Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...
Zaloguj się, aby obserwować  
guerlain

Sposoby na poprawienie kondycji włosów

Polecane posty

Witam :) Piszcie, jak poprawić stan włosów - moje są cienkie, farbowane (kolor czarny), ostatnio zauważyłam, że się przerzedziły :( Może wiecie, jakich witamin/składników potrzeba na odbudowę bujnej czupryny? Domowe sposoby też mile widziane (z modyfikacją diety włącznie), zwłaszcza interesuje mnie, jak poprawić ich stan \"od wewnątrz\". Poza tym piszcie, jakie farby są najlepsze - najmniej inwazyjne. Ja używałam Garnier, dawniej Natea, ostatnio też Schwarzkopf, ale jestem średnio zadowolona i myślę nad zmianą.\\ No i ciekawią mnie takie sposoby pielęgnacji, które odżywią, a jednocześnie jak najmniej obciążą włosy (moje są z tendencją do przetłuszczania). Czekam na dobre rady :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość ****malaria****
skrzypovita poprawia wyglad wlosów cery i paznokci Capivit A+E regerujaca maseczka (lub odzywka) Dove domowa maseczka (2 zółtka, łyzka oleju, kilka kropel soku z cytryny...nałozyc i po 15 minutach spłukac) w ogóle, zeby włosy były zdrowe nalezy unikac suszarek, lokówek, prostownic no ale cóz, w zimie bez suszarki ciezko :p :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Polecam maseczkę wax do włosów czarnych, po drugie sięgnięcie po szampony ze sklepów firmowych przeznaczonych dla fryzjerów. Tam naprawdę są rewelacyjne szampony i odżywki a efekty i poprawa widoczne są po upływie miesiąca. Moje blask odzyskały nawet wcześniej. Włosy po takich szamponach są cudne i zauważysz różnicę już po pierwszym myciu, dla mnie było wow... Natomiast odradzam odżywianie włosów od wewnątrz poprzez witaminy typu skrzyp itp na porost włosów. Urosną owszem, ale nie tylko te na głowie... Ja sobie tak załatwiłam piękne owłosienie na nogach, którego wcześniej po prostu nie miałam. A teraz męcz się ciało... No cóż eksperymenta kosztują... jakoś mi się nie dodało, że jeśli pobudzę wzrost włosów to wszelkich. Tak więc przestrzegam. natomiast polecam to co powyżej.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość zaniepokojona222
Radical -szamopn ,Sebrina Recept przeciw wypadaniu wlosow i przyspeiszajacy porost wlosow ,odzywka wax treatment ,nafta kosmetyczna ,olejek rycynowy wszystko dostepne w aptekach

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość ****malaria****
no to mialas pecha...bo ja brałam skrzypovite i zadnego porostu wlosów na nogach czy w innych partiach ciala nie mialam.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość zaniepokojona222
tak tylko ze ja jestem wciazy i czy moge uzywac takich rzeczy??czy to nie szkdozi mojemu dzidziusiow?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość kondycja włosów zależy
tylko i wyłącznie od zabiegów, jakie na nich wykonujemy, w jaki sposób je myjemy, czeszemy, dbamy o nie, od uwarunkowań genetycznych i hormonalnych. Witaminy działaja na cebulki, ale tylko tych włosów, które rosną, które SĄ. Witaminy nie sprawią, ze nagle zacznie rosnąc ci więcej włosów, jeżlei z natury masz rzadkie. Poza tym syntetyczne preparaty guzik dają, niszczą wątrobę, a przez to w perspektywie kilku lat wprost przyczyniają się do gorszego stanu włosów i cery... Poza tym witaminy, które sa tam zawarte praktycznie wclae nie sa przyswajane, może w maxc. 10%:o Tak samo odżywki, zwłaszcza takie z supermarketu- sprawdź, ile tablicy mendelejewa masz w skłądzie, to niszczy skórę głowy, niszczy włókno włosa itd. Najlepiej jest czesać włosy rzadko, zaraz po umyciu, nie trzeć nimi o ubranie, nie szarpać, nie trzeć ręcznikiem przy wycieraniu, nie farbować, nie używać bardzo hemicznych odżywek. A jeżlei już, to tylko profesjonalne, bo tam ta chemia przynajmniej czemuś służy. Np. woski i sylikony nawilżają włos, zatrzymują w nim wodę i włosy duuuużo mnie się rozdwajają. A w tanich odżywkach i maskach nie dość, ze masz samą chemię, to w dodatku ona nic nie daje... Wprost niszczy włosy. Bo po umyciu, bez odżywki są w strasznym stanie. Poza tym- dieta. Tylko jedząc zdrowe produkty, błonnik, witaminy, CEBULĘ, warzywa, można mieć zdrowe włosy. Cebula przed wszystkim, surowa, bo ma dużo krzemionki. I w dodatku przyswajalnej, nie tak jak tabletki i jakieś wymysły w stylu maska z cebuli:o Cebule trzeba jeść, i to surową, żeby mieć przyswajalną krzemionkę w organizmie- budulec włosów i paznokci.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość kondycja włosów zależy
No jak jesteś w ciąży xto tym bardziej jedz warzywa, owoce, cebule itd. Tabletki syntetyczne tylko obciążąją wątrobę, a w ciąży i tak jest wystarczająco obciążona,. Musisz usuwac z organizmu produkty przemiany marterii dziecka... Poza tym w czasie ciąży i po niej możesz mieć włosy w jeszcez gorszym stanie, ze względu na wahania poziomu hormonów... Albo w lepszym:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Nooo, to będę uważać na skrzyp, zwłaszcza, że włosków na nogach regularnie muszę się pozbywać... ;) Z suszarki nie korzystam, do tej pory zaplatałam włosy na noc w warkocz, ale to im chyba też szkodzi, więc przestałam i po prostu kładę się spać z mokrymi po myciu. Jak układać włosy, żeby były ładne, ale bez ich łamania czy urywania? Oto jest pytanie :) Piszcie piszcie, pozdrowionka i czekam na dalsze porady. :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość zaniepokojona222
do tej co sie tak zna na wlosach ale nie ma zadnych przeciwskazan do stosowania tychodzywek ,szamponow -co napisalam powyzej??bedac w ciazy czy wtym sie nie orientujesz?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dodam jeszcze, że moje włosy się nie rozdwajają, a kiedyś były znacznie gęstsze, choć cienkie. Chciałabym przynajmniej częściowo odzyskać ich gęstość, jeśli to możliwe. Pozdr. :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość niebieskooookaaa22
hey słyszałam, że nie WOLNO kłasc się spac, lub chodzic z mokrymi włosami... trzeba zawinąc w ręcznik i chodzic aż ręcznik wchłonie wodę z włosów... i nie rozszesywac włosów jak są takie mokre

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość niebieskooookaaa22
a i jeszcze jak masz czarne włosy, to do maseczki z żóltkiem+nafta kosmetyczna(lub olejek rycynowy) NIE dodawaj soku z cytryny, bo on rozjaśnia ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość preparaty ze skrzypem

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość albo witaminy Puritans Pride
specjalne, dla kobiet ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość taaaaaaaaaaaa ja brałam te wit
aminy Puritan's Pride, brałam Skrzypowitę, Silicę itp itd. i gówno to wszystko daje. Fakt- odzywianie, mało stresu itd. Jak juz ci się przerzedziłyu tak włosy, to nawet Inneov gęstoś ci nie pomoże. Ja używałam tez ampułek Vichy, specjalnego płynu Weela Professional i nic. A włosy jednak zdrowiej jest suszyć. ALbo na świeżym powietrzu, albo suszarką. Nie można chodzić spac z mokrymi, bo mokre włosy baaaardzo się niszczą, dużo bardziej niż suche. A jak się na nich położysz i obcierasz o poduszkę nimi, to matowieją i strasznie się niszczą. Poza tym nie można chodzić z mokrymi ani z ręcznikiem za długo, jak to ktoś napisał, bo w wilgotnym środowisku rozwijają się grzyby. A one bardzo lubia naszą główę i właśnie przez nie powodowany jest łupież, potem wypadanie włósów itd. 🖐️

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość refreshh

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość pierwsze slysze
aby od skrzypu rosly wlosy na nogach :-)) :-)) ale sie usmialam

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość może niektórzy tak mają
:D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Ale bzdury piszecie w cebuli krzemionka hehe, krzemionka jest w skrzypie, w cebuli co najwyżej są związki siarki..... Oba składniki mają wpływ na porost włosów......Co do preparatów mineralno-witaminowych to jestem za. Na pewno nie wyrośnie z dnia na dzień bujna czupryna, ale jesli komuś wypadają włosy przez złą dietę lub brak minerałów, to mogą pomóc. Zresztą nie tylko na włosy ale na kondycję całej skóry i paznokci, ogólny atrakcyjny wygląd.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Co to jest krzemionka i gdzie można ją znaleźć? Krzemionka Mineralna jest głównym składnikiem skorupy ziemskiej (27.80%), drugim po tlenie (46.60%). Istnieje w dwóch formach: bezpostaciowej lub krystalicznej, w różnego rodzaju skalach takich jak granity, piaskowce, glina itp. Jest używana przez różne rodzaje przemysłu w tym technologie półprzewodnikowe. Mineralna krzemionka jest toksyczna dla ciała ludzkiego. Dlatego właśnie w sprzedaży znaleźć można ją w rozcieńczeniu homeopatycznym lub jako krzemionkę koloidalną (to znaczy z cząsteczkami o rozdrobnionej strukturze). Krzemionka Organiczna różni się od mineralnej obecnością jednego lub kilku atomów węgla w połączeniu z wodorem. W takiej formie jest jednym z najważniejszych składników żywej materii, potwierdzonym zawartością w roślinach, zwierzętach i w ludziach. Organiczna krzemionka obecna jest we wszystkich częściach ludzkiego organizmu. Znajduje się w różnych organach i gruczołach - płucach, wątrobie, sercu, śledzionie, mózgu, trzustce, tarczycy itd. Duże ilości można znaleźć w skórze, paznokciach i włosach. Kości zawierają krzemionkę, jak również ścianki arterii krwionośnych oraz szkliwo na zębach. Krzemionka znajduje się w komórkach ludzkiego organizmu w różnych ilościach w zależności od miejsca występowania. Umożliwia lub odbudowuje wymianę potencjału elektrycznego odbywającą się na poziomie membran komórkowych. Krzem jest również ważną częścią tkanki łącznej, która jest najbardziej popularnym typem tkanek w ludzkim ustroju. Najważniejszym zadaniem tkanki łącznej jest pomoc w funkcjonowaniu organizmu: stawy, kości, arterie krwionośne, tkanka tłuszczowa i krew. Wszystkie one są tkanką łączną. Tkanka tączna pokrywa włókna mięśni, zamyka elementy ptuc, otacza komory serca itd. Krzemionka odgrywa bardzo ważną role w pomnażaniu włókien kolagenu, od których zależy elastyczność całego ciała. Gdy wziąć pod uwagę role krzemionki jaką odgrywa w odnawianiu komórek, jej ważność we wspomaganiu i odbudowywaniu systemów ustroju, prawdą jest powiedzenie, że jest główną siłą istniejącą we wszystkich żywych organizmach. W czasie urodzenia ludzie mają pewną ograniczoną ilość organicznej krzemionki. Jakkolwiek, w procesie starzenia się ilość jej maleje w sposób nieodwracalny. W trakcie osiągania pełnej dojrzałości człowiek zużywa do około 80% zasobów organicznej krzemionki. Ludzkie ciało nie jest w stanie zamienić mineralnej krzemionki pochodzącej z pożywienia lub napojów w krzemionkę organiczną. Co prawda można ja znaleźć w minimalnych ilościach w niektórych roślinach np. skrzypie i w bambusach oraz w łuskach i nasionach.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość piszesz że krzemionka jest
toksyczna. no to jak jest z przyjmowaniem preparatów z nią? Bezpieczne to?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość zytunia
ja pijam co rano siemię lniane , które poprzedniego wieczoru zalałam wrzatkiem wlosy wyglądają bosko

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość tyra
Powiedzcie cos wiecej na temat siemia lnianego ? Jak to zalwacie, na jakie włosy, i po uli są efekty?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość siemię lniane
jest dobre na wrzody żołądka, a czy na włosy też?... nie słyszałam... Może ktoś kompetentny się wypowie :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Moje drogie panie !!! Olej łopian owy z czerwona papryka .... biosilk olejek z jedwabiu... szampon elseve fibralogy .... podcinanie końcówek do diety dodajcie łososia .... tuńczyka... i bez problemu możecie suszyc i prostowac....

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Stek bzdur.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Ja niedawno odkryłam, jak cudownie działa na włosy biotyna. Miałam włosy strasznie zniszczone po farbowaniu, a po kilkumiesięcznej kuracji biotebalem, który zawiera największą dawkę biotyny moje włosy odzyskały naprawdę super zdrowy wygląd.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się
Zaloguj się, aby obserwować  

×