Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

Gość gość

Przelewanie w brzuchu

Polecane posty

Gość gość

Witam Mam następujący problem. Od jakiegoś czasu słyszę, jakby coś przelewało mi się w brzuchu. Praktycznie nigdy nie dzieje się to samo - wymaga jakiegoś odpowiedniego ruchu, np. gdy wstaję z łóżka, albo gdy w dowolnej pozycji tak jakby wypycham i wciągam brzuch. Samoistnie nie daje to o sobie znać. Czuję też, że jest to ewidentnie lewa strona brzucha, bardzie nawet lewa górna - po prawej nic się nie dzieje. Wydaje mi się, że ilość tego co się przelewa się nie zmienia - nie czuję żeby jakoś tam niesamowicie mi wypychało czy coś. Oprócz tego od kilkunastu dni czasem czuję jakby mój brzuch był taki dziwnie ciężki - to jakby przejedzony, to jakby głodny. Taki dziwny dyskomfort. I sporadycznie zdarza mi się nadmiar gazów. Ale żadnych bólów nie mam, krwi w kale nie, biegunki nie, wymiotów nie. Czy ktoś mógłby mnie naprowadzić i podpowiedzieć co to może być i czy jest groźne? Za wszelkie sugestie dziękuję. Jeśli to istotne to jestem 20 letnim mężczyzną, żadnych poważniejszych chorób do tej pory nie miałem.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Może to być objaw grzybicy lub robali albo obydwóch dolegliwości naraz . Miewasz biały nalot na języku ?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Owszem, nawet jak teraz patrzę to mam dość biały język. Co to za robale? Co powinienem z tym zrobić? To może być jakkolwiek groźne?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Nalot na języku może wskazywać na grzybicę układu pokarmowego a robale typu owsiki , glisty . Masz kontakt z małymi dziećmi ? Jeśłi robale (musiałbyśzrobić badania )to trzeba by wziąć leki np, Pyrantelum (niestety na receptę ) a na grzyby dieta . Wyłącz z jadłospisu słodycze , biały chleb , makarony , ciasta . Jedz dużo kiszonek (działają na grzyby i robaki ) i kup jakiś probiotyk typu Multilak Biotyk i łykaj .

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Aaa i pestki z dyni na robaki też dobre . Zresztą poczytaj w net o owsicy i grzybicy to sie dowiesz więcej na ten temat.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Poczytaj sobie lepiej www.bezowsikow.pl , pestkami to się możesz jednie wspierać, ale nie leczyć...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Nawet moja mama pamięta ten lek, wspominała wielokrotnie o Pyrantelum, przy okazji rozmów o zdrowiu. Niedawno widziałam jak Pani przede mną kupowała wersję bez recepty.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
to moze byc alergia lub nietolerancja (niestrawność- brak enzymów trawiennych) na jakies pokarmy typu nabiał, kurczak. Stadaj się jeść lekkostrawne posiłki z mniejszą ilością mięs. W pierwszej kolejności odstaw mleko i jego przetwory. przestań jeść jajka i kurczaki i unikaj cukru i słodzonych rzeczy

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Polecam zadać pytanie dietetykowi na zapytaj dietetyka (można anonimowo i bez rejestracji). Za darmo uzyskasz odpowiedź i być może wskazówkę dietetyczną. https://kcalmar.com/zapytaj-dietetyka/

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

×