Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

miśka 1308

SILNE BÓLE KRĘGOSŁUPA

Polecane posty

Witam. Od ładnych kilku lat mam problemy z kręgosłupem. Zdjęcie rtg robiłam 5 lat temu, niestety nic nie wykazało. Przez cały ten okres bóle nawracały, czasem był spokój przez kilka miesięcy, ale po pewnym czasie pojawiały się ponownie. Od ponad miesiąca strasznie się nasiliły, są to wręcz takie ataki, napady bólu w odcinku piersiowym. Nie mogę się schylić, mam bardzo ograniczone ruchy, które powodują okropny ból. Większość czasu leżę. W tym bólu drętwieje mi zarówno lewa noga,jak i lewa ręka. Byłam dziś u lekarza, ale pani doktor stwierdziła, iż rtg jest niepotrzebne(żeby mnie niepotrzebnie nie naświetlać), gdyż jestem zbyt młoda na jakieś poważniejsze urazy (mam 21 lat) a skoro rtg było już robione to zapewne nic się nie zmieniło (bardzo mnie tym wręcz wkurzyła). Dostałam prochy: TOLPERIS i VOLTAREN w tabletkach. Czy ktoś miał podobną sytuację z tymi bólami? Czy faktycznie nie ma co się martwić? Czy możę powinnam jechać na SOR do szpitala? Już sama nie wiem co mam robić. Bóle nie ustępują, a ja już ledwo to wytrzymuję. Proszę o jakieś rady.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Eelina72
ja wiem kto Ci pomoże miałam to samo przez kilka lat napisz to, dam ci namiary do gościa który robi masaże ewelina1972@interia.eu

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość yryryry
jeny masz dyskopatie,rwe kulszową co to za gówniana lekarz chyba jakaś ogólna bo napewno nie specjalista na pewno z uciskiem na nerwy moim zdaniem najlepiej było by wykonać MRI to że nic nie wyszło na RTG to o niczym nie świadczy czasem niewielkie zmiany nie sa widoczne a po za tym badanie mogło zostać źle wykonane.MRI nie szkodzi wadą jest cena,prześwietlenie jednego odcinka zaczyna sie od 350 zł

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość yryryry
jeżeli lekarz powie że nie można wykonać RTG to ty podstępem to niech Pani mnie skieruje na rezonans

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość yryryry
jeżeli lekarz powie że nie można wykonać RTG to ty podstępem to niech Pani mnie skieruje na rezonans

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość yryryry
jeżeli masz kase to zrób obowiązkowo rezonans koszt drogi bo 100o zł ale warto albo szukac dobrego neurologa

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
w moich okolicach cena zaczyna się od 600zł ;/ podobno można się zgłosić do Szpitalnego Oddziału Ratunkowego z taki objawami i wtedy a kasę chorych z miejsca wykonują rezonans i inne tego typu badania, ale nie wiem czy to prawda. A teraz niestety nie mam takiej kwoty wolnej, żeby zrobić to badanie na własną rękę:(

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
o tym, żeby mnie skierowała na rezonans to mowy niema:( jakaś wredna baba się trafiła:( chyba jedynym wyjściem będzie zgłoszenie się do tego szpitala...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość yryryry
spróbuj do szpitala sie dostac jak nie to szukaj dobrego neurologa/ortopedy

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość yryryry
a gdzie mieszkasz?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
To na pewno nie jest rwa kulszowa i raczej nie dyskopatia, jestes na to za młoda, poza tym w odcinku piersiowym dyskopatia zdarza sie niezwykle rzadko... Jeżeli rzeczywiście cię tak bardzo boli i aż ci nogi drętwieją, to sprawa wyglada dosyc poważnie... ale oczywiście mało który lekarz bierze pod uwage to, że młodzi czasem też chorują... Idź na SOR, jak cie ból złapie i tyle... To jest dobry pomysł.. a nóz ci pomogą..

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość yryryry
dyskopatie wszędzi mogą sie porobić nawet w szyjnym czy piersiowym

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość googo
popros o skierowanie do neurologa, ten na % skieruje cie na odpowiednie badaniem prawdopodobnie na tomografie kregosłupa i wtedy bedzie wszystko jasne. zaprzyj sie i powiedz e bez skierowania nie wyjdziesz, jej to nic nie kosztuje. w szpitalu raczej nie zrobia ci tak specjalistycznych badan od reki

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
poczekam do jutra... może mi po tych prochach przejdzie... a jak nie to faktycznie zgłoszę się do tego szpitala...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość yryryry
tomokomputer nie jest dobrym badaniem nie widzi nerwów i naświetla

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
W szyjnym owszem, sa częste, ale nie w piersiowym i nie w tak młodym wieku... Musiałby uprawiać jakiś dziwny sposrt, np. podnoszenie ciężarów.. Może uprawiasz jakiś sport??

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość yryryry
możesz skłamać i powiedzieć że miałaś uraz kręgosłupa i może zrobią takie badania trzeba sprubować poproś skierowanie do neurologa od rodzinnego i z tym skierowaniem jedź do szpitala powiedz że strasznie boli że nie możesz wytrzymać

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość yryryry
powiedz że wywruciłaś sie na rolkach i koniecznie o tych drętwieniach

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Kłamanie nic ci nie da, bo to wszystko szybko wyjdzie... anie możesz pójść do przychodni rodzinnej do innego lekarza?? Watpię, żeby w przychodni przyjmował tylko jeden lekarz... zadzwoń rano i zapytaj, kto przyjmuje i umów sie do innego... może inny da ci prędzej skierowanie..

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość yryryry
oczywiście żeby kupy sie trzymało to te dretwienia doszły po upadku

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
znając naszą służbę zdrowia to zapewne będę musiała trochę koloryzować, ale cały czas mam jeszcze nadzieję, że mi przejdzie

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość yryryry
tak ale lepiej do szpitala nawet jak dostanie te skierowanie od lekarza z przychodni to będzie na nie miesiacami czekać a w szpitalu jest szans że odrazu zrobią

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
właśnie u mnie w przychodni niechętnie dają jakiekolwiek skierowania:( nawet na kontrolne badania krwi mają ciężko raz na rok dać:( jakaś paranoja... tak dzień po dniu to na 100% nie dostane, przemęczę się te kilka dni, może jakoś wytrzymam i wtedy pójdę do innego. chyba, że nie przestanie boleć i będzie coraz gorzej to pojadę na szpital.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

×