Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

katarinak

RTG kręgosłupa szyjnego a-p i boczne

Polecane posty

RTG kręgosłupa szyjnego a-p i boczne. Zniesiona fizjologiczna lordoza z tendencją do ustawienia kyfotycznego. Dyskretne obniżenie wysokości przestrzeni międzytrzonowych C3/C4 i C4/C5 - podejrzenia dyskopatii. Nieznaczne przesunięcie trzonów C2,C3,C4,C5 ku przodowi względem trzonów leżących poniżej - obraz przemawia za zaburzeniami czynnościowymi - do rozważenia rtg czynnościowe dla oceny w kierunku niestabilności. To jest moje badanie rtg. Czy ktoś mógłby mi powiedzieć o co właściwie chodzi ?Wizyta u ortopedy dopiero we wrześniu. Dyskopatia (mniej więcej się orientuje)... ale co dalej ? Czy moge uprawiać sport ???? Box, siłownia, jazda na rowerze ? Jak się to leczy ? bardzo prosze o odpowiedz. Pozdrawiam.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość SKORO MASZ WADY
jeśli masz wady kręgosłupa i podejrzenie dyskopatii to chyba oczywista sprawa że nie powinnaś uprawiać sportów siłowych które mogą narażać Cię na kontuzję generalnie przy probloemach z kręgosłupem nie powinno się uprawiać joggingu, podskoków, jazdy konnej, na rowerze, akrobatyki i innych takich...a już na pewno nie boksu i innych kontaktowych dla kregosłupa najlepsze są joga, pilates, tai chi, pływanie na grzbiecie

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
no raczej tych sportów nie powinnas uprawiać, przynajmniej do czasu wizyty u lekarza... a czego dokładnie nie rozumiesz z tego opisu?? Jest napisany bardzo po ludzku..

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
A wie Pani może jakie są te metody ??? Czy one pozwolą wrócić do pełnej sprawności ? Nie mam żadnych bóli w plecach ...jedynie co , zaczęło się to od ręki. Puchnie mi przy większym wysiłku, czasem wykrzywia mi dłoń i występują drętwienia. Występują też okropne bóle głowy ... żadne leki wtedy niestety nie działają. Jedyne co tylko sen.... Myślałam wczesniej, iż to bóle migrenowcze.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Bardziej niż dyskopatią martwiłabym się niestabilnością odcinka szyjnego.. I trzeba ocenic jej rozległość, dlatego lekarz radiolog zasugerował wykonanie dodatkowo zdjęcia rtg czynnościowego (czyli w maksymalnym zgięciu i maksymalnym wyproście odc. szyjnego). I można to leczyć na kilka sposobów w zależności od stopnia zaawansowania schorzenia: rehabilitacja, fizykoterapia, masaże, kołnierz ortopedyczny, operacja..

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

×