Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

Gość CHORA ZNOWU

Skuteczny syrop na suchy kaszel

Polecane posty

Gość CHORA ZNOWU

Mam zapalenie krtani, nic mnie nie bolało a tu zapalenie, bralam Homeovox na chrypę i robilam inhalacje z soli kuchennej, wczoraj lekarz przepisał mi antybiotyk Rovamycina, a w nocy doszło do ataku kaszlu, boli mnie wszystko, poczawszy od szyi, przez plecy, mostek, calą noc kaszlałam, mam nadwyrężone mięśnie, coś mi siedzi w klatce piersiowej, wiem ze pomagają syropy rozrzedzające wydzielinę zalegającą, a lekarz przepisal mi Flegaminę. I to byl bląd! Bo nie było jeszcze flegmy, a teraz to ta flegma jest jakby sucha i mnie dusi a na leżąco nie ma mowy spac. POMOCY. jaki syrop?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
hej - jeśli chodzi o syrop to lepiej spytaj w aptece , ale ja na taki suchy i uporczywy kaszel polecam cukierki do ssania z tymianku i podbiału - są naprawdę skuteczne , polecam i życzę szybkiego powrotu do zdrówka ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość tia*
kup sobie tabletki THIOCODIN. Sa bez recepty, na uporczywy suchy kaszel. Mnie zawsze pomagaja, sa po prostu rewelacyjne.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość kayka
acc 600 do picia badz inhalacji

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość elleelle
acc jest na kaszel mokry, a nie na suchy. w dodatku na receptę.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość MX
cześć, najlepsze sposoby na różne dolegliwości to 'babcine specyfiki'. Jak mam kaszel to zawsze robię sobie syrop z cebuli. Należy obrać kilka cebul, pokroić w kostkę, mocno zasypac cukrem i odstawić w cieple miejsce. Po paru godzinach pojawi się sok. I to jest ten specyfik - dziala prawie od razu (i nawet jest smaczny). Pozdrawiam i życzę zdrowia :-)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość RAD
po ile ten thicodin ?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość pytonica
Ja tez mam zapalenie krtani.Wczesniej leczylam sie sama ale nic mi juz nie pomagalo.Wczoraj bylam u lekarza i tez dostalam antybiotyk.Przepisal mi tez syrop Mucosolvan-3x1lyzka.Z doswiadczenia wiem,ze dobry jest syrop Contril.On jest na kaszel suchy i mokry.Polecam tez syrop z cebuli,czosnku,cytryny i miodu.Cebule iczosnek trzeba pokroic,dodac sok z 1 cytryny i 2 lyzeczki miodu/czubate/.Wszystko wymieszac i poczekac az pojawi sie sok.I wlasnie ten sok trzeba pic.Pozdrawiam

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
ja coreczce na uciazliwy kaszel staram sie poczatkowo zaradzac naturalnymi sposobami, jak sok z czarnego bzu, sok z malin, napar z imbiru, ale jak juz bardzo meczy to podaje drosetux, naprawde szybko dziala, dla mnie to najlepszy syrop na słuch kaszel

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość marylouu
Na kaszel radze spróbować fenspogal. Jest on na tyle naturalny, że może być stosowany nawet przez 3 latki. Ja osobiście podaje swojemu dziecku i sama też zaczęłam go brac. Jest skuteczny smakuje nienajgorzej i można go kupić bez recepty. polecam.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Ulkabrzydulka
Dla 3-latków też jest odpowiedni syrop dicotuss, z miodem, bardzo łagodny w działaniu, ale moja córcia od razu miała spokojniejszy ten kaszel, nie taki rwący. Suchy kaszel jest najgorszy przed spaniem i w nocy, wtedy też można dać łyżeczkę miodu na uspokojenie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość kozasta
Dicotuss czytałam skład i wydaje się całkiem sensowny, co lepsze nie ma w nim tej żółci, o której ostatnio wszyscy piszą. Na pewno jest więc bezpieczny dla dzieci.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Bardzo dobrym lekiem na kaszel jest Pectobonisol( naturalna ziołowa nalewka),rozluźnia wydzieline ,działa wykrztuśnie i osłaniająco,po za tym świetnie radzi sobie przy przeziębieniu,ma szersze zastosowanie jezeli chodzi o górne drogi oddechowe,ale Ja stosuje ją właśnie na przeziebienie i kaszel.Często chodzę po górach i czasami porządnie wymarzne lub przemoknę ,jak mnie " ścina" choroba,to biorę pectobonisol 4-5razy w ciągu dnia+ naturalną wit.C (większe dawki) na drugi dzień nie ma śladu.Stosuję tą technikę ok 6 lat i jeszcze mnie "nie położyło':)Ważne jest też szybkie działanie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Majka1980m
Ja jednak przede wszystkim siegam najpierw po różne rzeczy łagodzące gardło, ale potem jeśli już czuję, że to nie pomoże to tylko leki. Najskuteczniejsze działania, i to nawet niekoniecznie te na receptę bo są i bez jak z http://gardimax.pl/ o bardzo wysokiej skuteczności, a jak mieszkasz na wsi tak jak ja, gdzie do lekarza daleko, to nawet nie masz jak dojechać. Apteczka domowa z paroma takimi lekami jest obowiązkowa.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Powiem tak, Flavamed powinien się sprawdzić. Mojej czteroletniej córce ostatnio na kaszel podawałam właśnie flavamed w ciągu dnia, ale najbardziej męczący kaszel pojawiał się przed snem i wtedy z pomocą przychodził PlantagoPharm Plus, syrop malinowy, który w składzie ma też melisę, a więc uspokajał kaszel i pomagał zasnąć.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Flavamed to raczej na kaszel mokry, taki z gęstą wydzieliną, podaje się go po to, żeby wydzielinę rozrzedzić i wykrztusić. I tylko do 16.00. A na noc rzeczywiście najlepszy jest PlantagoPharm Plus, bo dzięki zawartości melisy ułatwia zasypianie

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość WiktoriaMaj
Ja tam wole ziołowe leki. Raz że zazwyczaj działają na oba rodzaje kaszlu a dwa że nie ma ograniczeń czasowych jeśli chodzi o przyjmowanie. W moim przypadku najlepiej sprawdza się Dicotuss Baby. Ma w składzie prawoślaz, miód i wyciąg z bluszczu. Duży plus w tych ziołowych to taki że nie mają ani kodeiny ani żółcieni. Ja pije go na każdy rodzaj kaszlu i szybko pomaga.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Moim już od dawna sprawdzonym syropem jest fosidal, który ma działanie przeciwzapalne, dzięki czemu działa szybko i skutecznie łagodzi kaszel. Polecam, zwłaszcza że jest od jakiegoś czasu dostępne bez recepty

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość mamrys54
Dobrze się korzysta z Sanity Simple. Jest na tyle ergonomiczny że można sobie ustawić wygodnie w mieszkaniu, nie trzeba się gimnastykować jak z tymi większymi inhalatorami. Dodatkowo też kabel ma dość długi pociągnięty, więc to też ułatwia całą logistykę. Szybko inhaluje, nie trzeba tutaj siedzieć nad aparatem godzinami, żeby jakikolwiek był efekt.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość karolinka1919
Nasz inhalator to mąż wynalazł w internecie. Nazywa się Pro Sanity. W sensie ten inhalator tak się nazywa, bo mąż Robert ;-) Dobrze działa, nie tnie się, szybko podaje lek, z tego co wyczytałam w dokumentacji to prędkość jest na poziomie 1ml na 2 minuty i to rzeczywiście się czuje. Można porządną dawkę leku podać nie tracąc na to dużo czasu. A ja akurat czasu mam limitowaną ilość...bo dzieci.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość malvinka_
Na suchy kaszel polecany jest syrop Levopront http://levopront.pl/ . Z tego, co czytałam, to jako jedyny hamuje kaszel w układzie oddechowym, a nie poprzez wpływ na układ nerwowy, tak jak to jest przy innych syropach. Przy suchym kaszlu też warto sprawdzić, jaka jest wilgotność powietrza w mieszkaniu.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Honorata i Sebastian
Ja mojej córce podawałam bobolen, jej pomagał ale raz nie miałam syropu dla siebie i jej podkradłam :P Teraz sama też go używam, on robi taką fajną błonkę na podrażnione gardło i łagodzi ten odruch kaszlu.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
syrop prawoślazowy :P tani ok 5 zł, nawilza gardło i zmniejsza odruch kaszlu.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość wiki997
Podpowiadałabym inhalatory od polskiej firmy Sanity. Sama używam w mieszkaniu aktualnie modelu Baby Sanity. Kupiłam dla synka, ale chyba częściej od niego sama używam. Łatwo się to wszystko podłącza, włącza i obsługuje. Mała waga, mały rozmiar, ale lek podaj***ardzo sprawnie nie bucząc i drżąc przy tym za mocno. Wiem, że przy inhalatorach często hałas jest problemem, tutaj nie mam z tym kłopotu.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Warto sięgać po to co sprawdzone. U nas tez widzę ze Bobolen dobrze daje radę przy infekcji. Więc zwykle to po niego sięgamy najczęsciej.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość milagros27
U nas również bobolen się bardzo sprawdza. Nie tylko przy takim ostrym suchym kaszlu, ale na takie podrażnione gardło, które powoduje kaszel też pomaga, wiem bo czasem podbieram dzieciom.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

×