Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

Gość paramaribo

Soczewki kontaktowe!! Proszę odpowiedzcie!

Polecane posty

Gość paramaribo

Witam! Dzisiaj pod wpływem kaprysu stwierdziłam, że chcę mieć soczewki kontaktowe gdyż idę na wesele. Do tej pory nosiłam okulary i zawsze miałam z ich powodu kompleksy, gdyż mam dużą wadę (-4,25, -4,75 dioptrii) i szkła są dosyć grube..Sęk w tym że to wesele jest już w sobotę za tydzień. Tak więc teraz następują moje pytania: jak długo trzeba czekać na szkła kontaktowe? Jeślibym poszła do okulisty w poniedziałek, a potem zamówiła szkła, to dostanę je do soboty? Ile kosztują szkła kontaktowe? Czy mogę od początku nosić szkła miesięczne (wiadomo- tańsze..)?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Szkła kupujesz od razu:) Tzn., ja tak miałam, gdyż chodzę do okulisty w salonie Nycz i tam wszystko kupuję. Moje soczewki kosztują 40 zł i jestem zadowolona. Szkieł miesięcznych raczej się nie używa ze względu na ich twardość i szkodliwość, okuliści polecają jednodniowe albo takie dwutygodniowe w których można spać. Mnie okulistka poradziła abym w nich nie sypiała tylko stosowała je przez miesiąc. Wtedy to wychodzi na to samo i moje koleżanki też tak robią [ chodzą do innych lekarzy, żeby nie było, że mój to konował i głupoty gada].

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość taaa szkodliwosc ...
a jednodniowe sa nieszkodliwe ?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość poiuio
to zalezy od wady.Moja kolezanka ma krotkowzrocznosc,poszła do zakładu i od razu po badaniu kupila sobie soczewki.Ja bylam w tym samym miejscu, ale ze mam dodatkowo astygmatyzm(tzn na kazdym oku inna wada i astygmatyzm tez rozny) to musiałam czekac az je zamowia i sprowadza,cos ok 1 tyg.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość paramaribo
jestem krótkowidzem.. a co do tych miesięcznych to rzeczywiście są takie szkodliwe? Myślałam że nowoczesne soczewki hydrożelowe nie są twarde.. dziękuję wam za odpowiedzi :) a może wypowie się ktoś kto używa soczewek miesięcznych? :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość optyczna
ja uzywam, od wczoraj :-Pgdyby miesieczne były szkodliwe to nikt by ich nie produkował:_PJednodniowe wychodza strasznie drogo, zreszta popatrz sama na Allegro jakie sa ceny i ktore sa najpopularniejsze :-)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość miesieczne wcale nie są
szkodliwe. Owszem są soczewki np firmy B&L, soflens 59, nosilam je do niedawna juz od 6 lat, nie były szkodliwe- mnie nigdy nic nie było, tyle że są starej generacji i obecnie sa już wycofywane a zastępowane innymi. Np miesięczne nowej generacji ma firma bodajze ciba, a nazwa to airopotix, choc akurat ich nosić nie mogę, bo źle dopasowuja się do mojego oka i faktycznie nosze dwutygodniowe J&J, choć oni tez maja w ofercie miesięczne ale tez o innych parametrach. Osoby wyżej maja racje, na soczewki się nie czeka, a kupuje od ręki, o ile ma się tylko krótkowzroczność a nie np astygmatyzm. Ja osobiście zamawiam na allegro od niedawna, kupuje od razu całe opakowanie na jedno i drugie oko plus plyny. Wydatek jednorazowy duży, ale prawie połowe pieniędzy oszczędzam-kwestia wyboru wiarygodnej osoby.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość soczewki
kuujesz od razu jak nie u tego to u innego optyka, ceny sa mniej wiecej jednakowe wszedzie, polecam hydrozelowe 2 tyg, ja mam duzo roznice wad(-0,5 i -3, 5) i jak dla mnie soczewki sa idealne, szczerze polecam

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość paramaribo
a wy szliście najpierw na badanie do okulisty, a potem kupowaliście soczewki? czy istnieje możliwość przeprowadzenia takiego badania u optyka?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość kikooo
ja kupuje 2 tygodniowe OASYS johnson&johnson sa super, w ogole sie ich nie czuje. place 120 zl za 3 pary... starczaja na 6 tyg ale ja nosze dluzej ;p soczewki kupujesz od razu po badaniu :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość kikooo
optyk SPRZEDAJE soczewki i okualry a nie BADA :/ to nie lekarz!!!! (lol)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość miesieczne wcale nie są
w babinetach optycznych czesto tez jest gabinet okulistyczny-płatny. tam ci dobiora

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość 11Dankaaaaa23
skoro juz jetsesmy przy temacie soczewek czy długo trzeba czekac na kolorowe soczewki niekorekcyjne i czy mozna zamóic miesięczne lub na dłuzszy czas noszenia?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość paramaribo
wiem przecież kto to okulista, a kto to optyk.. noszę okulary od dobrych 7 lat. ale kiedyś obiło mi się o uszy coś w stylu 'badanie gratis jeśli kupisz soczewki kontaktowe'

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość paramaribo
miesieczne wcale nie są- a nie orientujesz się może ile wynosi cena takiego badania?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość optyczna
a ja z innej beczki:-Ptak jak pisałam nosze soczewki od wczoraj, na jednym oku super, nie czuje jej wcale, a na drugiej mam taki nieduzy dyskomfort, troche czyje, ze cos jest w oku, :-(czy to kwestia przyzwyczajenia sie oczu, czy to minie czy tez mam zaczac sie martwic...:-O

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dobrze Ci się obiło o uszy. Ja podjęłam próbe założenia soczewek przed swoim ślubem. Poszłam do okulisty, płaciłam za wizyte, a soczewki dostałam niejako gratis i do tego płyn do nich. Tylko, że nie mogłam się przemóc, żeby dłubac sobie palcem w oczach w celu wyjęcia lub załozenia soczewek, więc sobie dałam z nimi spokój. Wywaliłam ustrojstwo, a płyn dałam kumpeli, która nosi kompakty. To nie dla mnie, ale Ty spróbuj, może Ci podpasują. W większych miastach takie usługi są, ja byłam w Poznaniu.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość optyczna
w VE badanie kosztuje 59 zeta, a przy zakupie opakowania soczewek (145 zeta) jest gratis +jedna para soczewek miesiecznych tez gratis :-)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Ja chyba płaciłam 50 zł, ale to było 3 lata temu.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość optyczna
a mnie zakładanie i sciaganie nawet w miere juz wychodzi :-)tylko ten dyskomfort w jednym slipiu...:-(

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość ternet
Ja mam mc i nie narzekam, sa miekkie. Kiedys mialam 3 miesieczne. Jesli to tylko jednorazowa impreza to kup jednodniowe.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
To super, ja taki stres przeżyłam przy ściaganiu, że masakra :o Poczekaj może do jutra, a potem idź najwyżej do optyka i się spytaj. Może masz jakoś inaczej oko zbudowane i coś Cię tam uwiera??

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość do Ishtar87
a co czytac ze zrozumieniem ? Moze ty naucz sie wyrazac swoje mysli. W pierwszym poscie skrytykowalas miesieczne soczewki, a dopiero pozniej wytlumaczylas przyczyne ...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość miesieczne wcale nie są
dokładnie, jest cos takiego jak badanie gratis, ale to własnie tam gdzie jest gabinet okulistyczny u optyka:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość paramaribo
dziękuję za pomoc :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Najlepiej doradź się okulisty czy przy Twojej wadzie wzroku soczewki nie będą szkodliwe :) Potem możesz sobie zamówić szkiełka na allegro albo na szkla.com, jednodniowe albo takie na miesiąc, może się okaże, że możesz nosić soczewki na stałe :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość kami182
Z soczewkami jest trochę jak z dobieraniem butów. Niby rozmiar dobry i krój się podoba, ale po założeniu i tak są niewygodne. Ja np. wypróbowałam 2 rodzaje i za każdym razem oczy mnie szczypały i były zaczerwienione. Noszę zerówki kolorowe dlatego kupowałam w necie bez konsultacji z okulista. Ale dopiero podczas wizyty u specjalisty udało mi się znaleźć wygodne "buty";) Przede wszystkim więc trzeba iść do okulisty, a nie kupować w ciemno na allego. http://www.acuvue.pl/

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Polecam soczewki kontaktowe CooperVision. Nosze je od 3 miesiecy i jestem bardzo zadowolona. Mój okulista zalecil mi zakup miesiecznych. Mam bardzo duze plusy na szklach.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
soczewki bardzo łatwo dostać na szczęście:) ja miałam do czynienia z różnymi firmami, ostatnio kupiłam soczewki CooperVision w http://www.panhilary.lodz.pl i wydaję mi się, że są najlepsze

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

×