Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

onadotcom

soczewki kontaktowe - suche oczy?

Polecane posty

witam ponownie. jakis czas temu pisalam z pytaniem, dlaczego przy noszeniu soczewek, po 5, 6ciu godzinach mam czerwone oczy. mam niemal odbita soczewke dookola teczowki. poszlam dzisiaj do innego lekarza (zaznaczam ze mieszkam w anglii). pierwsze soczewki jakie mi przepisano, byly to miesieczne soczewki toryczne. zapytalam wiec co robic, by nie miec czerwonych oczu. lekarz sprawdzil mi oczy jakas maszyna (prawdopodobnie chodzilo o ich nawilzenie) i powiedzial ze mam suche oczy, i prawdopodbnie jakakolwiek soczewke nie zaloze bedzie ten sam efekt. kazal nawilzac oczy kroplami, lub sprobowac jednodniowych soczewek... ktore wedlug niego i tak nie zdadza rezultatu, poza tym ciezko je dobrac do mojego astygmatyzmu. czy ktokolwiek z was mial takie problemy przy soczewkach? to moja pierwsza przygoda z soczewkami, wiec zupelnie nie mam doswiadczenia i nie wiem czy tak powinno byc czy nie. nie wiem tez co robic, probowac innych, innych firm, jednodniowych czy sie poddac i wrocic do okularow... nie mam recepty na soczewki, gdyz zaden z tych lekarzy nie chcial mi jej wydac, az nie wykupie ilus tam soczewek... recepta na okulary wyglada tak: prawe oko sfera - -2,25 i cylinder 2.0 lewe oko sfera - -3.0 i cylinder 2.5 podgladalam recepte byly na niej te same dane wiec moze da wam to jakies pojecie... jesli ktos z was moze mi cos na ten temat poradzic bede bardzo wdzieczna :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość lasiczka77
Cześć, nosze soczewki ponad 10 lat, i tylko jeden rodzaj Durasoft firmy Wesley&Jensen chyba tak sie to pisało jedną parę soczewek nosze 3-4 lata bez zadnych komplikacji, wymieniem wtedy gdy juz sa zużyte.Też miałam ten problem, lekarz powiedział mi,że mam za mało tłuste łzy i dlatego mam suche oczy i czerwone.Używałam kropli Lacrimal i pomogło.Używałam również żelu Salcoseryl, który odżywia oko.Polecam również.Mam nadzieje,że nie zrezygnujesz z soczewek, bo to jest bardzo wygodne.Powodzenia.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość po pierwsze
kup sobie soczewki z polski, ja tez mieszkam wuk i nawet sobie tym glowy nie zawracam. kupuje u hamerlicka albo w optivi -wyslaja do uk i nie ksoztuje to duzo. kup sobie O2 OPTIX miesieczne - nie maja prawa cie po mtym bolec oczy

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość dtkkmd
nie slyszalam nigdy ze sa takie soczewki ktore nosi sie kilak lat

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość droga autorko
a nie pomyslalas o tym ze po prostu nie mozesz nosic soczewek ??? Po co na sile chcesz meczyc oczy ?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
nie ze na sile;) pytam tylko, bo w niektorych sytuacjach musze przyznac ze jest to dla mnie wygodniejsze... pytam z ciekawosci, czy to jest do przejscia;) ostatecznie zawsze moge wrocic do okularow;) licze sie z tym ze moze nie udac sie nic dla mnie dobrac... chociaz bardzo bym chciala;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
O2 OPTIX miesieczne te są najlepsze jeszcze dobre krople a może zmien płyn do czyszczenbia na ten bez konserwantów

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość jikolopi
o2 optix popieram

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość angina1
autorko ja mam ten sam problem- zmeczone, czerwone oczy. na codzien niestety nie jestem w stanie nosic soczewek:( zakładam na specjalne okazje

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość kolio
ja nawilzam kroplami dodatkowo, rowniez przed zalozeniem soczewek nakladam, krople dwie na soczewke. problem zniknal. ale krople zawsze mam przy sobie gdyz pracuje w pomieszczeniu klimatyzowanym i w dodatku przy komputerze.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość miły dzień
hej. jak masz suche oko to nawet soczewki jednodniowe nie pomogą. po prostu oko ci wysycha i tyle. trzeba dlatego nawilzac. kropelki przed nalożeniem soczewek i po zdjęciu - to bardzo pomaga. Jezeli natomiast masz wrażliwe oczy, to soczewki jednodniowe są zdecydowanie bezpieczniejsze.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Tocha
onadotcom, ja chcialam napisac w innej sprawie niz suche oczy. Mianowicie chodzi o wydanie recepty czy zaswiadczenia o wadzie wzroku. Jesli placisz za badanie to musza wydac ci taka karteczke. Inaczej jest to niezgodne z prawem. http://www.glassesdirect.co.uk/your-prescription/ Tutaj pisza na ten temat. Chyba, ze mialas bezplatne badanie, to wtedy moze maja jakies swoje zasady.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość ja uzywam tylko
ciba vision zadnych innych moje oczy nie akceptuja, i tylko aqua night and day, próbowalam kolorowe , wypadly po 6 dniach i właziły pod powieki, johnsona tez sie nie trzymały , nighty nosze dzien i noc miesiac czasem półtora , tylko ze jak nie pije okreslonej ilosci płynów to wtedy tez czuje suchosc, ja wypijam 4 litry dziennie nie liczac kawy i owocow, i nie mam problemów z oczami , w nigtach moge spac, kapac sie robic makijaz i nic mnie nie rusza , tylko uwazaj tez jak kupujesz bo ja na aelgro zamawialam oryginalne ciba ze stanow, a teraz ze sklepu internetowego przyszedl mi jakis szajs wyprodukowany made in indonesja

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość majkaooo0
ja używam kropli. takie które są kompatybilne z soczewkami to cationorm. nawilżam nimi oko i pieczenie i wszelkie dolegliwości znikają, także polecam

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość kamila888
ja używam kropli cationorm. jest to w zasadzie emulsja. bez konserwantów, można stosować na soczewki, nie wiem co bym zrobiła bez tego leku. nie chcę rezygnować z soczewek, a gdy oko jest suche to te krople to jedyne wyjście

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość kaśka9999
mnie lekarz przepisał cationorm. nigdy o nim nie słyszałam, a tu widzę że nie tylko ja go używam! jestem mile zaskoczona, jakieś visine itp to wiem że istnieją, bo są reklamowane, a o tym cationormie nigdy nie słyszałam. ale bardzo dobry jest, dobrze że lekarze przepisują i dzięki temu lek jest w obiegu, bo naprawdę super działa. no i najważniejsze że można go używać na soczewki!!! małe które krople, zwłaszcza z tych "popularnych" można używać z soczewkami :/

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Karolina111
hej ;) ja też słyszałam o tym cationormie, kumpela bardzo chwaliła, bo wreszcie może używać kropli na soczewki, a miała z tym straszny problem. ja tam nie mam aż takiego problemu z suchymi oczami, tylko czasem mi doskwiera, ale potwierdzam że ten cationorm całkiem spoko musi być ^^

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Majka224
mam ten sam problem. tzn noszę soczewki i potrzebuję kropli, które można używać na soczewki. zapytałam w aptece o taki preparat i polecili mi cationorm. od razu kupiłam i wypróbowałam i powiem Wam że od tego czasu nie stosuję innych kropli niż ten lek ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość marrrek
ja nie noszę soczewek, ale na suche oko używam kropli lakroft

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Michasiasia
ja nie stosuję soczewek, więc mam większy wybór co do kropli, ale moja siostra jest 'skazana' na cationorm. chociaż skazana to złe słowo, bo lek jest świetny. ja sama używam, bo po co kupować dwa różne leki, skoro ona używa tego bo nosi soczewki a cationorm można używać z soczewkami, ale ja go stosuję bez i też jest super. silnie nawilża oko i przynosi ogroooomną ulgę dla oczu

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Hankaak
ten cationorm jest super. ja też stosuje i jestem bardzo zadowolona

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Ewelinnn
ja nie na soczewki ale po zdjęciu soczewek używam kropli ocutears. soczewki strasznie wysuszają oko, a te krople są super. nawilżają, są bez konserwantów, mają długi termin ważności, jak dla mnie bardzo na plus

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Halhala
ja nigdy nie pomyślałam żeby na soczewki używać kropli, ciekawe... do tej pory zawsze najpierw ściągałam, a potem dawałam krople. używam lakroftu i jest dość pomocny, muszę sprawdzić czy można go używać na soczewki

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Kris527
hej hej :) ja też mam problem z suchością oczu związaną z soczewkami. nigdy nie słyszałem o kroplach których używa się NA soczewki, ale zawsze po ściągnięciu soczewek zakraplam oczy. używam lakroftu, tak jak tu już wspomniano są to dość dobre krople, mi wystarczają

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Ankakna
ja soczewki stosuję na dzień, na noc oczywiście je ściągam. ale mimo wszystko to jednak wysusza oczy, przy komputerze to wgl masakra jest. kropelki na to pomagają, ale trzeba uważać, bo nie wszystkie nadają się do stosowania na soczewki, czasem trzeba je najpierw ściągnąć. ale ten cationorm polecany tutaj to całkiem dobra opcja, można go spokojnie używać na soczewki, ja tak robię i nie mam w związku z tym żadnych problemów

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Wiktori_aa
suplement diety mimo że na oczy, moim zdaniem nie za bardzo się sprawdzi w tej kwestii... ok, wzmacnia i chroni oczy, ale jeśli chodzi o suchość a do tego wraz z soczewkami (które przynajmniej w moim przypadku wydaje mi się że wysuszanie się oczu przyspieszają) to krople są niezastąpione. cationorm jest bezpieczny, bo można go na 100% używać NA soczewki. co do innych kropli to nie wiem, najlepiej zapytać lekarza, wiadomo

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Maxiiia
ja zawsze przy sobie mam buteleczkę kropli lakroft i to mnie wybawia w chwilach gdy moje oczy się buntują i pieką, szczypią i robią z siebie pustynię

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

×