Odpowiedz na ten temat

Psycholog Kraków

• Kubianka23 2016.06.08 [22:39]
    Kiedy szukałam psychologa jakieś 2 lata temu to przejrzałam sporo wątków o osobach polecanych i takich które lepiej omijać szerokim łukiem. Jakoś najbardziej przekonały mnie komentarze dotyczące Beaty Biernackiej. Teraz, sama mogę ją polecić:www.beatabiernacka.pl usmiech.gif
  • xennia 2016.06.28 [00:14]
    Sprawdź poradnię Wiosennawww.centrumterapiiwiosenna.pl oni specjalizują się w leczeniu uzależnień, ale ja u nich byłam na zwykłej terapii, więc psychologów też może mają. Ogólnie poradnia bardzo dobra, doświadczeni i sympatyczni psychoterapeuci.
  • gość 2016.06.30 [12:56]
    Pani Marta (psychoterapia-kardzo raków.info.pl) bardzo pomogła mojemy synowi. Syn miał problemy z przystosowaniem się do grupy.Problem pojawił się kiedy syn zaczął się stresować przed pójściem do szkoły, czy przed spotkaniem z większą grupą osób. Postanowiliśmy udać się do specjalisty. Syn zyskał pewność siebie, przełamał strach, dzięki kompetencjom i dobremu podejściu Pani Marty.
  • moniuni 2016.07.06 [12:49]
    Pani Jolanto, pisze tutaj do mnie Pani anonimowo, polecając mi swój blog w reakcji na moją krytyczną uwagę pod Pani adresem. Ja z terapii z Panią zrezygnowałam i miałam ku temu naprawdę ważne powody i razcej nie będę czytać Pani bloga o Pani przygodzie z duchowością, a już na pewno nie z podziwem.
    Ja zrezygnowałam z terapii u Pani tylko z jednego powodu: MI ONA NIE POMAGAŁA. Ocena która tutaj wystawiłam jest adekwatna – nie rozumiałam tego, co Pani do mnie mówi, uznałam, że sposób w jaki Pani ze mną rozmiawiała był – jak na terapię – nieodpowiedni, poza tym nie podobal mi się Pani podniesiony ton i nie podobało mi się to, ze mnie Pani okłamała. Proszę dać mi spokój i jakoś przełknąć tą moją krytyczną pod Pani adresem uwagę. Tak naprawdę zrezygnowałam tylko z jednego powodu: bo mi terapia z Pania nie pomagała, 6 m-cy to był wystarczający okres czasu żeby się o tym przekonać. Owszem, pewne Pani oceny były dla mnie bardzo cenne i myślę, że uczciwie za nie podziękowałam oraz zapłaciłam, 100 zł za godzinę i 100 zł za każdą odwołaną sesję w okresie krótszym niż 48h przed, ale w najważnieszych kwestiach mi Pani po prostu nie pomogła.
    A co do Pani bloga – uważam, że jeśli ktoś podziwia i wierzy w filozofię wschodu, to powinien wg niej żyć, a nie patrzeć tylko po ludziach kultury zachodu, kto jakie ma złe energie i go rozliczać. Nie o to tutaj chodzi, przynajmniej wg mnie. Ja z kolei od terapii oczekuję racjonalnego i naukowego spojrzenia na procesy psychologiczne zachodzące w człowieku, czyli we mnie, a od terapeuty oczekuję życzliwego nastawienia, rodzaju dystansu poznawczego i spokojnej rozmowy. Przykro mi, ale ja dostałam to gdzie indziej.
  • gość 2016.07.20 [11:08]
    ja do niej chodzilam, do p Cieplinskiej , jak sie zorientowalam ze ona pracuje robiac coaching prowokatywny to sie wycofalam .
  • gość 2016.08.03 [14:23]
    Świetny specjalista z konkretnym doświadczeniem, trzymajcie namiary - http://www.psychoterapia-wollek.pl/psychotera pia-krakow/ Nie sądzę, żeby coś poszło nie tak, musicie się po prostu spotkać, porozmawiać, opisać problem i na tej podstawie podejmiecie decyzje.
  • baatrixx 2016.08.03 [23:47]
    W tym miejscu http://gabinetypsychologiczne.com.pl/zaburzen ia-osobowosci/ jest również gabinet psychologiczny, który warto polecić. Znajduje się w Krakowie. Dobry psychoterapeuta, to prawdziwy skarb.
  • gość 2016.08.05 [11:12]
    przede wszystkim nie każdemu odpowiada ta sama osoba, co komu innemu. Ja u Pani Cieplińskiej na 4 sesji dowiedziałam się, że wszystkie moje uczucia i potrzeby do innych osób są "przeniesieniem", choć w ogóle nie miałam dystansu do swoich uczuć. Żadnego. Był to dla mnie szok, nie umiałam odnaleźć się w tej nowej wizji świata. Permanentny podniesiony ton terapeutki brałam do siebie, kiedy podnosiła głos, czułam dyskomfort, myślę, że terapeutka to widziała, ale chyba nie za bardzo się tym przejmowała. Dowiedziałam się, że jak klient zrywa terapię, to zawsze ze względu na swoje "przeniesienie" (czymkolwiek ono jest). No cóż, wynika z tego, że potrzeba szacunku dla siebie jako czyjegoś rozmówcy i potrzeba, by teraputa tłumaczył pojęcia z zakresu psychologii, których na terapii się używa, to chyba też potrzeby przeniesieniowe...
  • gość 2016.08.31 [08:25]
    Mogę polecić Panią K. Mika - http://www.katarzynamika.pl
  • Olinek2 2016.09.05 [00:15]
    Ja chodziłam do poradni Wiosenna.www.centrumterapiiwiosenna.pl i mogę spokojnie polecić. Dla mnie bardzo dobrzy i warci uwagi psychoterapeuci. Pomagają we wszystkich problemach, choć specjalizują się w uzależnieniach. Ja jestem bardzo zadowolona z opieki jaką mnie otoczyli.
  • gość 2016.09.05 [11:23]
    a może wizyta online u lekarza? Ja korzystałam z wizyty przez skypa! Meega wygoda i zazwyczaj jest ona tańsza. Mogę Ci polecić p. Elwirę Chruściel, umawiasz się z nią przez stronę http://znajdzlekarza.pl/elwira-chrusciel/psyc holog+kliniczny/warszawa
    Wizyta kosztuje 80 zł, a p. Elwira na serio- złota kobieta!
    Pozdrawiam, Klara
  • oska33 2016.09.06 [22:48]
    Sprawdź poradnię Wiosenna. Mają świetnych psychoterapeutów, może bardziej się nadają. Oczywiście specjalizują się w terapii uzależnień, ale z innymi problemami również przyjmują. Ja chodziłam jako współuzależniona i bardzo szybko mi pomogli.www.centrumterapiiwiosenna.pl
  • sandra13m 2016.09.13 [13:12]
    Ja się zgadzam, że nie każdemu ta sama osoba odpowiada. Miałam problem z poczuciem własnej wartości i koleżanka poleciła mi pewną terapeutkę gestalt, jej bardzo pomogła, a w sumie problem był podobny. Dla mnie jednak była to porażka. Takie na siłę wmawianie, że jestem wielka i wspaniała - po kilku sesjach zrezygnowałam. Później trafiłam do Mateusza Borowca, on z kolei zdiagnozował mi osobowość narcystyczną, początkowo to był szok dla mnie, ale później zaczęło się układać w całość. Mój ojciec był totalnym narcyzem i alkoholikiem, a ja mu ufałam. Też zaczęłam snuć fantazje o swojej mocy, ponoć to typowe dla DDA.
    Na koniec byłam też w grupie i to było chyba przypieczętowanie mojego leczenia.
    No więc polecam mojego terapeutę, ale z zastrzeżeniem że pewnie nie dla każdego usmiech.gifwww.arche.krakow.pl/psycholog.html www.arche.krakow.pl/grupowa.html
  • huramik 2016.09.15 [18:06]
    Ja z kolei byłam u terapeutki gestalt ktora w ogole mnie nie słuchała, nie powiedziałam u niej jednej mysli do końca, cały czas mi przerywala, cały czas mnie upominała i jeszcze cały czas była nieszczera - jej wypowiedzi to nie były odp "tu i teraz" ale odp które były określone na konkretny skutek, takie zgrabne manipulacje. Po jakimś czasie terapii zrezygnowałam, bo wciąż miałam ten sam problem z ktorym przyszłam. Nie mam pojęcia dlaczeo mnie nie sluchała, dlaczego nie moglam mówić o problemach, z jakim przyszłam - do dziś nie wiem. Poszłam do innej terapeuki - ta mi dużo rzeczy wyjsąniała, słuchała mnie, zbliżyłam się do swoich ran i zaczełam też z empatią patrzeć na innych poranionych ludzi,. Zrozumiałam wiele na temat przemocy i zrozumiałam, że ta poprzednia terapeutka była wobec mnie przemocowa i jak wiekszość przypadków przemocy - miała dobre intencje i takie święte przekonanie że wszystko wie lepiej (i sama najprawdopodobniej też kiedyś byla własnie ofiara takiej przemocy, jaka na mnie stosowała), a skąd mogła cokolwiek wiedzieć, skoro ja nie powiedziałam jej o sobie prawie nic. Ona też nie tlumaczyła różnych trudnych terminów psychologicznych.
  • gość 2016.09.16 [10:07]
    A u mnie pani Cieplińska też zdiagnozowała taką osobowość, tylko że ja z takiego szoku nie otrząsnęłam przez cały czas trwania terapii z nią. Kiedy do niej przyszłam, byłam w rozsypce, taka ocena, brak spokojnej i życzliwej rozmowy na temat takiej diagnozy i innych jej diagnoz, które padały co rusz na terapii, pogłębiły mój lęk i cierpienie. Myślę - po bardziej konstruktywnej terapii już z kimś innym - że tylko od nienarcystycznego terapeuty można nauczyć się zmian takiej osobowości. Uważam, że zarówno terapeuta nagradzający postawę wchodzenia w ofiarę postępuje nieodpowiednio, jak i ten, który za taką postawę automatycznie karze. Obie postawy terapeutyczne wydają mi się niekonstruktywne i apodyktyczne.
  • gość 2016.09.16 [10:18]
    Ja czułam się u niej na sesjach źle, ale jak je to mówiłam, to ją rozzłaszczałam, w końcu zrezygnowałam. Po długim czasie przypadkiem przeczytałam, że ona stosowała coaching prowokatywny na sesjach ze mną, jedynym przeciwskazaniem do takiej postawy był zdaniem terapeuty opisujacego tę metodę traumatyczny stan, w którym znajduje się klient. No i wtedy zrozumiałam, dlaczego zachowanie tej terapeutki bylo takie a nie inne, bo powiązałam je z tą metodą, jednoczesnie też zobaczyłam, że wybierając taką metode do pracy ze mną w tamtym momencie mojego życia - a kryzys był ogromny i terapeutka była jego swiadoma - nie była mi w stanie za bardzo pomóc, nie mówiąc już o cierpieniu, którego mi przysporzyła taka metoda. Czytając z kolei jej blog, dostrzegam ogrom niekonstruktywnych uwag, az nie mogę uwierzyć w to, ze pisze to psycholog, wprost nie mogę.
  • gość 2016.09.16 [10:27]
    Dodam jeszcze, że jak po raz kolejny zgłosiłam swoje złe samopoczucie po sesji, zostałam poinformowa, że mam sobie brać srodki uspokajające. No więc terapeuta, który stosuje na kliencie w duzym kryzysie coaching prowokatywny, zaleca mu jeszcze środki uspokajające. Cały czas otrzymywałam informację typu: "jak się zmienisz, to będziesz mogła ze mną wytrzymać na sesjach, to twoja wina, że się źle czujesz". No w końcu zrezgnowałam. Terapeutka podniesionym głosem wymieniała mi jakieś trudne zjawiska psychologiczne, w ten sposób też oceniała moich rodziców, bez wytłumaczenia i życzliwejrozmowy. Mój lek się tak pogłębił, że musiałam od niej odejść.
  • gość 2016.09.16 [11:19]
    Jak ją przez telefon poinformowałam, ze nie dam rady już do niej chodzić, to krzyknęła, że mam przyjść, wytłumaczyć dleczego. No i przyszłam. To się zaczęło trzaskanie drzwiami i upokarzające oceny. Najbardziej bolesne jest dla mnie to, że nie pomogła mi przychylniejszym okiem spojrzec na moją rodzinę i na samą siebie. Dostałam to gdzie indziej. Inny terapeuta naprawdę mnie uratował, a robił po prostu swoja robotę, po swojemu, wcale jakoś nadudzko się nie musiał starać, przynajmniej nie dał mi tego odczuć.
  • gość 2016.09.16 [19:53]
    Mi wygląda na to, ze ona po prostu Panią krytykowała . Niektorzy xle znosza krytyke, ale z drugiej strony dobra krytyka jest zawsze konstruktywna . Ja chodzilem na terapię do osoby ktorej zdarzylo się mnie krytykowac, txn moje pewne scehamty dzialania , ael taka krytyke poprzedzala rozmowa czego krytyka bedzie dotyczyc i jaki problem bedzie omowiony - i zgadzalem sie lub nie usmiech.gif zazwyczaj tak usmiech.gif ta metoda przydaje mi sie tez w wychowaniu dzieci. pozdrawiam
  • krakowiankaaa 2016.10.04 [12:11]
    Jak szukacie takiego miejsca w Krakowie to z chęcią polecę sprawdzone miejsce http://centrumterapiiwiosenna.pl/ sama tam chodzę do grupy terapeutycznej, to mi pomaga.
  • gość 2016.10.07 [11:01]
    Pani Jolanto nic Pani o mnie nie wie! Bo nic nie zdążyłam na sesjach z Panią na swój temat powiedzieć. Pani nie widzi ludzi, Pani widzi w najlepszym razie teorię, w najgorszym razie duchy.
  • gość 2016.10.13 [10:31]
    Kraków psycholog - ja polecam Ci to miejsce: http://www.gabinetyrozwoju.pl/ Kilku dobrych psychologów tam pracuje.
  • gość 2016.10.13 [21:19]
    Ja polecam ogólnie terapię psychodynamiczną, zwłaszcza jeśli problemy obejmują całe życie klienta albo problem ciagle wraca. Nie polecę tutaj terapeuty, do którego chodze bo nie każdej osobie może on odpowiadać, ale moge powiedziec ze mialam dosyc trudne przejscia z terapia gestalt. Dzis juz nie winie tej terapii (ani terapeutki) za to ze pogorszyla moj stan, tylko widze po prostu siebie w kontekscie mojej przeszlosci + terapie z tym konkretnym gestaltysta = katastrofa. To chyba super dobrze, bo dzięki pychodynamicznej zrozumiałam, że problem jest we mnie - taki szybki postęp raptem po kilku konsultacjach. Dziękuje za terapeutów tego nurtu!!!! Nie chce nikogo obrazać, na pewno terapia gestalt też pewnie komuś pomaga, bo inaczej takich terapeutów nie byłoby na rynku. Znam też terapeutkę, która zaczynała od Gestalt a potem zrobiła szkolenie z psychodynamicznej i w tym nurcie obecnie pracuje. Polecam jej książkę "Asertywność na co dzień". Mi bardzo pomogła. To był pierwszy krok w dobrym kierunku. Pozdrawiam!
  • welonkaD 2016.11.01 [19:25]
    Ja chodziłam do Wiosennej. Miałam problemy jako dziecko z rodziny alkoholików i nie bardzo sobie radziłam w kontaktach z innymi. Bardzo mi pomogli. Mają świetnych terapeutów. Zdecydowanie polecam! http://centrumterapiiwiosenna.pl/
  • klonika 2016.11.08 [10:02]
    Ja ze swojej strony polecić mogę Centrum terapii wiosenna na Ładnej 7. Sporo miejsc wcześniej odwiedziłam, sporo psychologów. Co jakiś czas zdarzają mi się nawroty lękowe i nerwicowe. Nieudolnie do tej pory starałam się im zapobiec, jakoś bezskutecznie mi próbowali pomóc w innych Ośrodkach. O konkretnych efektach będę mogła porozmawiać dopiero za jakiś czas, ale jak narazie wydaje mi się, że te wizyty są bardziej wartościowe, więc myślę i wierzę, że mi pomogą na dobre. oczywiście trzeba czasu...
  • mmaczu 2016.11.08 [17:09]
    Dobrych psychologów nie brakuje. Moim zdaniem nie warto poprzestawać na jednej konsultacji. Trzeba też dużo czytać np. tu http://www.gabinetyrozwoju.pl i starać się zrozumieć swoje problemy.
    edytowano 2017.01.16 [12:21]
  • gość 2016.11.21 [16:56]
    Pani Sleboda psycholog, ktora tutaj sama sie reklamowała, bo nie wierze zeby ktoś ja mogl szczerze polecać to psycholog, ktora powinna trafic na czarna liste. Jest to przede wszystkim zarozumiala, wyniosla kobieta, której po ludzku po prostu ciezko zaufać. Kazde spotkanie z nią uwarzam za strate czasu i pieniedzy, nic dziwnego ze musi sie wszedzie reklamowac, bo nikt przy zdrowych zmyslach by do niej nie poszedl.
  • gość 2017.03.20 [22:32]
    Ja musiałam skorzystać kiedyś z pomocy psychologa bo czułam się wykończona po rozwodzie. Mąż za nic nie dawał za wygraną pomimo że sama już dawno chciałam mieć to za sobą. Obok wykończenia było też wypalenie i nie miałam nawet siły żeby wstać z łóżka. Bałam się na kogo trafię bo słyszałam już różne historie o tym że psychologowie potrafią bardziej zaszkodzić niż pomóc ale trafiłam na świetną specjalistkę (jak ktoś jest z Krakowa to w Centrum Medycznym Unicardia i Unimedicawww.unicardia.pl ). Teraz znowu normalnie funkcjonuję i pomyśleć że przez takiego chama jak mój były mąż mogłam się tak załamać.
  • dorota0082 2017.03.28 [20:12]
    Tutaj https://psychomedic.pl/psychoterapia-przez-sk ype/ jest ciekawe rozwiązanie. Można bowiem odbyć terapię przez Skype. Jest to idealna sprawa dla osób, które chcą skorzystać z pomocy specjalisty, ale nie mają zbyt wiele czasu na takie wizyty.
  • gość 2017.03.31 [20:32]
    Poniżej linki do sprawdzania certyfikatów.
    Na znanym lekarzu są specjaliści bez certyfikatów i tylko po psychologii słabo. Ja tam namawiam do kształcenia się.
    licencjonowani terapeuci Polskiego Towarzystwo Terapii Poznawczej i Behawioralnej:
    http://www.pttpb.pl/licencjonowani-terapeuci? start=101
    licencjonowani terapeuci Gestalt
    http://gestaltpolska.org.pl/pl/lista-certyfik owanych-psychoterapeutow-gestalt

Odpowiedz na ten temat

Trwa ładowanie...