Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...
Zaloguj się, aby obserwować  
Gość Aga RZS

RZS forum wsparcia

Polecane posty

Gość Aga RZS

Witam.Szukam osób które na to chorują lub są w trakcie diagnozowania. Może są osoby które chciały by "pogadać",podzielić się lub po prostu pożalić na to cholerstwo. Jak sobie dajecie rade? Jakie leki stosujecie? Itp.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
A co Ty bierzesz... są jakieś nowe leki może?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Ja to już wszystko chyba brałam ze sterydami włącznie....

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Aga RZS
Cieszę się że ktoś się odezwał. Ja jestem w trakcie diagnozowania. Biorę Metypred 4 mg 2*dziennie,Salazopiryn EN 3*dziennie. Miałam jakies 2 zastrzyki do nadgarstków bo najbardziej dają mi popalić i ogólnie dłonie,ręce całe. Jak mnie tak bardzo boli to naklejam plastry na nadgarstki przeciwzapalne i przeciwbólowe. Ziołowe nie z apteki.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Aga RZS
Jestem wściekła bo mam dopiero 35 lat a czuję się jak stara baba.Nie obrażając nikogo. Nie mam sił na nic,jestem strasznie słaba. L4 powoli już miesiąc. Mam dośc. Powiedzcie mi jak długo u Was trwała taka bezsilność. Ja mam ochotę zakopać się i przespać ten rzut,żeby chociaż troszkę odpuściło.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Ja zachorowałam mając 14 lat, teraz mam 38. współczuję Ci bo wiem co przeżywasz, moja koleżanka jeździ na wózku, ale nie chcę Ciebie straszyć. Rzs jest chorobą autoimmunologiczną, musisz wykluczyć stres... ja teraz biorę d3 2000 mg, bo hamuje rozwój choroby, zamierzam włączyć kurkumę w tabsach, ma działanie przeciwzapalne... wszystko aby jakoś.... eh

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Aga RZS
Nie straszysz. Czytałam dużo o tej chorobie i wiem czym się kończy. Jak sobie radzisz z tą chorobą? Jakie długie są okresy u Ciebie kiedy jest względnie dobrze? Wykluczyć stres,hmm mało realne. Mam 3 dzieci w wieku szkolnym,w pracy ciężko na 3 zmiany,najlepiej po 12 godzin. Właśnie miałam składać papiery do kilku zakładów jak mnie dopadło. Psychicznie nie mam wsparcia,mąż nawet nie wie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Wiesz co teraz jest jakby lepiej.... odpukać! ale staram się robić coś oprócz brania tabletek, zdrowo się odrzywiać, jakieś minimum ćwicsyć, suplementy itp. mam już sporo nadwyrężoną wątrobę i żołądek.... też teraz ni3 pracuję, bo i t ak ciągle na zwolnieniu...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Aga RZS
Dobrze że u Ciebie lepiej.Ja staram się od zawsze zdrowo odżywiać,ale wiadomo jak to jest jak sie pracuje na 3 zmiany. Co do ruchu to miałam dużo jak do pracy chodziłam. 2 razy po 30 miut szybkiego spaceru + 8-12 godzin chodzenia koło maszyny w tem 30+. Ogólnie dużo chodziłam ponieważ wszędzie jeździłam autobusami. Ale teraz jestem strasznie słaba,szybko się męczę. Nie wiem czy to wina tabletek czy choroby. Ja nie mogę sobie pozwolić zeby w ogóle nie pracować :( Jestem tym przerażona. Powiedz mi jakie suplementy bierzesz? Ja tylko tran,żelazo bo jestem HDK i teraz kwas foliowy mi lekarz kazał. No i osłone na żołądek. No i plastry ziołowe tak jak wspomniałam,dużo pomagają i muszę jeszcze maść zamówić. Mam nadzieję że kiedyś wymyślą coś na ten cholerny ból. Napisz mi jakie były u Ciebie objawy i jak to wykryli.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
U mnie osłabienie było objawem, bywało też że mdlałam a każdy wysiłek był koszmarem... poczytaj o d3 jest lepsza niż kwas foliowy. fajne artykuły ma na ten temat pepsieliot na swoim blogu.. Zalukaj też na dietę p. Ewy Dąbrowskiej... pozdrawiam

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Ja miałam wysokie ob, aso, crp i osłabienie, generalnie stan zapalny w całym organiźmie... w końcu trafiłam do szpitala i tam zrobili badania..

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Aga RZS
Dzięki. Zaraz polukam :) U mnie zaczęło się właśnie od ogólnego osłabienia i bólu dosłownie każdej cząstki ciała. Po pierwszej wizycie u rodzinnej stwierdziła że to przeziębienie i samo przejdzie. To było w środę a w poniedziałek było jeszcze gorzej. Poszłam do innej i zrobiła mi badania właśnie ob i crp wyszło wysokie. Dodatkowo kazała zrobić RF I W-R i wyszło podwyższone i od razu skierowanie na pilne do reumatologa. No i tak w przeciągu tygodnia miałam badania i wizyte. Teraz co tydzień wizyta u reumatologa i leki i czekanie. Jak na razie poprawy nie ma.Mam wrażenie że leki nie działają. No ale stosuje je dopiero kilka,kilkanaście dni. Mam pytanie.Jak długo trwa taki rzut?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Jak długo? To zależy od organizmu i sposobu leczenia... bierzesz sterydy, to po miesiącu powinnaś poczuć wyraźną ulgę.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gośćmamareumatyka
Wspołczuje dziewczyny. Moje dziecko ma zap.stawow. Polecam strone tacyjakja oraz 3majmy sie. Życzę długich remisji.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Aga RZS
Witam.Nie było mnie trochę,ale miałam syna chorego,teraz drugi się wyłożył. W piątek byłam u reumatologa,zmniejszył mi dawkę Metypretu i masakra. Ręce mnie tka strasznie bolą jak na początku. Mam iść do niego w piątek po L4,ale nie wiem czy wytrzymam. Nic przeciwbólowego nie działa. Gosciu-proszę napisz mi jaką tą witaminę D3 bierzesz? Bo jest tego trochę. I jak często i czy codziennie. Pozdrawiam.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość agma81
Hej. dopiero dziś znalazłam ten wątek. Ja tez mam rzs i raptem 34 lata...Zachorowalam jakies 11 miesięcy temu około 6 tyg po drugim porodzie. Tak jak ciebie bolało mnie wszystko. W nocy jak miałam isc do ubikacji potrafiłam siedzieć i myslec przez godzine jak mam wstać żeby w ogole wstać. Na apo-naproxenie po kilku dniach jego ciągłego stosowania było lepiej bo za dnia mogłam funkcjonowac, ale wciąż wieczory i noce to był koszmar, no a w domu dwojka malutkich dzieci...Trafilam do reumatologa i gdy tylko wyszedł wysoki poziom przeciwciał anty CCP wyszedł wysoki dostałam metotreksat, bo na sterydy mimo ze nocami plakalam z bolu i budzilam się z bolu po kilkanaście razy się nie zgodziłam. To był sierpień i powiem ze już po tygodniu jak pierwsza dawka zaczela rozkrecac do porządku swoje działanie było lepiej o tyle ze za dnia już zadnych przeciwbólowych nie brałam a na noc tylko panadol. Do października w weekendy wieczorami jeszcze delikatnie czułam ze mam stawy (metotreksat biore w poniedziałki) No a od tej pory do niedawna w zasadzie zapomniałam co to sa stawy. Od paru dni mnie wedrujaco pobolewaly stawy palcow rąk a dziś już prawa dlon przy *****ch i ucisku boli dość mocno ale na razie trzymam się bez przeciwbólowych. Zobaczymy czy to przejdzie bo np. sobie ta reke nadwyrezylam albo po prostu to wina okresu okoloowulacyjnego czy wroce na wieksza dawke metotreksatu (w tej chwili mam minimalna) W każdym razie z dniem dzisiejszym wlacznie od już ponad 10 tyg robie dość intensywne treningi fitness i o dziwo żaden z tych stawow dość mocno wykorzystywanych przy tym nie boli ani trochę. Za to nie stosując diety schudłam, poprawiłam kondycje, wzmocniłam miesnie i coraz bardziej mi się to podoba :) bo nigdy wcześniej nie cwiczylam w ten sposob. Wiec przede wszystkim nie lam się, znajdz dobrego reumatologa i nie daj się wykluczyć z zycia i z tego co chcesz robic. Fakt ze to choroba na cale zycie ale jak widać po mnie da się ja zahamować i można robic wiele rzeczy. :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Cierpisz na reumatoidalne zapalenie stawów? Jeśli tak, kliknij w link, możesz zakwalifikować się do nowego badania klinicznego www.kafeczytelnia.pl/rt_YkFnaqvzSc Badanie kliniczne dla kobiet i mężczyzn, którzy ukończyli 18 lat, z reumatoidalnym zapaleniem stawów leczonym metotreksatem. Dowiedz się więcej.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
10:42 To jest darmowe leczenie ! Zbierają chętnych tylko do poniedziałku! Zgłosiłam mojego ojca do tego.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Witam serdecznie, Problem łojotokowego zapalenia skóry to wierzchołek góry lodowej, to problem grzybicy całego organizmu. Doświadczyłam tego na sobie, straciłam większość włosów, na twarzy miałam płomienie. Później ŁZS płynnie przeszło w jeszcze gorszą chorobę – toczeń. Dziś leczę się jedynie naturalnie(oczywiście + dieta). Wiele by mówić...Funkcjonuję jak człowiek, który nigdy z tymi strasznymi dolegliwościami nie miał do czynienia. Jestem neurologopedą i psychologiem kryzysu. Z wieloma moimi pacjentami dzielę się także swoim doświadczeniem w dochodzeniu do zdrowia. Po więcej informacji zapraszam na moja stronę: www.twojeemaus.pl.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość mal8900
Dzień dobry! ;) Prosiłabym o uzupełnienie ankiety na temat "Wpływu fizjoterapii na jakość życia pacjentów z RZS" . Wypełnienie zajmie tylko chwilkę, a wynikami oraz wszelkimi zgromadzonymi przeze mnie na ten temat informacjami chetnie się podzielę :) Będę naprawdę wdzięczna! Link do ankiety: http://ankiety.interaktywnie.com/ankieta/598da5a0124ec/

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
AGA rzs,...nie załamuj się, proponuję Tobie i innym cierpiącym porozmawiać o chorobie z zielarką w internecie, podaje numer GG 60888244. Nic nie kosztuje a może poradzić niespodziewanie dobrze. Ja jestem zadowolona, czuję wyrazna poprawę w *****ch stawów i o wiele mniej bólu.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się
Zaloguj się, aby obserwować  

×