Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

Gość moniqa01

RETINOIDY pochodne wit. A - czy ktoś bierze??

Polecane posty

Gość moniqa01

słyszałam o retinoidach... w jakich lekach/maściach/kremach one występują? może ktoś się zna? :(

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość masci kremy
a po co ci to jak nawet nie masz pojecia co to i doczego sluzy. idz na wizaz, biochemie kosmetyczna- tam wszystko masz opisane

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość moniqa01
sluchaj.. :/ wiem ze jest to srodek na trądzik, ktory odblokowuje pory i nie doprowadza by zaskornik przeobrazil sie w kroste ale NIE WIEM W JAKICH PREPARATACH GO ZNAJDE rozumiesz??????????????

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość ciemny naród
słuchaj:/ wystarczyło wpwisać w google "retinoidy". Skomplikowane, co? :O Leczenie miejscowe Retinoidy są lekiem z wyboru w acne comedonica. Jednym z ważniejszych leków miejscowych jest tretino-ina (Retin -A, Airol, Atrederm, Avita), która normalizuje procesy rogowacenia, wpływając na metabolizm keratynocytów. Dostępne są preparaty o stężeniu od 0,025% do 0,1% w postaci kremu, żelu oraz roztworu. Tretinoina cechuje się dość silnym działaniem drażniącym, dlatego zaleca się rozpoczęcie terapii od niższego stężenia i aplikacji leku co drugi -trzeci dzień, przechodząc stop­niowo do codziennego stosowania. Lek powinien być stosowany na umytą, suchą skórę. Podczas kuracji nie należy stosować fototerapii i unikać ekspozycji na promieniowanie słoneczne (zaleca się stosowanie preparatów retinoidowych wieczorem). Nową forma tretinoiny jest Retin -A Micro, 0,1% żel, połączenie tretinoiny z mikrosferami, dzięki którym lek jest wolniej uwalniany i lepiej tolerowany, działa również selektywnie na mieszki włosowe, absorbuje warstwę łoju ze skóry. Preparat nie daje reakcji fotouczuleniowych (7). Retinoidem o zbliżonym działaniu do tretinoiny jest izotretinoina, która wykazuje działanie przeciwzapalne, ale jest lepiej tolerowana, ze względu na mniejsze działanie drażniące. Preparaty o stężeniu 0,05% należy stosować 1-2 razy dziennie. Do retinodów najnowszej generacji wprowadzonych do leczenia trądziku należą adapalen i tazaroten. Adapalen (Differin) to retionoid III generacji, działający selektywnie na receptory RAR y znajdujące się w naskórku. Dzięki temu rzadziej wywołuje objawy podrażnienia. Siła działania przeciwzapalnego w porównaniu z tretinoiną jest większa, poza tym ogranicza wydzielanie łoju poprzez wpływ na sebocyty. Może być stosowany bez względu na nasłonecznienie (także w porze let­niej), ponieważ jest fotostabilny (12). Lek ten produkowany jest w postaci 0,1% żelu i kremu. Jest zalecany w trądziku zaskórnikowym niezapalnym (monoterapia) oraz w trądziku zapalnym (w leczeniu skojarzonym z antybiotykiem), a także w leczeniu podtrzymującym. Stosuje się go wówczas co trzeci dzień w celu zapobiegania nawrotom. Tazaroten (Tazorac, Zorać) wpływa selektywnie na receptory RAR (ł i RAR y, wykazuje działanie antyprolifera-cyjne i przeciwłojotokowe. Jest dostępny w postaci 0,1 % żelu, aplikowanego raz dziennie. Nie wywołuje nadwrażliwości na światło słoneczne. Istnieją doniesienia, że w porównaniu z tretinoiną stosowanie tazarotenu raz dziennie zmniejsza występowanie grudek, otwartych zaskórników i krost (21). W przeprowadzonym przez Shalita i wsp. wieloośrodkowym, kontrolnym badaniu na grupie 375 pacjentów z łagodnymi i średnio nasilonymi zmianami trądzikowymi stwierdzono, że zastosowanie 0,1% tazarotenu w postaci żelu spowodowało zahamowanie komedogenezy i redukcję zmian zapalnych, było bezpieczne i dobrze tolerowane przez pacjentów (19). Bernshad i wsp. otrzymali podobne rezultaty podczas przeprowadzonego badania, w którym brało udział 81 pacjentów z trądzikiem, stosujących miejscowo tazaroten w postaci 0,1% żelu przez 12 tygodni (2). Najczęstszymi działaniami niepożądanymi w przypadku miejscowego stosowania retinoidów są: nadmierne wysuszenie, złuszczenie oraz zaczerwienienie skóry. A tu masz całośćł:http://www.luszczycalublin.republika.pl/file/retinoidy.htm

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość moniqa01
wole opinie kogoś kto wyprobowal czy widzi efekty albo cos.. nie wiem czemu tutaj prawie kazdy taki niemiły... :(

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość ciemny naród
Pytałaś przecież w jakich lekach one występują.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość moniqa01
po kolei: chcialam wiedziec w jakich lekach wystepuja mając nadzieję, ze ktos wlasnie się leczy jakimis masciami np. i mialam nadzieje ze ktos napisze czy widzi efekty czy raczej nie.. a Ty mi tu z wątami wyjeżdzasz... :( nieladnie..

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość ciemny naród
Pewnie nie chciało ci się przeczytać tego artukułu, gdybyś to zrobiła, zauważyłabyś, że jest tam wymieniony m.in. Differin, Zorac a o tych lekach nietrudno znależć opinie. Wiem, ze forum jest od zadawania pytan, ale tak powszechne i częste tematy naprawdę można bez trudu odnaleźć w wyszukiwarce... Bezmyślność jest b.denerwująca, przykro mi.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Leokasia4433
Jeśli chodzi retinoidy na trądzik to najlepszy jest Axotret- tabletki. Miałam fatalna cerę, żadne maści, inne leczenie doustne mi nie pomagało. Axotret po miesiącu czasu sprawił,ze nie wstydziłam wychodzić z domu. Moja terapia trwała 8miesiecy i nie wierze,ze nie mam nawet jednej krostki na buzi :DDDD Axotret <3

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
WYPAD z tym spamem!!! :O

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

×