Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

Gość palka zapalka

SKÓRA NACZYNKOWA- PIELĘGNACJA

Polecane posty

Gość palka zapalka

witam. moze ktoras z Was ma podobny problem i mi pomozecie. Mam 21 lat i skore naczynkowa, czyli mam rumieniec na policzkach. rumieniec ten nie jest mocny. Chcialabym wiedziec jak powinnam dbac o skore naczynkowa- jakich kosmtykow uzywac (prosze o konlretne nazwy i firmy), czego powinnam unikac. wiem ze powinnam unikac slonca i nie opalac buzki na mocnym sloncu, nie powinnam jesc ostrych potraw a takze uzywac pilingu z takimi kulkami:) moze podpowiecie mi cos jescze??? chodzi mi glownie o jakies dobre kosmetyki. z gory dziekuje:D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość dotty
A jaką masz cerę? Suchą, normalną, mieszaną czy tłustą?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość palka zapalka
do dotty_______mam 21 lat i cere mieszana- czyli w srtefie T tlusta a na policzkach normalan. nie mam problemu z pryszczami ale oprucz kosmetykow tych do pielegnacji cery naczykowej musialabym pewnie uzywac jeszcze cos na oczyszczanie twarzy:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość dotty
Ja mam właśnie cerę mieszaną i niestety naczynkową :( Byłam z nią u dermatologa, który polecił mi do mycia apteczną emulsję Cetaphil. Faktycznie jest bardzo łagodna, nie podrażnia, ale trochę kosztuje (ja płacę za nią 40 zł). Z kremami to będziesz musiała sama pokombinować, bo każda cera reaguje inaczej. Ja używam w tej chwili kremu SVR Rubialine i jestem zadowolona (chociaż na początku skóra bardziej się czerwieniła). Jak dla mnie to ten krem jest sporym wydatkiem (zapłaciłam ponad 70 zł).

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość dotty
No i przez cały rok powinnyśmy używać kremów z filtrem, a latem blokerów. Ja niestety mam z tym problem, bo po każdym takim kremie starsznie się błyszczę :O więc nie używam ich regularnie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość palka zapalka
no wlasnie dotty a nie zawsze to co drogie to dobre:) dzieki za podpowiedz. ja slyszalam i uzywalam kosmetykow do cery naczynkowej dr I.Eris ale poprawy jakos nie zauwazylam.. natomiast jest taki kremik w niebieskim oakowaniu do cery naczynkowej z oriflame'u i musze przyzanac ze mi odpowiada. dzieki dotty:) moze ktos jeszcze ma taki problem??????

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość dotty
Ja też używałam kremów Erisa :) W sumie to cały czas szukam swojego ideału :P W ogóle musimy strasznie uważać, bo grozi nam trądzik różowaty :O Wame wyrzeczenia - unikać słońca, gorących kąpieli, nie pić gorących napojów, nie jeść gorących potraw, zero alkoholu, mocnej kawy czy herbaty, sauny, unikanie wiatru, mrozu... :O

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość dotty
Miało być "same wyrzeczenia " :P za długo siedzę na kafe :P

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość wiem co pisze
no wlasnie wiem o tym tradziku rozowaatym. ale qcze przestraszylas mnie bo ja opalam sie pije gorace napoje jem gorace potrawy pije alkohol mroz itp. qrvcze. ale dupa:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość palka zapalka
do wiem co pisze---------- no lwasnie ja tez to wszystko jem pije i slonca jak wyjde do hiszpanii czy grecji tez nie unikam. ale mamy przesrane z ta cera hehehehe:D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość dotty
No niestety :O Podobno dobrze jest działać także od wewnątrz (łykać rutinoscorbin itp.), ale sama jeszcze tego nie stosowałam. Czy ktoś wie jak długo bez przerwy można przyjmować rutynę?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość palka zapalka
ja lykam takze silice. ona jest podobno dobra na wlosy paznokcie skore. tak ogolnie. :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość upuupup
a ja to mam w sumie podobny problem to znaczy niezupelnie moge stwierdzic ze mam taka cere ale odkad zaczelam sobie czesciej pozwalac na alkohol to peklo mi takie niby male naczynko pod okiem i zaczelam panikowac,nie wiem teraz czy zaczac uzywac specjalnych kremow do takiej cery?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
myślicie że warto mając taką cerę zdiagnozować ją u dermatologa? Nie chce wydawać mnóstwo kasy na jakieś kosmetyki z apteki, które pewnie i tak nie mogą. Możecie mi coś polecić z kosmetyków dostępnych w drogeriach? Mam cerę mieszaną (strefa T tłusta)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość dotty
Warto pójść do dermatologa :) Ja poszłam przerażona, że to początek różowatego, ale lekarka stwierdziła, że nie :) (no przynajmniej narazie). Niedługo pójdę na konsultację do kolejnego, bo podobno lekarze rzadko wykrywają tą chorobę na samym jej początku , a potem jest już często za późno :( tzn. są gorsze skutki.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
odnośnie kremów z filtrami,to powinny to być filtry mineralne,one najlepiej-podobno, chronią cerę wrażliwą,naczynkową czy tą z trądzikiem różowatym jest taki krem np.ziaja na usta i znamiona za ok.7-8 zł,ale dość treściwy i \"bieli\" twarz,trzeba potem zamaskować bladość fluidem, http://www.ziaja.com/pl/?a=prod2&idCategory=17&idKind=27&idProd=236 są też kremy naturalne z filtrami mineralnymi np.dr hauschka ale tych nie znam,są dużo droższe ok.20-30 zł, planuję kupić na wakacje krem ziaja SPF 50+ http://www.ziaja.com/pl/?a=prod2&idCategory=17&idKind=14&idProd=237 a w ogóle myślę o pudrach mineralnych na codzień http://www.biolander.com/index.php?main_page=index&cPath=153_164 :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość rozalinda
też mam skórę naczynkową i ZALECZONY tradzik różowaty. Po pierwsze - nie szkodzić, chronić, obserwować co sprawia że policzki pałają czerwienia i tego unikać. Jeśli chodzi o kremy - tak z filtrem i dla cery naczynkowej, ale naprawde trudno polecić krem, bo z moją cera jest tak, że kosmetyk jest dobry przez np miesiąc - dwa, a potem jakby przestawał działać i szkodzi nawet :o Wtedy najlepiej sprawdzają się dla mnie kremy dla dzieci - bambino i babydream z rossmana oraz niezastąpiony Physiogel - z apteki Jak chcecie, moge napisać Wam, jakie kremy kupowałam i kóre były w miarę porządne

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość dotty
Napisz proszę :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość rozalinda
:) 1. Seria farmaceris R - do cery z trądzikiem różowatym (farmaceris N - zupęłnie mi nie odpowiadał), Tylko płyn do oczyszczania twarzy jakiś dziwny był - lepiła i świeciła się po nim twarz. A może dlatego że lubie żele do mycia twarzy:) ERIS ma też serię Lirene do cery naczynkowej - bardzo przyzwoita i fajne kremy z wysokim filtrem - też Lirene 2. Tołpa huminea hydrativ - krem-żel do mycia twarzy i emulsja - to jest do cery podraznionej, odwodnionej. Mi pasuje 3. Physiogel żel do mycia i krem - polecany dla skór z chorobami i alergicznych. - - zawsze to mam :) 4. Flos lek -maseczka wzmacniająca - bardzo dobra 5. Mój faworyt - droższy, ale w końcu czego się nie robi dla komfortu psychicznego :) - Krem FAST Synchrorose - producent General Topics. W aptekach można dostać lub kupić na stronie producenta. Ten krem pomaga przy takim "napadowym" czerwienieniu Na razie tyle. PS. Podobno Bielenda Kasztanowa jest dobra, ale nie używałam

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość dotty
Dzięki :) Ja do mycia stosowałam emulsję Cetaphil, ale teraz chcę się właśnie przerzucić na Physiogel (jest tańszy i w sumie dużo osób go poleca, Ty jak widzę również :)) A czy krem Physiogel jest tłusty? Mam cerę mieszaną i boję się wyprysków. Ile kosztuje ten Twój faworyt? ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość rozalinda
http://www.generaltopics.pl/sklep/index.php?module=shop&id=4 63 zł - cena tego kremiku. Ladni gasi płonące policzki. samruje się nim też rano, kiedy wiem, że będę miała stresujący dzień - a wtedy robie sie burakowata z emocji :) A teraz mam tak piękną cerę :D:D (wybaczcie radość) że używam "zwykłego krem" AA Oligovital z białą herbatą, toniku też. Baaardzo przyzwoite. Krem Physiogel pokochasz :). On ma taką konsystencję, jakiej inne kremy nie mają - to moja opinia. Ladnie się wchłania i i zostawia gładką buzię, bez efektu ściągnięcia. moja cera jest okropna - tłusta w strefie T a sucha i ściągnięta na bokach - więc wiem co mówię ;o

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość dotty
O, to świetnie :) bo ja właśnie potrzebuję czegoś kojącego na wysuszoną skórę (stosuję Brevoxyl). Do tej pory stosowałam krem SVR Xerial z mocznikiem, ale chętnie wypróbuję Physiogel :) Ja też się czerwienię pod wpływem stresu :O czasami mam czerwone tylko policzki, a czasami tylko nos :O Nie muszę chyba mówić jak to wygląda... A stosujesz coś od wewnątrz? :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość rozalinda
od wewnątrz - olej z nasion ogórecznika - Biogal. W sumie nie jest na problemy naczynkowe tylko na suchość skóry, z którą też sie borykam :o, ale zauważyłam że wzmocniła mi się cera - jest mnie wrazliwa np na gorąco

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość dotty
W takim razie też spróbuję :) Mnie często nawiedza pokrzywka :O więc piję wapno. Teraz kupiłam wapno z kwercetyną (na opakowaniu napisane jest, że kwercetyna należy do bioflawonoidów, a te zmniejszają przepuszczalność naczyń krwionośnych). Poczekamy, zobaczymy czy to prawda ;) Myślałam też o rutynie, ale co za dużo, to niezdrowo :P Dzięki za rady :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość rozalinda
kiedy ja się nauczę poprawnie pisać :( wapno z kwercEtyną Pozdrawiam :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość dotty
E tam, gdybyś zobaczyła jakie ja błędy potrafię zrobić :P To wapno, które mam jest firmy Zdrovit :) Ja też pozdrawiam :D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
jeżeli chodzi o np tonik to firmy SORAYA jest idealny, do cery naczynkowej, w aptece kosztuje 8,9 zł. w takim biało czerwonym opakowaniu

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość up.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość wiki6
a ja polecam serie avene do cery naczynkowej in wode termalna rowniez avene oraz krem z filtrem 50+ TEJZE FIRMY BUZIE ZMYWAM ZWYKLYM MLEKIEM LUB MASLANKA POTEM ZIOLAMI Z KASZTANOWCA I ARNIKI GORSKIEJ OSUSZAM RECZNIKIEM PAPIEROWYM A NA KONIEC SPRYSKUJE WODA TERMALNA I PO PARU SEKUNDACH DELIKATNIE OSUSZAM RECZNIKIEM P. POTEM KREM NA DZIEN DO CEry naczynkowej antro..(dalej nie pamietam a nie chce mi sie lleciec do lazienki)do cery suchej jest tez do normalnej jak dobrze juz wsiaknie to przed wyjscie z domu nakladam krem z filtrem i po 15 minutach wychodze na noc zmywam to wszystko tak samo jak rano i nakladam krem diroseal widze duza poprawe a uzywam tej serii4 miesiace lykal tez rutinascorbin i tabletki na wyciszenie kalms zeby tak sie nie czerwienic bardzo mi one pomogaja lykam je 5 miesiecy produkty avene sa dostepne tylko w aptekach w zestawie mozna kupic taniej ja za zestaw na dzien =krem na noc dalam 100zl a za wode 300ml 39zl jeszcze dwa razy w tygodniu nakladam przed spaniem maseczke kojaco-nawilzajaca ceny nie pamietam kremy te nie sa tanie ale wydajne starczaja nawet na 3 miesiace warto zainwestowac szczerze polecam..

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

×