Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

jesienna aura

Silne bóle głowy od dawna

Polecane posty

Jako dziecko często latem miewałam bóle głowy. Ogólnie, poza porą letnią też zdarzały się dość często. Dziś mam 22 lata, a bóle głowy są nadal. Występuje nadwrażliwość na światło, hałas, mdłości. To typowe objawy migreny. Ale ostatnio znów codziennie mam takie bóle. Jak tylko wyjdę na słońce to boli mnie od razu głowa. Jak jadę samochodem - czy to lato czy zima - i jest w nim ciepło to od razu dostaję bóli i mdłości.. To już chyba nie ma z migreną nic wspólnego :O Dodam,że obecnie boli mnie szyja od lutego i od tego często tył głowy. Morfologia ok. Lekarz twierdzi,że to od nerwów. Ale wszystkiego chyba też nie można zrzucać na nerwy. Te bóle głowy już mnie dobijają :(

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Występują wtedy gdy robi mi się ciepło - jadę samochodem i jest w nim ciepło lub gdy wychodzę w słoneczny dzień na podwórko. Dostaję wtedy często również mdłości. Ból szyi i tylnej części głowy można zrzucić na nerwy. Ale ból od słońca i ciepła raczej nie :O :(

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość chcę się spisać
Lekarze jak im się nie chce zlecać badań to zwalają wszystko na nerwy :o

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
To nie może być od nerwów skoro boli mnie gdy tylko wychodzę na słońce i jak przebywam w pomieszczeniu gdzie jest ciepło. Nie będę się chowała całe lato w piwnicy :O

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość jesli po drzemce wystepuje
To typowe objawy migreny - a migrenę może wywołać dosłownie wszystko. Zrób badania na obecność pasożytów. One też są przyczyną migren.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość agaaaa11
A czy boli cię również twarz i okolice żuchwy,skroni,czy odczuwasz ból na całej głowie??

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
trzebaby sprawdzić to pd kątem neurologicznym i ortopedycznym (czasami krzywy kręgosłup lub zwyrodnienia też mogą być przyczyną). myslę że ten lekarz pobieżnie potraktował problem. przepisał jakieś leki ?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość agaaaa11
Ja miałam takie objawy i okazało się że to Bruksizm lekarze też zwalali to na nerwy:( Właśnie założyłam wątek

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Mialam to samo od wielu lat, rodzinny lekarz dal mi wreszcie skier do neurologa a ten dal mi skierowanie na rezonans glowy i kregow szyjnych . Jestem tydzien po badaniach ale czekam jeszcze na wynik.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość mbienius
Ból z tyłu głowy może też wskazywać na nadciśnienie. Poczytaj o tym. Gdy ma się za wysokie ciśnienie to właśnie jednym z objawów jest ból z tyłu głowy. Może reakcją na gorąc jest skok ciśnienia i ból głowy?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość mbienius
Wyprostowanie naturalnej lordozy w odcinku szyjnym kręgosłupa też powoduje częste bóle głowy. A czy na ten ból działają jakieś leki przeciwbólowe?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Nieznośne bóle głowy
Tabletki pomagają ale tylko gdy wezmę co najmniej dwie i to nie jakieś apapy tylko Solpadeine, Ketonal, Refastin. Badanie kręgosłupa wykazało jakieś skostnienia na kręgu szyjnym c7, jednak chirurg stwierdził,że niemożliwe jest to, by od tego bolała tak mocno głowa. Niedługo mam rezonans,zobaczymy co pokażą wyniki. Wczoraj miałam takie bóle, do tego wymiotowałam pierwszy raz.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość araaraara
jak dla mnie to migrena, bole usicokowo napieciowe,idz do dobrego lekarza od leczenia bolow glowy

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Nieznośne bóle głowy
A bruksizm też mam. Zaciskam zęby non stop. Czy to w nocy czy też w dzień.. :O

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Nieznośne bóle głowy
Bez badań niczego niestety nie można być pewnym. Trafiłam na świetną panią neurolog która skierowała mnie od razu na rezonans i prześwietlenie kręgosłupa. Migrena .. ok - światłowstręt, silniejszy ból pod wpływem hałasu. Ale w migrenie nie boli tył głowy :O dlatego mam mieszane uczucia. Wiele objawów świadczy o migrenie, jednak te bóle z tyłu głowy, przez które nie jestem w stanie nawet unieść głowy z poduszki, nie są objawami migreny :/

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość zaskoczona xxx
Nieznośne bóle głowy - musisz koniecznie dostac od lekarza neurologa skierowanie na tomografię głowy z kontrastem. Mój mąż miał identyczne objawy jak Ty opisujesz, również na światło takie same objawy i brusizm...jestes za młody zeby miec bóle głowy - tak powie Ci każdy dobry neurolog. W przypadku mojego męża również lekarze zrzucali wine na stres i nerwy i geny...ale jednak po tomografi okazało sie,że ma jakies napięcia śródczaszkowei stąd ten ból. Lekarz przepisał mu tabletki, nie pomogły i kazał mu natychmiast przyjść po inne. Trafił kolejnym razem z tabletkami, które pił codziennie przez 3 miesiące, potem przerwa i znów 3 miesiące. Teraz nie narzeka, ból minął bezpowrotnie. Sądzę,że u ciebie też taka własnie przyczyna jest. Ale należy wykluczyc oczywiście inne choroby.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
ja z powodu migreny cierpiałam 10 lat. w moim przypadku pomogło ograniczenie do minimum ilosci zjadanych weglowodanów-nie tylko tych słodkich. 8 lat mam spokój.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
ja z powodu migreny cierpiałam 10 lat. w moim przypadku pomogło ograniczenie do minimum ilosci zjadanych weglowodanów-nie tylko tych słodkich. 8 lat mam spokój.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość araaraara
a jesli bol jest bardzo duzy-mozliwe ze to jkis guz,

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Nieznośne bóle głowy
Za miesiąc mam rezonans więc wszystko się okaże. Rezonans jest dokładniejszy niż tomograf więc jeśli coś się będzie działo to na pewno wykaże. A węglowodany - problem w tym,że ja mało co jem niestety. Prędzej wymienię to co jem niż to czego nie jem. Generalnie jadam słodycze, jogurty i czasami ziemniaki z jakimś mięskiem z kurczaka. Gdybym miała zrezygnować z węglowodanów to nie jadłabym nic. No i nie zauwazyłam u siebie większych bóli po spożyciu węglowodanów, bo jem je od zawsze,a bóle czasami są, czasami nie. Także myślę,że to jednak nie sprawdziłoby się u mnie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość zaskoczona xxx
z bólem głowy nie ma żartów, wszystko jest możliwe i konieczne jest dokładne badanie głowy by wykluczyć wszelkie guzy

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość zaskoczona xxx
pomyliłam sie, mąż miał rezonans, także myślę, że jeśli neurolog jest dobry to będzie wiedział jak ma postępowac po tym badaniu

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Nieznośne bóle głowy
Ból niestety jest tragiczny czasami. Bez tabletek nie daję rady. Jeśli dziś zacznie mnie boleć głowa i polożę się spać z bólem to rano wstaję i głowa boli dalej. A co gorsza boli tak długo dopóki nie wezmę tabletki. Wtedy ból mija. Bywał taki czas,ze bolała mnie głowa 5 razy w tygodniu. Codziennie jechałam na tabletkach. A czasami boli tylko raz w tygodniu. Mam też krzywą przegrodę nosową i właściwie ciągle mam niedrożny nos, ale laryngolog twierdzi,że takich silnych bóli na pewno nie miałabym od tego. U okulisty też byłam i wszystko jest ok. Także nie pozostaje mi nic innego jak czekać na rezonans,a później na jego wyniki.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość hellenka z okkienka
polecam glodowke. i zmiane diety

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość zaskoczona xxx
wszystkie Twoje objawy są identyczne jakie miał mój mąż, sądzę że po rezonansie lekarz przepisze Ci odpowiedznie tabletki, tylko oczywiście musi trafić w takie, które zadziałaja na Twój ból, trzymam kciuki :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość A jakbyś
odstawiła całkowicie cukier i wszystko co zawiera cukier? Pikle , konserwy etc też.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość meeeggan
mam nadzieje ze to nic niegroznego i trzymam kciuki zeby sie poprawiło;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Nieznośne bóle głowy
Nie jestem w stanie odstawić wszystkiego co zawiera cukry. Jestem z natury niejadkiem i naprawdę rzadko co mi smakuje. Więc gdybym miała odstawić jeszcze wszystko co zawiera cukry to nie pozostałoby mi chyba nic. Mam nadzieję,że po rezonansie lekarz mi pomoże. Z jednej strony wolałabym żeby coś wykazało, przynajmniej wiedziałabym co trzeba leczyć. A migreny nie pozbędę się nigdy :(

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
jesli rezonans nic nie pokaże,a mysle ze tak bedzie ,to spróbuj zmiane diety. znam wiecej osób które po odstawieniu weglowodanów przestały cierpiec. ja miałam nawet wszystkie hormony zbadane i nic . jeden lekarz (ginekolog)tylko powiedział mi ze te bóle sa włanie z nadmiaru wegli(potwierdził moje obserwacje-zawsze kilka dni przed atakiem zjadałam ich sporo)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

×