Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

Gość SUCHA SZORSTKA SKÓRA

Sucha skóra na całym ciele :/

Polecane posty

Gość SUCHA SZORSTKA SKÓRA

Cholera, dziewczyny ma już dosyć swojego ciała... Mam strasznie suchą skórę... Nie wiem, czy to może być przyczyną że zazwyczaj kąpię się w bardzo gorącej wodzie?... :/ Pewnie tak... Hmmm... próbuję się przestawić na chłodniejszą, ale tak się uzależniłam od gorącej że jest mi po prostu zimno... Robię peelingi, smaruję się balsamem nawilżającym, ale na drugi dzień zanim się posmaruję to i tak jestem strasznie sucha, taka bleee... że tak powiem. Nogi to już w ogóle tak przesuszone, że szok. Do tego mam takie twarde włosy że po goleniu maszynką to po godzinie już je wczuwam, takie szorstkie. Eeeeh dobija mnie już to. Podajcie mi jakieś sposoby, które znacie na nawilżenie skóry:*

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość emolium emusja do ciała
też miałam problemy z suchą skórą, aż pękała :o odkąd stosuje emolium problem minął

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość kocham ten olej.
olej sezamowy sobie zmieszaj z koksowym zoabczysz jak super działa.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość kocham ten olej.
ja tez miałam pekajca skóre i zaleczyam wszytsko sezamowym i kokoswym, nie dosc ze kokosyw pieknie pachnie to odzywai moje włosy i ciało a na dodatek smaruje nim pieczywo jest pyszny :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość spoko loko
Albo od wody albo problemy zdrowotne (np. tarczyca)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość SUCHA SZORSTKA SKÓRA
Ok, a gdzie mam kupić te oleje, bo kiedyś szukałam właśnie sezamowego i nigdzie nie mogłam znaleźć

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość emolium emusja do ciała
olej kokosowy używam do włosów, na ciało u mnie się nie sprawdził, nie nawilżał i nie łagodził podrażnień ale na włosy jest super

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość dqaedwaed
najważniejsza zmiana dla Ciebie to rezygnacja z gorącej kąpieli. żle służy i wanna tu i temperatura wody, zamień to na chłodniejszy (ale nie zimny :) ) prysznic daj sobie miesiąc i zobaczysz czy to w tym tkwi problem

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Dr.Grzybek
Ja wyleczyłem egzeme olejem kokoswym wiec swietnie sie sparwdza przy suchej skorze.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość SUCHA SZORSTKA SKÓRA
No właśnie wydaje mi się że to od tych gorąych kąpieli... Ja to aż poparzona nieraz wychodziłam...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość kationrodnik
a moze też źle sie odżywiasz?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość SUCHA SZORSTKA SKÓRA
no z odżywianiem też jest kiepsko. Smażone żarcie, jem dużo słodkiego... :/

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gorzka czekolada z mlekiem
przciez na noc sie nim samrujesz. pachnie piekniej niz jakikolwiek balsam, oczywiscie jesli ktos lubi zapach koksoów.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gorzka czekolada z mlekiem
sezamowy tez jest bardzo polecany do suchej skóry. mozna stsowac na zmiane.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość SUCHA SZORSTKA SKÓRA
Aha... No ok, a gdzie to można kupić?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość misiu...kisiuu
Może od srodka czegoś ci brakuje. Łyknij jakies witaminy dla kobiet na skóre iwłosy. Chodzisz na solaroium?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość SUCHA SZORSTKA SKÓRA
Nie, na solarium nie chodzę. No właśnie zastanawiam sie nad jakimiś witaminkami, jakie możecie polecić?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Dr.Grzybek
sucha skóra wystepuje gdy nie dostarczamy naszemu orgaznimzowi potrzebnych minerałów, pij wieze soki z warzy a problem zniknie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość SUCHA SZORSTKA SKÓRA
Nooo racja. Zastanawiałam się też nad zakupem i hodowlą alg. Podobno picie tej wody w której się je trzyma korzystnie wpływa na skórę. Co wy na to?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość SUCHA SZORSTKA SKÓRA
Jeśli miałoby pomóc, to czemu nie, skusiłabym się. W ogóle ponoć okłady z alg bardzo korzystnie wpływają na skórę.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość rdghesnhrnmjnm
spoko, spoko ja tylko mówie ze nie dotekneła bym tego :( W ogóle po co szukac tak daleko jak wazrywa i owoce mamy pod reka.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość skóra
Przestan się gotować w wannie, myj ciało nie częściej niż raz na dobę (najlepiej przez pewien czas myj się tylko co drugi dzień - powłoka lipidowa skory odtwarza się ponad 24h - im częściej się myjesz, zwłaszcza w gorącej wodzie, tym mniejsza szansę ma ciało do utrzymywania skory w odpowiedniej kondycji. Zamiast częstych kąpieli dla zachowania higieny myj się myjka w "newralgicznych" miejscach, podmywaj, to dasz czasem skórze odpocząć. A oleje. Stosuje się na wilgotna skórę, przed wytarciem. Wtedy wystarczy lyzeczka oleju na całe ciało a nadmiar zostaje wytarty ręcznikiem. Spokojnie można taki zabieg stosować również na dzień, skóra po nim pozostaje nawiłżona, ale nie tlusta.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość SUCHA SZORSTKA SKÓRA
Dziękuję bardzo za pomoc. A zimnie prysznice właśnie tak co drugi dzień? Mogą pomóc?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość skóra
Jasne. Wcale nie musisz się nimi "katowac" celowo. Odstaw na trochę przesiadywanie w gorącej wannie a zamiast tego myj się pod prysznicem w cieplej wodzie. Normalnej takiej żeby było ci przyjemnie. Na koniec, kiedy będziesz się splukiwac podkrecaj stopniowo zimna wodę - powoli się przyzwyczajaj - zobaczysz, że za każdym razem będziesz mogła znieść niższa temperaturę bez stresu. Nie chlodz się na sile, tylko lagodnie, stopniowo ;) po miesiącu- dwóch będziesz mogła się splukiwac woda o temp. 20 stopni bez próbemu :D warunek jest jeden - stopniowo :D.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość SUCHA SZORSTKA SKÓRA
No właśnie chyba tak zrobię :) Tylko nie wiem jak mam się golić w letniej wodzie... Bo ciągle robi mi się gęsia skórka i te włosy tak ciężko zgolić... heh

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Po zimie to też naturalne. Popraw dietę - nawilżanie od wewnątrz, zrezygnuj z częstych długich kąpieli na rzecz szybkich pryszniców. Stosuj naturalne mydła, lub żele które nie podrażniają. Po kąpieli nawilżaj ciało - masło albo dobry balsam. Ja bardzo lubię hypoalergiczny z flosleku albo masła do ciała z AA. Olejków czy też olejów nie stosuję chyba że w celu natłuszczenia skóry.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość KatarzynkaSur
Polecam Ci kosmetyki z serii emolient marki dermedic szczególnie olejek do kąpieli oraz liopton http://dermedic.pl/produkt/emolient-linum-1 http://dermedic.pl/produkt/emolient-linum-0 Ja używam tych kosmetyków regularnie (tzn olejek do kąpieli raz na 3-4 dni) To są kosmetyki przeznaczone do skóry suchej atopowej więc myślę, że mogą ci pomóc. Możesz je dostać w aptekach :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość lamia2
A próbowałaś balsamu restoraderm? Jak nie to poczytaj sobie cetaphil.pl Jestem zachwycona bo pracuje w miejscu gdzie codziennie jestem narażona na niskie temperatury. Musiałam coś znaleźć, żeby skóra mi nie zaczęła pękać i znalazłam w necie tą stronkę. Polecam.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

×