Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

Gość soczewkomanka

Soczewki kontaktowe - prawdy i mity o nich!!!Wpisujcie!!!

Polecane posty

Gość soczewkomanka

hej, jako uzytkowniczka soczewek kontaktowych chciałabym rozpocząć topik, w którym będziemy wpisywac wszystkie uwagi, mity, prawdy o soczewkach kontaktowych!!! Ja sobie bardzo chwalę tę metodę korekcji wady wzroku i na pewno nie poróciłabym na stałe do okularów. co do laserowej korekcji wzroku - jeszcze chyba nie jestem na to przygotowana :) ale soczewki wystarczają mi w zupełośći, nosząc je też potrafie zapomnieć o wadzie wiec jest ok. Noszę aktualnie soczewy oddychające O2optix, jestem zadowolona, co do powszechnie głoszonej dużej przepuszczalnośći tlenu tych soczewek - faktycznie prawda, dotleniają oko, można w nich spać - sama przetestowałam i mam jeszcze oczy ;) Co do dłygośći noszenia - 16 godzin wytrzymałam dotychczas najdłużej .

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość alureee
-o2optix(a takze pure vision, acuvue advance) to soczewki silikonowo-hydrożelowe, dotychczasowe byly tylko hydrożelowe, silikon sprawia ze soczewka przepuszcza tlen i oko "oddycha" -o2optix maja najwiekszy wspolczynnik dk/t ze wszystkich innych w tym przedziale cenowym (night&day maja najwiekszy, cene tez maja naj) -Nie są jakieś specjalnie drogie 140 zł za opakowanie 6 sztuk, przy czym powinnismy dostać na początku blister soczewek gratis. -Dosyć często robią na nie promocję, dzięki czemu można jakoś taniej je wyhaczyć, albo dostać coś gratis. Tyle moich spostrzeżeń na temat tych soczewek :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość mallinka
Alureee, piszesz że 140 zł za 6 sztuk soczewek. A ile czasu można nosić jedną parę? Ja noszę takie 3-miesięczne, ale chciałabym zmienić na takie "oddychające"

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość tinuś123
A ja się zastanawiam , czy soczewki można nosić do "upadłego" jak to okreslij mój kolega tzn. wyjmuje soczewkę dopiero wtedy, kiedy już naprawdę doskwiera mi w oku? Mój znajomy tak robi, ale nie popieram tego. Ja zawsze wyjmyję soczewki po 8 godzinach i daje oczom odetchnąć. Czy taki patent nie uszkodzi oczu albo coś w tym stylu?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość alureee
Nie wiem dokładnie czy chodzi Ci o dzienny czas noszenia soczewek czy miesięczny? Jeżeli dzienny, to spokojnie możesz nosić po kilkanaście godzin, tak jak soczewkomanka napisała, jeśli chdzi o tryb miesięczny to do max tygodnia możesz w nich latać i spać bez żadnego ryzyka dla Twoich oczu, musisz pamiętać że do ciągłego noszenia przez miesiąc służą soczewki Night and Day i Pure Vision z tego co wiem :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość mallinka
chodziło mi o miesięczny. W ciągu dnia stram się po przyjściu z pracy zdejmować. Czyli 6 par soczewek=3 tygodnie?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość soczewkomanka
Widzę że jakoś się topik rozkręca powoli :) Może wpiszmy swoje metody zakładania soczewek, bo to też sprawia niekiedy trudności, szczególnie na poczatku :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Sylwik_s
HEJ - to ja mam pytanie raczej o zdejmowanie niż o zakładanie - jeśli chodzi o zakładanie to najlepiej trzymając odchyloną lekko dolną powiekę przyłożyć soczewkę do białej części oka patrząc do góry (trzeba pochylić głowę przylustrze) a następnie leciutko ją nasunąć na tęczówkę, puścić dolną powiekę popatrzeć w dół, na boki, zamknąć oko, lekko podotykać soczewkę przez zakmniętą powiekę i będzie ok! Ale nie umiem zdjemować :( Nie mam problemów z odsunięciem soczewki, ale potem nie umiem jej złapać żeby ją wyjąć, zawsze się strasznie z tym męczę. Noszę Dailies - są śliskie :DDDDD

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość alureee
Oj , niedokłanie się wyraziłam :) Chodziło mi o to,że jeżeli chcesz nosić je w trybie miesięcznym to po kilkanaście godzin dziennie przez 30 dni jedna parę, ale soczewki o2optix przez to że mają dużą przepuszczalność tlenu i można w nich spać, ale jeżeli zdecydujesz się na to żeby równiż w nich spać , to wtedy do max tygodnia mozesz nosić jedną parę :) mam nadzięję , że teraz jasniej napisałam :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość alureee
Ja zawsze na czuja wyjmuję soczewki :) Mam dwa "sposoby" albo odchylam głowę i łapie dwoma palcami soczewkę , albo próbuje żeby soczewka przykleiła się do palucha i wtedy jak juz się lekko odklei to wyciągam, róznie to bywa w praktyce, ale zazwyczaj skutkuje :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
ja nosze swoje od 2 lat.. nie wyobrazam sobie bez nich zycia :D wogole nie czuje tego ze cokolwiek ma na oku.. a co do dlugosci noszenia to zakladam je kolo 7 rano i ze zdejmowaniem roznie bywa.. ale tak kolo 20.. czasmi 17.. co do mitow to slytszalam rozne rzeczy ;] ze jak sie zasnie w nich to sie oko bardzo uszkodzi, a jak sie pare razy w nich zasnie to nawet mozna wzrok stracic :P hehe... chyba nie slyszalam nic glupszego ;] samej parokrotnie mi sie zdazylo w nich zasnac i jakos zyje ;] :P ja kupuje ACUVUE 2 Johnson&Johnson COLOR czasmi zielone czasmi e niebieskie.. i musze wam powiedziec ze sa strasznie dobre :) wczesniej na probe kupilam raz inne , ale zaraz robily sie twrdawe... nie pamietam nazwy..a nie chce przekrecic ;] jakby ktos bylby zainteresowany to kosztuja 160 zl 6 par (czyli starczaja na 3 miesiace) ja zawsze troche oszczedzam na soczekwach.. bo zmiasta 4 tygodni nosze 5.. i poniewaz obie soczewki mam tej samej mocy to trzymam je razem w jednym pojemniczku :) wcale sie nie psuja.. a plyn zmieniam co 2 dni...dzieki temu soczewki starczaja mi na dluzej a taki maly plyn nie wiem dokladnie na ile, ale na 3 miesiace na pewno :) polecam ;] nie wiem jakie moge byc jeszcze mity ;] nie wyplywaja jak sie placze :P nie wyplywaja w basenie.. hmmm.. nic mi juz nie przychodzi do glowy.. ale uwazam to za cudowny wynalazek.. noszac nie czujesz ze je masz.. a samo zakladanie zajmuje nie wiecej niz 10 sekund... :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość liczebniczka
ja nosze soczewki od 6 lat okolo, zawsze kupuje miesieczne, 20 zlotych za jedna. zdarza mi sie nosic soczewki nie miesiac,ale np 2 i jeszcze nic mi sie z oczami nie stalo,wkladam je rano jak wstaje a zdejmuje jak wroce,czasami jest to 21,a czasami jak gdzies wychodze to jest tak,ze wloze o 8 rano,a zdejme o 8 ale nastepnego dnia.kupuje nowe jak mam kase i jak odczuwam jakis dyskomfort w noszeniu. co do wyjmowania to po prostu lapie w 2 palce i wyjmuje:) duzo razy w nich spalam jak np wyjechalam gdfzies na kilka dni i zapomnialam plynu.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Poszukujaca2005
Nosze soczewki od kilku lat. Mam wadę -1,5. Kiedys przypadkowo przez tydzień nosilam soczewki jednodniowe (zawsze zdejmuję jak przychodzę z pracy) i dopiero po tym czasie się zorientowałam, że to nie są temiesieczne. Nic mnie nie bolalo, wszystko było tak samo. I stąd moje pytanie czy można nosić soczewki jednodniowe dłużej niż jeden dzień? Wiem, że nazwa wskazuje co innego ale fakty, w moim przypadku, mówią same za siebie. Pytałam o to jakiegoś okulistę on line i powiedział, że w żadnym wypadku. Natomiast moj znajomy okulista powiedzial, że moge tylko żebym czyściła je tak jak te miesięczne. Już sama nie wiem co myśleć. Podobno te jednodniowe są mniej wytrzymałe i szybciej się niszczą i to cała różnica. Tylko że jednodniowe kosztują 6zł a nie 40. Może wiecie coś na ten temat. Wiem że okuliści-optycy nie powiedzą że można nawet jeśli tak jest bo to dla nich strata. Ale jak jest naprawdę? Pozdrawiam

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość rikitiki
no widze że ryzykantki tu sa=) ja raczej stosuje sie zawsze do tego co lekarze mówia i co pisza w tej ksiazeczce. zawsze zdejmuje soczewki na noc, stara sie długo ich nie nosic. mam miesieczne i co miesiąc zmieniam pare (+-3 dni) płyn nalewam mniej więcej do połowy wysokości pojemniczka tak aby soczewka cała była "utopiona" a duża butla starcza mi na 2-2,5 miesiąca. nie chce na własnych oczach zabardzo eksperymentować bo mam duża wade i jakbym niedajboże musiała odstawic soczewki (zapalenie spojówek czy cos) to byłby to dla mnie koszmar... pozdrawiam wszystkie zasoczewkowane

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
witam :) ja od tygodnia noszę SoftLens Toric 66- soczewki toryczne miesięczne ;) zbyt tanie nie były- 440zł za dwa opakowania po 6 sztuk,ale inaczej sie nie dało kupić :/ mam takie pytanie- czy zdarza się Wam,że soczewka \"wskoczy\"na oko-przy zakładaniiu jej-a potem,zamiast przesunąć się na tęczówkę,nie przykleja się do oka,tylko spada? czasem tak mam,dość to denerwujące :(

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość szyszynka
Ja nosze w sumie krotko soczewki ale zdazylam juz kupic soczewki smieniajace kolor mam swoj naturalny zielony a kupoilam niebieskie tylko jest taki problem i wszystkich orzed tym przestrzegam soczewki maja rozmiary maly sredni i duzy. ja o tym nei wiedzialam i kupilam pani u optyka wziela mi srednie okazaloi si eze sa za duze i moja zrenica jest za mala na wypelnienie srodkowej luki i czasem widac mi dwa kolory teczowki ale ludzie mowia ze wygladam bardziej tajemniczo ale to moze byc w sumie problem natomiast nosilam juz acuve2 i baushe ale baushe sie latwo sciaga natomiast bardzo sie do siebie kleja czasem trzeba sie nameczyc zeby je poodklejac od siebie tzn jedna jak sie zlozy na pol to jest problem mam wade -4 wiec bez soczewek juz nie moge zyc hehe

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
ja mam -5,5 ;) i to jeszcze z cylindrami :P ale masz rację, bauschy się bardzo łatwo ściąga :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość soczewkomanka
Hej dziewczyny, Co do jednodniowych i noszenia więcej niż jeden dzień -- mi się wydaje że jest to możliwe pod warunkiem , że przeczyścisz je płynem pilęgnacyjnym. Ja nosiłam swego czasu Focus Dailies - właśnie jednodniowe, i zdarzało mi się niekiedy że soczewka zostawała na noc w oku, albo wsadzalam ją do pojemniczka z płynem i zakładałam na drugi dzień, ale juz tylko na parę godzin :) W każdym razie ślepa nie jestem poza tym dailiesy maja jeszcze funkcję nawilżającą oko i może dlatego tak dobrze się spisały. Natomiast nie próbujcie zostawiać soczewkek jednodniowych w tym płynie , w którym są pakowane - tak też zrobiłam no i niestety soczewka była do wywalenia, bo zwyczajnie zaschła :/

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Witam! A nosił może ktoś z Was soczewki I-wear? Ja noszę je od ponad 3 tygodni ( bo właśnie wtedy zaczęłam w ogóle nosić kontakty). Jestem z nich zadowolona, ale nie mam porównania, więc jestem ciekawa czy ktoś nosił te i jakiś inne. Ja staram się stosować do zaleceń lekarza, tzn. nie noszę soczewek dłużej niż potrzebuję, codziennie wymieniam płyn i zamierzam wyrzucać miesięczne po miesięcznych stosowaniu (+ te dni kiedy ich nie noszę, np. niedziele) :) Czekam na opinie dotyczące I-wearów!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość soczewkomanka
Ja takich nie próbowałam :) a jaka jest cena?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość szyszynka
I-wear nie nosilam a co to sa za soczewki Co do noszenia soczewek wiecej niz potrzeba to mam mala historie ku przestrodze moja kolezanka nosila soczewki miesieczne ponad dwa miesiace i jej si eprzykleily tzn tak mocno wyschly ze nie mogla ich sciagnac i zamiast wybrac sie do okulisty zakroplila je plynem i przenosila jeszcze ze dwa dni az zaczely jej doskwierac przez co lekarz musial sciagac je chirurgicznie to musial byc bol nie polecam przenoszenia bo i po co ja osobiscie stosuje sie do zalecen codziennie zmieniam plyn i wyciagam szkla na noc po co psuc sobie oczy wkoncu mamy je do konca zycia jak i zabki :)))))

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość shimmery
Noszę soczewki od kilku lat-AUCUVE 2 miesięczne,ale zawsze nosze je około 2 miesięcy(kiedyś 3 m.).Codziennie wkładam je do pojemniczków(chociaż czasami zostawiałam na noc) i nigdy nic mi nie było.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość ja noszę surevue johnosona
ale zamirzam je zmienic, bo nie odpowiadaja mi zupełłnie, głównie ze wzgoędu na wiecznie podrażnione oczy, jak wymawia sie 'O2optix'?? bo moze sie na nie skusze

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Dorotkaaa
I-Wear to chyba marka Vision Express? Bo u nich w sklapach zawsze są. Pewnie dobre są. Ja nie próbowałam bo mi moja okulistka bardzo dużo naopowiadała właśnie o o2optix, że są najlepsze więc noszę te i nie zmieniam. NIe wiem jak to się wymawia :))) ja wymawiam jak tlen czy "o-dwa-optix" :D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość soczewkomanka
A no faktycznie może i to Vision Express, teraz sobie przypomniałam że kiedyś miałam tej firmy płyn do soczewek, ale samych soczewek nie testowałam :) Ja miesięcznych soczewek też nie przedłużam , zwykle noszę je 30 dni, czasami zdarzy się więcej , ale to tylko dwa - trzy dni ,nie dłużej. Zastanawiam się teraz nad zakupem jakiś jednodniowych, bo wyjeżdzam na narty i jakoś nie chce tych płynów wozić, bo i tak kosmetyczka będzie wypchana :) Nie wiem tylko na jakie, z jednodniowych to tylko te Dailies kojarze.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
ja uzywam Focus Dailies, jak dla mnie sprawdzaja sie calkowicie :) nie mam z nimi zadnych problemow, i u mnie przezywaja nawet w sktremalnych warunkach, tzn zdarzylo mi sie caly sylwester w nich przebyc, czyli ponad 24h i wszystko bylo ok :P a co do I-wear, tych z vision express... kiedys musialam kupic na gwalt soczewki bo moje dailies pies porwal..:P :P wiec kupilam i-weary... trudnosci juz mialam z wlozeniem ich rano.. gdyz poprostu nie trzymaly mi sie oka.. (soczewki nosze od siedmiu lat) ale wkoncu jakos na chama sie tam wcisnely... nastepnie w ciagu dnia po trzech godzinach noszenia, rozkruszyla mi sie jedna soczewka na oku...:/ wiec szybko do okulisty by pozdejmowal te kawalki soczewki z oka... dla mnie osobiscie to bubel straszny... predzej zaloze okulary niz wloze i-weary jeszcze raz... moimi znajomi tez nie zachwali ich.. heh, ktos uzywal? moze poprostu mialam jakies wadliwe? nie wiem sama...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość liczebniczka
ja uzwam softlenses bausch&lomb i nigdy nie probowalam innych,czy zeby zobaczyc jkies inne trzeba isc najpierw do okulisty,czy mozna pokazac papierek z rozmiaami po tych softlensach? chociaz w sumie nie wiem,czy oplaci mi sie zmieniac, bo mowicie tu o strasznie wysokich cenach,jakies 140 zl itd:P a ja place 40 na miesiąc (tzn na dłużej)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
hej :) mam na 7 30 do szkoły, i wstałam nieco :P wcześniej,żeby założyć soczewki ;) liczebniczka---> czy to soczewki toryczne? mam takie same (toryczne) ,nie wiedzialam ze Softlens mogą też być sferyczne ;) a tańszych torycznych chyba nie ma?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość soczewkomanka
No nieżle o 5.30 post :) hihii A co myślicie o kolorowych soczewkach? Ja miałam tylko raz takie, z tego co pamiętam to Freshlooki tylko nie pamietam jakie , bo ich jest od groma i ciut ciut :) Kolor miały smieszny - niby zielony, trochę morski, wyglądały spoko, niestety z tego co sie orientuje Freshlooki dostępne są tylko w jednej krzywiźnie, chyba 8.6 .

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość liczebniczka
Tula ---> nie rozumiem co do mnie mówisz? nie wiem co to sa toryczne i sferyczne:D :D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

×