Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

zlycichybob

Rzucanie palenia - grupa wsparcia

Polecane posty

Pale mniej więcej trochę ponad 10 lat, kolejny raz rzucam palenie. Statystyka mówi że za piątym razem się to dopiero udaje. Wcześniej dwa razy rzucałem, wytrzymałem pół roku za każdym razem i znów wpadłem w nałog. Teraz mam nadzieję że rzucam już ostatni raz. A wy jakie macie doswiadczenia?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Nie pale już 48 godzin. W tym miesiacu rzucałem już dwa razy ten jest trzeci. Rzucałem dwa razy po jednym dniu się łamałem i wieczorem albo rano paliłem nadal. Ale powiedzialem że teraz nie odpuszcze zwłaszcza że organizm daje mi kolejne znaki że ma dość nikotyny. Mam dość tego syfu w buzi i tej wydolności 60 letniego dziadka. Jutro trzeci dzień z doswiadczenia wiem, że pierwsze trzy miesiace są najgorsze, potem jest już względnie lepiej lepiej i jeszcze lepiej trzeba uważać tylko żeby nie stracić czujności. Palacz zawsze będzie palaczem. Jak rzucać to z dnia na dzień wszystko. Nie bawie się w ograniczanie ani żadne plastry. Ja poszedlem na całego od dwoch dni nie pale a od tygodnia nie mam juz Facebooka za bardzo uzależniał:-)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Nie pale już 48 godzin. W tym miesiacu rzucałem już dwa razy ten jest trzeci. Rzucałem dwa razy po jednym dniu się łamałem i wieczorem albo rano paliłem nadal. Ale powiedzialem że teraz nie odpuszcze zwłaszcza że organizm daje mi kolejne znaki że ma dość nikotyny. Mam dość tego syfu w buzi i tej wydolności 60 letniego dziadka. Jutro trzeci dzień z doswiadczenia wiem, że pierwsze trzy miesiace są najgorsze, potem jest już względnie lepiej lepiej i jeszcze lepiej trzeba uważać tylko żeby nie stracić czujności. Palacz zawsze będzie palaczem. Jak rzucać to z dnia na dzień wszystko. Nie bawie się w ograniczanie ani żadne plastry. Ja poszedlem na całego od dwoch dni nie pale a od tygodnia nie mam juz Facebooka za bardzo uzależniał:-)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Po 48 godz odczuwam lekka nie koncentrację. Na te chwilę to wszystko, a paliłem dużo bo do 40 doszedlem. Był to też powód dlaczego chce to rzucić. Nie czuje już takiego syfu w buzi, mój Maly przyjaciel jakby troche złapał więcej powietrza a ja jestem zdecydowanie bardziej bystry to pewnie zasługa większej ilości tlenu w organizmie lub też po 48 braku dwutlenku wegla. Tak się golilem i skóra jakby milsza ale to pewnie wrażenie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość fiorella 13
Ja też zdecydowałam się na rzucanie palenia. Jakoś na samym początku nie było tak łatwo. Jeszcze chciało się zapalić. Potem kupiłam sobie takie urządzenie http://www.vitalab.pl/214,acuone-anti-smoking.html i rzucania palenia stało się trochę łatwiejsze. Już dzisiaj znacznie mniej mnie „ciągnie” i mam nadzieję, że już niebawem uwolnię się całkowicie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość 2dzienbez
hej ja własnie ustalam że nie chce palić - przewiduję jakie mogą mnie spotkać sytuacje kiedy nie będę mogła się powstrzymać i co wtedy zrobić. -nie mam papierosów w domu,dla bezpieczeństwa. - ograniczam kontakty towarzyskie z palaczami. -cieszę się co jakiś czas swą nową witalnością

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Z perspektywy 4 lat nie palenia powiem wam jedno !!! BYŁEM STRASZNIE GŁUPI ŻE TAK PÓŹNO PODJĄŁEM WALKĘ Z TYM NAŁOGIEM ...Nie palę juz 4 lata i wiem na 10000% że nigdy nie sięgnę po to świństwo czego i wam z całego serca życzę :) Z tego są same plusy i żadnych minusów .Jesli któryś/aś z was przedstawi mi chociaż jeden argument na to że palenie jest cool to chętnie z nim podyskutuje i jestem pewien że polegnie w przedbiegach :) NIE PALCIE bo nie warto,a rzucenie palenia jest najgorsze tylko przez pierwsze dni,pozniej złapiecie się sami że nie myślicie już o papierosie

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Nie pale 4 dzien i mam zalamke totalna. becze jak male dziecko... Moze sie wam to smieszne wyda, ale wlasnie tak jest. Dzisiaj mam zalamke, najlepiej wzialbym cos mocnego na spanie i przespal ten okres. Ale NIE ZAPALE!!! Ktos madry kiedys powiedzial, ze ´´Papierosy nie lagodza strachu, lecz go wywoluja´´ Boje sie ;-( Palilem 15 lat ostatnimi czasy juz grubo ponad 2 paczki dziennie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Nie pale 19m-cy ,rzucilam to swinstwo po 35 latach palenia 25 papierosow dziennie.jestem szczesliwa,ze mam to g**No za soba !

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość blonbynka
Jak zrobić ten pierwszy krok?wiem że palenie jest głupie ijuż wkurza mnie totalnie .postanawiam nie palić,ale zawsze przegrywam .jak wytrwać w postanowieniu?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Zdecydowanie polecam Ci pastę z tatarakiem. To naturalny produkt dający wiele pozytywnych efektów. Wykonując jedną czynność zapewniamy prawidłową higienę jamy ustnej, oczyszczamy organizm z toksyn, poprawiamy przemianę materii ( szczuplejemy )Pastę znajdziesz tutaj: tiny. pl/gx7mt .

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Zabieg antynikotynowy: przebieg Przed przystąpieniem do zabiegu należy zapalić papierosa, który następnie zostaje umieszczony w elektrodzie kubkowej zintegrowanej z aparatem Bicom. Osoba poddawana terapii podłączana jest również do urządzenia za pomocą elektrody. Następnie po włączeniu odpowiedniego programu, w organizmie zachodzi reakcja mająca na celu wygaszenie głodu nikotynowego, który powinien ustąpić w przeciągu 2 - 12 godzin. Gdyby jednak głód nikotynowy pojawiał się w dniu terapii, absolutnie nie wolno wprowadzać nikotyny do organizmu, ponieważ osłabi to znacznie efekt terapii i może spowodować niepożądane reakcje, na przykład. biegunkę, wymioty. Nie zaleca się stosowania środków wspomagających zawierających nikotynę (gumy, plastry). Rzeczą bardzo istotną dla palaczy jest fakt, że nie ma znaczenia staż palenia i ilość wypalonych papierosów. W ciągu najbliższych dni pozostaje opanowanie odruchowego sięgania po papierosa, w czym niewątpliwie pomaga uczciwe wyzbycie się papierosów z bezpośredniego otoczenia. Jednym z ciekawszych doświadczeń jakie obserwujemy jest brak potrzeby zapalenia nawet w towarzystwie palących. Bierne palenie nie stanowi zagrożenia, lecz pierwszy aktywnie wypalony papieros w przyszłości - choć nie smakuje, powoduje „wpisanie” głodu na nowo. Najczęściej równa się to z powrotem do nałogu. W tej sytuacji należy zabieg powtórzyć. Druga funkcja jaka zachodzi w organizmie, to detoksykacja, innymi słowy oczyszczanie organizmu z toksyn. Proces ich usuwania zachodzi przez skórę, nerki i jelita. W ciągu kilkunastu godzin po zabiegu należy wypić od 1,5 do 2 litów wody, aby ułatwić proces ich wydalania. Po zabiegu obserwuje się wzmożone pragnienie, niekiedy zwiększoną senność i potliwość. Zalecane są również częstsze kąpiele. Prosimy pamiętać, że bez odrobiny woli rzucenia palenia, nawet najlepsze metody nie odniosą oczekiwanego efektu. CENNIK Zabieg antynikotynowy (15 min.) - 100 zł. Zabieg wyciszający (15 min.) - 100 zł. (Masaż na łóżku nefrytowym GRATIS)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Kamilooo999
Papieros to jeden z największych wrogów naszego zdrowia. Zawsze jest wybór czy chcemy dalej truć siebie i naszych bliskich czy może coś z tym warto zrobić. Chyba warto chociaż spróbować http://rzucanie-palenia.info.pl/

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Witam Od dzisiaj rzucam!ktoś chętny?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Nie moge zapisać nicka jak to zrobić

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gośćmonia
Dopiero rzucalam

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość monia
Nie wiem jak mam skutecznie rzucić, 3 tygodnie jest dobrze a potem popadam w depresję,, życie staje się dla mnie bezsensu, i niechce mi się żyć, nic robić, wstawać z łóżka.... Ja nie wiem jak to mam zrobić...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gośćdona77
Hejka! Dzisiaj 17 bez papierosa, na początku brałam tabex (2listki) teraz juz nie biorę nic, owszem mam chęć zapalić ale walczę, żeby nie bo nie chcę

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gośćdona77
Gośćmonia:) może razem damy radę, uwierz mi jest też ciężko i muszę się powstrzymać, od kiedy nie palisz albo czy rzucasz od dzisiaj? Pisz razem raźniej

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość monia
Dopiero rzucalam, palę ale się ograniczam, to też nie jest łatwe muszę chwilę odpocząć,,,

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość monia
9kinga9 kupiłam pastylki do ssania nikoret 4mg,straszne mocne są też 2mg, ale nie wiem, jednak na mnie. To działa.... Brałam ostatnio desmoksan ale skutki uboczne dają mi w kość,,,

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość monia
Dona77 ja podejmę próbę rzucania palenia, nie paliła od6lutego do 2marca jednak stres. Mnie zjadł i popadanie w depresję.... Jestem tu bo to nie da mi zapomnieć że warto jest nie palić, bo palenie to samo zło...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gośćdona77
gość Monia jak tam dzisiaj samopoczucie? Ja pije kawkę i wlasnie teraz bym sobie za paliła. W sumie to prawie caly czas o ty myślę 18 dzień bez myślałam że będzie już lepiej ale nie jest. Teraz to walka zawsze jak chcę zapalić to myślę o tym ze włosy, ciuchy ręce wszystko pachnie a jak wyjde zapalić to będę śmierdzieć i po co to popsuć.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość Monia
Cześć Dona77 wspaniale ci idzie.. U mnie jest ok. Trochę budy bi prądu nie mamy.. Coś elektryczne robią. W tym momencie jem fasolę po bretonsku..

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość Monia
Dona77 ile masz lat??? Czym się zajmujesz na codzień???

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość dona77
Monia w marcu 40! Czyli czas pomyśleć o zdrowiu. Teraz mam zajęcie szykuje obiadek. Ogólnie teraz mam urlop do konca kwietnia. Do pracy po majówce!!! To bardzo dobrze bo ten okres wolę być w domu na "odwyku" a ty ile masz lat i czy juz od dzisiaj nie palisz czy od kiedy? Myślę, że we dwie będzie nam lepiej bo tutaj cisza na forum

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

×