Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

Gość mama **** AMELKI

przekłucie uszu u 3 miesięcznego dziecka???

Polecane posty

Gość mama **** AMELKI

co o tym sądzicie? przekłuwacie uszy swoim maluchom? ja zastanawiam się nad przekłuciem swojej 3 miesięcznej córce? czy oby nie za wcześnie? macie jakieś doświadczenia? teraz śpi słodko więc mam chwilę;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość hehehehehe juz cie
kiedyś to była norma :) Teraz normy się zmieniły. Stanowczo za wcześnie! Później będzie miała okromnie naciągnięte te uszy.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość mama **** AMELKI
tak słodko wyglądają dzieciaczki z kolczykami;) ale od sztyftów będą naciągnięte uszy?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość srutu tutu peczek drutu
łechtake jeszce jej przekłuj!!!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość zakopawer
moja znajoma chciała przekuć uszy 5 mies dziewczynce,lekarz stanowczo zabronił!!!!!Ponoć małżowina uszna rozwija się do pierwszego roku życia i jest to niewskazane.To ,że pięknie wyglądają takie dzieciaczki to nie powód by przekłuwać skoro to niewskazane.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
moze i wyglada to slodko na pierwszy rzut oka, ale po chwili zawsze mysle o matce tyrance, ktora niepotrzebnie \"upiekszyla\" i tak sliczna mala dziewczynke sobie przekluj uszy, jesli jeszcze nie masz, a z dzieckiem poczekaj

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość upssss
moim zdaniem to chore...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość mama ****AMELKI
własnie tak podejrzewałam , pomyślą " matka tyranka" !

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość mlkokl
nie okaleczaj jej ,jak bedzie duza to sama zdecyduje czy bedzie chciala sobie przekuć uszy czy tez nie .a ty sobie przekuwaj ile wlezie

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość zakopawer
bez przesady,zrobisz jak będziesz chciała,ale w jakim celu to robić zastanów się?Daj dziecku podrosnąć i zrób to jak będzie miała rok czy dwa.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
stanowczo za wczesnie:O az sie przeraziłam:O... najwczesniej 2,3 latka- ok poza tym jak bym zobaczyla kilku miesięczne dziecko z przeklutymi uszami to bym wysmiala matke chocby to na ulicy mialo byc. Zenada.. moze jeszcze paznokcie jej pomaluj..

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
poza tym tak sobie mysle.... mialam 6 lat jak poprosilam mame ze chce przekłuć uszy bo mi sie podobały kolczyki. po co tak wczesnie? skoro dziecko nawet nie wie co to kolczyk? Będzie chcialo to Ci powie. jakas glupia moda panuje na to..

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość upssss
nie chodzi o to ze tyranka... a moze w sumie troche :P ale moim zdaniem po co to robic skoro ona nawet nie ma swiadomosci co to i po co... zostaw tez troche rzeczy na ktore sama bedzie mogla miec wplyw i nawet jako dziecko sama zadecydowac a potem wspominac ta chwile kiedy przekluwala sobie uszko :) nie chcialabys widziec np jak sie z tego cieszy?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
No a ja przekulam uszki mojej 4 mcznej coreczce. Nie widze w tym nic zlego, mojej - teraz juz 5cio letniej tez tak zrobilam i wcale nie ma jakis dziwnych porozciaganych czy nie wiem co uszu. Zupelnie normalne dziurki i uszki. To jest kazdego wolny wybor na co sie decyduje. Nie neguje nikogo kto to robi ani nikogo kto decyduje sie nie robic !!!!!!!!!!!!!!!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Tak, kilkumiesięcznemu dziecku to uszy przebić jak najbardziej, ale szczepionki to tylko zintegrowane, bo szkoda kłuć maluszka.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Ja corc**przekulam jak konczyla roczek taki prezent i kosmetyczka powiedziala ze lepiej jak dziecko jest mniejsze latwiej wtedy dopilnowac zeby sie ladnie pogoilo wiesz dziecko nie bedzie ciagac kolczykow i takie tam. Wybor nalezy do ciebie ale ja bym sie wstrzymala dopuki nie skonczy 6 miesiecy.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
słodko wyglądają z kolczykami??:O wiesniacko chyba

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Nieeee, wcale nie będzie dziecko rączek kierować ku uszkom i ciągnąć. Weź myśl kobieto. To się tej durnej kosmetyczce lepiej przebija, bo mniejsze dziecko jest lepiej przytrzymać.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
trzeba było już na porodówce jej przekuć. Strasznie mi sie nie podoba jak malutka dziewczynka ma przekute uszka.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Co trzeba mieć w łbie żeby ingerować w ciało małego dziecka w celach estetycznych narażając je na niewielkie ale jednak ryzyko bez potrzeby?? Same se te na dole poprzekłuwajcie jak już macie u góry a od dziecka się odwalcie. Niech samo decyduje ile i jakie dziury chce mieć.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Na 2 roczek zrób jej tatuaż na dole pleców - taki prezent.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Tatuaż? Do drugiego roku życia powinna mieć już 1cm tunele :) Kiedy mamusia będzie dziurki rozciągać tatuś z drugiej strony będzie zabawiać i dziecka nie będzie bolało.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Co za durne baby wypisuja takie bzdury... nie podoba wam sie pomysl przeklucia uszkow maluchowi to napiszcie nie przekluwaj i juz po co obrazacie te ktore przekuly?! O gustach sie nie dyskutuje czy ladnie czy nie z tego co pisze autorka to jej sie podobaja a nie pyta czy wam tez... jak juz kolczyki to zaraz tatuaz tunele itp nie macie sie gdzie wyrzyc czy co? Moze przestanmy tez szczepic dziec**** co im jakies wirusy martwe lub polzywe potem cierpia po nich. Tu jest mowa o zwyklych kolczykach a nie torturowaniu dziecka

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Tu nie chodzi o gust tylko o narażanie zdrowia i ingerencję w ciało drugiego człowieka, który nie jest niczyją własnością dla celów estetycznych!!! To powinno być karalne. Jakby moja matka mi przebiła cokolwiek dla estetyki kiedy nawet mówić nie umiałam...na szczęście nie jest bezdennie głupia. Zrobiłam to sama, tam gdzie chciałam i jak chciałam.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
No ale o co ci chodzi? Każda moda przesuwa swe granice. Co masz do zwykłego tatuażu? Czy kolczyka w pępku? Nie słyszała o matkach idiotkach w JAMERYCE które granice ze zwykłych uszu przeniosły na tatuowanie? Weź nie kompromituj się i nie porównuj szczepień w celach zdrowotnych z estetyczną zabawą na cudzym bezbronnym ciele!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
jestem przeciwna przekłuwaniu uszu tak małym dzieciom dla mnie to wygląda okropnie, nie słodko takie dziewczynki jak stare maleńkie, brrrrrrrrrr co innego jak dziewczynka jest świadoma:) wtedy można zrobić z tego nagrodę, a w sumie dwie bo jeszcze zakup kolczyków:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
tak to najlepiej uznac ze jak w rodzinie dziecku przekluwa sie uszy to juz na pewno patologia ja nie mowie o kolczykach w brzuchu itd widuje mnostwo dzieci ktore maja przeklute uszka i tyle nikt im tuneli nie zaklada ani tatuazy nie robi. Ci mama nie wsadzila kolczykow ok Juz od razu powinno byc zabronione to bierz petycje i idz podpisy zbieraj bo za duzo wolnosci w tej Polsce wszystkiego pozabraniajmy klapsa nie kolczykow nie cycem karm az dziecko stwierdzi ze juz wyroslo a potem placz i lament bo w XXI wieku zamias demokracji dyktatura

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
mi nikt uszu nie przekluwal.sama przeklulam w wieku 18 lat. nie wyobrazam sobie,ze ktos poza zwyklym scieciem wlosow i paznokci robil mi jakies dziury w ciele,tylko dlatego ze to ladnie wyglada.przeklute uszy roznie sie goja,niektorym ropieja przez rok.po co robic cos takiego malemu dziecku??

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Ludzie przestańcie bo co to obrażanie? I Wy jesteście matkami? Mnie kosmetyczka namawiała (moja koleżanka) aby zrobic córce kolczyki jak ta skończyła 4 miesiące niby wtedy najlepiej (mówię co usłyszałam). Faktycznie ma sporo klientek które robią kolczyki córką w tym właśnie wieku. Ja powiem szczerze, że bałam się bo moja córka bardzo płakała przy szczepieniach i nie chciałam jej dodatkowo stresować tylko dla mojego widzimisię. Oczywiście kosmetyczka troszkę się podśmiechiwała ze mnie, że miękka jestem itp i przyznaję faktycznie byłam miękka ale pomimo, że mi się to podobało nie widziałam potrzeby stresować tym ją i siebie. Dziś córka ma dopiero 17miesięcy i nadal nie ma kolczyków choć nadal mi się to podoba (podoba ale bez przesadyzmu). Czekam spokojnie na dzień w którym przyjdzie i powie, że sama chce wtedy pojedziemy przekłujemy uszy później wybierzemy razem jakieś ładne kolczyki. Ja z resztą miałam przekłuwane w wieku coś koło chyba 4 lat bo to pamiętam ja przez mgłę i pamiętam, że bardzo się z tego cieszyłam dlatego sama pozostawiam małej tą decyzję:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Chodzi o poszanowanie cudzego ciała? Jakim prawem robisz dziury w nie swoim ciele tylko dla własnej estetyki? Za kogo się masz? Nie dyktatura a wolność i poszanowanie ciała bezbronnego dziecka! Tak jesteś patologią.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

×