Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

Gość marchewkowa

Przebarwienia i kamień nazębny

Polecane posty

Gość marchewkowa

Jakie są skuteczne metody usuwania ? Ja mam kanień tylko na 4 dolnych zębach (od wewnątrz), czy w związku z tym muszę płacić za usuwanie z całych zębów? W zeszłym roku byłam u stomatologa i usuwał mi go za darmo, bo przysługuje w ramach ubezpieczenia, ale byłam zdegustowana takim usuwaniem: zwykłe zeskrobanie jakimś "drucikiem". W ten sposób top chyba ściera się szkliwo? Nie ma jakiejś innej metody? Jesli chodzi o przebarwienia, to jeszcze nie usuwałam ich i nie wiem czy są jakieś różne metody, czy tylko 1 sposób usuwania? Przebarwienia mam chyba od kawy, bo tylko na zębach przy dziąsłach. Czy wybielanie zębów coś tu pomoże?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość odswiezam

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość nikt nic
nie doradzi?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość soulseeker
Ja tez mam kamien i przebarwienia. Usuwalam prywatnie, ultradzwiekami, kosztowalo to troche ponad 100zl. Mialam bielutkie zeby, ale po ok 2-3 miesiacach bylo to samo.:( Pytalam sie dentystki dlaczego mi sie to robi: powiedziala ze moze przez twarda wode i polecila mi paste Blanx wybielajaca. Naprawde ladnie wybielila te przebarwienie i kamien tez sie mniej osadza,

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość odswiezam

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość a czym sie roznia
tre pzrebarwienia od kamienia????

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość profesor krecik
można usunąć ultradźwiękami , jak juz pani u góry napisała; kamień się tworzy , nie pomoże święty boże , trzeba usuwać co rok , czasem nawet co pół roku; jak masz przebarwienia na zębach , można jeszcze zastosować piaskowanie - całkiem przyjemna sprawa

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość przebarwienia
ciemniejszy kolor zęba, a kamień to taki nalot

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość piaskowaniem
usuwa sie nalot czy kamień?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość profesor krecik
zdaje mi sie , że nalot , bo dentystka najpierw mi tymi ultradźwiekami usunęła kamień , a potem powiedziała , że "żeby było jeszcze śliczniej , bielej" , zrobi piaskowanie przebarwień

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość problemytomojaspecjalnosc
jak ostatnio bylam u dentystki to mi za darmo usunela kamien ultradzwiekami i powiedziala ze w ramach NFZ moge za free to robic chyba raz na rok

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość oxidka
a czy mozna usowac kamien majac na zebach staly aparat?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gora

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Ja usuwam kamień co pół roku bo pije dużo czarnej kawy i mocne herbaty. Najwięcej zbiera się na jedynkach od wewnątrz. Nie robe ultradźwiękami tylko takim jakby wiertłem czy coś i to trwa moment bo nigdy nie ma dużych ilości po pół roku.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gora

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość ania__b
ludziska wystarczy raz na rok usunac kamien, wypiaskowac zabki a potem kupic super paste....bo sa takie wierzcie mi:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość JOANNA***
piaskowanie to usuwa nalot czy kamień?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gora

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość landa
a jak często można piaskowć?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość kto robil piaskowanie
w prywatnym gabinecie ? ja placilam 60 zl. Ile w waszych prywatnych gabinetach to kosztuje? Tez tak drogo?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość llejla
Mam przebarwienia. Pobierałam w celu zmniejszenia ich widoczności dużo konsultacji. Dowiedziałam się, że piaskowanie i innego rodzaju wybielanie może jedynie wzmocnić efekt kolorowych zębów- wybielanie wybiela a nie ujednolica koloru. Chyba powinnam nauczyć się z tym żyć.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość llejla
Mam przebarwienia. Pobierałam w celu zmniejszenia ich widoczności dużo konsultacji. Dowiedziałam się, że piaskowanie i innego rodzaju wybielanie może jedynie wzmocnić efekt kolorowych zębów- wybielanie wybiela a nie ujednolica koloru. Chyba powinnam nauczyć się z tym żyć.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość plomba
czy ktos ma plomby tzw szyjkowe przydziaslowe w przednich zebach, i moglby polecic jakiegos dentyste co takie plomby dobrze robi?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość kacha dent
otorz-kamien mozna usunac recznie-lub ultradzwiekami-sa to skalery-nie robi sie tego zadnymi"wiertelkami"-i rzeczywiscie-jeden raz na rok jest na kase chorych.osad natomiast-mniejszy wystarczy wypolerowac-wolnoobrotowa szczoteczka z pasta polerska,wiekszy-piaskowanie-nie refundowane przez nfz-kosztuje minimalnie 50 zl-po tych zabiegach nie zalecalabym wybielajacej pasty-chyba ze chcecie sobie zedrzec szkliwo-a paste znoszaca nadwrazliwosc-bo zabki sa troszke odssloniete!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość agrafkaZZZ
a ja uwazam,ze skaling i piaskowanie powinno sie wykonywac raz na pol roku a nie tam jakimis szczoteczkami,ktore guzik daja.Szczoteczka nie wniknie tak jak piasek pod cisnieniem.Zaleca sie piaskowac i usuwac kamien raz na pol roku a tym ktorym osadza sie czesciej nawet i raz na 3 mc.Poza tym szczoteczka nie wniknie miedzy przestrzenie a piaskowanie usunie kazda "kropeczke" i poza tym juz usuwanie kamienia recznie raczej moze isc do lamusa a nawet juz poszlo.Szarpac zeby to mozna w przypadku ciezszego stanu uzebienia jak rozchwiania i probowac wykonac kiretaz w przypadku zaniku kosci mozna sprobowac specjalnych preparatow do odbudowy kosci,ale to juz w tym celu nazley udac sie do parodontologa a nie lekarza zachowawczego.No i nie jest to tanie:(

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Panna2009
Witam!! http://www.3dwhite.pl/?clk=695c39d4d6a6818b1 2daeb345a1fdf13 >> zapraszam tam na niebieskim polu Niebieskim polu Sposób na bielsze zęby komercyjna stronka ale jest na niej wiele cennych rad Polecam produkty tej firmy do wybielania Kamień można osunąć raz na rok/2lata bezpłatnie u dentysty zabieg bez bolesny jeśli mamy potrzebę wykonywania go częściej to koszt takiego zabiegu to od 100-150 zł

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość mrobek
ja myje zęby dwa razy dziennie, nitkuje, płukam płynem a i tak musze usuwac kamień co pare miesięcy :(

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość ahaaaaaaaada
chyba PŁUCZESZ?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość niki765
Ja z kamieniem walczę z pomocą pasty adent przeciw paradontozie. Ma w swoim składzie specjalne ekstrakty zmiękczające kamień nazębny...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

×