Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

Gość fernando.maj

samoobrona

Polecane posty

Gość fernando.maj

W kwestii ochrony zdrowia (i życia) jak ustosunkowujecie się do kwestii samoobrony, kursów, nauki sztuk walki, gazów pieprzowych itp itd.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość loreline
sama bym chciała na takie coś się zapisać, ale nigdzie nie chcą przyjąć osoby na wózku... :(

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość lamara
Kursy samoobrony bardzo podnoszą samoocenę i pewność siebie. Stajemy się pewni i bardziej zaradni. Ale i tak warto pamiętać, żeby nosić ze sobą co najmniej gaz pieprzy wracając samej w nocy do domu...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Moim zdaniem taki kurs, że jest dajmy na to 10, 15, a nawet 20 lekcji, to wyrzucanie kasy w błoto. Jakiś typek pokazuje chwyty i ciosy, które trzeba by trenować latami, żeby umieć wykonać poprawnie i szybko. To pierwsza sprawa. Druga - kobieta, jeśli nie jest Rondą Rousey czy Cat Zingano (zawodniczki mma) czy jakąś sztangistką lub kulturystką ważącą 80 kg i mającą krzepę jak wysportowany facet, to się przed agresywnym facetem nie obroni. Sztuki walki trenowane regularnie mogą pomóc, ale głównie dadzą kondycję i większą pewność siebie oraz możliwość szybkiego uderzenia w jakiś czuły punkt (żeby kopnąć faceta w krocze naprawdę nie potrzeba kursu samoobrony) i sprintem się oddalić. Do trenowania sztuk walki zachęcam jak najbardziej, ale trzeba mieć trzeźwą ocenę sytuacji i lepiej kupić sobie gaz czy paralizator (taki jest świetny, ale to bardzo drogie urządzenie http://www.bron.pl/bron-bez-zezwolenia/paralizatory/paralizator-karbon-mpid-bez-mozliwosci-rej-obrazu ) i liczyć na szybkie nogi.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Polecam aikido. Dyscyplina dla każdego - czy to kobiety, czy faceta, czy dla młodych, czy w kwiecie wieku. http://lepszytrener.pl/aikido tu jest lista profesjonalnych trenerów tej dziedziny - jak ktoś chce coś trenować, polecam aikido zdecydowanie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość olafflao
"Kursy samoobrony bardzo podnoszą samoocenę i pewność siebie. Stajemy się pewni i bardziej zaradni. "zgadzam się w 100% , niektórzy uważają,że warto poczytać w tym temacie ale praktyka to praktyka, ksiązka o samoobronie jeszcze nikogo nie obroniła gaz jest najtańszą i dobra opcją ale jego wybór nie jest taki łatwy

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
" zgadzam się w 100% , niektórzy uważają,że warto poczytać w tym temacie ale praktyka to praktyka, ksiązka o samoobronie jeszcze nikogo nie obroniła gaz jest najtańszą i dobra opcją ale jego wybór nie jest taki łatwy" ksiązka też może nauczyć zdrowych zachowań, ważne by potrafić przełożyć teorię na praktykę. A gaz najlepszy policyjny:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
"Gosia5432 2015.08.31 Polecam aikido. Dyscyplina dla każdego - czy to kobiety, czy faceta, czy dla młodych, czy w kwiecie wieku. http://lepszytrener.pl/aikido tu jest lista profesjonalnych trenerów tej dziedziny - jak ktoś chce coś trenować, polecam aikido zdecydowanie." Wszystko fajnie ale zanim się nauczę podstaw to jestem bez żądnej ochrony a podstawy też niewiele mi pomogą więc warto chyba jednak mieć jakiś gaz ze sobą nieprawdaż?? olafflao 2015.09.10 zgadzam się w 100% , niektórzy uważają,że warto poczytać w tym temacie ale praktyka to praktyka, ksiązka o samoobronie jeszcze nikogo nie obroniła gaz jest najtańszą i dobra opcją ale jego wybór nie jest taki łatwy. Książki napewno bronić się nie nauczą ale podpowiedzieć jak ewentualnie uniknąć zagrożenia mogą, co do gazu wydaje mi się żę jaki by nie był to zawsze da chwilę czasu więcej na ucieczkę. kusi_kusi 2015.09.11 "ksiązka też może nauczyć zdrowych zachowań, ważne by potrafić przełożyć teorię na praktykę. A gaz najlepszy policyjnyusmiech.gif" GAzuw jest bardzo duży wybór, ostatnio pojawił się nowy o nazwie FOX ze zwiększoną dawką substancji czynnych.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Kurs samoobrony daj***ardzo dużo. Nawet jeśli potem nie trenuje się regularnie, zawsze coś w głowie zostaje. Kurs na który ja chodziłam odblokowywał też psychicznie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość diana789
Najlepiej zaopatrzyć się w gaz pieprzowy. Można gu kupić tutaj http://www.protarget.com.pl/pol_m_Samoobrona_Gazy-pieprzowe-404.html . Niestety zboczeńców i złodziei nie brakuje. Żeby czuć się bezpiecznie trzeba niestety się jakość zabezpieczyć. Pozwolenia na broń raczej żadna z nas nie chcę uzyskiwać, więc jedynym z lepszych rozwiązań jest gaz.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Sama od dłużeszego czasu chodze na Kraw Maga. Czuję sie znacznie pewnie na ulicy, przede wszystkim jak wracam wieczorami z pracy. To była dobra decycja z tym kursem samoobrony :) Ja akurat chodze w Warszaszawie do www.kravmaga.mazowsze.pl Polecam dziewczyny !

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość zuzka991
Ja jestem zdania, ze poza kursem samoobrony warto mieć też pozwolenie na broń. Ja mam zamiar się o nie postarać. Znalazłam już broń dla siebie i srodki do jej czyszczenia na ProTechGuns - http://protechguns.com/kontakt/ A wy co sądzicie o posiadaniu broni?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
kurs samoobrony ,ale sensowny niech prowadzi ktoś kto albo uprawiał sport boks,zapasy,mma albo szkoli służby mundurowe i kurs musi trwać minimum kilka miesięcy,dodatkowo warto wzmocnić mięśnie ćwicząc na siłowni

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

×