Odpowiedz na ten temat

suche pięty

• mamtegodość 2007.08.16 [17:30]
    mam strasznie suche pięty i skórki wokół paznokci u stóp.wogóle całe opuszki palców. nie pomagają żadne kremy do stóp (m.in z wit A), codzienne ścieranie tarką i pumeksem, całonocne spanie w skarpetkach i z dużą ilością kremu, moczenie w wodzie z solą, oliwką lub parafiną ciekłą, peelingi..nic nie pomaga.. efekt jest krótkotrwały.. po jakimś czasie znowu są szorstkie. chyba jest ze mną coś nie tak!! pomocy!!
  • mamtegodość 2007.08.16 [17:44]
    uzywalam juz tego kremu. ale bez krochmalu.. skad sie bierze takie cos?? nie bardzo wiem jak to wyglada, w jakiej jest postaci itd.??
  • mamtegodość 2007.08.16 [17:50]
    wiem tylko ze uzywany jest po to by jakis material byl sztywny.. wiec nie bardzo rozumiem.. skoro to utwardza to jak moze zmiekczyc skóre? a czy nafta kosmetyczna moze byc uzywana do moczenia stop? w koncu jest tlusta.. a olejek rycynowy? slyszalam ze jest dobry na skórki przy paznokciach
  • Marylla 2007.08.16 [17:56]
    Do zrobienia krochmalu potrzena jest:
    - mąka ziemniaczana
    - wrząca woda
    - zimna woda
    - miska

Do miski wlewasz 1/2 szklanki zimnej wody i wsypujesz bardzo czubatą łyżkę mąki. Mieszasz. Wolno dolewasz wrzątek, jednocześnie bardzo energicznie mieszając. Gdy nabierze konsystencji takiej jak rzadki kisiel przestajesz wlewać. TO JEST WŁAŚNIE KROCHMAL.

Myślę że powinnaś zrobić sobie badanie morfologii krwi, bo może Twoje kłopoty mają związek z nedokrwistością...

• ta dziewczyna 2007.08.16 [18:10]
    poiwnnaś zjeść swoje stopy jezyk.gif
  • mamtegodość 2007.08.16 [21:24]
    wiem ze krochmal uzywany jest po to by jakis material byl sztywny.. wiec nie bardzo rozumiem.. skoro to utwardza to jak moze zmiekczyc skóre? a czy nafta kosmetyczna moze byc uzywana do moczenia stop? w koncu jest tlusta.. a olejek rycynowy? slyszalam ze jest dobry na skórki przy paznokciach.
    morfologie robilam jakies pol roku temu a stopy mam takie od kad pamietam....
  • toszi 2007.08.17 [00:34]
    kremy z farmony są niezłe na takie sprawy.Mają wosk pszczeli są niedrogie i super nawilżają. Piling a potem maseczka na stopy i będą gładziutkie i mięciutkie. Scholl ma też krem który ponoć w 7 dni zmienia suche pięty w śliczne- ale czy działa to nie wiem bo nie stosowałam. Scholl ma tez taki krem na noc Intensive Night Treatment + skarpetki. Jest dość tłusty , wmasowujesz go w stopy i na noc skarpetki - super nawilża suchą skórę i stopy są jak z reklamy. Sprawdziłam i jest super. No i regularnie trzeba ścierać piętki, najlepiej takim pilnikiem szklanym do stóp.
    http://www.scholl.com.pl/fc_produkty.php?prod ukt=1095
    http://www.kosmetykisklep.pl/sklep/product_in fo.php?cPath=19_154&products_id=6847&topSsid=476df2fd330d0f6 e5704ed432811191c

http://toszi.fotosik.pl/
  • heeeh 2007.08.17 [08:39]
    "efekt jest krótkotrwały.. po jakimś czasie znowu są szorstkie. chyba jest ze mną coś nie tak!! pomocy!!"

Kremów używa się systematycznie właśnie dlatego że ich efekt jest krótkotrwały. Co Ty myślisz że raz użyjesz kremu i stopu na zawsze pozostaną gładkie ?
    Taka natura stóp. One zawsze są suche i to nie tylko u Ciebie. Mi też kremy pomagają na krótko ale nie robię z tego afery jakby to była nie wiem jak poważna sprawa. To naturalne. Większość ludzi tak ma.
    Jeśli już mogę coś zaproponować to używaj nie samych nawilżających kremów ale tych bardzo tłustych. One są bardziej treściwe.
  • mimi1 2007.08.17 [10:27]
    hej. moim zdaniem najlepiej idz do kosmetyczki na pedicure. koszt ok 40-50 zl. a rezultat zaraz zauwazalny.Ja odwiedzam ja co pol roku i w zupelnosci to wystarcza. kosmetyczna napewno doradzi Tobie jak dalej pielegnowac stopki...

• mamtegodość 2007.08.17 [13:58]
    uzywam kremow regularnie. dwa razy dziennie po kapieli i np przed wyjsciem do odkrytych butow. ale juz po godzinie sa znowu szorstkie. takie krem jest doslownie na chwile. uzywam tlustych kremow a nie tych lekkich np chroniacych przed poceniem. do kosmetyczki wstydze sie pojsc bo sa paskudne.. zanim sie tam wybiore wlasnie chcialam sama jakos poprawic ich stan. i tu mam pytanie czy ktos moze zna jakies cud sposoby
  • przyszly kosmetolog 2008.12.08 [19:48]
    zastosuj krem który zawiera kwas salicylowy, dziala keratolitycznie czyli zluszcza martwy naskorek. na wieczor nałóż olejku rycynowego - swietnie natluszcza!!! niestety przy problemach ze stopami musisz byc systematyczna. jesli poprawisz troche stan swoich stop profilaktycznie raz na jakis czas musisz zastosowac takie preparaty aby problem nie powrocil. przed kuracja udaj sie do kosmetyczki usmiech.gif usunie Ci zrogowacialy naskorek ze stopek i latwiej bedzie Ci je utrzymac oczywiscie o ile bedziesz stosowala preparaty usmiech.gif pozdrawiam i powodzenia!!
  • shuruk 2009.04.10 [03:22]
    Mi na suche piety pomogl keranorm, pani mi go w aptece polecila, stosujesz go zaraz po kapieli, po pierwszym uzyciu widac roznice, ale najlepsze efekty osiagniesz tak po dwoch tygodniach. rewelacja i za przystepna cene usmiech.gif

• Karolek48 2009.09.28 [00:20]
    Też miałem popękane i wysuszone pięty, na które nie mogał mi żaden krem do stóp. Żona kupiła mi w aptece keranorm i wreszcie pomogło. Wydawało mi się, że jest zbyt drogi jak na krem do stóp, ale dzięki niemu skóra nie tylko stała się miękka, ale też nawilżona.
  • fruttis999 2009.09.28 [13:54]
    Szczególnie suche pięty ma się w okresie letnim, kiedy częściej chodzimy a klapkach i stopy są wystawiane na oddziaływanie różnych czynników. Ja od pewnego czasu używam http://mydlarnia.info.pl/krem-do-stop-100-ml- morze-martwe-cat-186-id-318.aspx i już tego problemu nie ma. Nawet nie pamiętam co to już znaczy sucha skóra pięt.
  • yerbamate5 2010.02.24 [21:50]
    Mi w walce z suchymi piętami pomógł krem intensywnie nawilżający Dr Stopa Flosleku. Dość szybko poradził sobie z tym problemem i teraz stópki wyglądają świetnie usmiech.gif Polecam!
  • anekowski 2010.02.26 [23:23]
    Witam, borykam się z podobnym problem, pięty są bardzo suche, szorstkie i popękane.
    Przewróciłam aptekę żeby je wyleczyć nic nie pomaga ,
    domowe sposoby to fikcja literacka nie radzą sobie z problemem,
    nawet lekarz dermatolog mi nie pomógł dostałam maści: oczywiście z wit.A , duża ilością mocznika, nawet maść sterydową, pięty smarowałam regularnie 2 razy dziennie, zgodnie z zaleceniami lekarza, powiedział mi ze leczenie jest długotrwałe i ze trzeba uzbroić się w cierpliwość, rezultat żaden leczenie po 7 miesiącach pomogło może w 8% wydałam niezłą kase na leki i żadnych efektów, wybieram się do innego lekarza po pomoc
    A jeśli chodzi o wizytę u kosmetyczki byłabym ostrożna skóra chora jest bardziej podana na grzyby a w gabinetach łatwo się nimi poczęstować,

• to ja jestem naiwniakiem 2010.02.26 [23:32]
    a może wazelina, krem bambino
    mi pomaga, ale uwaga - przestałam męczyć pięty tareczkami! jest dużo lepiej, nie bardzo to rozumiem, ale to fakt
  • anekowski 2010.03.01 [11:11]
    jeśli komuś pomaga krem babino czy wazelina to świadczy, że nie ma pojęcia o jakim problemie rozmawiamy.
  • Gocha1 2010.05.27 [11:28]
    Tarki są do niczego - tylko boli po tym.
    polecam http://piety.pl jest tam parę linków do innych sposobów.
  • lindzik 2010.06.28 [12:47]
    Coraz więcej osób narzeka na to, że maja sucha i popękana skórę stóp. W przypadku kobiet problem jest o tyle kłopotliwy, że nie mogą sobie założyć jakiś ładnych sandałków, bo od razu widać, takie okropne, szorstkie pięty. Myślę, że najlepiej byłoby zainwestować w jakiś dobry krem nawilżający. Z tego co wiem, to podobno bardzo dobre są kremy z lanolina, szczególnie do pielegnacji przesuszonej skóry. Można coś takiego dostać na aanatural.pl - kosmetyki nazywają się Merino, świetnie pielęgnują skórę stóp. W coś takiego warto zainwestować.

• monia112233 2010.06.28 [14:11]
    o stopy trzeba czasem lepiej dbać jak o twarz, potrzebują kąpieli, kremów, peelingów, złuszczania i masaży - http://www.uroda.com/artykuly/Naturalna-piele gnacja-stop
  • Niedużo a efekt nioczekiwany 2011.06.01 [00:26]
    Jestem zdumiony swoim przypadkiem. Wypijam dziennie łyżeczkę żelatyny wiepszowej rozpuszczoną w gorącej wodzie z dodatkiem wiśniowego soku, na stawy oczywiście i kręgosłup. Po tygodniu spostrzegłem że moje twarde spękane i szorstkie pięty zrobiły się miękkie i elastyczne. Zgrubienia nie mają właściwości tarki. Pociągnę tę kurację jeszcze tydzień i zrobię przerwę.
    Koszt na 3 tyg. około 14 zł - 3 paczki po 50g żelatyny - 9 zł
    Sok zagęszczony - 4,5 zł
    Sprawdze trwałość efektu
  • kremy to tylko krótkotrwały 2011.06.01 [09:14]
    efekt
    wg mnie problem jest wewnątrz

ja bym poleciała zażywanie kwasów omega, na skórę świetny jest np olej z ogórecznika
    po kilku tygodniach regularnego zażywania skóra powinna zacząć normalnieć
  • żyrafa w motyle 2011.06.01 [10:39]
    ja zauważyłam,że kremy z parafiną wysuszają mi skórę i od tego czasu pilnie sprawdzam składniki (załatwiłam sobie stopy kuracją parafinową z bielendy)
    nie mozna tez codziennie katowac stóp pumeksem-to wzmaga narastanie nowej skóry,1-2 razy w tygodniu wystarczy
    i niestety-codzienne smarowanie,bo jak przez dwa dni sobie pofolguję (czy to z lenistwa,czy z braku czasu) to widzę,że skóra już jest bardziej szorstka

odnoszę wrażenie,że jak już się zaczęło bardziej dbać o stopy (kiedys nie używałam kremów,maseczek,a piling rzadko) to one zamiast być wdzięczne robią się bardziej wymagające usmiech.gif i wymuszają te wszystkie zabiegi

i mimo,że nie pękają mi pięty używam często kremów właśnie na tą przypadłość i jestem zadowolona
    chociaz moim nr 1 są "satynowe stopy" eveline
    dobry był też ten z foromony,o którym któraś dziewczyna już pisała ,teraz mam też krem na pękające pięty exclusive-też dobry,ale trzeba dobrze wetrzeć,bo jak dam bardzo grubą warstwę i nałożę skarpety (żeby się nie ślizgać ) to po zdjęciu skarpet miejscami zostaje wysuszony krem
  • 23wert 2011.06.04 [14:58]
    Jest super kremik dla takich stóp, kremik lniany, super właśnie na pękające pięty, nawilża na maksa.
  • anjaka 2011.06.13 [10:02]
    www.promedika.com.pl

• żaneesiaa 2011.08.18 [23:31]
    na mega suche,szorstkie stopy- keranorm . najpierw moczonko, pozniej troszke tarki najlepiej ceramicznej oczko.gif ja mam z donegala F3 systems i jestem zadowolona, nastepnie nakladamy keranorm. powinnas widziec roznice.
  • faustynkaa 2011.09.06 [09:42]
    jak dla mnie i mojej mamie pomógł Xerial 50 z mocznikiem , bardzo fajny kremik, do tego bardzo skuteczna tarka z Donegala z serii F3 systems, nie zostawia zadziorów i fajnie sciera. Krem wcieraj jak najczesciej na poczatku z czasem coraz mniej.
  • KKatarzyna8669 2013.05.24 [02:05]
    Do suchych pięt może OLEJEK WIESIOŁKOWY PO KĄPIELI Z WITAMINAMI A i E GAL. Można sobie wymoczyć nogi i myślę, że różnica będzie. Mi pomaga usmiech.gif
  • WONNN 2013.05.24 [02:10]
    Kretyńskie spamerki WON!
  • gość 2013.06.03 [09:34]
    Maść z witaminą E lub moczenie stóp w ciepłym oleju rzepakowym (bo też ma dużo witaminy E) powinny pomóc. Ale popękane suche pięty mogą być też objawem grzybicy więc dobrze gdyby obejrzał je dermatolog.

Odpowiedz na ten temat

Trwa ładowanie...