Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

polka120

ruszające się zęby

Polecane posty

Witajcie, mój facet narzeka, że ruszają mu się zęby. Szukałam na ten temat informacji w internecie, wszystko wskazuje na to, że ma paradontozę. czy ktoś wie czy da się to wyleczyć domowymi sposobami? czy nie ma rady i zęby wypadną?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Nie, nie da się. I skoro umiesz znaleźć, co to jest to nie umiesz znaleźć zaleceń do tego? :o

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
na forum jest b.obszerny wątek dotyczący paradontozy, ale nie pamiętam czy tu czy na ogólnym, poszukaj

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
szynowanie zębów u dentysty! czy on woli własne zęby, czy sztuczną szczękę? i oczywiście higiena jamy ustnej, usuwanie kamienia i piaskowanie

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Piszę z własnego doświadczenia ponad 20 letniego. Miałam zaawansowaną parodontozę wiele lat temu. Podstawą jest usuwanie kamienia nazębnego ja chodziłam co miesiąc na usuwanie kamienia i polerowanie zębów. Wyszukałam informacje, że qoenzym Q10 powoduje zatrzymanie paradontozy i cofanie ubytków kości. Pytałam lekarzy o dawki ale to bardzo specyficzne środowisko... ostatecznie sama sobie zaordynowałam dawki zaczęłam od 3x dziennie po 60 mikrogramów dawki zmieniałam co 2-3 miesiące na większe bądź mniejsze ale systematycznie brałam przez kilka lat. Po każdym posiłku myłam zęby, masowałam dentoseptem... miałam nadzieję że będzie lepiej nie liczyłam na całkowite wyleczenie. Od wielu lat mam piękne różowe, a nie rozpulchnione krwawiące dziąsła.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Domowym sposobem na pewno nic sie nie da. Ale zalezy jaki rodzaj paradontozy, czy agresywna czy normalna. W kazdym razie da sie wyleczyc u profesjonalisty. Usuwanie kamienia i higiena to jedynie zabiegi wspomagajace, ale potrzebne jest leczenie, zlikwidowanie patologicznych kieszonek, obecnie sie uzywa lasera do tego zabiegu.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Oczywiscie, Q10, mikroelementy i idealna higiena wspomagaja leczenie i pozwalaja utrzymac przyzebie w zdrowiu.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
szczerze wątpię, aby jednak udało się załatwić leczenie paradontozy domowymi sposobami - może są jakies preparaty, czy metody, ale stosowanie ich bez konsultacji ze stomatologiem może przynieść więcej szkody niż pożytku, dlatego najlepszą opcją jest wizyta w dobrym gabinecie stomatologicznym. Jeśli jesteście z warszawy, to może tutaj - http://www.ferreus.pl/zakres-uslug - maja b. miłą atmosferę.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Odwal sie z tym spamem!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
odpowiednia dieta, mycie zębów specjalną pastą mogą pomóc, ale warto iść skonsultować się z dentystą bo można doprowadzić do tego, że będzie trzeba nosić protezę, dobrego stomatologa mam w Gdańsku www.stomatolog-przymorze.pl pomógł mi już nieraz, warto pójść do niego na konsultację

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Ja leczyłam w prywatnych gabinetach, straciłam dużo pieniędzy, ale czego się nie robi dla zdrowia. Zapłaciłam za... nadzieję, bo w wieku 30+ mam protezy:-(

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
No coz, w Polsce sie nie znaja na leczeniu paradontozy. Nadal panuje poglad ze sie nie da wyleczyc. Zapewniam z wlasnego doswiadczenia, ze sie da, ale potrzeba specjalistycznego leczenia laserem. Moalam najgorszy rodzaj, agresywne zapalenie przyzebia, ktore jest genetyczne, nieuniknione, zaczyna sie w wieku nastoletnim lub dziecinstwie i postepuje bezobjawowo dopoki zęby nie wypadna. Teraz mam wszystkie zeby zdrowe. Jesli dentysta wam wciska, ze sie nie da, albo ze levzenie polega na kiretażu, usuaaniu kamienia i higienie, to znaczy ze jeat ignorantem. To sa tylko zabiegi wspomagajace, prawdziwe leczenie to jednorazowy zabieg laserem.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Najlepiej niech idzie leczyć paradontozę prywatnie, domowe sposoby już chyba nic tu nie pomogą, mogę Wam polecić prywatny gabinet Dental Compec w Rudzie Śląskiej robiłam tam implanty zębów i standardowe leczenie, na paradontozę pewnie też coś zaradzą

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Najlepiej niech idzie leczyć paradontozę prywatnie, domowe sposoby już chyba nic tu nie pomogą, mogę Wam polecić prywatny gabinet Dental Compex w Rudzie Śląskiej robiłam tam implanty zębów i standardowe leczenie, na paradontozę pewnie też coś zaradzą

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Moim zdaniem nie ma na co czekać. Można niby próbować jakichś past do zębów, ale warto również sprawdzić u dentysty jak poważnie jest ta parodontoza rozwinięta. Ja na szczęście nie mam tego problemu, ale jak czekałam na wizyty pod gabinetem http://www.popkoadam.pl/ to widziałam kilka osób bez zębów.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Nie ma na co czekać, najlepiej udać się do specjalisty w sprawie leczenia paradontozy, w Łomiankach mam świetny gabinet stomatologiczny www.ortodentis.pl chodzę tam od dłuższego czasu i jestem bardzo zadowolona

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
No uwielbiam takie chamskie i bezmyslne reklamy! Gdzie dokladnie jest napisane, ze ta klinika zatrudnia specjaliste periodontologa? Nie maja pojecia o takim leczeniu!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Ludzie no ja nie mogę! On stwierdził ze ma to w....... Ja go chyba zamorduję! A może on się boi ? :))

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

×