Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

Gość hashimotka

STWIERDZONO U MNIE CHOROBE HASHIMOTO-WRESZCIE WIEM CO MI JEST!!!

Polecane posty

Gość hashimotka

Witam! Mam 25 lat.Kilka tygodni temu stwierdzono u mnie chorobe hashimoto /jedynie co w tej chorobie lubie to jej nazwa/ TSH=7.15 ulU/mL norma:/0.4-4.0/ Juz mija 2 miesiac jak biore Eutxyrox 50 i nic mi nie pomaga. Co jakis czas mi slabo, kolatanie serca, suchosc w ustach, zimno/caly czas/,bez sil, spanie non stop.../co prawda zelazo tez mam niskie/ Ja wegetuje. Czy kiedykolwiek bede miala piekne wlosy,a nie siano? Czy ktos ma ta chorobe? Bardzo chetnie wyslucham jak wy funkcjonujecie. Czy kazde wstawanie jest dla was udreka? Bardzo fajnie, zeby ktos sie odezwal, bo tak naprawde nie jestem traktowana powaznie /ludzie uwazaja moje zachowanie za przejaw lenistwa/ :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość hashimotka
podnosze :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość jest topik o tarczycy
wpisz sobie w wyszukiwarkę:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość hashimotka
tak, ja juz te artykuly poczytalam . nie jest zbytnio optymistycznie. moja lekarka byla zla ze wczesniej nie robilam badan to daloby sie jeszcze zrobic profilaktyke, ale teraz juz jest za pozno i do konca zycia bede musiala przyjmowac lekarstwa co mnie wkurza bo nie lubie byc od czegos uzalezniona, uwiazana, zeby moje samopoczucie zalezalo od jednej tabletki ehh...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość miniminka
hashimotka a myslisz ze na forum gdzie wiekszosc gada o dupie, seksie analnym, kremach na zmarszczki i tradziku, ktokolwiek powie Ci cos madrego o zadkiej chorobie? Poszukaj sobie jakiejs grupy wsparcia dla ludzi z ta choroba albo mecz swojego lekarza do skutku

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość hashimotka
dzieki za optymistyczne podejcie:P pewnie masz racje. dobranoc. :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość i ja też i ja też
witam! Około pół roku temu stwierdzono u mnie Hashimoto. Biorę Eltroxin 100, ale cudów nie ma i nie będzie. Już od 10 lat leczę się na tarczycę, ale dopiero teraz wiem, że to Hashimoto. Też mam już tego wszystkiego dość, mogę spać 24 godziny na dobę, wystarczy odrobina wysiłku fizycznego i tracę przytomność, kołatanie serca i zadyszka przy wychodzeniu po schodach na pierwsze piętro :/ no ale cóż, za parę dni dowiem się czy będę musiała być operowana... mnie już jest właściwie wszystko jedno...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość i ja też i ja też
ludzie dziwią się, że ciągle mi zimno i że przesypiam życie. No ale cóż, to czasem ciężko zrozumieć. No i z tymi włosami to fakt...kupka siana nie do ułożenia :/ ja się pocieszam tym, że nie jest przecież aż tak źle...inni mają gorzej. Z resztą ten brak chęci do życia i podęcia się czegokolwiek sprawia, że nie chce mi się nikomu tłumaczyć o co tak na prawdę chodzi

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość na gazecie
jest forum o hashimoto

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość hashimotka
czesc ,,DO JA TEZ'' :) no widze ze jednak jest ktos ... ja wo gole mam jak Ty- masakra po jakims wysilku niemilosierna, tetni mi glowa, czuje jakby mi mialo ja rozwalic .. no i kazdy mi to zwala na brak kondycji -chociaz uwiezcie- staram sie chodzic naprawde dlugie dystanse piechotka:) w sumie nie ma juz ratunku, o pieknych wlosach pomarzyc moge.. a czy twoje leki ci cos pomogly? chociaz minimalnie? ja to tez zmarzluch jestem na zajecia z termosem wszedzie chodze bo sie trzasc zaczynam .:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość belka elka
wspolczuje :/

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość a co to za nazwa horoby

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość nie martw sie z tym da sie zyc

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość hashimotka
moze jednak ktos sie odezwie:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość EllaSecret

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość EllaSecret
Witam wszystkie Hashimotki. Tez nia jestem od 3lat. Eltroxin 0,05 .Dopiero od 6-m-cy zaczelam sie czuc normalnie,jesli nie brac pod uwage ciaglego zmeczenia,niewyspania i wyczerpania po wysilku takiego ze az pot ciurkiem kapie z nosa no i braku koncentracji ,trudnosci z liczeniem w pamieci.Troche czytalam w internecie o tej chorobie ,ale nie wolno tego brac do siebie.Kazda przechodzi ja inaczej.Ze wzgledu na wysoki poziom antycial trzeba byc pod stala kontrola lekarska zeby zapobiegac wczesniej(zelazo,magnez,wapn,itp.).Wlasnie ignorancja lekarzy lub ich niekompetencja mi najbardziej w tej chorobie przeszkadza. Trudno w niej byc radosnym o poranku,wiem ,ale nie mamy innego wyjscia.Ella.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość u mnie podejrzewano
chorobę Hahimoto,leżałam na endokrynologii przebadano mnie dokumentnie.Na wyniki czy mam tę chorobę czeka się nawet do 3 miesięcy. ( anty TPO anty TSHR oraz 17 OHP )ponoć odczynniki są bardzo drogie,w szpitalu czekają aż zbierze się kilka próbek i dopiero robią badanie-tak mi tłumaczył lekarz prowadzący.Mam niedużą niedoczynność tarczycy,biorę letrox 50 na kontrole jadę w maju a że wynik jest ujemny podano mi przez telefon.Czy miałaś robione te badania?Bo wynika z tego że niedoczynność nie jest jednoznaczna z tym że ma się tą chorobę,może lekarz postawił diagnozę zbyt pochopnie?Przecież to sie często zdarza,wiesz może dla niego niedoczynność tarczycy na bank równa się choroba hashimoto a jak wynika z mojego przypadku jest to błędne myślenie. Powodzenia

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość hashimotka
hej! mialam robione badania jesli chodzi o stwierdzenie na poczatku co mi jest w ogole. no i tsh, przeciwciala... wczoraj bylam na wizycie kontrolnej, /wczesniej robiac badanie/ i poziom przeciwcial sie podniosl nieznacznie tylko, no i z 7.0 spadlo tsh do 5.0 ,wiec jest lepiej:) dalej mam brac euthyrox 50. niby biore ten euthyrox ,ale nie widze jakiejs znacznej poprawy. dalej nie mam sil jesli chodzi o wiekszy wysilek. no wlasnie-a co mam zrobic, jesli sytuacja finansowa jest tragiczna, pomocy nie ma sie od rodziny bo rodzina tez biedna no i pojawia sie problem-za co ja oplace akademik? no i poszlam do pracy jako kelnerka. bylam za wolna ze tak powiem i mnie zwolniono, juz 2 raz bo nie robilam jak robot:/ i szczerze mowiac, ciezko mi bylo sie pogodzic, ze inni jakos nie narzekaja, daja rade, a ja marudze ze mi slabo.:/

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość wierna fanka
ja takze mam ta chorobe. Trzeba przyznac ze ciezka sie ja leczy. Mam oprocz tego niedoczynnosc przytarczyc i nadczynnosc nadnerczy i do tego wszystkiego dorzucam tezyczke :) I tak sie zastanawiamczy bedziemy mogly miec dzieci i czy nie bedzie zadnych powiklan jak juz bedziemy nosic dzieciatko w brzuszku. Niby moj endokrynolog mowil ze nie ma przeciwskazan i ze bedzie wszystko dobrze. No zobaczymy. Pozdrawiam i glowa do gory. Dodam tylko ze ja nic na ta chorobe nie biore. Przyjmuje wapn i witamine d3 i czuje sie dobrze. Nie mam juz atakow sennosci itp. Ale u mnie lecze przede wszystkim niedoczynnosc przytarczyc. hheheehehe smieszy mnie troche ta nazwa ale to od nazwiska japonskiego lekarza ktory odkryl ta chorobe. ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość hm hmm
tez mam niedoczynnosc tarczycy ale czy mam hashimoto? endokrynolog nie wspomnial o czyms takim,a czesto jestem wymeczona i ciezko mi sie mysli...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość wierna fanka
up

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Też przechodziłam Hashimoto w wieku nastoletnim... NIestety ze względu na nieudolność lekarzy dość gwałtownie :| Potem kilka lat na euthyroxie. Wiem, że z tą chorbą jest bardzo cieżko, bo ciało odmawia współpracy. U mniej przebieg choroby obrazowały oiceny w szkole - jak było dobrze, to ocenki szły w górę, jak źle to czasem nie miałąm siły usiedizeć na lekcjach. Ale wiem, że można się przemóc i jakoś funkcjonawać. Podstawa to nie robić sobie z choroby życiowego priorytetu - a niestety większość osób z hashimoto które znam, wszystko sobie tłumaczy chorobą: \"nakrzyczałęm na kogoś - bo mam nadczynność\" \"nie zrobiłem czegoś- bo mam teraz niedoczynność\" I tak w kółko :/ W każdym razie mi po kilku latach choroba przeszła... Tak po porstu - nagle unormowały mi sie wyniki i mogłam odstawić tab letki. Więc z tym całym Hashimoto nie jest tak źle ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Do hm hmm - nadczynnoś to nie to samo co choroba hashimoto. Hashimoto związane jest z silnnym działaniem przeciwciał na tarczycę - czego efektem jest nadczynność a potem neidoczynność (jako że tarczyca jest niszczona przez przeciwciała). Jest to choroba trudna, bo nie znaleziono wytłumaczenia, dlaczego organizm atakuje własny narząd. Podstawa do stwierdzenia, że to Hashimoto, są badanio poziomu przeciwciał. Hashimoto jest zalicznay do grupy chorób autoimmunologicznych, a czasami nadczynność lub niedoczynność powodowane są przez dlałkiem inne czynniki.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Witam hashimotki:)Dolaczam sie do waszego kregu;)Powaznie to w kilka miesiecy po porodzie wykryto u mnie Hashimoto.Zaczynalam od dawki euthyrox 50 i wtedy spadalam na wadze.Bylam bardzo szczesliwa..Idylla jednak nie trwala dlugo,bo w 4 miesiace pozniej znow zaczelam przybywac na wadze:( Wczesniej ubylo mi 13 kilo,a na dizen dzisiejszy juz przybralam ich 9!Przyjmuje rowniez euthyrox,tyle ze w wiekszej dawce-100.I selen rzecz jasna:)Co do wstawania porannego to mam ten sam problem.Jednak dziecko zmusza mnie do tego;))Ale w poludnie to moge z moja Krolewna spac dzien po dniu..Wlosy zaczynaja mi troszke wychodzic,ale mam nadzieje,ze sie to uspokoi..Mam okropne problemy z koncentracja,ale najbardziej uciazliwa jest ta beznadziejna sennosc..W okolicach 10 czerwca mam zrobic adanie TSH i zobaczymy jaki bedzie wynik..Pozdrawiam was wszystkie..:)))

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość hashimotka
widze, ze moj topik nabral troszke wypowiedzi:) U mnie jako-tako, obecnie biore EUTHYROX 75, usg tarczycy sprzed kilku dni wykazalo wielkie czarne plamy (to sa te martwe miejsca , ktore nigdy nie beda pracowaly). Kiedy bylam w szpitalu w styczniu, jedna pani doktor powiedziala, ze kobiety same sie niby wpedzaja w ta chorobe przez.............branie tabletek antykoncepcyjnych w mlodym wieku. Ja bralam od 16 roku zycia przez jakis czas, bo mialam okropne bole miesiaczkowe,ale ze wzgledu na zylaki odstawilam. Nie wiem,czy ta pani doktor miala racje, pisze tylk oto, co ona mi powiedziala. Pozdrawiam wszystkie hashimotki:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

×