd jestem mu wierna :) - przy okazji poszukiwań kremu ze ślimaka znalazłam cudeńko :) krem z wyciągiem z papai, ktory jest po prostu rewelacyjny jeśli chodzi o pory. Zasadniczo jest to krem oczyszczający ale ja stosuję go jako normalny krem i jako maseczkę. -teraz sprawiłam sobie krem winogronowy, skoro papaja tak dobrze zadziałala. Zobaczymy jak się sprawdzi. Kolorówki praktycznie nie używam, puder mineralny, błyszczyk, henna na brwi. Po prostu im więcej miałam "tapety" na twarzy tym było gorzej. Z suplementów łykam ostatnio Belissę

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość MISSbutterfly
To raczej..........rozwaliłaś mnie tekstem, że myjesz twarz żelem do higieny intymnej i stosujez śluz ślimaka :D:D:D:D:D:D:D:D:D:D Normalnie aż się wzruszyłam ze śmiechu, co oczywiśnie nie oznacza, że Cię krytykuje, wręcz przeciwnie. Zazwdroszcze, że znalzłaś na swoją problematyczną skórę antidotum :) Swoją drogą też bym tak chciala. O ile odnalazłam idealny żel do mycia twarzy Cerabit, którzy sprawdza się świetnie, to za cholerę nie mogę dobrac odpowiedniego kremu zarówno na dzień, jak i na noc. Mnie praktycznie wszystko podrażnia, a po 99% testowanych przeze mnie kremów świece się :( Nie mam po prostu już żadnego pomysły - jestem zrezygnowana. Jakie polecacie kremy aby buzia się nie świeciła, a które by współgrały z ziołowym żelem Cerabit?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość minerwa*
🖐️ używam krem matujący Yves Rocher, ten loreal się nie sprawdza! kilka dni temu zakupiłam w aptece podkład dla alergików, dla mnie rewelacja -zero świecenia! cała seria ziaja leki od derma i g...o to wszystko daje jedynie z podkładem mogę wyjść między ludzi... ślimak i kolagen, jak dla mnie wyrzucona kasa, ale próbujcie...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
hej, tez mam niecale 25- problemu pozbylam sie dopiero kilka m-cy temu, a to za sprawa antybiotykow. 2 razy w tyg robie parowke, potem peeling i maseczka z zielonej glinki. na codzien kosmetyki bezalkoholowe, a nawet dla cery wrazliwej. sladow i brazowych plamek juz sie niemal pozbylam, no i po raz pierwszy od jakichs 10ciu lat nie wstydze sie chodzic bez makijazu i nie robi mi sie niedobrze od patrzenia w lustro.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość minerwa*
a to dziwne, bo mnie antybiotyki nic nie pomogły...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość malenstwo12345
Ja mam dokładnie ten sam problem. Świece sie jak nie wiadomo co bez pudru nie wychodze z domu. Ostatnio testuje nową linie Garniera Czysta Skóra Active i jestem raczej z niego zadowolona. Maseczka która przypadła mi do gustu to nowa linia Dermiki Let"s Dance do cery trądzikowej trochę śmierdzi ale efekt jest fajny. A co do tej maseczki z drożdzy to w jakich proporcjach sie ja robi?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość do MISSbutterfly
:) nie ma się z czego śmiać :) Płyny do higieny intymnej mają odpowiednie PH, są delikatnie, nie wysuszające, mają wyciągi roślinne, a fakt, że kupujesz jedno opakowanie do dwóch celów ma swoje ekonomiczne uzasadnienie :) A co kremu ze śluzu ślimaka, cóż wiem że to dziwnie brzmi ale pomaga :) tutaj możesz sobie poczytać i o ślimaku i o papai: http://www.andyjskadolina.com/index.cfm/czytelnia-kosmetyczna/artykuly/

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Minerwaa jakiego
kremu ze slimaka uzywalas?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Łasiczka lodowa
Hehehe ten krem ze ślimaka mnie straszliwie śmieszy przez to, że się wszędzie reklamuje :D A jakby tak wziąć samego ślimaka i rozsmarować po buźce?? feeee Ja do mycia twarzy też uzywam płynu do higieny intymnej i naprawdę jest bardzo dobry! Tak więc akurat tutaj muszę sie zgodzić, że jest o wiele lepszy niż jakieś udziwnione toniki i inne żele. Poza tym zrezygnowałam ze wszystkich środków peelingujacych i... kosmetyczek. Dermatolog to jednak lepsza opcja w przypadku ciężkiego tradziku. No i zastanawiam się mocno nad Aknenorminem, bo tyle osób sobie nim trądzik wyleczyło, że aż mnie zazdrość trochę zaczyna dokuczać :) Więc pewnie od nowego roku, jak zbiorę trochę kasy to zacznę kuracje. Życzcie mi powodzenia!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość anjaaaaaaaaa91
Aknenorminem jest bardzo dobrym kremem, fajnie wygladza twarz, jest co prawda troche bledsza, ale grunt, ze bez zaczerwienien. Mnie jednak po zaprzestaniu smarowania tym kremem problem powrocil. Zastanawiam sie nad powtorzeniem terapi tylko nie wiem czy skora juz si enie przyzwyczaila i czy bedzie reagowac. Jesli chodzi o maseczki to polecam maseczke SORAYA drozdzowa CARE&CONTROL 9step:2, musi byc napisane: matujaca). Jest swietna! Trzymam ja 15 minut i po zmyciu ma sie przymatowiona twarz, zaczerwienienia sa praktycznie niewidoczne.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość MISSbutterfly
Dziewczyny przyznaje się bez bicia, że wychodze przed Wami na kompletną idiotkę...............ja myślałam, że ten śluz ze ślimaka, to taki wiecie...naturalny :D:D:D:D:D:D A tutaj widze, że chodziło o krem hehehehehe ........jaka jestem stara, taka głupia :D Maleństwo12345 Już Ci odpowiadam jak z tą maseczką się postępuje. Kup sobie kostkę drożdży. Do wykonania maski potrzebne jest 1/2 kostki. Drożdże kruszę do miseczki i dodaje 1 łyżkę ciepłego mleka + kilka kropel z cytryny (rozjaśnia przebarwienia i dodatkowo wysusza łojotokową skórę). Miesza się taką papkę aż uzyska się konsystencje dosyć gęstej papki i nakładasz ją na twarz i szyję. Ja trzymam taką maskę 15-20 minut - czekam po prostu aż drożdże zaschną. Później po umyciu twarzy nie stosuje już żadnych kremów przez kilka godzin. A z tym płynem do higieny intymnej, to ja sama dzisiaj wypróbuje. Mam akurat z Soraya (rumianek i szałwia) :D:D:D .......... ale jak dostane po tym pryszczy, to chyba zakopie się pod ziemię :) ps. co do maski drożdżowej z firmy soraya, to stosowałam i mnie uczulała, a świecilam się dalej :/ ja już jestem po prostu bezbronna i za jasną cholere nie wiem co zrobić aby uwolnić się od tego świecenia. Dodam, że nie świece się troszkę, ale tak maksymalnie :( myje twarz praktycznie non stop Cerabitem, ale i tak zaraz jestem znowu tłusta :(

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość krem_ze_slimaka
:) Nie ty jedna tak myślisz :) Polecam jeszcze lekturę tego artykułu: http://www.pinezka.pl/moda-i-uroda/3626-slimakowe-kremy Naprawdę nie ma się czego bać :) Chyba, że kupi krem, który 'ślimaka" w ogóle nie widział, a takich niestety sporo. Dla przykładu składy dwóch: Gel de Caracol/Żel ze Ślimaka 113,4 g: Helix aspersa, Allantoin, Vitamin E, Propylene Glycol, Carbomer, Triethanolamine, Methylparaben, Propylparaben, Diazolidinyl urea, Water. czy: Collagen Elastin with Baba de Caracol Cream/ Kolagen Elastin ze Śluzem ze Ślmaka 113,4g: Collagen, Elastin, Allantoin, Ivy Extract, L-Glycine, L-Isoleucine, Triethanolamine, Vegetable Oil, Stearic Acid, Sodium Chloride, Glyceryl Stearate, PEG 100 Stearate, Propylen Glycol, Diazolidinyl Urea, Methylparaben, Propylparaben, Sorbitol, Cyclomethicone, Fragance, Water. Obydwa "kwiatki" z serii "ślimaków" z Ebaya za kilka dolarów, na allegro za trochę więcej :) W ślimakowym temacie spotkałam sie np z pomysłami łapania ślimaków i nakłdania ich na twarz by sobie spacerowały lub wyciskania z nich śluzu, przez ponczochę, i mieszania z jakimś kremem, bo przecież śluz ślimaków taki dobry jest :) No dobry jest, ale nie w takiej formie. Nie z każdego ślimaka i nie z każdego śluzu robi się ów dobroczynny ekstrakt, a takie eksperymenty z uwagi na toksyny mogą skończyć się w najlepszym razie podrażnieniem skóry.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość asieja
ja najpierw myje twarz mydłem antybakteryjnym później żelem myjacym z garniera(codziennie), 3razy w tyg maseczka antybakteryjna z ziaji. kilkakrotnie w ciągu dnia uzywam toniku clean&clear i smaruje twarz kremem przeciw trądzikowym z ziaji. a gdy pojawiaja sie krosty to uzywam na nie benzacne punktowo i bardzo szybko znikaja. kiedys stosowałam tormentiol ale to bardziej dla osob które wyciskaja pryszcze to później posmarować.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość malenstwo12345
ja to jednak na ten krem z ślimaka sie nie zdecyduje. a chodzicie do kosmetyczki podobno mikrodermobraza pomaga na pryszcze. i ogólnie cera jest podobno ładniejsza

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Bettyxxx
Ja trądziku nie mam, od czasu do czasu jednak wyskoczą mi jakieś krostki i wtedy punktowo stosuje żel Cerabit. Także myje twarz płynem do higieny intymnej i muszę przyznać, że to pomaga. Poza tym biorę od czau do czasu np. przez okres 3 miesięcy suplement diety np. też Cerabit. Mam dzięki temu ładną gładką cerę.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość A mnie
Cerabit mi nie pomógł, bo i co tam ma pomóc? Herbatkę z bratka piję, taniej wychodzi :) ale jeszcze długa droga przedemną. Chyba tego ślimaka spróbuję, tylko jaki ten krem kupić?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Łasiczka lodowa
Do anjaaaaaaaaa91 Hej, ale Aknenormin to nie jest krem tylko kapsułki do łykania, zawierające retinoid - izotretinoinę :P

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Kup sobie
krem Elicina, na allegro bo dużo taniej Sam używałem to wiem że działa

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
No ja też bym była zainteresowana podrzuceniem linka z jakimś dobrym kremem ze ślimaka :D piszę poważnie, bo jestem już tak zdesperowana, że mi na niczym nie zależy. Większość z Was wymienia tutaj preparaty typowo przeciwtrądzikowe dla nastolatków - ja już jestem stara dupa, bo mam 25 lat i takowe nie są dla mnie odpowiednie, ponieważ wysuszają one moją skórę, a gruczoły łojowe dalej pracują - w konsekwencji efekt jest taki, że się łuszcze i świecę ;( Fkt, że twarz myję żelem Cerabit, ale doradźcie co z tym kremem. Cena nie gra wielkiego znaczenia - byle nie był to krem za więcej niż 200 zł, bo więcej nie jestem w stanie wydać na kosmetyk :P Czekam na podpowiedzi odnośnie tego ślimaka, bo napaliłam się na ten krem, tyle, że nie mam pojęcia na jaki się zdecydować :/

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość isiiia
Pić pokrzywę z miętą 4 x dziennie 1 łyżeczka czubata na szklankę wrzątku.Pokrzywa oczyszcza organizm od środka no i dostaje organizm kopa w tym pozytywnym znaczeniu.Najlepsza pokrzywa świeża ,w ostateczności suszona.Pa.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość madzia90
Witam,mam oczywiście taki sam problem jak Wy. Pomóżcie mi wybrać jakiś dobry preparat do mojej tłustej cery...może słyszeliście o jakiś nowościach na rynku...za każdą propozycję dziękuję:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość malta74
Doskonaly na trądzik jest produkt dermatologiczny z apteki firmy Isispharma TEEN DERM K. Dermatolog poleciła mi go 3 tygodnie temu i już widzę super efekty. Krem nie przesusza,nawilża i leczy pryszcze. Dodatkowo likwiduje wągry i ma dużą wydajność. w swoim składzie ma opatentowane składniki i substancje takie jak cynk, kwas bosweliowy oraz wit.E. Jak dla mnie skuteczny i fajny.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość madzia90
Mi poleciła ostatnio koleżanka tabletki Glamuren do skóry tłustej i mieszanej(ja mam cerę tłustą)Jest to preparat do skóry ze skłonnością łojotokową.Łagodzi podrażnienia i hamuje powstawanie bakterii odpowiedzialnych za powstawanie zmian trądzikowych. Stosowała go przez 3 tygodnie i mówię szczerze, afekty są zadowalające.Cena też jest przystępna(waha się w granicach 35 zł),dla ułatwienia dla zainteresowanych mogę wysłać fotkę opakowania.Moim zdaniem warty zainteresowania produkt.Pozdrawiam:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość tojaaaaAnka
hej! mam 24,5 lat, mój problem:zaskórniki, świecąca się, tłusta skora, podskórne grudki, rozszerzone pory. Stosowałam krem Effaclar K ze słabym kwasem, byl dla mnie za slaby. Teraz stosuję Glyco A od tygodnia, silniejszy, niektorym wrecz wypala skore, mnie tylko troche piecze. Na dzień krem z filtrem 50. Oprocz tego nawilzam skore mocno, bo ten krem wysusza bardzo. Zauwazylam poprawe ale nie spektakularna jakiej sie spodziewalam czytajac np. opinie na wizazu. W kazdym razie tydzien to za malo i kuracja jeszcze potrwa.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Do missbutterfly
Krem_ze_slimaka podrzucił linka o kremach ze ślimaka, gdzie się doeedukujesz, podobnie jak ja :) Stosowałam Elicine i nie powiem całkiem dobrze sie sprawdzała. Zresztą chyba nie tylko mnie pasowała, zobacz ile pozytywów na all :) http://www.allegro.pl/show_user.php?uid=8898119 Mam jednak wrażliwa cerę i po konsultacjach z babeczką od Eliciny kupiłam sobie taka kombinację: http://www.andyjskadolina.com/index.cfm/produkt-kosmetyk-krem/pid/16/ I to mi bardziej pasuje

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość madzia90
tojaaaaAnka - ja Ci polecam serie tabletek Glamuren,Laktocer i Hialuskin.Widze że masz podrażniona skórę,tłustą,piekącą.Wybierz sobie coś z tego.W moim przypadku skutkuje glamuren bo mam tłustą,pozdrawiam:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

×