Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

Gość gość

Rozjaśnianie ciemnych włosów

Polecane posty

Gość gość

Cześć! Chciałam na czas wakacji pofarbować końcówki. Dużo o tym czytałam. Internautki nierzadko radziły brunetkom rozjaśnianie włosów przed takim zabiegiem. Natura obdarzyła mnie ciemnymi włosami, dlatego planuję posłuchać tych rad, by mieć do wyboru większą paletę barw do farbowania. Jako, że w tych tematach jestem początkująca mam do was kilka pytań: jak długo utrzymuje się rozjaśniacz ( liczba spłukań, myć ), jakiej firmy farbę i szamponetkę polecacie ( cena, recenzja, gdzie ją mogę kupić ) dodam, że w okolicy najbliżej mam drogerię Rossmann i to właśnie tam chciałabym dokonać zakupu. Możecie również dać mi kilka rad dotyczących tej tematyki oraz opisać nastawienie do danego produktu. Za wszystkie odpowiedzi z góry serdecznie dziękuję. Brunetka

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Rozumiem ze masz naturalne wlosy. Rozjaśnianie to trwały zabieg, nie zmyje się po kilku mycia wlosow:) osobiście polecam kąpiele rozjasniajace bo nie niszczą tak wlosow. Sama w tydzień zeszła z czarnych wlosow farbowanych latami do blondu poziom 7. Oczywiście fryzjerzy nie chcieli się podjąć albo proponowali pasemka za ogromne pieniądze ( mam wlosy do pasa) . Nie jestem wlosomaniaczka nie boje się samodzielnych zabiegów ( najczęściej słychać boooze tylko u fryzjera bo zniszczysz) jak bym zniszczyła to bym obciela:). Co do kompie li rozjasniajacych to kupujesz rozjaśniacz Joanny taki do całych wlosow. Następnie mieszasz go zgodnie z instrukcją i dodajesz ok 50 ml wody 50 ml odżywki ulubionej i ja dodawała szampon Joanny do wlosow siwych fioletowy żeby nie rozjaśnia się na marchewkowo. Nakładasz to na głowę rozcierasz zostawiasz na ok 15 30 min w zależności od stopnia rozjasnianienia. Jeden taki zabieg rozjaśni wlosy max 2 tony. Wiec jak nie wystarcza to następnego dnia zabieg powtarzasz aż do uzyskania planowanego tonu. Pewnie wlosy będą zolte albo pomarańczowe wiec trzeba nałożyć farbe. Daruj sobie te drogeryjne bo nie dadzą rady. Na allegro farba profesjonalna kosztuje tyle samo co drogeryjne ( np alfaparf ok 22 zł loreal majirel 26). Nakładasz farbe tylko ważny jest odcień. Jak rozjaśnilas sobie włosy wystarczajaco to farbe mieszasz z oxydantem 6 (można kupić farbe w zestawie albo oddzielnie farbe oddzielnie oxydant koszt ok 5 zl) jak chcesz uzyskać ciepły odcień to Nakładasz farbe z 3 po przecinku np 8.3 lub tylko 8. Jak zimny to zaczynają się schody jak masz wlosy zolte to Nakładasz farbe z 2 po przecinku jak rude pomarańczowe to taka z 1 po przecinku .ot co.radzę poczytać o numerach farb i zasadach łączenia kolorow:) i naprawdę odradzam farby drogeryjne na rozjasnione wlosy bo albo wogole nie chwytają albo wychodzą cuda:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
ja polecam farby Biokap, nie wiem czy można je kupić w jakiejś normalnej drogerii ale ja zaopatruje się w drogerii internetowej zyj zdrowo. Farby są fajne, bo naturalne i nie niszczą wlosów, poza tym ich cena też nie jest wygórowana, zapłacisz tyle co za dobrą farbę w normalnej drogerii :). Ja kupuje za 34. 90 bardzo jasny bląd :) Farba fajnie się trzyma i nie wypłukuje. Jak masz swoje naturalne włosy, to nie niszcz ich rozjaśniaczem, farba spokojnie je złapie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Jeżeli chodzi o rozjaśniacze ja Ci polecam ten http://i-styl.pl/rozjasniacze/1755-l-oreal-professionnel-efassor-rozjasniacz-saszetki-28g-3474630011595.html. Najlepsze jest to że jest w saszetkach i mozesz sobie wypróbować czy Ci odpowiada. Jak dla mnie jest ok, aż tak nie niszczy włosów. Wiadomo że końcówki po takim zabiegu będą trochę podniszczone więc dobrze też gdybyś używała jakiś masek albo odzywek.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

×