Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

Gość malamimalami

Soczewki. Okulista czy salon optyczny??

Polecane posty

Gość malamimalami

Witam. Mam taki problem. Chciałąbym spróbowac soczewek, ponieważ przy moim trybie życia okulary są bardzo niewygodne. U mnie w przychodni okulista stosuje stare metody badań, zakropi mi oczy, karze przeczytać literki, poświeci jakimś światełkiem i wypisuje recepte na okulary. Nigdy nie pytałam o soczewki, nie wiem czy takie badanie wystarczy, aby dobrac soczewki?? Czy wogole musze iść do niego na badanie?? (podkreślam, że panicznie się go boję, dlatego nie byłam juz długi czas, przez który wada musiała się pogłębić, bo szkła okularowe, które nosze sa juz za słabe) Czy mogę skorzystać z usług jedynie optyka?? Np vission express?? Słyszałam, że prowadza tam dosyć konkretne badania, przy użyciu profesjonalnego sprzętu, ale czy znów takie badanie wystarczy??

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość vfvdfv
w VE maja pewnie okuliste wiec normlanie cie przebadaja, anucza korzstac z soczewek i tyle vvf

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość ejżejejejzee
"Badania na soczewki" są identyczne jak badania na okulary, więc nie rozumiem co tu miałoby nie być refundowane?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość vfvdfv
dobieranie soczewek to nie to samo co dobieranie okularow, w VE lekarza bada i dobiera krzywizne, potem nosi sie je kilkanasci eminut wraca i lekarz znowu bada czy wszystko jest ok

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość malamimalami
Czyli mogę iść do VE nie wiedząc jaką mam obecnie wadę, oni mnie zbadają i dobiorą odpowiednie soczewki bez problemu? Nie musze mieć recepty od okulisty jak przy szkłach do okularów??

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość vfvdfv
jesli salon ma okuliste to idziesz tak po prostu i juz. badanie zazwyczaj jest za 1zl jesli kupisz u nich soczewki

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość malamimalami
a nie orientujesz się przypadkiem ile czeka się na taką wizytę w VE??

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość vfvdfv
od reki zazwyczaj sa wizyty, czeka sie w zaleznosci od oblezenia ja czekalam na wizyte kilk aminut.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość malamimalami
wielkie dzięki za info :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
ja wyrobilam sobie okularki w LM OPTICS ( bardzo fajny salon, polecam) jakies pol roku temu a ostatnio tez zapisalam sie do okulisty na soczewki, takze od czasu do czasu nosze i soczewki kontaktowe:))) Tak, pod kontem doboru soczewek nalezy isc do okulisty, nie mozna samemu. Po za tym tak jak mi tlumaczyla pani optyk, moce sa nieco inne niz w okularach ale wszystko zalezy od wady. Na miejscu nauczono mnie zakladac, dostalam probne do treningu w domu i juz nie sprawia mi to problemu. polecam:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
ja kupowałam tu www.optycorp.waw.pl :) i musze przyznac, ze jestem bardzo zadowolona - swietna obsługa, doradzą i nauczą zakładać!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
najpierw okulista - później zakup. Musisz zrobić szczegółowe badania, nie warto ryzykować. Wszystko od razu możesz zrobić w www.kosinski.tarnobrzeg.pl . Najpierw badają, a potem moożesz kupić zarówno okulary jak i soczewki.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Moja koleżanka badanie wzroku żeby dobrać okulary i soczewki robiła u optyka www.siejka.pl w Opolu i mówiła, że wykonują kompleksowe badania np dna oka. A w cenie doboru soczewek dostała pierwszą parę soczewek, płyn i pojemnik

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Najpierw okulista, który fachowo dobierze soczewki, potem zakup u optyka.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Idz do innego okulisty bo z tego co opowiadasz, Twój zachowuje się bardzo nieprofesjonalnie. Ja jestem z Wrocławia i chodziłam do www.okulisci.wroclaw.pl.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Cześć. Jeżeli bardzo chcesz soczewki powinnaś udać się do dobrego Salonu Optycznego w którym pomogą Tobie dobrać soczewki i zadbają o Twoje oczy jak należy. Słyszałam, że dobry salon znajduję się w Warszawie na ulicy Broniewskiego, że leczą tam porządni optycy.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
mysle,że lepiej okulista, który Ci powie czy w ogole mozesz nosić soczewki, nie każdy powinien :) Znam bardzo dobrego okulistę w www.okulus.com.pl/ jak coś:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
pewnie, zgadzam się :) najlepiej w pierwszej kolejnosci skonsultować sie z lekarzem. Ja przed zdecydowaniem sie na soczewki bylam w http://www.kalmedica.com.pl/ :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Najlepiej jak gabinet okulistyczny jest połączony z salonem optycznym. Wtedy okulista wystawia receptę i można je od razu kupić. W Opolu gdzie mieszkam polecam Poloptyka www.poloptyk.pl gdzie tak właśnie jest. No i mają soczewki naprawdę bardzo dobrej jakości.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
na poczatek na pewno okulista, bo trzeba miec recepte wiedziec czy mozna nosi c itd. Proponuje CI isc do www.s-medi.pl - bardzo dobrego okuliste tam maja:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość 2Juliaa5
Przed zakupem pierwszych soczewek należy przeprowadzić badanie pod kątem doboru soczewek kontaktowych - najlepiej w profesjonalnym gabinecie optometrycznym lub okulistycznym, gdzie specjalista dobierze odpowiedni rodzaj i rozmiar soczewki oraz da soczewki próbne, nauczy je zakładać, zdejmować oraz prawidłowo pielęgnować.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Możesz iść do innego ośrodka który współpracuje również z salonem optycznym. Nie ma to wielkiego znaczenia. Ja dobierałam soczewki u www.okulisci.wroclaw.pl. Również nie mogę nosić okularów ze względu na aktywny tryb życia, gimnastykę itd.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Najpierw idz do okulisty i niech zbada Twoja wade wzroku i Ci powie czy możesz nosić soczewki czy nie. Potem możesz kupić je w salonie optycznym, ja kupowałam niedawno soczewki w http://www.optometriaciborek.pl/ w wawie i jestem z nich zadowolona.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Ja kupowałam soczewki w salonie optycznym przy szpitalu http://www.drmichnowski.pl . I to chyba jest najlepsze rozwiazanie. Nie mam zaufania do takich zwykłych salonów.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Ja kupowałam w gabinecie okulistycznym http://nyczoptyk.pl/ i jestem bardzo zadowolona. Przede wszystkim jest bardzo duży wybór i można liczyć na pomoc w dobraniu odpowiednich.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
jak chcesz zaczac nosic soczewki to konieczna na poczatku jest wizyta w gabinecie okulistycznym.potem mozesz isc do salony i wybierac. Jeslu nie chcesz biegac po calym miescie to mozesz isc do www.kosinski.tarnobrzeg.pl/ tam maja i gabinet i salon:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Oczywiście, że okulista! W salonie jak najbardziej dobiorą soczewki, ale Ty powinnaś najpierw przebadać oczy a dopiero potem myśleć o soczewkach. Badanie komputerowe to żadne badanie, przy bardziej skomplikowanej wadzie okulary czy soczewki są po nim źle dobrane.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

×